Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς και είναι κοροϊδία να δωσεις 30 ευρώ για φορματ. Και κάνω αυτή τη δουλειά και στο λέω. Και πες ότι η εργασία είναι 30 ευρώ και είναι φυσιολογικό. Θεωρείς φυσιολογικό το να πωλείται κάτι 533% πάνω από την τιμή αγοράς του;

 

Εξαρτάται, αν πας για 1 ώρα να σου πετάξει κάποιος μια εγκατάσταση των windows είναι ίσως πολλά τα 30. Αν ασχοληθεί με το bios να είναι σωστά ρυθμισμενο, να σου τα βάλει, να σου κάνει και 5 ρυθμίσεις μετά πχ να κλείσει περιττές εφαρμογές που bootαρουν στην εκκίνηση κλπ τότε ίσως είναι λίγα.

Όλα είναι σχετικά, και κυρίως οι υπηρεσίες. Όσο για το ανταλλακτικό, προφανώς είναι πολλά άλλα έτσι είναι παντού στις αντιπροσωπίες...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς και είναι κοροϊδία να δωσεις 30 ευρώ για φορματ. Και κάνω αυτή τη δουλειά και στο λέω. Και πες ότι η εργασία είναι 30 ευρώ και είναι φυσιολογικό. Θεωρείς φυσιολογικό το να πωλείται κάτι 533% πάνω από την τιμή αγοράς του;

 

αν και ειμαστε off topic τιποτα δεν ειναι κοροϊδία ...

οταν ο αλλος ειναι ανίδεος και εσυ ασχολεισαι μαζι του για μενα τελειωνει το θεμα ...

το φορματ μπορει να σημαινει οτι κατι δεν πηγε καλα ΜΕΤΑ να σε ενοχλησει ξανα να σε τρεχει για το τιποτα κτλ ...

επισης ειναι στιγμες που εγω ηθελα τοσο πολυ pc για την δουλεια μου και ειχα προβλημα (ημουν σε τετοια φαση που λετε δεν ηξερα τιποτα κτλ ) φώναξα άνθρωπο 11 το βράδυ σπίτι μου εκανε φορματ μου το εστησε ξανα κτλ και εγω μπορεσα να κανω την δουλεια μου αυριο ..

χαλαλι τα 30 ...ολα ειναι σχετικα ...(εγω θα ειχα μεγαλυτερο προβλημα αυριο αν δεν ηταν αυτος τοτε ..)!

στη τελικη αν δεν θελεις να πληρωσεις ξανα μαθε να κανεις εσυ φορματ μονος σου ..(οπως εκανα εγω ...)!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά, κατά πόσο είναι αδιάβροχη η συσκευή; Μπορώ να την βάλω στη θάλασσα, να τραβήξω υποβρύχιες φώτο;

Να μην τραβήξεις υποβρύχιες φωτό και να μην το βάλεις στο νερό.

Το αλάτι της θάλασσας δεν είναι παίξε γέλασε (εκτός κι αν αποφάσισες να αλλάξεις κινητό και ψάχνεις αφορμή).

Dust and Water Resistance - LG G6

The LG G6 is rated IP68, using the Ingress Protection rating system. Despite this classification, your device is not impervious to water damage in any situation.

 

Follow these tips carefully to prevent damage to the device:

  • Do not immerse the device in water deeper than 1 meter for more than 30 minutes.
  • Do not expose the device to water at high pressure, such as ocean waves or a waterfall.
  • If the device or your hands are wet, dry them thoroughly before handling the device.
  • Do not expose the device to salt water, ionized water, or soapy water.
  • If the device is dropped or receives an impact, the water and dust-resistant features of the device may be damaged.
  • If the device has been immersed in water, or the microphone or the speaker is wet, sound may not be heard clearly during a call. Ensure that the microphone or the speaker is clean and dry by wiping it with a dry cloth.
  • If the device gets wet, dry it thoroughly with a clean, soft cloth.
  • The touchscreen and other features may not work properly if the device is used in water or in other liquids.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Guys στο δικαρτο σας έχει έρθει η αναβάθμιση σε Oreo? Εχω το H870s με έκδοση V10i-AME-xx

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην gcam ποιες είναι οι ρυθμίσεις για να μην βγαίνουν οι σελφι "αντίθετα";

Κάποιος είχε ποσταρει εδώ μέσα τις ρυθμίσεις καί δεν μπορώ να το βρω μαμοτι μου..

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κάποιος το δίκαρτο μοντέλο; απ' όσο θυμάμαι δεν καλύπτεται από εγγύηση στην ελλάδα - ωστόσο με ενδιαφέρει αλλά δε ξέρω αν έχει διαφορές με το απλό πχ στις αναβαθμίσεις του ή αν παρουσιάζει κάποια προβλήματα σε σχέση με το απλό. Η εγγύηση που γράφουν κάποια καταστήματα που το παρέχουν ισχύει; έμπλεξε κανείς από εσάς με κάτι τέτοιο;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην gcam ποιες είναι οι ρυθμίσεις για να μην βγαίνουν οι σελφι "αντίθετα";

Κάποιος είχε ποσταρει εδώ μέσα τις ρυθμίσεις καί δεν μπορώ να το βρω μαμοτι μου..

