Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει, το παρακάτω βίντεο το βάζω καθαρά για να έχουμε να λέμε.

https://www.youtube.com/watch?v=FbN3wxVdlzk

Εννοείτε πως υπάρχει μεγάλη διαφορά στα 2 κινητά και χαλαρά το s9 είναι τουμπανάρα, αλλά μου έκανε εντύπωση (και στα σχόλια θα το καταλάβετε) πόσο πολύ βαστάει ακόμα γερά το G6. Σε μερικές μάλιστα φωτογραφίες μπορείς να πεις πως .... υπερέχει!:shifty: Δείτε μόνο προς στο τέλος το παπούτσι της Nike πόσο "κατουρημένο" βγαίνει με το s9 και δείτε και την παπουτσάρα σε όλο της το μεγαλείο και την ασπρίλα με το G6 :lol:

(Ξαναλέω , κουβέντα να κάνουμε εεε? Σκεφτείτε μόνο την χαοτική διαφορά στα λεφτά που έχουν)

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντάξει, το παρακάτω βίντεο το βάζω καθαρά για να έχουμε να λέμε.

https://www.youtube.com/watch?v=FbN3wxVdlzk

Εννοείτε πως υπάρχει μεγάλη διαφορά στα 2 κινητά και χαλαρά το s9 είναι τουμπανάρα, αλλά μου έκανε εντύπωση (και στα σχόλια θα το καταλάβετε) πόσο πολύ βαστάει ακόμα γερά το G6. Σε μερικές μάλιστα φωτογραφίες μπορείς να πεις πως .... υπερέχει!:shifty: Δείτε μόνο προς στο τέλος το παπούτσι της Nike πόσο "κατουρημένο" βγαίνει με το s9 και δείτε και την παπουτσάρα σε όλο της το μεγαλείο και την ασπρίλα με το G6 :lol:

(Ξαναλέω , κουβέντα να κάνουμε εεε? Σκεφτείτε μόνο την χαοτική διαφορά στα λεφτά που έχουν)

 

Γιατί; ντρέπεσαι να πεις ότι το G6 σε κάποιες περιπτώσεις υπερτερεί ακόμη και του S9; Γενικά αυτά που έχουμε δει σε πολλά review (vs S7/S8), ισχύουν από ότι φαίνεται και στο S9. White balance και color science φαίνεται να υπερτερεί το G6.

 

Επίσης πριν πάρω το κινητό, επικοινώνησα με την LG και μου είπαν ότι αν συμβεί οτιδήποτε το πηγαίνω στο service (Procordia), δεν με ρώτησαν τίποτα για παρα-εισαγωγές ή οτιδήποτε, άλλωστε το κινητό δεν το φέρνει στην Ελλάδα, οπότε από κάπου αλλού το έχεις πάρει σίγουρα. Για τα μοντέλα που είναι μόνο US/Korea δεν ξέρω, δεν γνωρίζω, δεν απαντώ.

Link to comment
Share on other sites

στο νταλα ηλιο προφανως ολα τα τηλεφωνα με παρομοιο sensor ειναι παρομοια

σε λιγο φως το processing παιζει σημαντικο ρολο, εκει ερχεται το google cam με το image stacking του και το hdr+

σε καθε περιπτωση το s8,s9 δεν εχει ultra wide οποτε ειναι αλλη κατηγορια.φακο 28-30 εχουν ολα. φακο 14-16mm εχουν ελαχιστα

το dual aperture ειναι μουφα για οσους ξερουν στοιχειωδη φωτογραφια. σε τοσο μικρους sensors τραβας ανετα και wide open f:1.5 καθως το βαθος πεδιου ειναι τεραστιο. το κλεισιμο του διαφραγματος δε προσφερει κατι σπουδαιο.

το μελλον ειναι στο processing - software. οι αισθητηρες τοσο μικρου μεγεθους μονο με processing μπορουν να δωσουν δυναμικο ευρος και low light αξιο αναφορας.

