Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαφορα δεν ειναι 250 αλλα 218. Ουαου!

Αρα κακως το ανεφερα εχεις δικιο. Ειναι αμελητέα. Το G6 δε θα πεσει αλλο; σοβαρα τωρα;

Φιλε μου εαν στα γραφομενα μου δε διακρινεις λογικη και αντικειμενικοτητα...τι να πω? Οκ. Σεβαστη η αποψη σου. Απλα σκεψου το ενδεχομενο η κριση και οι θεωριες σου να σφαλουν λιγακι. Δεν αποκλειετε να ξες...

 

Ισχύει και το ανάποδο βέβαια.

όσο αντικειμενικός μπορείς να είσαι όταν γράφεις για βασιλειάδου και ότι άλλο βάζεις στο κριτήριο εμφάνιση, που είναι εντελώς υποκειμενικό από μόνο του.

 

Τέλος, ας δούμε τις διαφορές που θα έχουν σε ένα μήνα.

Γιατί το ένα κυκλοφορεί 10 μέρες και το άλλο, σχεδόν δύο μήνες.

Πάντως κινητό της χρονιάς δεν είναι.

Πάει καρφωτά όμως για Value For Money της χρονιάς τώρα που η 1+ καβάλησε καλάμι.

 

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να υπερασπιστείς όσο θες το G6 (το οποίο και έμενα μου αρέσει) αλλά με τέτοιο επίπεδο εκφράσεων δεν έχει νόημα να συνεχίσω το διάλογο μαζί σου.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Από αύριο κάτοχος και εγώ του G6. Ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου και να το δουλέψω!

Έχει περάσει κυριολεκτικά όλη η σειρά G από τα χέρια μου και όχι μονο! Ημουνα μεταξυ G6 και S8 , αλλά μετά από αλλεπάλληλα συγκριτικά και δοκιμές που είδα, κατέληξα στο G6. Ελπίζω να μην έπεσα έξω....:D

*Μου βγηκε 451,5 ευρώ, πιστεύω σε αυτήν την τιμή κάτι καλύτερο....

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο φιλαράκι να χαρεις το κινητό σου.

Μην ξεχάσεις εντυπώσεις με την πρώτη ευκαιρία!!

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Από αύριο κάτοχος και εγώ του G6. Ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου και να το δουλέψω!

Έχει περάσει κυριολεκτικά όλη η σειρά G από τα χέρια μου και όχι μονο! Ημουνα μεταξυ G6 και S8 , αλλά μετά από αλλεπάλληλα συγκριτικά και δοκιμές που είδα, κατέληξα στο G6. Ελπίζω να μην έπεσα έξω....:D

*Μου βγηκε 451,5 ευρώ, πιστεύω σε αυτήν την τιμή κάτι καλύτερο....

 

Την καλυτερη επιλογη εκανες φιλε μου! μεγεια και καλομιλητο :-)

Link to comment
Share on other sites

@dleyteris και @logica1 σας ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και το ανάποδο βέβαια.

όσο αντικειμενικός μπορείς να είσαι όταν γράφεις για βασιλειάδου και ότι άλλο βάζεις στο κριτήριο εμφάνιση, που είναι εντελώς υποκειμενικό από μόνο του.

 

Τέλος, ας δούμε τις διαφορές που θα έχουν σε ένα μήνα.

Γιατί το ένα κυκλοφορεί 10 μέρες και το άλλο, σχεδόν δύο μήνες.

Πάντως κινητό της χρονιάς δεν είναι.

Πάει καρφωτά όμως για Value For Money της χρονιάς τώρα που η 1+ καβάλησε καλάμι.

 

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να υπερασπιστείς όσο θες το G6 (το οποίο και έμενα μου αρέσει) αλλά με τέτοιο επίπεδο εκφράσεων δεν έχει νόημα να συνεχίσω το διάλογο μαζί σου.

 

Πολυ ευχαριστη η αποφαση σου φιλε μου!