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδη εχω δουλεψει ολες τις εκδοσεις του cstark,δε βρηκα ποτε αυτη την επιλογη..υπηρχε σιγουρα σε μια αλλη εφαρμογη που ειχα δοκιμασει αλλα δεν την θυμαμαι σιγουρα ποια ηταν..νομιζω λεγοταν open camera αν δεν κανω λαθος γιατι ειχα δοκιμασει διαφορες εφαρμογες αλλα κατεληξα στου συγκεκριμενου προγραμματιστη λογω χαωδους διαφορας στην ποιοτητα κ στη λειτουργια..θα το ψαξω κ θα σου πω.

 

Τελικα καλα θυμομουν..στην εφαρμογη open camera υπαρχει επιλογη για mirror η μη.

Edited by granazias
Edit
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω δουλεψει ολες τις εκδοσεις του cstark,δε βρηκα ποτε αυτη την επιλογη..υπηρχε σιγουρα σε μια αλλη εφαρμογη που ειχα δοκιμασει αλλα δεν την θυμαμαι σιγουρα ποια ηταν..νομιζω λεγοταν open camera αν δεν κανω λαθος γιατι ειχα δοκιμασει διαφορες εφαρμογες αλλα κατεληξα στου συγκεκριμενου προγραμματιστη λογω χαωδους διαφορας στην ποιοτητα κ στη λειτουργια..θα το ψαξω κ θα σου πω.

 

Τελικα καλα θυμομουν..στην εφαρμογη open camera υπαρχει επιλογη για mirror η μη.

Αυτή υπάρχει στο playstore;

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή υπάρχει στο playstore;

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι..αν θες δοκιμασε την.

Η ρυθμιση για τις mirror selfies ειναι στο photo settings.

Edited by granazias
Edit
Link to comment
Share on other sites

Guys στο δικαρτο σας έχει έρθει η αναβάθμιση σε Oreo? Εχω το H870s με έκδοση V10i-AME-xx

Έχει αναβαθμιστεί σε ορεο εδώ και 2 μηνες περίπου. Αν δεν σου εχει έρθει συνδέσε το τηλ σου με lg bridge και λογικά θα την κατεβάσει

 

Έχει δουλέψει κάποιος το δίκαρτο μοντέλο; απ' όσο θυμάμαι δεν καλύπτεται από εγγύηση στην ελλάδα - ωστόσο με ενδιαφέρει αλλά δε ξέρω αν έχει διαφορές με το απλό πχ στις αναβαθμίσεις του ή αν παρουσιάζει κάποια προβλήματα σε σχέση με το απλό. Η εγγύηση που γράφουν κάποια καταστήματα που το παρέχουν ισχύει; έμπλεξε κανείς από εσάς με κάτι τέτοιο;

ευχαριστώ

 

Εχω το δίκαρτο από το Φλεβάρη χωρίς κανένα θέμα. Ειναι αγορασμένο από εξωτερικό αλλά από όσα γνωρίζω δεν εχουν εγγύηση ελληνική

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με δίκαρτο απόλυτα ευχαριστημένος. Σούπερ αυτονομία, κανένα πρόβλημα με την απόδοσή του. Εγγύηση απο το μαγαζί, δεν χρειάστηκε.

 

Θα το βάλω στο LG Bridge να δει την αναβάθμιση. Θα χρειαστεί Hard reset?

 

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Bridge αλλά δεν βρίσκει ενημέρωση. Γράψει το τηλ είναι ενημερωμένο. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Bridge αλλά δεν βρίσκει ενημέρωση. Γράψει το τηλ είναι ενημερωμένο. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε μου, δυστυχως, απο το μοντελο που βλεπω πως εχεις, ηταν ατυχης η επιλογη δικαρτου. Το H870S δεν εχει λαβει ακομη Android Oreo. Το H870DS εχει απο αρχες Ιουνιου.

