Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταπληκτικές φωτογραφίες Νικόλα και ωραία θεματολογία. Δεν ξέρω γιατί το έδωσες το δικό σου το g6, αλλά εμένα μ' έπεισες να σκεφτώ σοβαρά το κινητό αυτό, ειδικά τώρα που το βρίσκει κανείς, κάτω από 350 ευρώ!

 

Γιάννη σε ευχαριστώ. Δε θέλω να τα λέω συνέχεια γιατί μερικοί νομίζουν ότι μπαίνω και κραζω ενώ απλά λέω τη γνώμη μου με βάση την εμπειρία. Οι φωτογραφίες που βλέπεις δεν έχουν πρόσωπα και δεν είναι πολλές οι βραδινές με λίγο φως. Επειδή έχω κόρη μικρή 14 μηνών λοιπόν, με το g6 δεν είχα ούτε μια καλή φώτο μες το σπίτι. Είτε λόγω αρκετης επεξεργασίας είτε λόγω θορύβου είτε λόγω έντονου blur μιας και το παιδί δε γίνεται να είναι ακουνητο. Την ημέρα τα πάει πολύ καλά..όμως στα δύσκολα χάνει. Δε θέλω να ανεβάσω το παιδί μου εδώ αλλά όποιος έχει ανάλογα θέματα να τραβήξει καταλαβαίνει.

Κατά τα άλλα ήταν και λίγο αργό, παραπάνω από όσο θα ήθελα, που εγώ πχ δεν είμαι αυστηρός ή πολύ απαιτητικός σε αυτό το θέμα, αλλά και αυτό μου χτύπησε.

 

Πχ το V30 τώρα μοιάζει να τα πηγαινει καλύτερα.

 

Πάντως αν το θες, ο φίλος μου που το πήρε ψάχνει να το δώσει καθώς το πήρε για 2ο αλλά δεν του άρεσε..και είναι σχεδόν καινούριο το τηλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To v30 θα το πάρουμε του χρόνου στα 350 ευρώ γιατί τώρα δεν τραβάμε ως εκεί!

Σ' ευχαριστώ, αλλά είχα υποχρέωση σε ένα κατάστημα και το παρήγγειλα πριν λίγο.

Όταν παραλάβω θα επανέλθω μ' εντυπώσεις, αλλά και indoor φωτογραφίες με την μικρή!

Αν δεν βαριέται κάποιος ας μου προτείνει κάποιο τζαμάκι και μια λεπτή θήκη. Αν και συνήθως τ' αγοράζω από ebay, αλλά τώρα τα θέλω άμεσα. Στο eshop αυτά που έχει αξίζουν?

Καλώς ήρθα στην παρέα, ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος!

Θ' αλλάξω αβαταρ όταν παραλάβω. :p

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

To v30 θα το πάρουμε του χρόνου στα 350 ευρώ γιατί τώρα δεν τραβάμε ως εκεί!

Σ' ευχαριστώ, αλλά είχα υποχρέωση σε ένα κατάστημα και το παρήγγειλα πριν λίγο.

Όταν παραλάβω θα επανέλθω μ' εντυπώσεις, αλλά και indoor φωτογραφίες με την μικρή!

Ξεφύλλισα αρκετές σελίδες και κάτι πήρε το μάτι μου ότι .... έτυχε σε κάποιον καλός φακός της κάμερα. Παίζει τέτοια περίπτωση?

Αν δεν βαριέται κάποιος ας μου προτείνει κάποιο τζαμάκι και μια λεπτή θήκη. Αν και συνήθως τ' αγοράζω από ebay, αλλά τώρα τα θέλω άμεσα. Στο eshop αυτά που έχει αξίζουν?

Καλώς ήρθα στην παρέα, ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος!

Θ' αλλάξω αβαταρ όταν παραλάβω. :p

 

Χαχα, με το καλό να το χαρείς. Για τα λεφτά του είπαμε είναι η καλύτερη επιλογή, και κυρίως πολύ όμορφο, τα υπόλοιπα θα τα πούμε όταν παραλάβεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο αξιόπιστο λινκ να παραγγείλω κάποιο καλώδιο φορτισης για το g6 μου;; απο ebay
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο αξιόπιστο λινκ να παραγγείλω κάποιο καλώδιο φορτισης για το g6 μου;; απο ebay

 

Με το καλο να παραλαβεις φιλε..

Σου δινω καποια λινκ για τζαμακι κ θηκη αν σε ενδιαφερει της Nillkin αλλα να ξερεις οτι θα αργησουν λιγο γιατι ειναι απο Κινα..

