Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ότι τα ΙR blaster,Led notification δεν παίζουν και πολύ ρόλο για μένα, μόνο η αποσπώμενη μπαταρία. Η κάμερα είναι το μόνο ουσιαστικά που με ενδιαφέρει (μπροστά και πίσω), καθώς σκοπός είναι να κάνω upgrade...όχι downgrade.

 

κοιτα, εγω φαντασου που εχω το s7 edge, και σκεφτομουν να παω στο g6 (εχει περασει απ τα χερια μου σχεδον ολη η σειρα g, εκτος του 5 και του 6) λεω να μεινω στα αυγα μου! δεν βλεπω διαφορες ουσιαστικες.

επισης, σε φιλους που μου λενε για το g6, τους προτεινω το s7 edge (ιδια τιμη εχει πλεον), και νομιζω οτι εχει καλυετρη καμερα μπρος και πισω, καλυτερ μπαταρια και δεν εχει και παιδικες ασθενειες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κοιτα, εγω φαντασου που εχω το s7 edge, και σκεφτομουν να παω στο g6 (εχει περασει απ τα χερια μου σχεδον ολη η σειρα g, εκτος του 5 και του 6) λεω να μεινω στα αυγα μου! δεν βλεπω διαφορες ουσιαστικες.

επισης, σε φιλους που μου λενε για το g6, τους προτεινω το s7 edge (ιδια τιμη εχει πλεον), και νομιζω οτι εχει καλυετρη καμερα μπρος και πισω, καλυτερ μπαταρια και δεν εχει και παιδικες ασθενειες.

Ήθελα να πάρω φετινό μοντέλο, πιο πολύ για τα updates κιόλας...για κάμερα πάντως μου κάνει πολύ εντύπωση για αυτό και έχω επιφυλάξεις, το γεγονός ότι βάλανε αισθητήρα του 15....2 χρονών πίσω σε τεχνολογία κάμερα. Αυτό που μου άρεσε πιο πολύ είναι η wide angle κάμερα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, εγω φαντασου που εχω το s7 edge, και σκεφτομουν να παω στο g6 (εχει περασει απ τα χερια μου σχεδον ολη η σειρα g, εκτος του 5 και του 6) λεω να μεινω στα αυγα μου! δεν βλεπω διαφορες ουσιαστικες.

επισης, σε φιλους που μου λενε για το g6, τους προτεινω το s7 edge (ιδια τιμη εχει πλεον), και νομιζω οτι εχει καλυετρη καμερα μπρος και πισω, καλυτερ μπαταρια και δεν εχει και παιδικες ασθενειες.

 

Ευτυχώς το G6 σε αντίθεση με το s8, διάδοχο του s7, δεν έχει επιδείξει έως τώρα παιδικές ασθένειες. Ισα ίσα, όλοι εκθειάζουν την ποιότητα κατασκευής του.

Και φυσικά, εκτός από το εφέ της edge οθόνης, δε νομίζω να υπερτερεί το s7 σε κάτι από το G6... Το αντίθετο μάλλον...

Νομίζω ότι στα επίπεδα που έχει πέσει πλέον, είναι μια εξαιρετική αγορά.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Αυτό το eglobalcentral.eu σίγουρα δεν έχει θέμα με τελωνείο? Παραγγείλα το G6 και μου στείλανε νωρίτερα tracking number το οποίο από ότι βλέπω φεύγει από Hong Kong.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Αυτό το eglobalcentral.eu σίγουρα δεν έχει θέμα με τελωνείο? Παραγγείλα το G6 και μου στείλανε νωρίτερα tracking number το οποίο από ότι βλέπω φεύγει από Hong Kong.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σίγουρα δεν έχεις θέμα με το τελωνείο. Ακόμα και να υπάρξει θέμα στα πληρώνουν αυτοί, επιβεβαιωμένο αυτό.

Πότε έκανες την παραγγελία και πότε σου έστειλαν tracking number?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τους ρώτησα και εγώ, μου είπαν:

 

With regard to your query, we would like to confirm that orders placed on our site, are shipped out from our Hong Kong Warehouse as we are a Hong Kong Based company. The invoice we send is based only on the price of the item, any tax or vat amount will not be indicated on the invoice

 

However, we ship our orders with special logistics arrangement and therefore all you will need to pay is the prices on website, no VAT, import fees nor hidden charges involved for the customer on any order. Any VAT or customs duties incurred will be settled by eGlobaL. The price you see on the website is the final price you pay for the product.

 

Hereby, we confirm that we will settle VAT, related taxes and custom charges

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχεις θέμα με το τελωνείο. Ακόμα και να υπάρξει θέμα στα πληρώνουν αυτοί, επιβεβαιωμένο αυτό.

Πότε έκανες την παραγγελία και πότε σου έστειλαν tracking number?

 

Μόνο εμείς δεν παίρνουμε tracking number,τι φάση... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς το G6 σε αντίθεση με το s8, διάδοχο του s7, δεν έχει επιδείξει έως τώρα παιδικές ασθένειες. Ισα ίσα, όλοι εκθειάζουν την ποιότητα κατασκευής του.

