Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως έλεγα και όταν έμπαιναν εδώ μέσα διάφοροι και "ειρωνεύονταν" τον 821, δεν παρατήρησα καμία διαφορά σε κανένα πρόγραμμα, και σε καμία χρήση με τα 2 κινητά μέχρι στιγμής, και το ένα είναι ολοκαίνουργιο, και το άλλο έχει δεχθεί βαρυά χρήση (και ξύλο, και τσιμέντο, και άσφαλτο!) μισό χρόνο.

 

Αναμφισβητητα οσα αρνητικα σχολια κ να γραφονται για το G6,δεν παυει να ειναι ενα απο τα πιο επιτυχημενα τηλεφωνα της εταιριας κατα τη γνωμη μου.

Σιγουρα ως εταιρια χωλαινει αρκετα στο γνωστο θεμα αναβαθμισεων,αλλα συνεχιζει κ κραταει το επιπεδο ποιοτητας αρκετα ψηλα σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

Ας ελπισουμε οτι με το νεο κεντρο ενημερωσεων τους θα δουμε καλυτερες μερες σε αυτο το κομματι πλεον.

 

Οσον αφορα στο θεμα αναβαθμισης σε oreo,τελικα εκανα κι εγω το βημα ..μπηκα στον πειρασμο μετα κι απο τα χθεσινα σου σχολια κ φυσικα σε συνδυασμο με οσα γραφτηκαν τις τελευταιες μερες απο τα αλλα παιδια.

Μπορω να πω οτι σαν πρωτη εικονα η συσκευη λειτουργει αψογα,ειναι λιιιγο πιο σπιρτοζα στην αποκριση,παρολο που δεν εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων.

 

Απο μπαταρια σιγουρα δε βγαινει ολοκληρωμενο συμπερασμα μιας κ ειναι λιγο νωρις,αλλα μεχρι στιγμης κυμαινεται σε πολυ καλα επιπεδα για το εναπομειναν ποσοστο που ειχα μετα την ολοκληρωση της αναβαθμισης..ουσιαστικα ξεκινησα το σκαλισμα της συσκευης με σχεδον 80%,κ τωρα που γραφω στο 35% ειμαι ηδη με 4ωρες κ 20 λεπτα οθονης..οποτε θεωρω οτι θα παει καλα αργοτερα.

 

Ευχαριστη εκπληξη ηταν η μειωση του μηκους εστιασης στη wide camera,αλλα κ η νεα επιλογη ακριβεστερης ρυθμισης του χρωματος οθονης στην ανετη προβολη..πραγματικα ηταν κατι που εγω προσωπικα χρειαζομουν γιατι το πολυ ψυχρο λευκο με κουραζε αρκετα.

Για περισσοτερες εντυπωσεις θα χρειαστουν 1-2 μερουλες νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

gimbal zhiyun smooth q και πανω του το lg g6 μας

τι κανει; σταθεροποιει το video

o υπερευρυγωνιος μας παρεα με ενα gimbal κανουν θαυματα

 

Καλή φάση, ωραίο εργαλείο!

Link to comment
Share on other sites

Αναμφισβητητα οσα αρνητικα σχολια κ να γραφονται για το G6,δεν παυει να ειναι ενα απο τα πιο επιτυχημενα τηλεφωνα της εταιριας κατα τη γνωμη μου.

Σιγουρα ως εταιρια χωλαινει αρκετα στο γνωστο θεμα αναβαθμισεων,αλλα συνεχιζει κ κραταει το επιπεδο ποιοτητας αρκετα ψηλα σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

Ας ελπισουμε οτι με το νεο κεντρο ενημερωσεων τους θα δουμε καλυτερες μερες σε αυτο το κομματι πλεον.

 

Οσον αφορα στο θεμα αναβαθμισης σε oreo,τελικα εκανα κι εγω το βημα ..μπηκα στον πειρασμο μετα κι απο τα χθεσινα σου σχολια κ φυσικα σε συνδυασμο με οσα γραφτηκαν τις τελευταιες μερες απο τα αλλα παιδια.

Μπορω να πω οτι σαν πρωτη εικονα η συσκευη λειτουργει αψογα,ειναι λιιιγο πιο σπιρτοζα στην αποκριση,παρολο που δεν εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων.