Απο ελληνικο καταστημα το πηρες; Το 32αρι δικαρτο δεν ειναι, αν δεν απατωμαι;

Γιατι δεν προτιμησες το 64αρι dual sim;

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά, κατά πόσο είναι αδιάβροχη η συσκευή; Μπορώ να την βάλω στη θάλασσα, να τραβήξω υποβρύχιες φώτο;

 

Αν και κανονικά δεν πρέπει να έρθει σε επαφή με θαλασσινό νερό εγώ το δοκίμασα στη θάλασσα και ζει ακόμα! Τώρα, είναι δική σου επιλογή... Για μένα όμως φύλαγε τα ρούχα σου για να χεις τα μισά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν και κανονικά δεν πρέπει να έρθει σε επαφή με θαλασσινό νερό εγώ το δοκίμασα στη θάλασσα και ζει ακόμα! Τώρα, είναι δική σου επιλογή... Για μένα όμως φύλαγε τα ρούχα σου για να χεις τα μισά :lol:

 

Προφανως και δε χαλαει με την 1η, αλατι εχει το θαλασσινο, δεν εχει βιτριολι. Ομως οσο και να το ξεπλενεις μετα δεν καθαριζει παντου καλα, και ειδικα μεσα στις υποδοχες και τις ενωσεις και εκει θα στο φαει σιγα σιγα..ασε που πολλοι οταν ειναι νταλα μεσημερι στη θαλασσα, μεχρι να το πλυνουν, ηδη εχει στεγνωσει μια φορα με ο,τι σημαινει αυτο για τα αλατα. θες viackal μετα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,

 

Αγόρασα το τηλέφωνο και το περιμένω αύριο. Προτείνετε κάποια συγκεκριμένη θήκη, μεμβράνη για προστασία?

Έχει κάνει κανείς βουτιά στην θάλασσα με την συσκευή :ninja:?

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, το έψαξα και εγω καλύτερα. Ας ελπίζω οτι θα δώσουν τελικά την αναβάθμιση, σεν έχω κανένα παράπονο και με την 7.0 άλλωστε!

Φιλε μου, δυστυχως, απο το μοντελο που βλεπω πως εχεις, ηταν ατυχης η επιλογη δικαρτου. Το H870S δεν εχει λαβει ακομη Android Oreo. Το H870DS εχει απο αρχες Ιουνιου.

Απο ελληνικο καταστημα το πηρες; Το 32αρι δικαρτο δεν ειναι, αν δεν απατωμαι;

Γιατι δεν προτιμησες το 64αρι dual sim;

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

... και εγώ που έχω H870DS Hong Kong αναβάθμιση δεν έχω δει, ούτε OTA, ούτε μέσα από το Bridge.
Μπορεις να flashαρεις την rom του TWN.

Μη σκατε κιολας, δεν εχει το wow factor το android oreo.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

.....λάθος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες ξέρει κάνεις ποιον launcher χρησιμοποιεί ο τυπάκος στο πιο πάνω βίντεο; Μοιάζει να είναι «μαμά» lg!

Μερσί!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.....λάθος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες ξέρει κάνεις ποιον launcher χρησιμοποιεί ο τυπάκος στο πιο πάνω βίντεο; Μοιάζει να είναι «μαμά» lg!

Μερσί!

 

 

 

Έλα άκυρο... τώρα το είδα ξανά!

Nova είναι... σορυ!

Edited by DomieMic65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,γνωρίζουμε αν γίνεται να αντικαταστήσουμε τα 3 home buttons με gestures?

Αυτός που ρωτά, νοιώθει χαζός για 5 λεπτά.

Αυτός που δεν ρωτά θα είναι χαζός για μια ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,γνωρίζουμε αν γίνεται να αντικαταστήσουμε τα 3 home buttons με gestures?
Καλησπέρα φίλε μου.

Κατεβάζεις η το navigation gestures η το oneplus gestures.

 

Το πρώτο είναι free αλλά μπορείς να αγοράσεις το extra add on για περαιτέρω λειτουργιες.

 

Το 2ο είναι paid και είναι εξίσου καλό απλά θέλει και 2ο app για να κρύψεις τελείως την Navbar.

 

Το κρύψιμο τις Navbar και στις 2 περιπτώσεις γίνεται μέσω μέσω pc με απλές adb εντολές.

 

 

Navigation gestures

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xda.nobar

 

Oneplus gestures

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ivianuu.oneplusgestures

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και δε χαλαει με την 1η, αλατι εχει το θαλασσινο, δεν εχει βιτριολι. Ομως οσο και να το ξεπλενεις μετα δεν καθαριζει παντου καλα, και ειδικα μεσα στις υποδοχες και τις ενωσεις και εκει θα στο φαει σιγα σιγα..ασε που πολλοι οταν ειναι νταλα μεσημερι στη θαλασσα, μεχρι να το πλυνουν, ηδη εχει στεγνωσει μια φορα με ο,τι σημαινει αυτο για τα αλατα. θες viackal μετα.

 

Ούτε εγώ είπα ότι έχει βιτριόλι. Κατά τα άλλα ότι άλλο είπες πιστεύω ισχύει. Τώρα, ο καθένας πράττει αναλόγως. Όπως είπα και στο πρώτο μήνυμα φύλαγε τα ρούχα σου για να χεις τα μισά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω το G6 κάποιες μέρες και θέλω να ρωτήσω αν έχετε βάλει google camera και εαν έχετε καλύτερα αποτελέσματα. Κάθε tip για την camera είναι more than welcome.

 

Thank you.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...