 

τελος δε βρισκω ακυρη τη τοποθετηση και 3ου φακου, 15mm, 30mm, 60mm δηλαδη ενα καθαρομαιμο 4x

με λιγα λογια ταυτοχρονα με τον Ultra wide και τον wide να του χωσουν και εναν "tele-ish" οπως iphone x, s9+

το 15-60 ευρος ειναι πολυ ενδιαφερον

 

ενναλακτικα προσεγγιση εμπλουτισμενου huawei p20 pro

κρατα τον ultra wide

στον wide βαλε τα 40mp (Που εχει το huawei)

οποτε οταν cropareis και κρατησεις τα 10 εχεις 2χ (digital zoom-crop)

ετσι παλι πετυχαινεις το συνολικο 4x με 2 φακους ομως αυτη τη φορα

 

το huawei που σαρωνει στα review δεν εκανε τιποτα σπουδαιο, τιποτα παραπανω απο αυτο που εχει κανει το nokia 808 6χρονια πριν βαζοντας εναν ακομα μεγαλυτερο 40mp sensor. απλα η υλοποιηση στο software 6 χρονια μετα ειναι πιο ολοκληρωμενη-φιλικη-lag free και πλεον ο αισθητηρας μικροτερος αρα και το παχος της συσκευης

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

οκ το s9 είναι τουμπανο παιδια , αλλα μπορεις να παρεις 3 g6 κ να τα πετας κατω η στο τοιχο , από το να παριες ένα ς9 879+ ευροπουλα αχχα:lol:

δεν ξερω τ γινεται με την πολιτικη της samsung , αλλα ενώ στην αρχη που πηρα το ς7 δεν κολουσε δεν αργουσε όλα ηταν ρολοι , μετα την αναβαθμιση σε android nougat καληνύχτα , κολουσε σε ασχετα σημεια, bags , κτλπ . η κεραια wifi του δεν επιανε στο καω δωματιο ελεος . τωρα που θα βγει το g7 θα δουμε τ θα κανει απεναντη στο ς9

Edited by giorgos_xperia
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

στο νταλα ηλιο προφανως ολα τα τηλεφωνα με παρομοιο sensor ειναι παρομοια

σε λιγο φως το processing παιζει σημαντικο ρολο, εκει ερχεται το google cam με το image stacking του και το hdr+

σε καθε περιπτωση το s8,s9 δεν εχει ultra wide οποτε ειναι αλλη κατηγορια.φακο 28-30 εχουν ολα. φακο 14-16mm εχουν ελαχιστα

το dual aperture ειναι μουφα για οσους ξερουν στοιχειωδη φωτογραφια. σε τοσο μικρους sensors τραβας ανετα και wide open f:1.5 καθως το βαθος πεδιου ειναι τεραστιο. το κλεισιμο του διαφραγματος δε προσφερει κατι σπουδαιο.

το μελλον ειναι στο processing - software. οι αισθητηρες τοσο μικρου μεγεθους μονο με processing μπορουν να δωσουν δυναμικο ευρος και low light αξιο αναφορας.

 

τελος δε βρισκω ακυρη τη τοποθετηση και 3ου φακου, 15mm, 30mm, 60mm δηλαδη ενα καθαρομαιμο 4x

με λιγα λογια ταυτοχρονα με τον Ultra wide και τον wide να του χωσουν και εναν "tele-ish" οπως iphone x, s9+

το 15-60 ευρος ειναι πολυ ενδιαφερον

 

ενναλακτικα προσεγγιση εμπλουτισμενου huawei p20 pro

κρατα τον ultra wide

στον wide βαλε τα 40mp (Που εχει το huawei)

οποτε οταν cropareis και κρατησεις τα 10 εχεις 2χ (digital zoom-crop)

ετσι παλι πετυχαινεις το συνολικο 4x με 2 φακους ομως αυτη τη φορα

 

το huawei που σαρωνει στα review δεν εκανε τιποτα σπουδαιο, τιποτα παραπανω απο αυτο που εχει κανει το nokia 808 6χρονια πριν βαζοντας εναν ακομα μεγαλυτερο 40mp sensor. απλα η υλοποιηση στο software 6 χρονια μετα ειναι πιο ολοκληρωμενη-φιλικη-lag free και πλεον ο αισθητηρας μικροτερος αρα και το παχος της συσκευης

 

σωστος νομιζω εισαι αν και δεν εχω τοσες γνωσεις, αλλα δε θα ηταν προτιμοτερο μεγαλυτερο μεγεθος αισθητηρα και με διαγραγμα γυρω στο 1.7?

