Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωριζει καποιος φιλος κανενα ιντερνετικο καταστημα του στυλ eglobal;δυστυχως το συγκεκριμενο δε στελνει προιοντα στην Κυπρο και με ενδιαφερει η αγορα του G6 κ συγκεκριμενα του dual sim..κ κυριως στην τιμη που πωλειται ειναι πειρασμος..εψαξα κ το Vickmall αλλα εκεινο δεν εχει καν προιοντα LG..ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωριζει καποιος φιλος κανενα ιντερνετικο καταστημα του στυλ eglobal;δυστυχως το συγκεκριμενο δε στελνει προιοντα στην Κυπρο και με ενδιαφερει η αγορα του G6 κ συγκεκριμενα του dual sim..κ κυριως στην τιμη που πωλειται ειναι πειρασμος..εψαξα κ το Vickmall αλλα εκεινο δεν εχει καν προιοντα LG..ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Αν και είναι ακριβότερο, δες και το T-dimension ( είτε από UK είτε από DE ) αν στέλνει.

Link to comment
Share on other sites

Τι απογοήτευση αυτή ρε παιδιά;;

Καινούριο κινητό (λίγων εβδομάδων) και με αφήνει ξεκρέμαστο στις διακοπές. Όταν συνδέω το κινητό στον φορτιστή , εμφανίζει μήνυμα για πρόβλημα στην θύρα φόρτισης λόγω υγρασίας και το κινητό δεν φορτίζει. Με χίλιες προσπάθειες και επανεκινήσεις άρχισε την φόρτιση και αυτή όχι σε ταχεία φόρτιση. Απότι είδα σε ξένα forum υπάρχει σε αρκετούς το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Υ.Γ. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση υγρασίας ή ατυχήματος με νερό . το κινητό το προσέχω σαν τα μάτια μου ειδικά τώρα στην αρχή. και είναι "και καλά" αδιάβροχο το άτιμο.

Link to comment
Share on other sites

Τι απογοήτευση αυτή ρε παιδιά;;

Καινούριο κινητό (λίγων εβδομάδων) και με αφήνει ξεκρέμαστο στις διακοπές. Όταν συνδέω το κινητό στον φορτιστή , εμφανίζει μήνυμα για πρόβλημα στην θύρα φόρτισης λόγω υγρασίας και το κινητό δεν φορτίζει. Με χίλιες προσπάθειες και επανεκινήσεις άρχισε την φόρτιση και αυτή όχι σε ταχεία φόρτιση. Απότι είδα σε ξένα forum υπάρχει σε αρκετούς το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Υ.Γ. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση υγρασίας ή ατυχήματος με νερό . το κινητό το προσέχω σαν τα μάτια μου ειδικά τώρα στην αρχή. και είναι "και καλά" αδιάβροχο το άτιμο.

Αρχίσαμε τα κλασικά της LG. Κρίμα ειδικά τώρα που όπως είπες το χρειάζεσαι περισσότερο. Δοκίμασες με άλλο φορτιστη μπας και έχει θέμα αυτός?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι ακριβότερο, δες και το T-dimension ( είτε από UK είτε από DE ) αν στέλνει.

 

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου..θα το ψαξω.

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέω το κινητό στον φορτιστή , εμφανίζει μήνυμα για πρόβλημα στην θύρα φόρτισης λόγω υγρασίας και το κινητό δεν φορτίζει. Με χίλιες προσπάθειες και επανεκινήσεις άρχισε την φόρτιση και αυτή όχι σε ταχεία φόρτιση.

 

Άλλο καλώδιο έχεις να δοκιμάσεις;

Όταν το συνδέεις σε υπολογιστή τι εμφανίζει; Δουλεύει κανονικά;

Ίσως αύριο να έχει στεγνώσει εντελώς η θύρα (αν είναι αυτό) και να φορτίζει κανονικά η συσκευή... ήδη μπόρεσες να το βάλεις να φορτίζει...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Τι απογοήτευση αυτή ρε παιδιά;;

Καινούριο κινητό (λίγων εβδομάδων) και με αφήνει ξεκρέμαστο στις διακοπές. Όταν συνδέω το κινητό στον φορτιστή , εμφανίζει μήνυμα για πρόβλημα στην θύρα φόρτισης λόγω υγρασίας και το κινητό δεν φορτίζει. Με χίλιες προσπάθειες και επανεκινήσεις άρχισε την φόρτιση και αυτή όχι σε ταχεία φόρτιση. Απότι είδα σε ξένα forum υπάρχει σε αρκετούς το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Υ.Γ. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση υγρασίας ή ατυχήματος με νερό . το κινητό το προσέχω σαν τα μάτια μου ειδικά τώρα στην αρχή. και είναι "και καλά" αδιάβροχο το άτιμο.

 

αυτο το χα διαβασει καπου σε καποιο forum για samsung. ειχανε προτεινει λυση σε φαση κλεισε το κινιτο βαλε κατι με οινοπνευμα στη usb κ καθαρισε την και ξαναδοκιμασε και δουλεψε. μηπως εχει παρει τπτ σκονη μικροσωματιδια στην επαφη?