Καλη σου συνέχεια :-)

Link to comment
Share on other sites

Zannako Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου κ θα χαρω να ακουσω και αλλες εντυπωσεις σου στο συντομο μελλον :-)

 

φίλε μου αξίζει η αναβάθμιση αν παει 400 και κατω ειναι σαν να το "κλεβεις" βεβαια το g3 το ειχα παρει 305 αν θυμάμαι καλα αλλα ηταν Ιανουάριος του 15. και να σου πω απο μπαταρία για σημερα απο τις 7.30 το πρωι βγηκε απο την πριζα τωρα εχω 55% με 3.30 ωρες οθονη δεν το πολυ κουρασα σημερα θα γραψω σύντομα παλι!

Link to comment
Share on other sites

Παρεμβαίνω στη "διένεξή" σας και λέω μερικά που μου ήρθαν στο μυαλό στα γρήγορα:

 

- Οθόνη

- Μπαταρία

- Επεξεργαστής

- Εσωτερική μνήμη

- Κάμερα (κατά γενική ομολογία είναι ένα σκαλί πάνω)

- Notification led (για εμένα είναι πολύ σημαντικό)

- (Service Ελλάδα)

- (Αξία μεταπώλησης)

 

Όλα τα παραπάνω (και ότι άλλο μπορεί να έχω ξεχάσει), εκτός αυτά εντός παρένθεσης, βοηθούν στη συνολική καλύτερη εμπειρία χρήσης με S8/S8+ έναντι του G6.

 

Οθονη: S8 > G6? Σαν τεχνολογια Oled με ips βεβαιως. Σαν υλοποιηση edge vs normal ομως; δεν θα πρεπει να εξεταστει και το κατα ποσο ειναι χρηστικη? Δεν θα πρεπει να εξεταστει επισης κ απο θεμα αντοχης; ποσο ευκολα η ποσο δυσκολα μπορει να γινει ζημια? Επισης δεν θα πρεπει να εξεταστει ποιο ratio (18.5:9 η 18:9) ειναι χρηστικοτερο; το οτι πολλοι χρηστες που πηγαν σε Edge υλοποιησεις περαν της φουτουριστικης εμφανισης δηλωνουν τις επιφυλαξεις τους σε καθημερινη βαση, αυτο το προσπερναμε; κ δεν το υπολογιζουμε;

 

Μπαταρια: G6 > S8 (βγαζει περισσοτερες ωρες) δεν τιθεται καποιο debate μιας κ απο τα σχολια των χρηστων κ των 2 συσκευων προκυπτει οτι με το G6 βγαζει καποιος πιο ανετα τη μερα του αποτι με το s8.

 

Επεξεργαστης S8 > G6 ξεκαθαρα.

 

Εσωτερικη μνημη? Τι εννοεις; απο ταχυτητα; Gddr4 εχουν κ οι 2 υλοποιησεις. Απο χωρητικοτητα; υπαρχουν κ μοντελα με 64 και στο G6.

 

Καμερα.

 

Main camera: Το s8 βγαζει αποχρωσεις πιο κοντα στις φυσιολογικες. Και εχει ελαφρως καλυτερη αποδωση σε χαμηλο φωτισμο.

 

Το G6 δινει πιο saturated αποτελεσματα με περισσοτερες πληροφοριες κ λεπτομερειες.

 

Wide camera: G6 lonenly King! εδω απλα δεν μπορει να γινει συγκριση γιατι καμμια εταιρια κινητης δεν διαθετει παρομοια τεχνολογια.

 

Selfie camera s8>G6 ξεκαθαρα.