Και φυσικά, εκτός από το εφέ της edge οθόνης, δε νομίζω να υπερτερεί το s7 σε κάτι από το G6... Το αντίθετο μάλλον...

Νομίζω ότι στα επίπεδα που έχει πέσει πλέον, είναι μια εξαιρετική αγορά.

Το g6 έχει, μικρότερη μπαταρία, οθόνη που δεν βολεύει όλους, χειρότερη κάμερα και μπροστά και πίσω, και σε ποιότητα και σε λειτουργίες, ίδιους σχεδόν επεξεργαστές με το Sammy. Που ακριβώς υπερτερεί?

Ίσως ότι έχει διπλή πίσω κάμερα είναι ένα συν για μένα, και αν κάποιος πάρει το δικά το και τον dac ήχο. Δεν είμαι Samsung fan, αλλά εγώ που έχω ήδη το s7, ενώ σκεφτόμουν να πάω στο LG, το απέρριψα λόγω μη ουσιαστικών διαφόρων.

 

Sent from my SM-G9550 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχεις θέμα με το τελωνείο. Ακόμα και να υπάρξει θέμα στα πληρώνουν αυτοί, επιβεβαιωμένο αυτό.

Πότε έκανες την παραγγελία και πότε σου έστειλαν tracking number?

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Παραγγείλα την προηγούμενη Πέμπτη και σήμερα πήρα tracking number.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Παραγγείλα την προηγούμενη Πέμπτη και σήμερα πήρα tracking number.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κλάφτα χαράλαμπε δηλαδή αν έχουν καταντήσει έτσι. Παλιότερα σε 2 ημέρες είχα tracking.

 

Μόνο εμείς δεν παίρνουμε tracking number,τι φάση... :lol:

 

Μας βλέπω να πιάνουμε σεπτέμβρη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το g6 έχει, μικρότερη μπαταρία, οθόνη που δεν βολεύει όλους, χειρότερη κάμερα και μπροστά και πίσω, και σε ποιότητα και σε λειτουργίες, ίδιους σχεδόν επεξεργαστές με το Sammy. Που ακριβώς υπερτερεί?

Ίσως ότι έχει διπλή πίσω κάμερα είναι ένα συν για μένα, και αν κάποιος πάρει το δικά το και τον dac ήχο. Δεν είμαι Samsung fan, αλλά εγώ που έχω ήδη το s7, ενώ σκεφτόμουν να πάω στο LG, το απέρριψα λόγω μη ουσιαστικών διαφόρων.

 

Sent from my SM-G9550 using Tapatalk

 

Χωρίς να μπω στο τρυπάκι "δικο σου δικο μου κτλπ "για την κάμερα g6-s8 η αποψη σου απολύτως σεβαστή αλλα υπαρχουν εκατοντάδες reviews απο ειδικους και μη που δεν λενε αυτο που ισχυρίζεσαι .

Χώρια ο διπλος φακός.

Απο κει και περα πίστεψε με ανεξαρτήτως οικονομικής άνεσης η οθόνη είναι υποκειμενικό καθαρά.

Πχ γνωρίζω ατομα που αγόρασαν iphone se το τελευταίο iphone με μικρη οθονη γιατι απλα δεν θέλουν μεγάλη οθόνη. Καποιος θα παρει το edge καποιος θα παρει g6.

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι Samsung fan, αλλά εγώ που έχω ήδη το s7, ενώ σκεφτόμουν να πάω στο LG, το απέρριψα λόγω μη ουσιαστικών διαφόρων.

Sent from my SM-G9550 using Tapatalk

 

Εφόσον έχεις κάτι καλό, ποιος ο λόγος να ξοδευτεις.

Ευτυχώς, εγώ δεν έχω s7 πλέον.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παραλαμβάνω και το G6 να του ρίξω μια ματιά πλάι πλάι με το τελευταίο S7 edge μου που πήρα (για 6η φορά πριν μία εβδομάδα)

Φρέσκα και τα δύο.

Να δω μπαταρία υπό ίδιες συνθήκες και στήσιμο.

Και βέβαια απόκριση, κάμερα και όλα τα άλλα.

Θα αναφέρω την άποψη μου εδώ καθώς πιστεύω ενδιαφέρει αρκετούς φίλους...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παραλαμβάνω και το G6 να του ρίξω μια ματιά πλάι πλάι με το τελευταίο S7 edge μου που πήρα (για 6η φορά πριν μία εβδομάδα)

Φρέσκα και τα δύο.

Να δω μπαταρία υπό ίδιες συνθήκες και στήσιμο.

Και βέβαια απόκριση, κάμερα και όλα τα άλλα.

Θα αναφέρω την άποψη μου εδώ καθώς πιστεύω ενδιαφέρει αρκετούς φίλους...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περιμένουμε πως και πως. Κι εγώ περίπου στην ίδια θέση είμαι. Με s7 edge και one plus 3t...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε skroutzoμαγαζο να εχει σιγουρα unbranded?

Μου ειπαν και να μην γραφει tim, vodafone μπορει να ειναι branded.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και πρώτη εντύπωση ότι είναι πολύ όμορφο.

