Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικα με στεναχωρει που το αγαπημενο μου παιχνιδι ( clash royale ) δεν το εμφανιζει σωστα το lg g6. Δε ξερω αν θα δωσει η supercell καποιο fix μελλοντικα.. Ειναι το μοναδικο παιχνιδι που παιζω σε κινητο.. http://imgur.com/a/GEIW5

 

Επισης, εχω δει παρα πολλα reviews και unboxings. Σε καποιες εκδοσεις δεν υπαρχουν ακουστικα, σε αλλες υπαρχουν καποια ασπρα πολυ φθηνα, και σε καποια αλλα κατι μαυρα, αλλα ουτε αυτα ειναι κατι ιδιαιτερο.. Φανταζομαι θα χρειαστω και καποιο καλο ζευγαρι ακουστικα με την αγορα του κινητου, ετσι;

 

Επισης δε μου αρεσει το γεγονος οτι ενω ειναι παρα πολυ ωραιο κινητο, γεμιζει πολυ ευκολα δαχτυλιες.. Θελει να εχεις ενα πανακι ολη την ωρα μαζι σου ή να το εχεις μεσα σε θηκη.. Ποιο χρωμα πιστευετε ειναι το καλυτερο; Θα παρω ενα για εμενα και ενα για τη γυναικα. Σκεφτομαι τα μαυρο,ασπρο.

 

Τελος, θελω να ρωτησω, επειδη ειδα καποια μικρο-lags κατα το ανοιγμα-κλεισιμο εφαρμογων, ισως φταιει και το optimization του skin. Το κινητο γινεται root; Αξιζει κανεις να του βαλει καποια custom rom;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1)Πραγματικα με στεναχωρει που το αγαπημενο μου παιχνιδι ( clash royale ) δεν το εμφανιζει σωστα το lg g6. Δε ξερω αν θα δωσει η supercell καποιο fix μελλοντικα.. Ειναι το μοναδικο παιχνιδι που παιζω σε κινητο.. http://imgur.com/a/GEIW5

 

2)Επισης, εχω δει παρα πολλα reviews και unboxings. Σε καποιες εκδοσεις δεν υπαρχουν ακουστικα, σε αλλες υπαρχουν καποια ασπρα πολυ φθηνα, και σε καποια αλλα κατι μαυρα, αλλα ουτε αυτα ειναι κατι ιδιαιτερο.. Φανταζομαι θα χρειαστω και καποιο καλο ζευγαρι ακουστικα με την αγορα του κινητου, ετσι;

 

3)Επισης δε μου αρεσει το γεγονος οτι ενω ειναι παρα πολυ ωραιο κινητο, γεμιζει πολυ ευκολα δαχτυλιες.. Θελει να εχεις ενα πανακι ολη την ωρα μαζι σου ή να το εχεις μεσα σε θηκη.. Ποιο χρωμα πιστευετε ειναι το καλυτερο; Θα παρω ενα για εμενα και ενα για τη γυναικα. Σκεφτομαι τα μαυρο,ασπρο.

 

4)Τελος, θελω να ρωτησω, επειδη ειδα καποια μικρο-lags κατα το ανοιγμα-κλεισιμο εφαρμογων, ισως φταιει και το optimization του skin. Το κινητο γινεται root; Αξιζει κανεις να του βαλει καποια custom rom;

 

1) Κάποιο optimization fix θα δοθεί από τον developer του παιχνιδιού,λογικά.Ίσως είναι λόγω aspect ratio.

2) Οι συσκευασίες που δεν έχουν ακουστικά είναι των branded (verizon,t-mobile κ.ά.) LG.

Η συσκευή που έχει τα μαύρα ακουστικά,που είναι ίδια με τα λευκά απλά αλλάζει το χρώμα,είναι της Κορεάτικης. Από ποιότητα,δεν τα λες και τελείως μούφα,αλλά ούτε και premium.Αποδίδουν καλά τον ήχο πάντως,ίσως με λίγο παραπάνω μπάσο.