 

 

Video modes:

Ois σε καταγραφη video s8>G6

Εγγραφη ηχου: G6>s8 εδω υπαρχει μεγαλη διαφορα υπερ του G6. Με την επαγγελματικου τυπου ηχητικη εγγραφη που διαθετει να ξεχωρίζει κ να ενθουσιαζει πολλους χρηστες. Ειδικα για live concerts κλπ

 

Βασικο!!: Να αναφερω σε αντιθεση με εσενα που η το εκανες γαργαρα η δεν το γνωριζες οτι η καμερα του s8 εχει τρομερη παραμορφωση!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=451668

 

Οποτε φιλε μου αντικειμενικα δεν μπορεις να πεις οτι ξεχωριζει το s8 απο το G6 στην καμερα. Εαν καποιο ξεχωριζει ειναι το G6 λoγο wide lens. Ξεχωριζει γιατι σου δινει μια δυνατοτητα που το samsung οχι απλα δεν...αλλα ουτε καν!

 

Notification led: δεν νομιζω πως ειναι λογος επιλογης κινητου. Στο G6 το αφαιρεσανε. Παρα πολυ κακως κατα τη γνωμη μου. Ομως υπαρχει η always on επιλογη κ στα 2 κινητα. Αλλα ναι οποιον τον ενδιαφερει πια τοσο πολυ θα σημφωνησω οτι στο s8 θα νοιωσει πιο ανετα.

 

Service: τι ψεμματα ειναι αυτα; το LG G6 εχει 2 χρονια καλληψη Procordia. Η οποια εχει κορυφαιο service. Απορω για ποιο λογο το ανέφερες... Τελειως ακυρο!

 

Αξια μεταπωλησης: Ναι η LG αφηνει τις τιμες της να πεσουν περισσοτερο απο τη samsung επειδη εχουν διαφορετικο marketing προσανατολισμο. Η μια απευθυνετε σε νορμαλ ανθρωπους και η αλλη σε ψωνισμενους καγκουρες. Ακολουθει δλδ τη ψωνισμενη marketing πολιτικη που καθιερωσε επιτυχως η Apple. Οποτε αν πουλας s8>G6. Αν αγοραζεις G6>s8.

Edited by logica1
Link to comment
Share on other sites

Οθονη: S8 > G6? Σαν τεχνολογια Oled με ips βεβαιως. Σαν υλοποιηση edge vs normal ομως; δεν θα πρεπει να εξεταστει και το κατα ποσο ειναι χρηστικη? Δεν θα πρεπει να εξεταστει επισης κ απο θεμα αντοχης; ποσο ευκολα η ποσο δυσκολα μπορει να γινει ζημια? Επισης δεν θα πρεπει να εξεταστει ποιο ratio (18.5:9 η 18:9) ειναι χρηστικοτερο; το οτι πολλοι χρηστες που πηγαν σε Edge υλοποιησεις περαν της φουτουριστικης εμφανισης δηλωνουν τις επιφυλαξεις τους σε καθημερινη βαση, αυτο το προσπερναμε; κ δεν το υπολογιζουμε;

 

Μπαταρια: G6 > S8 (βγαζει περισσοτερες ωρες) δεν τιθετε καποιο debate μιας κ απο τα σχολια των χρηστων κ των 2 συσκευων προκυπτει οτι με το G6 βγαζει καποιος ποιο ανετα τη μερα του αποτι με το s8.

 

Επεξεργαστης S8 > G6 ξεκαθαρα.

 

Εσωτερικη μνημη? Τι εννοεις; απο ταχυτητα; Gddr4 εχουν κ οι 2 υλοποιησεις. Απο χωρητικοτητα; υπαρχουν κ μοντελα με 64 και στο G6.

 

Καμερα.

 

Main camera: Το s8 βγαζει αποχρωσεις πιο κοντα στις φυσιολογικες. Και εχει ελαφρως καλυτερη αποδωση σε χαμηλο φωτισμο.

 

Το G6 δινει πιο saturated αποτελεσματα με περισσοτερες πληροφοριες κ λεπτομερειες.

 

Wide camera: G6 lonenly King! εδω απλα δεν μπορει να γινει συγκριση γιατι καμμια εταιρια κινητης δεν διαθετει παρομοια τεχνολογια.

 

Selfie camera s8>G6 ξεκαθαρα.