 

Απο μπαταρια σιγουρα δε βγαινει ολοκληρωμενο συμπερασμα μιας κ ειναι λιγο νωρις,αλλα μεχρι στιγμης κυμαινεται σε πολυ καλα επιπεδα για το εναπομειναν ποσοστο που ειχα μετα την ολοκληρωση της αναβαθμισης..ουσιαστικα ξεκινησα το σκαλισμα της συσκευης με σχεδον 80%,κ τωρα που γραφω στο 35% ειμαι ηδη με 4ωρες κ 20 λεπτα οθονης..οποτε θεωρω οτι θα παει καλα αργοτερα.

 

Ευχαριστη εκπληξη ηταν η μειωση του μηκους εστιασης στη wide camera,αλλα κ η νεα επιλογη ακριβεστερης ρυθμισης του χρωματος οθονης στην ανετη προβολη..πραγματικα ηταν κατι που εγω προσωπικα χρειαζομουν γιατι το πολυ ψυχρο λευκο με κουραζε αρκετα.

Για περισσοτερες εντυπωσεις θα χρειαστουν 1-2 μερουλες νομιζω.

 

Ούτε επαναφορά ούτε τίποτα. Φαίνεται να λειτουργούν όλα άψογα (εννοώ, τουλάχιστον δεν δημιουργήσε κάποιο άλλο πρόβλημα, όσοι είμαστε παλιοί έχουμε καεί άπειρες φορές!).

 

Φαίνεται ότι έκαναν πολύ σοβαρή δουλειά, και δεν "ξεπέταξαν" μία αναβάθμιση και ότι γίνει. Βελτιστοποίησαν και κάποιες λειτουργίες, άλλαξαν και μερικά πραγματάκια. Αυτό εμένα δείχνει μία αλλαγή νοοτροπίας, και μακάρι να επαληθευθεί αυτή η παρατήρηση. Πάντως δεν θα είμαι από τους τύπους που θα φωνάζουν το Δεκέμβρη γιατί δεν θα έχει βγάλει ακόμη το νέο λειτουργικό!

 

Εγώ ποτέ δεν ήμουν φίλος της LG, συνήθως τα πρότεινα σε άλλους κάποια mid range μοντέλα (τότε που η Samsung δεν έκανε καλά mid-range), αλλά για μένα η εταιρία αυτή μπήκε στο χάρτη πάλι.

 

Έχει κανείς κάποιο σχόλιο για το AF στην φωτογραφία; Η πρώτη μου εντύπωση είναι ότι έχει δραματική βελτίωση προς το ταχύτερο.

Link to comment
Share on other sites

4 μέρες με το μπισκότο ας πω κι εγώ τι βλέπω

τη πρώτη μέρα το είχα χωρίς reset, αλλά τελικώς το έκανα λόγω ψυχαναγκασμού πιο πολύ μιας και εν τέλει διαφορά τρομερή δεν υπήρξε :D

 

-πιο σβέλτο στα όρια του σφαιράτου, λες και τρέχει από τσιπάκι του '18

-καλύτερη stock camera έως πολύ καλύτερη

-εξαφανίστηκε το νυχτερινό battery drain που μας απασχολούσε τόσο καιρό

 

στα αρνητικά δεν έχω βρει τίποτα ακόμα

και για να πω την αλήθεια περίμενα να πιω πορτοκαλάδα όταν κατέβαζα το μπισκότο, απεναντίας όμως με εξέπληξε πολύ ευχάριστα :w00t:

 

10 μήνες πλέον με τη συσκευή και αντί να βλέπω επιβάρυνση βλέπω βελτίωση σε όλα τα στοιχεία

αυτό νομίζω φτάνει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες μετα απο μια βδομαδα σχεδον με το μπισκοτο εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος! Ειμαι χωρις factory reset να πω! Οι χρονοι στην μπαταρια ειναι ιδιοι με την nougat! 4,30 με 5+ ωρες sot! Οι αλλαγες στο software της καμερας ειχαν τρομερα θετικα αποτελεσματα! Ειδικα στον wide οσοι ειχαμε focal length 2.09 τωρα που εγινε 2.04 βελτιωθηκε η ποιοτητα! Αντε με το καλο και με την 8.1 ή και την 9.0! :)