 

1)https://m.ebay.com/itm/Nillkin-H-Pro-9H-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-LG-G6-/272667931251?txnId=1936878594017

 

2)https://m.ebay.com/itm/New-Nillkin-For-LG-G6-Nature-TPU-Thin-Soft-Rubber-Back-Transparent-Case-Cover-/352034330284?varId=621531781453&txnId=949681801022

 

3)https://m.ebay.com/itm/Fr-LG-G6-Nillkin-9H-Hardness-Tempered-Glass-Anti-Scratch-Glossy-Screen-Protector/152491758204

 

Εγω εχω το 1 κ το 2..πολυ καλης ποιοτητας κ κυριως η θηκη δε δινει καθολου ογκο στη συσκευη κ ταιριαζει τελεια πανω της..το γυαλι εφαρμοζει αψογα απο ακρη σε ακρη κ το μονο κενο σημειο ειναι γυρω απο το ακουστικο.

Για καλωδιο φορτισης δε μπορω να βοηθησω γιατι χρησιμοποιω της συσκευης.

Τωρα οσον αφορα το θεμα φακου που εθιξες για τη wide camera,δυστυχως εκει ελπιζεις στη θεα τυχη αν σου πεσει ο καλος..μολις παραλαβεις με το καλο βγαλε μια φωτο με τον ευρυγωνιο κ μετα μεσα απο το αλμπουμ μπες στις λεπτομερειες της φωτο κ δες για το "μηκος εστιασης"..αν ειναι 2.01mm εισαι απο τους τυχερους..ο blurry φακος ειναι με 2.09mm.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να παραλαβεις φιλε..

Σου δινω καποια λινκ για τζαμακι κ θηκη αν σε ενδιαφερει της Nillkin αλλα να ξερεις οτι θα αργησουν λιγο γιατι ειναι απο Κινα..

 

1)https://m.ebay.com/itm/Nillkin-H-Pro-9H-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-LG-G6-/272667931251?txnId=1936878594017

 

2)https://m.ebay.com/itm/New-Nillkin-For-LG-G6-Nature-TPU-Thin-Soft-Rubber-Back-Transparent-Case-Cover-/352034330284?varId=621531781453&txnId=949681801022

 

3)https://m.ebay.com/itm/Fr-LG-G6-Nillkin-9H-Hardness-Tempered-Glass-Anti-Scratch-Glossy-Screen-Protector/152491758204

 

Εγω εχω το 1 κ το 2..πολυ καλης ποιοτητας κ κυριως η θηκη δε δινει καθολου ογκο στη συσκευη κ ταιριαζει τελεια πανω της..το γυαλι εφαρμοζει αψογα απο ακρη σε ακρη κ το μονο κενο σημειο ειναι γυρω απο το ακουστικο.

Για καλωδιο φορτισης δε μπορω να βοηθησω γιατι χρησιμοποιω της συσκευης.

Τωρα οσον αφορα το θεμα φακου που εθιξες για τη wide camera,δυστυχως εκει ελπιζεις στη θεα τυχη αν σου πεσει ο καλος..μολις παραλαβεις με το καλο βγαλε μια φωτο με τον ευρυγωνιο κ μετα μεσα απο το αλμπουμ μπες στις λεπτομερειες της φωτο κ δες για το "μηκος εστιασης"..αν ειναι 2.01mm εισαι απο τους τυχερους..ο blurry φακος ειναι με 2.09mm.

 

παρανοηση φιλε μου, το g6 το εχω απο τον σεπτεμβριο περιπου, απλα με ενδιαφερει καποιο καλωδιο φορτισης και επειδη πριν 3-4 χρονια ειχα παραγγειλει καποια καλωδια φορτισης για το iphone3g που ειχα και ελεγε οτι δεν ειναι συμβατο μολις το εβαζα γιαυτο ειπα να ρωτησω τωρα αν γνωριζει καποιος καποιο λινκ με καλωδια φορτισης :)

 

παρεμπιπτόντως ακριβως τα ιδια φοραω και εγω στο g6 την nature σε γκρι χρωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα στην οθόνη μου κάτω δεξιά παρατηρησα μια άσπρη βούλα,η οποία είναι ορατή κυρίως σε λευκό background, σε μαύρο δεν φαίνεται καθόλου και σε χρωματιστό πιο λίγο.του έκανα ένα restart αλλά τίποτα. Το κινητό δεν έχει πέσει ποτέ,φοράει και τζαμακι.τι είναι αυτό?τι κάνουμε?
Μάλλον καμμένο πίξελ.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παρανοηση φιλε μου, το g6 το εχω απο τον σεπτεμβριο περιπου, .....