Όπως και το S7 edge coral blue που έχω βέβαια.

Επίσης δε ζεστάθηκε στο install εφαρμογών και στήσιμο.

Η οθόνη του σχετικά χλωρίνη δλδ ξεπλυμένα χρώματα μπροστά στη super amoled πράγμα που περίμενα βέβαια, αλλά χορταστική και ωραίες φρέσκιες αναλογίες που εμένα μου αρέσει.

Βοήθα να είναι στενή η συσκευή, όχι τόσο όσο το S8 το απλό βέβαια που όμως δε μου αρέσει καθόλου.

Έχει καλό πιάσιμο, σε αντίθεση με το σοβαρότερο μείον του S7 edge μου.

Η κάμερα του, όσοι είχαν το G5 θα εκτιμήσουν το wide mode και από ταχύτητα το βλέπω αρκετά σβέλτο και smooth.

Στο edge μου έχω πειράξει τα animations βέβαια και του έχω κάνει απενεργοποίηση τη σαβούρα και φαίνεται πιο ξερό και άμεσο.

Θα το φτιάξω κι αυτό μέχρι μέχρι αύριο και θα προσπαθήσω να κάνω ένα ερασιτεχνικό βίντεο άμεσης σύγκρισης στη πραγματική ζωή, όχι παιχνίδια και στημένα, ότι δουλεύω εγώ.

Επίσης να πω ότι ο αισθητήρας δαχτυλικών αποτυπωμάτων είναι πιο άμεσος και πιάνει πάντα και η θέση του συνηθίζεται ενώ είναι απείρως πιο πρακτική απ τη πατάτα του S8 που τον ψάχνεις εκεί πάνω δίπλα στη κάμερα.

Θα το δω και απόψε και αύριο και θα γράφω κι άλλα.

c42b049ab191e83c6207b56933f6e767.jpg6d4e69a64b18677c3f692a5d73c6266f.jpgc4559a5b6a7753acd2743b0f0a4eb15a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα...Αριστο το κινητο...Πολυ χαμηλη θερμοκρασια κατα το κατέβασμα εφαρμογων και τα update που εκανε..Το led δεν θα μου λείψει απο την στιγμη που υπαρχει το always on..
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο παιδιά!!

Όσοι παραλαμβάνετε από εξωτερικό πείτε μας και κατάστημα-χρονο παράδοσης!

Link to comment
Share on other sites

Το AOD δυστυχώς είναι ψόφιο

Αχνοφαίνεται δηλαδή ειδικά το βράδυ με λίγο φωτισμό και δε βοηθά καθόλου.

Καμία σχέση με του Samsung.

Αλλά εδώ να ξαναπώ ότι το grip του (με θήκη σιλικόνης βέβαια) είναι απίστευτο, πολύ πιο ωραία αίσθηση και η οθόνη αν και με πολύ ξεπλυμένα χρώματα σε σχέση με τις super amoled είναι χορταστική.

Αρχίζω και το συμπαθώ όλο και πιο πολύ.

Ευχαριστώ τα παιδιά παραπάνω για τις ευχές.

Τώρα κάνω μερικές δοκιμές στην κάμερα συγκριτικά σε χαμηλό φωτισμό και θα αναφέρω..

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το AOD δυστυχώς είναι ψόφιο

Αχνοφαίνεται δηλαδή ειδικά το βράδυ με λίγο φωτισμό και δε βοηθά καθόλου.

Καμία σχέση με του Samsung.

Αλλά εδώ να ξαναπώ ότι το grip του (με θήκη σιλικόνης βέβαια) είναι απίστευτο, πολύ πιο ωραία αίσθηση και η οθόνη αν και με πολύ ξεπλυμένα χρώματα σε σχέση με τις super amoled είναι χορταστική.

Αρχίζω και το συμπαθώ όλο και πιο πολύ.

Ευχαριστώ τα παιδιά παραπάνω για τις ευχές.

Τώρα κάνω μερικές δοκιμές στην κάμερα συγκριτικά σε χαμηλό φωτισμό και θα αναφέρω..

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατσε ρε φιλε δηλαδη μερα φαινεται καλυτερα και βράδυ με το ζορι;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι δίκιο έχεις..ρίχνει την φωτεινότητα στο σκοτάδι..έχει μια λειτουργία που λέει έντονη φωτεινότητα αλλά πάλι τν ρίχνει..

 

Αν το εχετε σε αυτοματη ειναι φυσιολογικο να μετραει ο αισθητηρας και να πέφτει τωρα αν σώνει και καλα θελετε να βγάζει ματι νυχτιατικο βαλτε μανουαλ την φωτεινοτητα εκει πιστεύω δεν θα "παραπονιέστε" :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους τους φιλους του φορουμ....ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει αγορασει κινητο απο το ''eglobal central.eu'' σκεφτομαι για το g6, το site παιδια ειναι εμπιστο ?? πληρωνουμε τελωνειο ?? σε ποσες μερες παραλμβανουμε, αν ξερει καποιος.... ευχαριστω πολυ....και ευχομαι καλο καλοκαιρι με υγεια και χαμογελα....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...