αν οντως εχει παρει υγρασια (που δεν νομιζω.. η προβλημα καλωδιου θα νε η βρομικη η port) δοκιμασε να το βαλεις σε ενα ποτηρι με ριζυ ετσι για το καλο http://www.popularmechanics.com/technology/gadgets/how-to/a3419/dry-out-your-cell-phone/

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο κινητό είναι πόσο βρωμιά και υγρασία να μάζεψε αφού κιόλας το προσέχει τόσο πολύ? Πιθανον κάνα καλώδιο να ναι. Μια ζωή φτηνό δουλειές από την LG.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει άλλον φορτιστή ή καλώδιο . Με το νέο type-c usb ούτε κάποιον γνωστό να το δοκιμάσω δεν έχω .

Ίσως (λέω ίσως) , το βλέπω να στρώνει , όταν το έβαλα στο laptop και επέλεξα μόνο φόρτιση ( ενώ ήταν επιλεγμένη η μεταφορά αρχείων):blink:

Αν και το ανησυχτικό είναι ότι πλέον δεν μου λέει "συνδέθηκε σε ταχυφορτιστή" και έχει εκτιμώμενο χρόνο πλήρους φόρτισης κοντα στίς 4 ώρες.

Καινούρια μπαταρία .... θα την καταστρέψω με τόσες δοκιμές βάλε-βγάλε

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει άλλον φορτιστή ή καλώδιο . Με το νέο type-c usb ούτε κάποιον γνωστό να το δοκιμάσω δεν έχω .

Ίσως (λέω ίσως) , το βλέπω να στρώνει , όταν το έβαλα στο laptop και επέλεξα μόνο φόρτιση ( ενώ ήταν επιλεγμένη η μεταφορά αρχείων):blink:

Αν και το ανησυχτικό είναι ότι πλέον δεν μου λέει "συνδέθηκε σε ταχυφορτιστή" και έχει εκτιμώμενο χρόνο πλήρους φόρτισης κοντα στίς 4 ώρες.

Καινούρια μπαταρία .... θα την καταστρέψω με τόσες δοκιμές βάλε-βγάλε

Κατι συμβαινει με το καλωδιο ισως καποια αστοχία στην παραγωγη εκαντονταδες χιλιαδες βγαίνουν καποιο ποσοστο θα ειναι βλαμμένα και δεν εχει η ελτζι το θεμα παιρνουν και αλλες εταιρίες φασοναδικα ειναι.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε τα κλασικά της LG. Κρίμα ειδικά τώρα που όπως είπες το χρειάζεσαι περισσότερο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

ε καλά τώρα ...το χεις κάνει επάγγελμα,πες μου μόνο όταν έλθει το v30 να πάω να το πάρω

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε καλά τώρα ...το χεις κάνει επάγγελμα,πες μου μόνο όταν έλθει το v30 να πάω να το πάρω

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να το πάρεις απλά όταν χρειαστεί πλακέτα να μην λες άλλα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

χρειάστηκα στο Nexus 5 αλλά δεν το κανα βουκινο... κουράζει αν μη τι άλλο

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χρειάστηκα στο Nexus 5 αλλά δεν το κανα βουκινο... κουράζει αν μη τι άλλο

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρειάστηκα πλακέτα σε 2 LG ένα g3 και ένα l9 ii και η εγγύηση στο δεύτερο που είχα με ζητούσαν 150 ευρώ για αλλαγή ενώ καινούργιο είχε 130. Τρεις ευκαιρίες έδωσα στην LG γιατί όντως έχει vfm κινητά σε πολύ καλές τιμές αλλά την φοβάμαι μετά από 3 fail κινητά που πήρα. Και το nexus 5 LG είναι παρεμπιπτόντως.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δέν έχω δεί πουθενά το ελληνικό εγχειρίδιο χρήσης (λογικό αφού δέν εισάγεται επίσημα απο την εδώ αντιπροσωπία) οπότε είπα να βοηθήσω όποιον το χρειαστεί:

https://drive.google.com/file/d/0B-vnvymualc9QUNEU2NrMExlLWs/view?usp=sharing

“You don't take a photograph, you make it.”

― Ansel Adams

Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκα πλακέτα σε 2 LG ένα g3 και ένα l9 ii και η εγγύηση στο δεύτερο που είχα με ζητούσαν 150 ευρώ για αλλαγή ενώ καινούργιο είχε 130. Τρεις ευκαιρίες έδωσα στην LG γιατί όντως έχει vfm κινητά σε πολύ καλές τιμές αλλά την φοβάμαι μετά από 3 fail κινητά που πήρα. Και το nexus 5 LG είναι παρεμπιπτόντως.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Προσωπικά 3-4 άτομα που ξέρω και είχαν LG (είχα και εγώ nexus 5), όλοι το έστειλαν για service για τον ένα ή άλλο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Δέν έχω δεί πουθενά το ελληνικό εγχειρίδιο χρήσης (λογικό αφού δέν εισάγεται επίσημα απο την εδώ αντιπροσωπία) οπότε είπα να βοηθήσω όποιον το χρειαστεί:

https://drive.google.com/file/d/0B-vnvymualc9QUNEU2NrMExlLWs/view?usp=sharing

Σωραιος!!!