Γιατι απο G5 σε G6 μικρυνε μεγεθος και χασαμε λιγο σε λεπτομερεια, αν και μικρη η απωλεια. Αλλα θεωρω πως μπορουν να τους μεγαλωσουν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

στο νταλα ηλιο προφανως ολα τα τηλεφωνα με παρομοιο sensor ειναι παρομοια

σε λιγο φως το processing παιζει σημαντικο ρολο, εκει ερχεται το google cam με το image stacking του και το hdr+

σε καθε περιπτωση το s8,s9 δεν εχει ultra wide οποτε ειναι αλλη κατηγορια.φακο 28-30 εχουν ολα. φακο 14-16mm εχουν ελαχιστα

το dual aperture ειναι μουφα για οσους ξερουν στοιχειωδη φωτογραφια. σε τοσο μικρους sensors τραβας ανετα και wide open f:1.5 καθως το βαθος πεδιου ειναι τεραστιο. το κλεισιμο του διαφραγματος δε προσφερει κατι σπουδαιο.

το μελλον ειναι στο processing - software. οι αισθητηρες τοσο μικρου μεγεθους μονο με processing μπορουν να δωσουν δυναμικο ευρος και low light αξιο αναφορας.

 

τελος δε βρισκω ακυρη τη τοποθετηση και 3ου φακου, 15mm, 30mm, 60mm δηλαδη ενα καθαρομαιμο 4x

με λιγα λογια ταυτοχρονα με τον Ultra wide και τον wide να του χωσουν και εναν "tele-ish" οπως iphone x, s9+

το 15-60 ευρος ειναι πολυ ενδιαφερον

 

ενναλακτικα προσεγγιση εμπλουτισμενου huawei p20 pro

κρατα τον ultra wide

στον wide βαλε τα 40mp (Που εχει το huawei)

οποτε οταν cropareis και κρατησεις τα 10 εχεις 2χ (digital zoom-crop)

ετσι παλι πετυχαινεις το συνολικο 4x με 2 φακους ομως αυτη τη φορα

 

το huawei που σαρωνει στα review δεν εκανε τιποτα σπουδαιο, τιποτα παραπανω απο αυτο που εχει κανει το nokia 808 6χρονια πριν βαζοντας εναν ακομα μεγαλυτερο 40mp sensor. απλα η υλοποιηση στο software 6 χρονια μετα ειναι πιο ολοκληρωμενη-φιλικη-lag free και πλεον ο αισθητηρας μικροτερος αρα και το παχος της συσκευης

 

Πολύ σωστές οι παρατηρήσεις σου.

 

Στην αρχή όταν είδα το διπλό aperture θεώρησα ότι θα έχει αναλογικό ζουμ φακό, για όσους ξέρουν ή απλά θυμούνται, κάποτε ήταν μόδα οι ultra compact που έκαναν μηχανικό ζούμ σε κάθετη θέση, αντί οριζόντια, μέσα στην κάμερα (δεν έβγαινε φακός προς τα έξω), και θεωρώ ότι είναι μία τεχνολογία που θα μποούρσαν να κάνουν εδώ και χρόνια (εκείνες η ultra compact ήταν πάρα πολύ μικρές, μισές από κάτι Note και + μοντέλα, επίσης ήταν και 10 χρόνια πριν, οπότε θεωρώ ότι η τεχνολογία υπάρχει).

 

Επίσης υπάρχουν είδη computational cameras, που πιστεύω ότι είναι η επόμενη τεχνολογία κινητών, που διαθέτουν πολλαπλούς φακούς (μπορεί και 30-40-50, ότι να'ναι!), που μπορείς να πάρεις μία φωτογραφία απίστευτης ανάλυσης, και να γίνει η ανάλυση αργότερα (που θες το βάθος πεδίου, που να κάνεις τo crop, και τα λοιπά), όπως επίσης και η Lytro αν θυμάστε,

 

https://www.theverge.com/2018/3/21/17148622/google-lytro-acquisition-light-field

 

3 είναι τα selling points σε τέτοιες συσκευές, τα specs (καθαρά και ξεκάθαρα!) το post processing, και το color science. Το πρώτο είναι αντικειμενικό και εκεί στοχεύουν επιθετικές εταιρίες όπως η Sony και η Samsung. Κοιτάνε τι έχει η αγορά, και στην επόμενη έκδοση έχουν καλύτερους αριθμούς στα περισσότερα, αλλά το color science και post processing είναι πολύ δυσκολότερο και επίσης τελείως υποκειμενικό, αλλά πρακτικά, και τα ποιο σημαντικά!