 

Σε μένα ήθελε ν' απαντήσει Γρηγόρη απλά μπέρδεψε την παράθεση! :p

Σ' ευχαριστώ για τις προτάσεις φίλε γραναζια ...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον καμμένο πίξελ.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

που σημαινει service? η υπαρχει καμια πιθανοτητα αντικαταστασης?

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Πασαλιμάνι, δες παρακάτω που και κάποιος άλλος περιγράφει κάτι παρόμοιο με σένα.

Έχει και 3 φωτογραφίες σε ένα λινκ κάπου στην μέση του κειμένου!

Έτσι είναι και σένα?

https://forums.androidcentral.com/lg-g6/843594-dead-pixel-another-thing-lg-g6.html

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη φωτογραφία του, είναι ακριβώς αυτό.δεν πέφτει το μάτι γιατί προσαρμόζεται στα χρώματα.σε εντελώς λευκό φόντο το εντοπίζεις
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

που σημαινει service? η υπαρχει καμια πιθανοτητα αντικαταστασης?
Αν σε ενοχλεί πολύ προφανώς θα κάνεις χρήση της εγγύησης (εφόσον ισχύει) και θα σου γίνει αντικατάσταση οθόνης.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γράψε στο play store "dead pixel" ή "pixel fix"και δοκίμασε κάποιο πρόγραμμα! Να έχεις την φωτεινότητα τέρμα μιας και αυξάνονται οι πιθανότητες έτσι να γίνει το θαύμα. Είναι ελάχιστες οι πιθανότητες να σου φτιάξει ως μηδαμινές, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Να το αφήσεις πάνω από 1-2 ώρες ή και παραπάνω και όχι λίγα λεπτά! Τα προγράμματα αυτά έχουν επίσης και χρωματικά τεστ που μπορεί να σε βοηθήσουν να εντοπίσεις και άλλα προβληματικά πίξελ. Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

παρανοηση φιλε μου, το g6 το εχω απο τον σεπτεμβριο περιπου, απλα με ενδιαφερει καποιο καλωδιο φορτισης και επειδη πριν 3-4 χρονια ειχα παραγγειλει καποια καλωδια φορτισης για το iphone3g που ειχα και ελεγε οτι δεν ειναι συμβατο μολις το εβαζα γιαυτο ειπα να ρωτησω τωρα αν γνωριζει καποιος καποιο λινκ με καλωδια φορτισης :)

 

παρεμπιπτόντως ακριβως τα ιδια φοραω και εγω στο g6 την nature σε γκρι χρωμα

 

Εχεις δικιο Γρηγορη στον αλλο φιλο πηγαινε η απαντηση..σορρυυυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε μένα ήθελε ν' απαντήσει Γρηγόρη απλά μπέρδεψε την παράθεση! :p

Σ' ευχαριστώ για τις προτάσεις φίλε γραναζια ...

 

Ναι Γιαννη για σενα ηταν η απαντηση..ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά, κατέβασα ένα πρόγραμμα, το άφησα καμία ώρα, δεν άλλαξε κάτι. Θα το δοκιμάσω και αύριο για πιο πολύ ώρα. Από εκεί και πέρα αν πρόκειται να αλλάξει η οθόνη ,σ ένα κινητό που έχει αδιαβροχοποιηση θα μου προκαλέσει ανασφάλεια και δεν ξέρω ν θα το ρισκάρω, επίσης δεν ξερω αν δικαιούμαι αντικατάσταση( στο λινκ που βάλατε για τη παρόμοια περίπτωση νομίζω το αντικατέστησαν)
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

το ειχα γραψει και αυτο. Με Manual, ακομα και στο αυτοματο να το βαλεις να τραβηξει αλλα μεσα απο manual, εχει καλυτερα αποτελεσματα αλλα οχι μεγαλη διαφορα.

Ομως εχει περισσοτερο Lag και ισως εχει να κανει με το γεγονος οτι κατεβαζει και το χρονο κλειστρου πιο πολυ.

Γενικα δεν βγαζω manual, ειμαι του αυτοματου, αν ηθελα για απλες σκηνες Manual, θα ειχα μια mirroless μαζι μου.

Σιγουρα σε βραδινα σκηνικα, με κανα φεγγαρι κλπ παιζω και Manual αλλα στης μετριας δυσκολιας σκηνες οπου αλλα κινητα ειναι οκ στο αυτοματο, δεν θελω να παιζω με ρυθμισεις.