 

 

Video modes:

Ois σε καταγραφη video s8>G6

Εγγραφη ηχου: G6>s8 εδω υπαρχει μεγαλη διαφορα υπερ του G6. Με την επαγγελματικου τυπου ηχητικη εγγραφη που διαθετει να ξεχωρίζει κ να ενθουσιαζει πολλους χρηστες. Ειδικα για live concerts κλπ

 

Βασικο!!: Να αναφερω σε αντιθεση με εσενα που η το εκανες γαργαρα η δεν το γνωριζες οτι η καμερα του s8 εχει τρομερη παραμορφωση!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=451668

 

Οποτε φιλε μου αντικειμενικα δεν μπορεις να πεις οτι ξεχωριζει το s8 απο το G6 στην καμερα. Εαν καποιο ξεχωριζει ειναι το G6 λoγο wide lens. Ξεχωριζει γιατι σου δινει μια δυνατοτητα που το samsung οχι απλα δεν...αλλα ουτε καν!

 

Notification led: δεν νομιζω πως ειναι λογος επιλογης κινητου. Στο G6 το αφαιρεσανε. Παρα πολυ κακως κατα τη γνωμη μου. Ομως υπαρχει η always on επιλογη κ στα 2 κινητα. Αλλα ναι οποιον τον ενδιαφερει πια τοσο πολυ θα σημφωνησω οτι στο s8 θα νοιωσει πιο ανετα.

 

Service: τι ψεμματα ειναι αυτα; το LG G6 εχει 2 χρονια καλληψη Procordia. Η οποια εχει κορυφαιο service. Απορω για ποιο λογο το ανέφερες... Τελειως ακυρο!

 

Αξια μεταπωλησης: Ναι η LG αφηνει τις τιμες της να πεσουν περισσοτερο απο τη samsung επειδη εχουν διαφορετικο marketing προσανατολισμο. Η μια απευθυνετε σε νορμαλ ανθρωπους και η αλλη σε ψωνισμενους καγκουρες. Ακολουθει δλδ τη ψωνισμενη marketing πολιτικη που καθιερωσε επιτυχως η Apple. Οποτε αν πουλας s8>G6. Αν αγοραζεις G6>s8.

 

Εγγύηση σε έκδοση άνω των 32 δένει έχεις.

 

Το να λες ψωνισμενους καγκουρες όσους έχουν s8 είναι το λιγότερο άστοχο. Η τιμή έχει να κάνει με την προσφορά και την ζήτηση. Και όπως και να το κάνεις η ζήτηση είναι μικρότερη και η προσφορά μεγαλύτερη στην περίπτωση του g6.

 

Το g5 πχ δεν έπεσε τόσο γρήγορα μιας και η ζήτηση ήταν ελάχιστη μεν αλλά και η προσφορά μηδαμινή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Είμαι κι εγώ από αυτούς που περιμένουν να πέσει γύρω στο 400άρι να το τσιμπήσω!

Κάποιος στα σχόλια στο skroutz ανέφερε ότι πολλά μαγαζιά πουλάνε εκδόσεις εταιριών τηλεφωνίας με logo και άχρηστα bloatware.

Γνωρίζει κανένας εάν ισχύει αυτό?

Πως μπορούμε να προφυλαχθούμε από μια τέτοια αγορά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Είμαι κι εγώ από αυτούς που περιμένουν να πέσει γύρω στο 400άρι να το τσιμπήσω!

Κάποιος στα σχόλια στο skroutz ανέφερε ότι πολλά μαγαζιά πουλάνε εκδόσεις εταιριών τηλεφωνίας με logo και άχρηστα bloatware.

Γνωρίζει κανένας εάν ισχύει αυτό?

Πως μπορούμε να προφυλαχθούμε από μια τέτοια αγορά?