 

Αν θέλετε να φέρω παράδειγμα από το χώρο των φώτο και βίντεο που γνωρίζω καλύτερα, οι Canon/Nikon/Fuji/Olympus είναι 2 και 3 και 8 φορές χειρότερες (σε κόστος, και έλλειψη specs) από εταιρίες σαν τις Panasonic/Sony, αλλά οι τελευταίες έχουν απίστευτα προβλήματα (Sony με το zombie skin, και Panasonic με πρασινίλα) οπότε ο περισσότερος κόσμος προτιμά μία Canon, που ξέρεις ότι χωρίς πολλά πολλά θα πάρεις το καλύτερο skin color στην αγορά. Η Fuji επίσης έχει χτίσει όλες της τις πωλήσεις πάνω στα simulation των παλιών της film stock και το καινούργιο καταπληκτικό Eterna.

 

Τις περισσότερες δουλειές μου τις κάνω με μία C100mkII, μία κάμερα η οποία βγάζει 35Mbps codec, οταν η Panasonic δίνει 400 πλέον, και οι περισσότερες Sony 100. Φανταστείτε ποία από τις 3 θα έπαιρνα 9/10, για σοβαρή επαγγελματική δουλειά (και το υπόλοιπο 1/10 θα ήταν η GH5 επειδή μία φορά στο τόσο χρειάζεται 10bit).

 

Όπως ξανα-είπα, η συγκεκριμένη κατηγορία (camera phones) θα δει συνταρακτικές διαφορές τα επόμενα χρόνια. Το S9 και Google Pixel 2 δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτό που θα έρθει. Κατ'αρχάς, όποιος καταφέρει και βάλει 1" σένσορα σε κινητό - κάτι που ευνοείται από το μεγαλύτερο μέγεθος των σημερινών ναυαρχίδων - κατ'ευθείαν θα έχει τρομακτικά οφέλη έναντι των μικρότερων αισθητήρων, τόσο πολύ, που όσοι έχουν κορυφαία κινητά τώρα, τότε θα νιώθουν πραγματικά μειονεκτικά.

 

Ένα τέτοιο εγχείρημα μπορεί να γίνει από την Red, την DJI, και άλλους παίχτες, δεν είναι απαραίτητο να γίνει από παραδοσιακό κατασκευαστή κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Ήδη το p20 pro φέρει αισθητήρα 1/1.7" ,διπλάσιου μεγέθους περίπου από τον 1/2.5" της σειράς S7,S8,S9 και πάνω από διπλάσιο του μεγέθους του αισθητήρα του g6 (1/3").
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

το post μου αναφερθηκε στη συγκριση s9, g6 που γραφατε παραπανω

προφανως εφοσον εχουν παρομοιους sensors ισχυει το κατεβατο που γραφω.

φυσικα και με μεγαλυτερους sensors 1/2.3 1/1.7 1/1.5 και παει λεγοντας θα εχουμε ανωτερο δυναμικο ευρος και better lowlight (το s9 δεν ανηκει σε αυτη τη κατηγορια)

παρολα αυτα για τον ΚΟΥΤΣΟΥΛΙΑ sensor 1/3 του g6 το εξελιγμενο processing του gcam κανει θαυματα. μακαρι να ηταν και native app να εκμεταλευοταν 100% το sensor

 

και θα ξαναπω το 6 ετων nokia 808 ειχε σαφως μεγαλυτερο sensor απο τον 1/1.7" του huawei pro

απο τα mainstream κινητα τα sony εχουν μεγαλουτσικο με 1/2.3" που ισως ειναι η χρυση τομη σε λογικα mp

στους 1/1.7 και πανω τεινουν να βαλουν 40mp

 

παρολα αυτα για τον ΚΟΥΤΣΟΥΛΙΑ sensor 1/3 του g6 το εξελιγμενο processing του gcam κανει θαυματα. μακαρι να ηταν και native app να εκμεταλευοταν 100% το sensor

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

σε φωτεινές συνθήκες (φυσικές ή τεχνιτές) μέχρι και τη δύση του ηλίου η συσκευή μπορεί να δώσει κορυφαίο αποτέλεσμα με gcam

από κει και έπειτα το βραδάκι αν παίξεις λίγο μπορείς να πάρεις επίσης εξαιρετικές φωτογραφίες -χωρίς καν long exposure mode- που δεν ζηλεύουν και πολλά από κινητά των 900ε. Το λογισμικό της google έχει κάνει θαυματάκια.

