Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθαν και τα δικά μου Nillkin H+ pro, €6,2 το ένα.

Ούτε αυτήν τη φορά με απογοήτευσαν, εφαρμόζουν άριστα και καλύπτουν ολόκληρη την εμπρόσθια όψη, εκτός από 1mm περιμετρικά. Σε σχέση με το H είναι πιο λεπτό (0,20mm έναντι 0,33) και έχει μία καμπυλότητα περιμετρικά, που το κάνει ακόμη πιο ευχάριστο στην αίσθηση. Άριστη διαφάνεια, πάρα πολύ καλή ελαιοφοβική επίστρωση, πάρα πολύ καλή αίσθηση.

Και μία διαπίστωση που δεν είχα κάνει σχετικά με τα Nillkin γιατί δεν μου είχε ξανατύχει, αντέχουν την ταλαιπωρία στην εφαρμογή. Σήμερα για πρώτη φορά χρειάστηκε να βγάλω-βάλω το γυαλί γιατί δεν ήταν απόλυτα κεντραρισμένο, το Nillkin ακόμη και στην έκτη προσπάθεια κόλλησε άψογα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανένας τολμηρός δεν βρέθηκε ακόμη να δοκιμάσει το Nillkin Τ+ ρε παιδιά; Μόνο 0.15 χιλιοστά.. Έπεσε και η τιμή του. Το Η+ που έχω και εγώ, άριστο, σίγουρα ανώτερο από το σκέττο Η. Δεν ξέρω ακόμη γιατί πουλιέται το Η, πρέπει να καταργηθεί. Ούτε υπάρχει μεγάλη διαφορά στην τιμή. Μάλλον μόνο άψαχτοι θα το παίρνουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτομαι την αγορά του lg g6 μιας και το oneplus one μου παρεδωσε πνεύμα επειτα από 3 χρόνια, και το oneplus 5t στα 500+ ευρώ μου φαίνεται ακριβό (σε σχέση με το one που μου ειχε στοιχήσει 300+ μεταφορικά και ήταν κορυφαίο τότε). Νομίζω ότι το g6 είναι ολοκληρωμένη πρόταση και αξίζει τα χρήματα του.

Η ερώτηση μου είναι η εξής: Μιας και ακούω αρκετά μουσική από το κινητό, σε περίπτωση που παραγγείλω την 64gb version από έξω, θα καλύπτεται εδώ από εγγύηση? Είναι λίγο μπερδεμένο το πραγμα, αλλωστε ούτε το 32gb εχει ερθει επίσημα Ελλάδα.

Υποψιάζομαι ότι η απάντηση είναι όχι μιας και το 64gb hifi dac μοντελο δεν προορίζεται για ευρώπη απότι έχω καταλαβει, αλλα θα ήθελα τα φώτα σας!

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτομαι την αγορά του lg g6 μιας και το oneplus one μου παρεδωσε πνεύμα επειτα από 3 χρόνια, και το oneplus 5t στα 500+ ευρώ μου φαίνεται ακριβό (σε σχέση με το one που μου ειχε στοιχήσει 300+ μεταφορικά και ήταν κορυφαίο τότε). Νομίζω ότι το g6 είναι ολοκληρωμένη πρόταση και αξίζει τα χρήματα του.

Η ερώτηση μου είναι η εξής: Μιας και ακούω αρκετά μουσική από το κινητό, σε περίπτωση που παραγγείλω την 64gb version από έξω, θα καλύπτεται εδώ από εγγύηση? Είναι λίγο μπερδεμένο το πραγμα, αλλωστε ούτε το 32gb εχει ερθει επίσημα Ελλάδα.

Υποψιάζομαι ότι η απάντηση είναι όχι μιας και το 64gb hifi dac μοντελο δεν προορίζεται για ευρώπη απότι έχω καταλαβει, αλλα θα ήθελα τα φώτα σας!

 

Φιλε απο ο,τι ξερω δεν καλυπτεται με εγγυηση το 64ρι με το Dac σε αντιθεση με το 32αρι , ακριβως οπως το λες. Παντως στην προτεινω ανεπιφυλακτα την συγκεκριμενη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτομαι την αγορά του lg g6 μιας και το oneplus one μου παρεδωσε πνεύμα επειτα από 3 χρόνια, και το oneplus 5t στα 500+ ευρώ μου φαίνεται ακριβό (σε σχέση με το one που μου ειχε στοιχήσει 300+ μεταφορικά και ήταν κορυφαίο τότε). Νομίζω ότι το g6 είναι ολοκληρωμένη πρόταση και αξίζει τα χρήματα του.