 

edit:

Παιδες μπορειτε να μου πειτε ποιες ειναι οι κακες τιμες για την wide camera Και ποιες οι καλες? Εχω το v30 και μου δινει τιμη 1,9 στο διαγραφμα.

https://drive.google.com/file/d/1beaIzlsYic9_3OhodBUPTDRV8BoTvvY7/view?usp=drivesdk

 

2.01 Ο "καλός", 2.09 ο "κακός".

 

Επίσης έχεις δοκιμάσει τις εφαρμογές της google camera του pixel όσο το είχες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπάρχει κάποιο αξιόπιστο λινκ να παραγγείλω κάποιο καλώδιο φορτισης για το g6 μου;; απο ebay
Έχω παραγγείλει εδώ και 1 μήνα type c από ebay. Το περιμένω από μέρα σε μέρα, όταν έρθει θα ενημερώσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To v30 θα το πάρουμε του χρόνου στα 350 ευρώ γιατί τώρα δεν τραβάμε ως εκεί!

Σ' ευχαριστώ, αλλά είχα υποχρέωση σε ένα κατάστημα και το παρήγγειλα πριν λίγο.

Όταν παραλάβω θα επανέλθω μ' εντυπώσεις, αλλά και indoor φωτογραφίες με την μικρή!

Αν δεν βαριέται κάποιος ας μου προτείνει κάποιο τζαμάκι και μια λεπτή θήκη. Αν και συνήθως τ' αγοράζω από ebay, αλλά τώρα τα θέλω άμεσα. Στο eshop αυτά που έχει αξίζουν?

Καλώς ήρθα στην παρέα, ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος!

Θ' αλλάξω αβαταρ όταν παραλάβω. :p

Γυαλί από Ελλάδα θα πρότεινα το nillkin 9H στο Σκρουτζ είναι στα 8 ευρώ περίπου. Έχω το ίδιο γυαλί απ το ίδιο μαγαζί. Το 9Η+ που πουλάει το eshop 14 από 16 και καλά προσφορά το πήρα από Κίνα 4 ευρώ. Νομίζω αυτό λέγεται αισχροκέρδεια. :P

Τώρα για θήκη οποία nillkin ή spigen βρεις κοντα στο δεκαρικο και σ'αρέσει προχώρα σε αγορά είναι καλές εταιρίες.

Edited by stavrosspil
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/1beaIzlsYic9_3OhodBUPTDRV8BoTvvY7/view?usp=drivesdk

 

2.01 Ο "καλός", 2.09 ο "κακός".

 

Επίσης έχεις δοκιμάσει τις εφαρμογές της google camera του pixel όσο το είχες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω παραγγείλει εδώ και 1 μήνα type c από ebay. Το περιμένω από μέρα σε μέρα, όταν έρθει θα ενημερώσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γυαλί από Ελλάδα θα πρότεινα το nillkin 9H στο Σκρουτζ είναι στα 8 ευρώ περίπου. Έχω το ίδιο γυαλί απ το ίδιο μαγαζί. Το 9Η+ που πουλάει το eshop 14 από 16 και καλά προσφορά το πήρα από Κίνα 4 ευρώ. Νομίζω αυτό λέγεται αισχροκέρδεια. :P

Τώρα για θήκη οποία nillkin ή spigen βρεις κοντα στο δεκαρικο και σ'αρέσει προχώρα σε αγορά είναι καλές εταιρίες.

 

1.9 δίνει εμένα άρα είναι άλλος. Θα κάνω μετά δοκιμή να δω λεπτομέρειες.

Δεν είχα δοκιμάσει άλλη κάμερα φίλε μου. Γενικά είμαι κατά των άλλων, παλιά που το είχα ψάξει πάρα πολύ είχα διαπιστώσει ότι ποτέ δε δούλευε καλύτερα Τρίτη εφαρμογή. Ίσως τώρα επειδή είναι port από άλλες συσκευές να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα αλλά δεν έκανα δοκιμές

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η cam app από το pixel έχει γίνει παντού port . Και παντού υπάρχει εμφανής βελτίωση. Δουλεύει τέλεια. Το μόνο μείον είναι ότι έχεις 2 apps μια για την κανονική και μια για τη wide.

 

Φίλος την έβαλε σε Mi A1 πρόσφατα και έπαθε σοκ από την βελτίωση.

 

Υγ. Βέβαια πιτσιρίκια που τρέχουν δεν ξέρω αν τα πιάνει....:lol::shifty:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1.9 δίνει εμένα άρα είναι άλλος. Θα κάνω μετά δοκιμή να δω λεπτομέρειες.