 

στο μόνο που είναι πίσω αισθητά από κινητά ανώτερης κατηγορίας είναι η ταχύτητα αυτόματης εστίασης να το πω λιανά και η ταχύτητα λήψης

 

πέραν αυτού η συσκευή σε θέμα κάμερας δεν γίνεται να σε απογοητεύσει, ΕΙΔΙΚΑ για τα χρήματα που ζητάει

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οσον αφορα την εστιαση αποθηκευση η lg cam ειναι ταχυτατη.

η gcam επειδη τραβαει πολλες φωτο και τις ενωνει (image stacking) για να προσφερει ποιοτητα αργου κλειστρου χωρις τα αρνητικα του σε low light ναι μπορει να γινει πολυ lagish

ειναι το συνθετο processing σε συνδιασμο με οτι ειναι ported to lg και οχι native app

φανταζομαι στα πιξελ θα πεταει

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα για δεύτερο από Αμερική, μέχρι τώρα το μόνο που με ενοχλεί είναι το υπερβολικό saturation που διορθώνεται εύκολα στο lightroom και από το κινητό αλλά είναι λίγο ενοχλητικό, το κινητό πάει σφαίρα, έχει καλή μπαταρία, πολύ ωραία οθόνη, και η κατασκευή του μ αρέσει αρκετά! Άνετα θα το πρότεινα σε κάποιον να το αγοράσει ακόμα και σήμερα για βασικό του κινητό. Πολύ υποτιμημένο. :confused:
Link to comment
Share on other sites

οταν ακουω φιλο μου να λεει θελει να παρει samsung a (κατι) στα τριακοσα κατι

γιατι το g6 ειτε δε το ξερει ειτε δε ξερει κατι αλλο απο samsung ναι προφανως το g6 ειναι απροσμενα φθηνο και εντελως underrated

εγω που τελευταιο μου lg ειναι το "bezeless" lg g2 των 5 χρονων ειχα τις καλυτερες εντυπωσεις για τα lg

βεβαια το g3, εκανε ραισματακια το πλαστικο στις τρυπουλες του mic

το g4 λενε bootloops και δεν εχω λογο να το αμφισβητησω

το g5 πολυ modular χωρις καμια ουσια περα απο αποσπομενη μπαταρια που δε ξερω αν ο μηχανισμος κρατουσε για βαλε βγαλε

g6, v30 ειναι υπεροχα. ο κοσμος θελει μικρα bezels, οχι αναγκαστικα notches, και μεγαλες μπαταριες. δε μπορεις να πηγαινεις στις 6+ inch με τη κλασικη 3300

βεβαια με τις νεες cpu- οθονες παλι βγαζουν τη μερα

 

Παντως notch με bezel ΚΑΤΩ λωριδα ειναι γελειο. η θα το κανεις σωστα οπως iphone x ή καθολου. υποτιθεται το notch ειναι για να εχεις οσο το δυνατο τη μεγαλυτερη οθονη. μη πας και κοτσαρεις κατω λωριδα bezel γιατι γινεσαι ενας κινεζος κλωνος (g7 ακους ;) ) το v30 ειναι τοσο οσο perfect bezels, συμμετρικα και μικρα

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα και ανυπομονώ να το χρησιμοποιήσω. Νομίζω ότι βοηθήσατε και εσείς με όσα διάβασα.

 

Α) Δυσκολεύομαι να βρω το nillkin h+ pro (σε νορμάλ τιμή) κάποιο άλλο tempered glass που να προτείνετε;

 

Β) Θήκη μαζεμένη και να παρέχει σχετική προστασία τι θα προτείνατε;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα και ανυπομονώ να το χρησιμοποιήσω. Νομίζω ότι βοηθήσατε και εσείς με όσα διάβασα.

 

Α) Δυσκολεύομαι να βρω το nillkin h+ pro (σε νορμάλ τιμή) κάποιο άλλο tempered glass που να προτείνετε;

 

Β) Θήκη μαζεμένη και να παρέχει σχετική προστασία τι θα προτείνατε;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο!

 

Α) στο ebay υπάρχει παντού σε λογικές τιμές. Διαφορετικά το nillkin 9h είναι επίσης καλό.