Η ερώτηση μου είναι η εξής: Μιας και ακούω αρκετά μουσική από το κινητό, σε περίπτωση που παραγγείλω την 64gb version από έξω, θα καλύπτεται εδώ από εγγύηση? Είναι λίγο μπερδεμένο το πραγμα, αλλωστε ούτε το 32gb εχει ερθει επίσημα Ελλάδα.

Υποψιάζομαι ότι η απάντηση είναι όχι μιας και το 64gb hifi dac μοντελο δεν προορίζεται για ευρώπη απότι έχω καταλαβει, αλλα θα ήθελα τα φώτα σας!

 

Δεν ξέρω τελικά πόσο νόημα έχει η επιλογή του μοντέλου με τον quad DAC από κάποιον που θέλει να ακούει καλά μουσική έναντι του απλού, αν δεν έχει αντίστοιχα καλά ακουστικά, που να έχουν δηλαδή και υψηλή αντίσταση.

Πριζώνοντας ένα ζευγάρι συμπαθητικά earphones αλλά με χαμηλή αντίσταση (<50ohm) όπως τα Xiaomi Hybrid HD pro (τα παρέλαβα επιτέλους) για εμένα δεν έχει διαφορές με τον DAC on ή off. Η μεγάλη διαφορά εμφανίζεται όταν πριζώσεις ακουστικά με >50ohm, εκεί η ένταση και η λεπτομέρεια ανεβαίνει αισθητά.

Ο ήχος πάντως στο δικό μου είναι πάρα πολύ καλός και χωρίς τον DAC, καμία σχέση με το παλιότερό μου Samsung Note 4. Απλά δεν ξέρω αν η ποιότητα του ήχου είναι καλή και στο 32άρι μοντέλο, άσχετα αν δεν έχει DAC.

 

Κανένας τολμηρός δεν βρέθηκε ακόμη να δοκιμάσει το Nillkin Τ+ ρε παιδιά; Μόνο 0.15 χιλιοστά.. Έπεσε και η τιμή του. Το Η+ που έχω και εγώ, άριστο, σίγουρα ανώτερο από το σκέττο Η. Δεν ξέρω ακόμη γιατί πουλιέται το Η, πρέπει να καταργηθεί. Ούτε υπάρχει μεγάλη διαφορά στην τιμή. Μάλλον μόνο άψαχτοι θα το παίρνουν.

 

Μόλις παρέλαβα τα Η+, το φόρεσα και είδα ότι ταιριάζουν καλά, παρήγγειλα άλλα δύο, δεν τόλμησα να πάω στα Τ+. Τα Η+ είναι παραπάνω από καλά, οπότε είπα να μην πειραματιστώ. Τα H+ είναι αρκετά λεπτά, καμπυλωτά, οπότε γιατί να κυνηγήσω ένα ακόμη λεπτότερο γυαλί που, πιθανώς, θα προσφέρει και λιγότερη προστασία;

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

και στο 32ρι με ενα ζευγαρι μετρια ακουστικα (jbl e45bt) το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο

σιγουρα καλυτερο απο iphone 6s με τα ιδια ακουστικα (σα μετρο συγκρισης)

μολις περασα την 11g

ευχομαι να εστρωσε την μπαταρια γιατι σαν να ειχα ενα battery drain

Edited by komos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σε σηγνωμη που ενοχλω ..ειναι καπιο παιδι εδω με γ6 πολονικο?

 

και αν ναι εχει παρει την τελευτεα ενημερωση? σας ευχαριστω..

γτ εμενα ακομα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

περνα την με το lgup

οδηγιες εδω

https://forum.xda-developers.com/lg-g5/development/uppercut-lgup-loader-g5-variants-t3511295

αν δεν πατησεις refurbish κανει απλα update

Link to comment
Share on other sites

Ναι επειδή δεν έχει βγει ακόμα για το region σου...

Παρατηρώ πολύ καλύτερη μπαταρια με 11g

Είμαι ήδη 18 ώρες αναμονή με 3 ώρες και 45 λεπτά sot και έχω ένα 50% ακόμα και έχω τουλάχιστον 3 4 ώρες ακρόαση μουσικη

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ψαχνομαι για κινητο αυτο τον καιρο και για G6 προσανατολιζομαι

 

το οποιο θα ειναι το πρωτο κινητο μου με μπαταρια μη αποσπωμενη

θελω να ρωτησω:

 

Αν αφου περασει η εγγυηση θελω να αλλαξω μπαταρια ή γιατι χαλασε ή επειδη επεσε η αποδοση της, αναλαμβανει το service ης LG με το χ κοστος να το κανει ή πρεπει να ψαξω κανα μαστορα εγω για να μου το ανοιξει και να μου την αλλαξει?