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: μόλις παρέλαβα ταχυδρομικώς το G6 απο σκρουτζομάγαζο. Το κουτί του κινητού δεν έχει κανένα είδος σφραγίσματος, κοινώς ήρθε ανοιχτό. Σε όλες τις συσκευές έτσι είναι ή κάνανε πατάτα;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο απο οπου και να ερχεται πρεπει να ειναι σφραγισμενο με την ταινια γνησιοτητας! Αρα παρε τους τηλεφωνο αμεσως αν δεις τι παιζει! :confused:

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: μόλις παρέλαβα ταχυδρομικώς το G6 απο σκρουτζομάγαζο. Το κουτί του κινητού δεν έχει κανένα είδος σφραγίσματος, κοινώς ήρθε ανοιχτό. Σε όλες τις συσκευές έτσι είναι ή κάνανε πατάτα;

 

Πες από ποιο το πήρες για να ξέρουμε και μεις ν' αποφεύγουμε ...

Πάρε τους άμεσα τηλέφωνο και κράξε τους, ζήτα να σου στείλουν κούριερ να παραλάβουν με ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ έξοδα και να σου στείλουν πάλι ένα σφραγισμένο με την ταινία ασφαλείας της LG και όχι την άσπρη την κοινή. Αν σου πουν σουξου μουξου, που δεν παίζει, πες τους για αρνητικές αξιολογήσεις, για προστασία καταναλωτή και κτλ

Ενημέρωσε μας!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο στο κατάστημα, είπαν ότι τα τελευταια κομμάτια έρχονται όλα ετσι. Και ότι εχουν μιλησει με αντιπροσωπεια και τους ειπε ότι όλα ετσι έρχονται, για να μπει το ειδικο πανακι..Η LG που πηρα τηλεφωνο λεει δεν εισαγει κινητα, οποτε δεν μπορει να μου πει κατι. Τι κανω;
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως είναι θέμα εισαγωγέα. Κάποια έχουν ταινίες ασφαλείας και κάποια όχι. Εγώ που έχω πάρει και τηλέφωνα χωρίς ταινία ασφαλείας δεν είχα κανένα θέμα ποτέ

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι περίεργο όμως; Δεν το έχω ξανακούσει εγώ πάντως.

 

Όχι, δεν είναι περίεργο. Όταν έκανα την έρευνα για τις διαφορετικές κάμερες των G6, έπεφτα συνέχεια σε ανθρώπους που τα άνοιγαν, και έβλεπαν ποια κάμερα φοράει, επίσημα από τα μαγαζιά. Στις περισσότερες χώρες (σχεδόν σε όλες) δεν είχαν ταινία ασφαλείας τα κουτιά.

 

Δεν νομίζω ότι συμβαίνει τίποτα, αλλά αυτό μπορεί να το κρίνει μόνο αυτός που το άνοιξε. Έχει συσκευασία, πλαστικά και πολλά πραγματάκια που μπορείς να καταλάβεις με τη μία αν είναι χρησιμοποιημένο ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως είναι θέμα εισαγωγέα. Κάποια έχουν ταινίες ασφαλείας και κάποια όχι. Εγώ που έχω πάρει και τηλέφωνα χωρίς ταινία ασφαλείας δεν είχα κανένα θέμα ποτέ

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

 

Σεβαστή η γνώμη σου αδερφέ, ισχύει αυτό που λες, ωστόσο αν όλοι το δεχτούμε "αμαχητί" τότε θα έρθει η στιγμή που όλοι θα τα φέρνουν έτσι. Εγώ προσωπικά που έχω πάρει εκατοντάδες κινητά (από σκρουτζομάγαζα), όλα σχεδόν που ήρθαν με τις ταινίες ασφαλείας τους! Μια δυο μεμονωμένες περιπτώσεις, τις επέστρεψα άμεσα και μου έστειλαν σφραγισμένα.

Θα μιλήσω για μένα προσωπικά εννοείτε και είναι καθαρά άποψη, δεν σημαίνει πως έτσι πρέπει να γίνει.

Εγώ ΔΕΝ θα κράταγα με τίποτα ανοιχτή συσκευή για πολλούς λόγους. Πρώτα απ' όλα θέλω ΕΓΩ να το ανοίξω πρώτος και να μυρίσω την καινουργίλα.:D

Θα έχω πάντα στο μυαλό πως κάποιος λεχρίτης το πασπάτευε πριν από μένα και γω το πήρα για καινούργιο.