Β) nillkin nature tpu.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα και ανυπομονώ να το χρησιμοποιήσω. Νομίζω ότι βοηθήσατε και εσείς με όσα διάβασα.

 

Α) Δυσκολεύομαι να βρω το nillkin h+ pro (σε νορμάλ τιμή) κάποιο άλλο tempered glass που να προτείνετε;

 

Β) Θήκη μαζεμένη και να παρέχει σχετική προστασία τι θα προτείνατε;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παίζει να έχω στοκ μια nillkin πολύ καλή αν τη θες να σου στείλω, καινούρια. Αθήνα είσαι ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχω στοκ μια nillkin πολύ καλή αν τη θες να σου στείλω, καινούρια. Αθήνα είσαι ?
Ευχαριστώ πολύ αλλά θα βρω... Εντάξει δεν είναι και τόσο θέμα.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά θα βρω... Εντάξει δεν είναι και τόσο θέμα.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ότι θες, εγώ την έχω και κάθεται, και είπα να τη χαρίσω. Θα την ανεβάσω μετά.απλα να δω ντουλάπι μην τυχόν την έδωσα κάποια στιγμή το χειμώνα και δεν το θυμάμαι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα και ανυπομονώ να το χρησιμοποιήσω. Νομίζω ότι βοηθήσατε και εσείς με όσα διάβασα.

 

Α) Δυσκολεύομαι να βρω το nillkin h+ pro (σε νορμάλ τιμή) κάποιο άλλο tempered glass που να προτείνετε;

 

Β) Θήκη μαζεμένη και να παρέχει σχετική προστασία τι θα προτείνατε;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας αδερφέ!

Θα εντυπωσιαστείς με τον καιρό, ειδικά όταν το σετάρεις στα μέτρα σου και στρώσει και η μπαταρία.

Αν δεν σε πειράζει να περιμένεις 2 εβδομάδες περίπου, πάρε αυτή εδώ την θήκη (έχει δώρο και γυαλί) που ενώ έχει ξεφτίλα τιμή, είναι ποιοτικότατη όπως και το tempered επίσης! Έρχεται και σε στιβαρή συσκευασία που δεν υπάρχει περίπτωση να χτυπηθεί στην μεταφορά!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα και ανυπομονώ να το χρησιμοποιήσω. Νομίζω ότι βοηθήσατε και εσείς με όσα διάβασα.

 

Α) Δυσκολεύομαι να βρω το nillkin h+ pro (σε νορμάλ τιμή) κάποιο άλλο tempered glass που να προτείνετε;

 

Β) Θήκη μαζεμένη και να παρέχει σχετική προστασία τι θα προτείνατε;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για θηκη δες παρακατω..εχω την ιδια οπως κ πολλοι αλλοι κ ειναι αρκετα μαζεμενη χωρις να κρυβει τη συσκευη..

 

https://m.ebay.com/itm/Nillkin-Nature-Environmental-Non-toxic-TPU-Ultra-thin-Protective-Case-For-LG-G6/152515297042?hash=item23829ebf12:m:myUBumS6CX6z2zwUfh421cQ&varId=451875074805

 

Για το γυαλι δες εδω

https://m.ebay.com/itm/Nillkin-H-Pro-9H-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-LG-G6/272667931251?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Link to comment
Share on other sites

στο νταλα ηλιο προφανως ολα τα τηλεφωνα με παρομοιο sensor ειναι παρομοια

σε λιγο φως το processing παιζει σημαντικο ρολο, εκει ερχεται το google cam με το image stacking του και το hdr+

σε καθε περιπτωση το s8,s9 δεν εχει ultra wide οποτε ειναι αλλη κατηγορια.φακο 28-30 εχουν ολα. φακο 14-16mm εχουν ελαχιστα

το dual aperture ειναι μουφα για οσους ξερουν στοιχειωδη φωτογραφια. σε τοσο μικρους sensors τραβας ανετα και wide open f:1.5 καθως το βαθος πεδιου ειναι τεραστιο. το κλεισιμο του διαφραγματος δε προσφερει κατι σπουδαιο.

το μελλον ειναι στο processing - software. οι αισθητηρες τοσο μικρου μεγεθους μονο με processing μπορουν να δωσουν δυναμικο ευρος και low light αξιο αναφορας.