Link to comment
Share on other sites

Το κανει η lg το κανει και ο μαστορας της γειτονιας

δεν ειναι ιδιαιτερη τεχνη, εργαλεια θελει...

το κοστος ειναι διαφορετικο φυσικα...

γενικα σε 2,3 χρονια με 20 40 ευρω θα την αλλαζεις

και μιση ωρα αναμονη

Link to comment
Share on other sites

Το κανει η lg το κανει και ο μαστορας της γειτονιας

δεν ειναι ιδιαιτερη τεχνη, εργαλεια θελει...

το κοστος ειναι διαφορετικο φυσικα...

γενικα σε 2,3 χρονια με 20 40 ευρω θα την αλλαζεις

και μιση ωρα αναμονη

 

Λεω για επισημο service μηπως δεν το κλεισει μετα ξανα καλα ο μαστορας (μη χασει την αδιαβροχοποιηση) γιατι δεν εχω εδω επαρχια καποιον που να ξερω οτι κανει καλη δουλεια.

 

Με ενδιαφερει μην δωσω λεφτα για καλο κινητο και μου χαλασει μια μπαταρια εκτος εγγυησης και μετα κλαιω..........

Αλλα αν μπορω να το δωσω στην Procordia πχ και να μου αλλαξουν αυτοι μπαταρια ειναι κατι που με καθησυχαζει καπως

Link to comment
Share on other sites

Λεω για επισημο service μηπως δεν το κλεισει μετα ξανα καλα ο μαστορας (μη χασει την αδιαβροχοποιηση) γιατι δεν εχω εδω επαρχια καποιον που να ξερω οτι κανει καλη δουλεια.

 

Με ενδιαφερει μην δωσω λεφτα για καλο κινητο και μου χαλασει μια μπαταρια εκτος εγγυησης και μετα κλαιω..........

Αλλα αν μπορω να το δωσω στην Procordia πχ και να μου αλλαξουν αυτοι μπαταρια ειναι κατι που με καθησυχαζει καπως

Μην ανησυχεις καθολου. Πριν το αγορασω πηρα τηλ τη Procordia για να ειμαι σιγουρος κ το αναλαμβανει με ενα κοστος €10 + το κοστος της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

και μην σκας με τετοιες λεπτομερειες

στατιστικα πρωτα σου σπαει η οθονη

και μετα χρηζει αλλαγης η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα, χρονια πολλα σε ολους.

Το camera app δεν εχει την δυνατοτητα που ειχε το G2 να τραβαει ταυτοχρονα βιντεο/φωτο απο μπροστινη και οπισθια καμερα;

Ή εστω εναλλαγη απο εμπροσθια σε οπισθια μεσα στο ιδιο record;

 

Aν οχι γνωριζετε καποιο app που να δινει αυτη τη δυνατοτητα;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Την έχει.

Αν δεν στο βγαζει χαμηλωσε την αναλυση βίντεο

Kαλησπερα, χρονια πολλα σε ολους.

Το camera app δεν εχει την δυνατοτητα που ειχε το G2 να τραβαει ταυτοχρονα βιντεο/φωτο απο μπροστινη και οπισθια καμερα;

Ή εστω εναλλαγη απο εμπροσθια σε οπισθια μεσα στο ιδιο record;

 

Aν οχι γνωριζετε καποιο app που να δινει αυτη τη δυνατοτητα;

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται το Android 8, σύντομα..; Για να δούμε..! :cool:

http://bbs.gfan.com/android-9198254-1-1.html

Το συγκεκριμένο site αναρτήθηκε σε thread στο XDA σε συζήτηση για το Android 8.0 για το LG G6, και απεικονίζει μια official rom (ίσως beta).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος g6. Ποια προστασία οθόνης προτείνεται που να έχει και προστασία για την κάμερα στο πακέτο ;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος g6. Ποια προστασία οθόνης προτείνεται που να έχει και προστασία για την κάμερα στο πακέτο ;

Ευχαριστώ.

To nillkin amazing h tempered glass που εχω είναι αρκετά καλό και είχε 2 μεμβράνες μέσα για την κάμερα. Υπάρχει και το amazing h+ που είναι αισθητά πιο λεπτό αλλά δεν ξέρω αν περιλαμβάνει προστασία για την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος g6. Ποια προστασία οθόνης προτείνεται που να έχει και προστασία για την κάμερα στο πακέτο ;

Ευχαριστώ.

 

NILLKIN Amazing H+ PRO με κλειστα ματια.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα παρα πολυ ευχαριστα νεα φιλε μ να σαι καλα για την ενημερωση :D

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...