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Δέν έχω δεί πουθενά το ελληνικό εγχειρίδιο χρήσης (λογικό αφού δέν εισάγεται επίσημα απο την εδώ αντιπροσωπία) οπότε είπα να βοηθήσω όποιον το χρειαστεί:

https://drive.google.com/file/d/0B-vnvymualc9QUNEU2NrMExlLWs/view?usp=sharing

 

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από οτι δείχνει απο τα σχόλια σας το τηλεφωνο είναι πάρα πολυ καλό και εχω ψηθεί αρκετα για να το πάρω μιας και το Ζ2 μου αρχίζει και δείχνει λίγο τα χρονάκια του ;)

Μόνο μια ερώτηση παιδιά, στα 400 ευρώ είμαι μεταξύ του G6 και του P10, (αν και προφανώς οι διαφορές θα είναι μικρές) ποιές οι ουσιαστικότερες διαφορές τους και επίσης ποια η αντιμετώπιση των εδώ αντιπροσωπειών τους.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και τα 2 σε διάστημα μιας εβδομάδας. Οπότε μπορώ να κρίνω πιστεύω ακριβώς.

 

ΓΙΑ ΜΕΝΑ υπερτερεί σε όλα το G6.

 

GPS

ΟΘΟΝΗ

ΤΑΧΥΤΗΤΑ

 

Ίσως το P10 να είναι ένα κλικ πιο σβέλτο ΑΛΛΑ overall το G6 είναι πιο καλό για εμένα. Και σε κάμερα και σε όλα.

 

Το μόνο μείον ότι ζεσταίνεται το G6 λίγο περισσότερο ΑΛΛΑ το προσπερνάμε και είμαστε κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Είχα και τα 2 σε διάστημα μιας εβδομάδας. Οπότε μπορώ να κρίνω πιστεύω ακριβώς.

 

ΓΙΑ ΜΕΝΑ υπερτερεί σε όλα το G6.

 

GPS

ΟΘΟΝΗ

ΤΑΧΥΤΗΤΑ

 

Ίσως το P10 να είναι ένα κλικ πιο σβέλτο ΑΛΛΑ overall το G6 είναι πιο καλό για εμένα. Και σε κάμερα και σε όλα.

 

Το μόνο μείον ότι ζεσταίνεται το G6 λίγο περισσότερο ΑΛΛΑ το προσπερνάμε και είμαστε κομπλέ

 

από μπαταρία φίλε μου να φανταστώ καλυτερα το G6?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από οτι δείχνει απο τα σχόλια σας το τηλεφωνο είναι πάρα πολυ καλό και εχω ψηθεί αρκετα για να το πάρω μιας και το Ζ2 μου αρχίζει και δείχνει λίγο τα χρονάκια του ;)

Μόνο μια ερώτηση παιδιά, στα 400 ευρώ είμαι μεταξύ του G6 και του P10, (αν και προφανώς οι διαφορές θα είναι μικρές) ποιές οι ουσιαστικότερες διαφορές τους και επίσης ποια η αντιμετώπιση των εδώ αντιπροσωπειών τους.

η αγορα θα γινει απο ελλαδα η απο εξωτερικο;επισης εσεις που εχετε το κινητο ποια ειναι η γνωμη σας για την μπροστινη καμερα;

Link to comment
Share on other sites

η αγορα θα γινει απο ελλαδα η απο εξωτερικο;επισης εσεις που εχετε το κινητο ποια ειναι η γνωμη σας για την μπροστινη καμερα;

 

Η μπροστινή κάμερα με ενδιαφέρει και εμένα.. Οκ δεν είναι και η καλύτερη σε σύγκριση όμως με το g3 να υποθέσω καλύτερη ε;

Link to comment
Share on other sites

η αγορα θα γινει απο ελλαδα η απο εξωτερικο;επισης εσεις που εχετε το κινητο ποια ειναι η γνωμη σας για την μπροστινη καμερα;

 

από Ελλάδα και μόνο, γι΄αυτό ρωτάω και για τις αντιπροσωπείες και την όποια αντιμετώπιση τους (ιδίως της LG που η αξιοπιστία δεν είναι το ατού της στις συσκευές της) :X

Link to comment
Share on other sites

από μπαταρία φίλε μου να φανταστώ καλυτερα το G6?

 

Ίδια πράγματα, δεδομένου ότι το G6 έχει και 2Κ οθόνη, τα πάει περίφημα η μπαταρία του όμως.

 

Να ρωτήσω κάτι εγώ για την κάμερα παιδιά που το έχω απορία. Το noise reduction το ανοίγουμε στις ρυθμίσεις η όχι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...