Δεν είχα δοκιμάσει άλλη κάμερα φίλε μου. Γενικά είμαι κατά των άλλων, παλιά που το είχα ψάξει πάρα πολύ είχα διαπιστώσει ότι ποτέ δε δούλευε καλύτερα Τρίτη εφαρμογή. Ίσως τώρα επειδή είναι port από άλλες συσκευές να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα αλλά δεν έκανα δοκιμές

Εχει πολύ ανώτερο hardware η καμερα του v30 και ο κανονικός και ο wide φακός. Τώρα ο σελφι απ ότι έχω δει στο g6 των 350 ευρώ τρώγεται, στο v30 της διπλασιας τιμής είναι απλά απαράδεκτος και ακόμα και αν δεν τον χρησιμοποιείς είναι deal breaker όταν μιλάμε για τέτοια τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Η cam app από το pixel έχει γίνει παντού port . Και παντού υπάρχει εμφανής βελτίωση. Δουλεύει τέλεια. Το μόνο μείον είναι ότι έχεις 2 apps μια για την κανονική και μια για τη wide.

 

Φίλος την έβαλε σε Mi A1 πρόσφατα και έπαθε σοκ από την βελτίωση.

 

Υγ. Βέβαια πιτσιρίκια που τρέχουν δεν ξέρω αν τα πιάνει....:lol::shifty:

 

χαχα, η αληθεια ειναι οτι ειχα εναν αρνητισμο σε δοκιμη αλλων εφαρμογων αλλα θα το κανω τωρα με το V30. Βεβαια επειδη παρακολουθω εδω το θεμα, εβλεπα τα σχολια, τυπου: η ταδε εφαρμογη με την ταδε ρυθμιση εγραψε καλυτερα απο τη στοκ, αλλα στο αυτοματο η στοκ καλυτερα κλπ κλπ και αυτα ειναι που δεν μπορω. Το Manual δε με ψηνει να το δουλευω σε καθημερινες φωτο. Τελος παντων, θα δουμε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η cam app από το pixel έχει γίνει παντού port . Και παντού υπάρχει εμφανής βελτίωση. Δουλεύει τέλεια. Το μόνο μείον είναι ότι έχεις 2 apps μια για την κανονική και μια για τη wide.

 

Φίλος την έβαλε σε Mi A1 πρόσφατα και έπαθε σοκ από την βελτίωση.

 

Υγ. Βέβαια πιτσιρίκια που τρέχουν δεν ξέρω αν τα πιάνει....:lol::shifty:

Όταν βρήκα τις σωστές εφαρμογές που είναι αυτές οι gstark έπαθα σοκ και γω, ειδικά όταν κάτι που το κάνουν άλλα κινητά πρέπει χρησιμοποιούν 2 φακούς(portrait mode). Ok δεν είναι τέλειο αλλά εμένα με καλύπτει. Τώρα η αλήθεια είναι ότι αυτό το λίγο lag που έχει στα κλικ του χαλάει αρκετές φωτογραφίες, όμως έχω βγάλει φωτογραφίες βραδινές τοπίων με stock app που άλλα τηλέφωνα ούτε τις φαντάζονται.
Link to comment
Share on other sites

https://www.forbes.com/sites/bensin/2017/05/25/the-lg-g6s-wide-angle-lens-is-the-best-travel-camera/#1311a7887198

 

ένα ακόμη άρθρο με ενδιαφέρουσα προοπτική (κυριολεκτικά!) από το έγκριτο Forbes.

Link to comment
Share on other sites

https://www.forbes.com/sites/bensin/2017/05/25/the-lg-g6s-wide-angle-lens-is-the-best-travel-camera/#1311a7887198

 

ένα ακόμη άρθρο με ενδιαφέρουσα προοπτική (κυριολεκτικά!) από το έγκριτο Forbes.

Το να έχεις παραπάνω επιλογές απ τις βασικές φυσικά και είναι ανώτερο απ το να μην έχεις δεν νομίζω να μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς αυτό. Ειδικά ο wide είναι ο,τι καλύτερο για ταξίδια. Ας βάλω και γω δύο πρόσφατες φωτογραφίες να επιβεβαιώσω το άρθρο!

 

Lg g6 κανονικός φακός και wide.e2b65b7b56099589b9b0280893d4019f.jpg61e856ef2ccd26e00ca2591e2ba2b0af.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άλλο να ρωτήσω και θέλω την βοήθεια σας, μετά από τόσους μήνες αποφάσισα να χρησιμοποιήσω το always on display.

 

Αλλά είναι πολύ χαμηλή η φωτεινότητα της. Βάζω τέρμα την φωτεινότητα από την μπάρα πάλι φαίνεται πολύ χαμηλά, δηλαδή ίσα που το βλέπω , ενεργοποίησα και το πιο φωτεινή οθόνη τίποτα. Καμία ιδέα;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...