Τέτοια κινητά πουλάνε οι εταιρειες τηλεφωνιας. Από το skroutz δεν θα έχεις θέμα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια κινητά πουλάνε οι εταιρειες τηλεφωνιας. Από το skroutz δεν θα έχεις θέμα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

μια χαρά τέτοια τηλέφωνα με bloat εταιρειών άλλων χωρών πουλάνε τα skroutzομάγαζα.

tim/ t-mobile/ vodafone είναι μέσα στις περιπτώσεις που έχουν τύχει σε αρκετούς.

 

Πώς να προφυλαχθείς ; Μόνο αν έχει κανά αυτοκόλλητο ή με μαντικές ικανότητες βάσει σειριακου αριθμού.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση σε έκδοση άνω των 32 δένει έχεις.

 

Το να λες ψωνισμενους καγκουρες όσους έχουν s8 είναι το λιγότερο άστοχο. Η τιμή έχει να κάνει με την προσφορά και την ζήτηση. Και όπως και να το κάνεις η ζήτηση είναι μικρότερη και η προσφορά μεγαλύτερη στην περίπτωση του g6.

 

Το g5 πχ δεν έπεσε τόσο γρήγορα μιας και η ζήτηση ήταν ελάχιστη μεν αλλά και η προσφορά μηδαμινή.

 

Ευρωπαικη εγγυηση σε εκδοση ανω των 32 οχι βεβαια δεν εχει το ευρωπαικο μοντελο. αυτο ειναι γνωστο νομιζω. Ομως υπαρχει σαν επιλογη. Καποιος που θελει το G6 αλλα δεν του φτανουν τα 32 εχει την επιλογη να παει σε 64. Με το οποιο ρισκο.

 

Οσο τα περι ψωνισμενων καγκουρων δεν νομιζω οτι ειναι τραβηγμενη αυτη μου η αποψη. Ειναι γνωστο σε τι κοινο απευθυνοντε τοσο η Apple οσο και η Samsung. Οσο και αν ακουγεται ασχημο, ειναι η αληθεια.

 

Η τιμη δεν εχει να κανει ΜΟΝΟ με την προσφορα και ζητηση αλλα και τι ειδους brand image σαν εταιρια θες να χτισεις. Καθως και τι πολιτικη θες να ασκησεις. Θες να ριξεις το μεγαλυτερο σου budget σε ΑΜΕΣΗ διαφημιση πληρωνοντας υπερογκα ποσα? Θες να πληρωσεις reviewers να γραφουν υπερ σου? Θες να πληρωσεις μεγαλα sites να γραφουν υπερ σου? αυτοματος μεγαλωνει το κοστος σου και πουλας ακριβοτερα. Δεν θες να πληρωσεις τοσα σε διαφημιση γιατι πιστευεις στο προιον σου και αφηνεις το word of mouth να δρασει, τοτε εχεις μικροτερο κοστος και τα δινεις και σε καλυτερη τιμη απο τον ανταγωνισμο.

 

το G5 ηταν EPIC FAIL κινητο σχεδον σε ολα τα επιπεδα. Μα περισσοτερο στο Marketing τμημα του. Η τιμη του ομως δεν επεσε στην αρχη οσο τα υπολοιπα οχι λογου το γεγονοτος οτι δεν ειχε ζητηση σαν συσκευη. Ισα ισα που απο τη στιγμη που δεν ειχε ζητηση, εαν ισχυε ΜΟΝΟ ο κανονας προσφορας/ζητησης που ανεφερες, λογικα θα επρεπε να πεσει. Ο Λογος ομως που δεν επεφτε ειναι πολυ περισσοτερο επειδη ηταν το μονο κινητο με modular δυνατοτητες οποτε το τμημα της LG νομιζε οτι η συσκευη αυτη τους εβαλε σε μονοπωλιακο καθεστως. Μεγα Λαθος.