3) Ναι,το μαύρο ειδικά,μαζεύει δαχτυλιές ακόμη και από τον άνεμο!:lol: Εάν σου αρέσει το platinum μπορείς να δοκιμάσεις αυτό,αν σου αρέσει. Το λευκό για γυναίκα είναι πολύ καλό μιας και έχει αυτή τη ροζουλή χρυσαφίζουσα απόχρωση στο περίγραμμα της συσκευής.

4) Nova launcher prime,εάν θες να έχεις και λίγο πιο ελαφρύ αλλά και πιο παραμετροποιήσιμο περιβάλλον.

Μπορείς να κάνεις root στη συσκευή χάνοντας την όποια εγγύηση. Για rom,νομίζω είναι πολύ φτωχή η "γκάμα".

Edited by NickTSPre
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε για τις πληροφοριες. Βασικα οποιο χρωμα και να παρω, θα του βαλω και θηκη, οποτε να ειχαμε να λεγαμε!!

 

Για ακουστικα εχετε να μου προτεινετε καποια καλα; Απο την στιγμη που θα παρω την quad dac εκδοση, θα χρειαστω και ενα ζευγαρι καλα ακουστικα. Σε λογικη τιμη παντα. :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε για τις πληροφοριες. Βασικα οποιο χρωμα και να παρω, θα του βαλω και θηκη, οποτε να ειχαμε να λεγαμε!!

 

Για ακουστικα εχετε να μου προτεινετε καποια καλα; Απο την στιγμη που θα παρω την quad dac εκδοση, θα χρειαστω και ενα ζευγαρι καλα ακουστικα. Σε λογικη τιμη παντα. :D

Καλησπερα :)για την πληρη αξιοποιηση του dac θα χρειαστεις ακουστικα με ωμικη αντισταση 50 και ανω, στην ουσια ενεργοποιεται η λειτουργια υψηλης εμπεδωσης, κυριο ρολο παιζει και η επιλογη player:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω με το g5 δεν είχα θέμα παίδες. Άριστο, αλλά με light χρήση. Οπότε θα το έπαιρνα το g6 αλλά αν κάποιος έχει g5 για την κάμερα κυρίως τότε δεν αξίζει η μετάβαση. Αν θέλει γενικά μια πιο μοντέρνα συσκευή αξίζει.

 

ΚΑΙ ΜΠΑΤΑΡΊΑ

Το πιο σημαντικό

Όλα τα LG ειχα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω με το g5 δεν είχα θέμα παίδες. Άριστο, αλλά με light χρήση. Οπότε θα το έπαιρνα το g6 αλλά αν κάποιος έχει g5 για την κάμερα κυρίως τότε δεν αξίζει η μετάβαση. Αν θέλει γενικά μια πιο μοντέρνα συσκευή αξίζει.

 

Παντως εγω με το G5 για τις φωτο το εχω πιο πολυ.....απο μπαταρια ενταξει εχω power bank,ουτε προβλημα με οθονη......

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω με το G5 για τις φωτο το εχω πιο πολυ.....απο μπαταρια ενταξει εχω power bank,ουτε προβλημα με οθονη......

 

Τότε μόνο άμα θες αλλαγή παράστασης λόγο ντιζάιν που είναι βασικό προτερημα του g6 +αδιαβροχοποιηση.

 

Αλλιώς περίμενε κανα V30 σε 1.5 μήνα θα ανακοινώσει η lg.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τότε μόνο άμα θες αλλαγή παράστασης λόγο ντιζάιν που είναι βασικό προτερημα του g6 +αδιαβροχοποιηση.

 

Αλλιώς περίμενε κανα V30 σε 1.5 μήνα θα ανακοινώσει η lg.

Sent from my iPad using Tapatalk

Eυχαριστω πολυ,για το ενδιαφερον....:)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερουσα διαπιστωση.

ΚΑι σε βραδινες ειναι ετσι?

 

edit: επισης θα μπορουσες να βγαλεις ταυτοχρονα και με τα 2 για αμεση συγκριση. Θα το ειχα παρει το G6 μιας και η τιμη του ειναι πειρασμος, αλλα χτυπησα ρολοι τελικα.