Θα μπορούσε άνετα να έχει ανοιχτεί για κάποιο λόγο (για παράδειγμα να δουν την κάμερα, να το δείξουν σε κατάστημα και κτλ) και γω μετά να το πάρω στα χέρια μου σαν ... καινούργιο! Γιατί???

Θα μπορούσε να είναι πειραγμένο από τον εισαγωγέα για να φαίνεται Ευρωπαικό και μελλοντικά αν τύχει στραβή να φάω άκυρο από την αντιπροσωπεία!

Μπορεί να είναι κάποιο είδος refurbished και ενώ φαίνεται του κουτιού, να το είχε πριν από σένα κάνας μπαγλαμάς . Μετά θα έρθεις εδώ στο φόρουμ και θα κλαίγεσαι για την χάλια μπαταρία και κτλ.

ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ άλλα που βαριέμαι ν' αναπτύξω!

Ξαναλέω, τα παραπάνω είναι καθαρά προσωπικές σκέψεις, ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ! Εγώ το βλέπω έτσι. ;)

Εγώ το έχω στάνταρ για ΌΛΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ, ακόμα και τοστιέρες.

Ότι παραγγέλνω εδώ και χρόνια, τους τα κάνω τσουρέκια να είναι σφραγισμένες οι συσκευασίες!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

το gimbal smooth q στην αδιανοητη τιμη των 80+ ευρω απο ευρωπαικο gearbest

ο υπερευρυγωνιος αμα βαλεις το τηλεφωνο κανονικα, βλεποντας την οθονη, λογο της γωνιας ληψης του θα πιανει και μερος του gimbal, θελει κολπο, αναποδα!

ο αλλος φακος λειτουργει κανονικα

οι action cameras (yi 4k plus) που χω μπαινει ΚΑΙ χωρις adaptor επανω του, δεν ειναι απαραιτητος

θα ανεβασω video πως τα σεταρουμε οταν μπει η vdsl 100 μου που περιμενωωωωωωωω και ειμαι με ενα στικακι της wind που μου δωσαν δωρεαν γιατι εχει κοπει σταθερο + ιντερνετ

δε προκειται να περιμενω ξανα 2 μερες για να ανεβασω 20gb στο 1 ωρας 2.5k 50p που ανεβασα αλλα γαμαει

υπομονη, φυσικα και παρτε το συγκεκριμενο gimbal στη τρελη τιμη του, 3 αξονες σταθεροποιησης για video κο ρυ φη

 

ΠΑΡΑΠΟΝΟ: τα 4κ αρχεια του lg g6 δεν αναγνωριζονται απο το youtube και τα βλεπει ως 1080p. θελω να το ψαξω γιατι ειναι σημαντικουλι

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σήμερα αγόρασα και εγώ τη συσκευή!Από που βλέπω απο ποια χώρα είναι;

 

Καλοριζικο!

Την απαντηση θα τη βρεις ακριβως 4 σελιδες πιο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κινητο ηταν σφραγισμένο.Ρε παιδιά πως σταματαω να αναβει το φλας στις κλησεις,στα μηνύματα κτλ;Δεν το βρισκω με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Για τα ασιατικά δίκαρτα (H870DS) μην περιμένετε, η τελευταία έκδοση είναι η V10m από Οκτώβριο 2017.

 

Απ' ότι διαβάζω στο XDA μπορεί να μην πάρουν αναβάθμιση ποτέ.

https://forum.xda-developers.com/lg-g6/help/update-lg-g6-h870ds-t3637440 (σελίδες 24,25,26)

 

Ο μόνος τρόπος είναι με φλασάρισμα έκδοσης από άλλο region αλλά δεν έχω καταλάβει ποια είναι συμβατά και πως γίνεται. Όποιος ξέρει ας μας δώσει τα φώτα του.

Edited by kohran
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καποια σχεση με το ποτε πηρε τελευταια φορα security patch. Μεχρι τοτε παιρναμε καθε μηνα ανελλιπως, κατι που δε γινοταν με τα ευρωπαικα π.χ. , οποτε δεν ειναι καποιος λογικος συνειρμος.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...