Προσωπικη μου αποψη για το G5 ειναι οτι οι βασικοι λογοι μικρης ζητησης ηταν οι απαραδεκτα ψηλες τιμες των friends, η μικροτερη οθονη και η μικροτερη μπαταρια του, που οποιος προερχοταν απο G3, G4 το εβλεπε σαν downgrade (Φυσιολογικοτατα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά

Είμαι κι εγώ από αυτούς που περιμένουν να πέσει γύρω στο 400άρι να το τσιμπήσω!

Κάποιος στα σχόλια στο skroutz ανέφερε ότι πολλά μαγαζιά πουλάνε εκδόσεις εταιριών τηλεφωνίας με logo και άχρηστα bloatware.

Γνωρίζει κανένας εάν ισχύει αυτό?

Πως μπορούμε να προφυλαχθούμε από μια τέτοια αγορά?

 

Ισχυει αυτο.

Συνηθως τα μαγαζια το αναφερουν. Θα δεις πχ να γραφει LG G6 TIM ή LG G6 VODAFONE οποτε απλα ριχνεις ακυρο στο μαγαζι αυτο. Εαν δεν αναγραφεται η λεξη TIM ή VODAFONE τοτε κατα 90% η συσκευη ειναι η καθαρη ευρωπαικη. για 100% ομως καλο ειναι πριν πατησεις το κουμπακι ΑΓΟΡΑ, να παρεις ενα τηλεφωνο και να το ξεκαθαρισεις.

Edited by logica1
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά τέτοια τηλέφωνα με bloat εταιρειών άλλων χωρών πουλάνε τα skroutzομάγαζα.

tim/ t-mobile/ vodafone είναι μέσα στις περιπτώσεις που έχουν τύχει σε αρκετούς.

 

Πώς να προφυλαχθείς ; Μόνο αν έχει κανά αυτοκόλλητο ή με μαντικές ικανότητες βάσει σειριακου αριθμού.

Επειδή έχω πάρει αρκετά κινητά από skroutz τελευταία ένα j3 είχε bloatware της wind μέσα αλλά σε 2 λεπτά έφαγαν απεγκατασταση. Οπότε δεν υπάρχει θέμα εφόσον διαγράφονται. Παλιότερα πάντως δεν είχα τέτοιο θέμα από skroutz.

 

Για σιγουριά πάντως περνετε ένα τηλέφωνο στο κατάστημα και ρωτατε να είστε σίγουροι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω τηλ στο μαγαζί θα μου πει το imei να το τσεκάρω πριν παραγγείλω; κ σε ποιο site τσεκάρουμε με το imei; αν γνωρίζει κανείς...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω τηλ στο μαγαζί θα μου πει το imei να το τσεκάρω πριν παραγγείλω; κ σε ποιο site τσεκάρουμε με το imei; αν γνωρίζει κανείς...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά θεωρώ απίθανο το μαγαζί να καθίσει να τσεκάρει κουτί για να σου πει.

Το πιθανότερο είναι μια απάντηση κονσέρβα του τύπου: "Μα τι λέτε κύριε, όλα τα κινητά μας είναι legit" κτλπ.

 

Δεν υπάρχει τουλάκι να δεις αν είναι μπολιασμένο με μη στοκ λογισμικό.

Στα HTC υπάρχει κωδικός που δηλώνει χώρα πχ αλλά κάτι άλλο είναι δύσκολο.

Το καλύτερο είναι πας εκεί, ζητάς να στο δείξουν πριν το πάρεις και αν δεχτούν έχει καλώς.

 

Γενικά πάντως και να έχει, μη σκαλώνεις.

Έχει τύχει και με λογισμικό παρόχου να πάρουν πιο γρήγορα update κάποιες συσκευές.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω τηλ στο μαγαζί θα μου πει το imei να το τσεκάρω πριν παραγγείλω; κ σε ποιο site τσεκάρουμε με το imei; αν γνωρίζει κανείς...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για τα LG υπάρχει στο google play το LG Phone From. Του δίνεις IMEI και σου βρίσκει χώρα και πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα από skroutzomagazo, και είναι ευρωπαϊκό, unbranded. Αλλά πριν το παραγγείλω , είχα πάρει σε άλλα 2 κατάστημα στο Σκρουτζ, και ήταν συσκευές branded, Vodafone Kai Tim!! Πρώτα τηλέφωνο οπωσδήποτε, και αν είναι από τα γνωστά Σκρουτζομαγαζα, και καταλάβουν ότι είσαι σχετικός, θα σου πούνε την αλήθεια αν είναι ή όχι unbranded.

Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις της συσκευής

 

Ένα έχω να πω, με μετέφερε καλές εποχές G2 που μέχρι τα πρώτα 30 λεπτά χρήσης η μπαταρία ήταν ακόμη στο 100%! (Όταν παρέλαβα ήταν στο 48% , προτίμησα να το βάλω για φόρτιση διότι έκανε 2 μεγάλες ενημερώσεις λογισμικού)

Ήμουνα μεταξύ S8 και G6 να πω την αλήθεια, αλλά μάλλον είμαι LGakias κατά βάθος!!!

Πρώτη επαφή : το κινητό δεν έχει καμία σχέση σε ποιότητα από οποιοδήποτε κινητό LG, έχουν κάνει άλματα, απίστευτα στιβαρή συσκευή ( έχει πάρει και πιστοποίηση mil-STD 810g) , στα δικά μου γούστα πολύ ομορφη, αν και στην εμπρόσθια όψη το S8 μου αρέσει περισσότερο, από πίσω το G6 είναι κόσμημα (προσωπικά γούστα πάντα)

Στο στήσιμο φάνηκε να έχει περίσσια δύναμη και σμουθ ( σίγουρα αν είχε 835 θα ήταν ένα κλικ καλύτερο), έχουν κάνει τρομερή δουλειά στο λογισμικό!

Τα μενού του έχουν βελτιωθεί σε σχέση με την 7αρα στο G5(είχα το G5 για 10 μήνες)

Κάμερα τα γνωστά, εκπληκτικές φωτογραφίες ! Δύσκολα ξεχωρίζουν πλέον οι σημερινές επώνυμες ναυαρχίδες , στα σημεία παίζουν....Από βδομάδα θα έχω ένα S8 φίλου στα χέρια να κάνουμε μίνι συγκριτικό όσο αφορά το θέμα φωτό.

Πλέον υποστηρίζει 360 φωτογραφίες από μαμά!! Εννοώ χωρίς third party εφαρμογή

* Το always on με το αναλογικό ρολόγακι τα σπάει!!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Μετα απο 3 χρονια ως ευχαριστημενος κατοχος του G2 32gb με αγορα απο εξωτερικο και δυστυχως 130euro τελωνειο..,σκεφτομαι να αγορασω το G6 με τα 64gb.Θα μπορουσατε να μου προτεινατε καποιο καταστημα,εξωτερικου προφανος ,που μπορω να το παραγγειλω με οσο μεγαλυτερη ασφαλεια και χωρις τελωνεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Μετα απο 3 χρονια ως ευχαριστημενος κατοχος του G2 32gb με αγορα απο εξωτερικο και δυστυχως 130euro τελωνειο..,σκεφτομαι να αγορασω το G6 με τα 64gb.Θα μπορουσατε να μου προτεινατε καποιο καταστημα,εξωτερικου προφανος ,που μπορω να το παραγγειλω με οσο μεγαλυτερη ασφαλεια και χωρις τελωνεια?

Καλησπέρα, κάποιος φίλος πήρε από εδώ V20, άψογο κατάστημα, και αναλαμβάνουν τα έξοδα τελωνείου αυτοί!!! Καλά είναι να τους στείλεις πρώτα κάνα μήνυμα για σίγουρα

http://. https://www.eglobalcentral.eu/lg-g6-h870ds-64gb-dual-sim-sim-free-unlocked-black.html#/product/20538

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Δες και το t-dimension uk

Καλησπέρα παιδιά

Μετα απο 3 χρονια ως ευχαριστημενος κατοχος του G2 32gb με αγορα απο εξωτερικο και δυστυχως 130euro τελωνειο..,σκεφτομαι να αγορασω το G6 με τα 64gb.Θα μπορουσατε να μου προτεινατε καποιο καταστημα,εξωτερικου προφανος ,που μπορω να το παραγγειλω με οσο μεγαλυτερη ασφαλεια και χωρις τελωνεια?