Εδώ με φουλ ζουμ (στη πινακίδα)

Και εγώ σε εσωτερικό χώρο με όλα αυτόματοa395c12698b3d606c09f92d948700f7a.jpg03715c7052793e48c616017347b075b2.jpgce943f644162e49cce7e523b78f193ab.jpg578076c84a4d763949f2e5c54a2fa312.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :)για την πληρη αξιοποιηση του dac θα χρειαστεις ακουστικα με ωμικη αντισταση 50 και ανω, στην ουσια ενεργοποιεται η λειτουργια υψηλης εμπεδωσης, κυριο ρολο παιζει και η επιλογη player:happy:

 

Πάνω από 50 έχουν όλα τα ακουστικά, ακόμα και αυτά των 5 ευρώ. Πάντως στο headfi. org, λένε για 200-500ohm. Τώρα δε τα ξέρω και πολύ καλά αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παραθέτω λινκ στο drive μου, με τις original φωτογραφίες ενός μινι συγκριτικού που έκανα με φίλους μου, σχετικά με τις κάμερες G6-S7 edge - S8

Τα συμπεράσματα δικά σας.....

https://drive.google.com/folderview?id=0B6lDlpRDegOCMllITnNfZndldDg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 50 έχουν όλα τα ακουστικά, ακόμα και αυτά των 5 ευρώ. Πάντως στο headfi. org, λένε για 200-500ohm. Τώρα δε τα ξέρω και πολύ καλά αυτά.

 

Τα earphones ή in ear headphones δε βγάζουν τόσο...

200-500 ωμική αντίσταση βγάζουν headphones (DJ συνήθως) των ~300€ και άνω.

Μήπως κάπου μπερδεύτηκες; Και εγώ δε γνωρίζω καλά από αυτά αλλά με ένα search θα το διαπιστώσεις και εσύ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ με φουλ ζουμ (στη πινακίδα)

Και εγώ σε εσωτερικό χώρο με όλα αυτόματοa395c12698b3d606c09f92d948700f7a.jpg03715c7052793e48c616017347b075b2.jpgce943f644162e49cce7e523b78f193ab.jpg578076c84a4d763949f2e5c54a2fa312.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν ειναι φουλ ζουμ οπως λες το τζι6 ριχνει στα αυτια στο ες8 ετσι οπως το βλεπω ειδικα στην πινακίδα το ς8 δε διαβαζεται καν.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 50 έχουν όλα τα ακουστικά, ακόμα και αυτά των 5 ευρώ. Πάντως στο headfi. org, λένε για 200-500ohm. Τώρα δε τα ξέρω και πολύ καλά αυτά.

 

Καλημέρα, δεν είναι έτσι, το dac των lg θέλει και τα κατάλληλα ακουστικά ώστε να αποδώσει, τα H3 της B&O τα έδινε πακέτο με το g6 η lg σε προπαραγγελιες ήταν η τιμή ήταν στον θεό και σε αγορές του εξωτερικού, κάποιοι χρησιμοποιούν αυτό https://www.amazon.de/FosPower-Auxiliary-4-Conductor-Erweiterung-vernickelt/dp/B01552UGSS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1461002650&sr=8-1&keywords=FosPower+%284+Inch%29+3.5mm ώστε να, ξεγελάσουν το dac αλλά και πάλι θέλει και τις κατάλληλες προδιαγραφές, στο V10 που δοκίμασα με ακουστικά Sony αξίας 400e όυτε στο μισό της έντασης δεν ήταν δυνατον να, ακούσεις, μιλάμε για ισχύ και η μπαταρία νερό έφευγε :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν είναι έτσι, το dac των lg θέλει και τα κατάλληλα ακουστικά ώστε να αποδώσει, τα H3 της B&O τα έδινε πακέτο με το g6 η lg σε προπαραγγελιες ήταν η τιμή ήταν στον θεό και σε αγορές του εξωτερικού, κάποιοι χρησιμοποιούν αυτό https://www.amazon.de/FosPower-Auxiliary-4-Conductor-Erweiterung-vernickelt/dp/B01552UGSS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1461002650&sr=8-1&keywords=FosPower+%284+Inch%29+3.5mm ώστε να, ξεγελάσουν το dac αλλά και πάλι θέλει και τις κατάλληλες προδιαγραφές, στο V10 που δοκίμασα με ακουστικά Sony αξίας 400e όυτε στο μισό της έντασης δεν ήταν δυνατον να, ακούσεις, μιλάμε για ισχύ και η μπαταρία νερό έφευγε :happy:

Τι ακουστικά μου προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακουστικά μου προτείνεις;

Καλημέρα :) σαν δεύτερο ζευγάρι χρησιμοποιώ τα hybrid xiaomi, έχουν βγεί και τα καινούργια όποτε μπορείς να δεις http://m.gearbest.com/earbud-headphones/pp_566702.html

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ακούτε τον άρχοντα. Ειναι νούμερο ένα στον ηχο! :)

 

Sent from my Black Leather Htc 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στον ήχο ανάμεσα στα δύο μοντέλα είναι εμφανής και χωρίς ακουστικά;;;

Καλημέρα :) σαν δεύτερο ζευγάρι χρησιμοποιώ τα hybrid xiaomi, έχουν βγεί και τα καινούργια όποτε μπορείς να δεις http://m.gearbest.com/earbud-headphones/pp_566702.html
Link to comment
Share on other sites

Η dual sim εκδοση των 64gb υποστηριζει ασυρματη φορτιση;

 

Όχι μόνο η αμερικανική έκδοση.

Τι ακουστικά μου προτείνεις;

 

Αν θέση top ακουστικά οι παρακάτω εταιρίες παρέχουν τις ανώτερες υλοποιήσεις.

https://en-us.sennheiser.com/

https://www.bose.com/en_us/index.html

 

Καλουτσικο το Xiaomi αν θες κάτι προσιτό αλλά όχι αν έχεις υψηλές απαιτήσεις.

 

Δες και εδώ κάποιες προτάσεις υψηλών προδιαγραφών.

https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2414017,00.asp

http://www.t3.com/features/best-in-ear-headphones

https://www.whathifi.com/best-buys/headphones/best-in-ear-headphones

https://www.cnet.com/topics/headphones/best-headphones/earbuds/

 

Και εδώ έως 50 δολάρια κόστος τα Value for money με καλές επιδόσεις.

https://headphonesaddict.com/best-earbuds-for-the-money/

 

Δες και σε κανα Amazon που παίζουν τακτικά προσφορές όπως διάβασε και κριτικές από χρήστες που τα αγόρασαν.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στον ήχο ανάμεσα στα δύο μοντέλα είναι εμφανής και χωρίς ακουστικά;;;

Καλημερα @spirospatra δεν εχω καταλαβει το ερωτημα σου, διαφορα μεταξυ V20 vs G6; η για τα ακουστικα;

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το έθεσα σωστά.

Χωρις τη χρήση ακουστικών,ανάμεσα στο Ευρωπαϊκό g6 και στο κορεατικο υπάρχει διαφορά στον ήχο;

Ένα βίντεο στο YouTube ας πούμε απο το ηχείο.

Ευχαριστώ πολύ!

Καλημερα @spirospatra δεν εχω καταλαβει το ερωτημα σου, διαφορα μεταξυ V20 vs G6; η για τα ακουστικα;
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το έθεσα σωστά.

Χωρις τη χρήση ακουστικών,ανάμεσα στο Ευρωπαϊκό g6 και στο κορεατικο υπάρχει διαφορά στον ήχο;

Ένα βίντεο στο YouTube ας πούμε απο το ηχείο.

Ευχαριστώ πολύ!

Όχι φίλε μου, δεν υπάρχει διαφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το έθεσα σωστά.

Χωρις τη χρήση ακουστικών,ανάμεσα στο Ευρωπαϊκό g6 και στο κορεατικο υπάρχει διαφορά στον ήχο;

Ένα βίντεο στο YouTube ας πούμε απο το ηχείο.

Ευχαριστώ πολύ!

Το dac ενεργοποιείται με την χρήση ακουστικών μέσω του βυσματος, σε απλή χρήση δεν υπάρχει διαφορά όπως επισημαίνει ο Βλάσσης :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Το dac ενεργοποιείται με την χρήση ακουστικών μέσω του βυσματος, σε απλή χρήση δεν υπάρχει διαφορά όπως επισημαίνει ο Βλάσσης :happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...