 

τελος δε βρισκω ακυρη τη τοποθετηση και 3ου φακου, 15mm, 30mm, 60mm δηλαδη ενα καθαρομαιμο 4x

με λιγα λογια ταυτοχρονα με τον Ultra wide και τον wide να του χωσουν και εναν "tele-ish" οπως iphone x, s9+

το 15-60 ευρος ειναι πολυ ενδιαφερον

 

ενναλακτικα προσεγγιση εμπλουτισμενου huawei p20 pro

κρατα τον ultra wide

στον wide βαλε τα 40mp (Που εχει το huawei)

οποτε οταν cropareis και κρατησεις τα 10 εχεις 2χ (digital zoom-crop)

ετσι παλι πετυχαινεις το συνολικο 4x με 2 φακους ομως αυτη τη φορα

 

το huawei που σαρωνει στα review δεν εκανε τιποτα σπουδαιο, τιποτα παραπανω απο αυτο που εχει κανει το nokia 808 6χρονια πριν βαζοντας εναν ακομα μεγαλυτερο 40mp sensor. απλα η υλοποιηση στο software 6 χρονια μετα ειναι πιο ολοκληρωμενη-φιλικη-lag free και πλεον ο αισθητηρας μικροτερος αρα και το παχος της συσκευης

 

Γενικα απ'οτι εχω δει μεχρι τωρα...

..η καλυτερη υλοποιηση Hdr+ ειναι στο g6 και v30

Link to comment
Share on other sites

Για θηκη δες παρακατω..εχω την ιδια οπως κ πολλοι αλλοι κ ειναι αρκετα μαζεμενη χωρις να κρυβει τη συσκευη..

 

https://m.ebay.com/itm/Nillkin-Nature-Environmental-Non-toxic-TPU-Ultra-thin-Protective-Case-For-LG-G6/152515297042?hash=item23829ebf12:m:myUBumS6CX6z2zwUfh421cQ&varId=451875074805

 

Για το γυαλι δες εδω

https://m.ebay.com/itm/Nillkin-H-Pro-9H-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-LG-G6/272667931251?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

φοραω το συγκεκριμενω γυαλι κ γαμαει , είναι τελειο κ στην υφη κ στην καλυψη της οθονης . από θηκη φοραω την spigen που αφηνει ακαλυπτα το κατω κ το πανω μερος κ επισης γαμαει κ δενει τελεια με το μαυρο μου lg g6 :D

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

φοραω το συγκεκριμενω γυαλι κ γαμαει , είναι τελειο κ στην υφη κ στην καλυψη της οθονης . από θηκη φοραω την spigen που αφηνει ακαλυπτα το κατω κ το πανω μερος κ επισης γαμαει κ δενει τελεια με το μαυρο μου lg g6 :D

 

Βασικα το συγκεκριμενο γυαλι το εχω καβατζα γιατι ειχα παραγγειλει ταυτοχρονα κ το amazing h το οποιο ειναι λιγο πιο χοντρο στα 0.33 mm κ επειδη ηρθε πρωτο φορεσα εκεινο αλλα κ παλι ει αι κορυφη.

Εκεινες οι θηκες οι spigen ανθεκτικες μεν αλλα δεν ειναι καπως χοντροκομμενες;κρυβουν ολη την ομορφια της συσκευης..για τα δικα μου γουστα παντα ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω την crystal clear της spigen. Και δεν κρύβει το ice platinum και το έχει προστατέψει 3 φορές από σοβαρή πτώση. Το θέμα με τις πολύ λεπτές που βάζετε είναι ότι ΔΕΝ προστατεύουν τη συσκευή από πτώση.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω την crystal clear της spigen. Και δεν κρύβει το ice platinum και το έχει προστατέψει 3 φορές από σοβαρή πτώση. Το θέμα με τις πολύ λεπτές που βάζετε είναι ότι ΔΕΝ προστατεύουν τη συσκευή από πτώση.

 

Μολις ειδα ενα βιντεακι με τη θηκη σου..πραγματι ειναι πολυ ομορφη κ φινετσατη..ποσο την πηρες αν επιτρεπεται κι απο που;ρωταω γιατι στο επισημο σαιτ της εταιριας την εχουν 15 δολλαρια κ φυσικα ειναι πανακριβα τα εξοδα αποστολης οποτε δε με συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη θήκη έχω αν τη θέλει κανείς του τη χαρίζω..

https://flic.kr/p/25dkYCY

 

https://flic.kr/p/25dkYa3

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...