Link to comment
Share on other sites

Στο t dimension έχω ρωτήσει και έχει και τα ακουστικά στη συσκευασία.

Στο eglobal,στο In the Box,δεν αναφέρει πως εμπεριέχονται... Έχει κανείς κάποια ιδέα του τι ακριβώς γίνεται;

Πολύ δελεαστικές οι τιμές στο eGlobal Central με το t-dimension (UK) να ακολουθεί κατά πόδας,μέσα σε μια εβδομάδα έκανε βουτιά από 445€ -> 417€ και 415€ σήμερα... Λογικά από βδομάδα θα πέσει και αυτό στα ~390€.

Θα γίνω σύντομα κάτοχος! :happy:

Edited by NickTSPre
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα από skroutzomagazo, και είναι ευρωπαϊκό, unbranded. Αλλά πριν το παραγγείλω , είχα πάρει σε άλλα 2 κατάστημα στο Σκρουτζ, και ήταν συσκευές branded, Vodafone Kai Tim!! Πρώτα τηλέφωνο οπωσδήποτε, και αν είναι από τα γνωστά Σκρουτζομαγαζα, και καταλάβουν ότι είσαι σχετικός, θα σου πούνε την αλήθεια αν είναι ή όχι unbranded.

Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις της συσκευής

 

Ένα έχω να πω, με μετέφερε καλές εποχές G2 που μέχρι τα πρώτα 30 λεπτά χρήσης η μπαταρία ήταν ακόμη στο 100%! (Όταν παρέλαβα ήταν στο 48% , προτίμησα να το βάλω για φόρτιση διότι έκανε 2 μεγάλες ενημερώσεις λογισμικού)

Ήμουνα μεταξύ S8 και G6 να πω την αλήθεια, αλλά μάλλον είμαι LGakias κατά βάθος!!!

Πρώτη επαφή : το κινητό δεν έχει καμία σχέση σε ποιότητα από οποιοδήποτε κινητό LG, έχουν κάνει άλματα, απίστευτα στιβαρή συσκευή ( έχει πάρει και πιστοποίηση mil-STD 810g) , στα δικά μου γούστα πολύ ομορφη, αν και στην εμπρόσθια όψη το S8 μου αρέσει περισσότερο, από πίσω το G6 είναι κόσμημα (προσωπικά γούστα πάντα)

 

Στο στήσιμο φάνηκε να έχει περίσσια δύναμη και σμουθ ( σίγουρα αν είχε 835 θα ήταν ένα κλικ καλύτερο), έχουν κάνει τρομερή δουλειά στο λογισμικό!

Τα μενού του έχουν βελτιωθεί σε σχέση με την 7αρα στο G5(είχα το G5 για 10 μήνες)

Κάμερα τα γνωστά, εκπληκτικές φωτογραφίες ! Δύσκολα ξεχωρίζουν πλέον οι σημερινές επώνυμες ναυαρχίδες , στα σημεία παίζουν....Από βδομάδα θα έχω ένα S8 φίλου στα χέρια να κάνουμε μίνι συγκριτικό όσο αφορά το θέμα φωτό.

Πλέον υποστηρίζει 360 φωτογραφίες από μαμά!! Εννοώ χωρίς third party εφαρμογή

* Το always on με το αναλογικό ρολόγακι τα σπάει!!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χαχαχχα,

Μια φορα LG για παντα LGακιας... ;)

Μεγειες και καλομιλητο να ειναι

και περιμενουμε συγκριτικο με το s8 του φιλου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...