Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Είμαι ένα βήμα πριν να πάρω το κινητό. Δεν θέλω να ακούσω τα καλά της συσκευής αλλά περισσότερο τα κακά.

Ένα αρνητικό δεν θα με εμποδίσει απο το να το πάρω καθότι όλες οι συσκευές έχουν τα αδύναμα σημεία τους... το θέμα είναι κατά πόσο σε αφορούν.

 

Οπότε πείτε μου τι αδυναμίες βρίσκετε στη συσκευή; Επιπλέον απο image retenion πως τα παει; Στο g5 ήταν αρκετά έντονο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά. Είμαι ένα βήμα πριν να πάρω το κινητό. Δεν θέλω να ακούσω τα καλά της συσκευής αλλά περισσότερο τα κακά.

Ένα αρνητικό δεν θα με εμποδίσει απο το να το πάρω καθότι όλες οι συσκευές έχουν τα αδύναμα σημεία τους... το θέμα είναι κατά πόσο σε αφορούν.

 

Οπότε πείτε μου τι αδυναμίες βρίσκετε στη συσκευή; Επιπλέον απο image retenion πως τα παει; Στο g5 ήταν αρκετά έντονο.

Ελα ρε Αντρέα τρέλανε μας πάρε το εργαλείο τέλεια όλα!!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε Αντρέα τρέλανε μας πάρε το εργαλείο τέλεια όλα!!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έλα ρε φίλε. Και εσένα σκεφτόμουνα απλά το χεις μικρό διάστημα για να ξέρεις αν έχει ir. Οπότε αυτό το κομμάτι ας μου το απαντήσουν οι παλαιότεροι. :)

 

Επειδή ξέρω ότι είχες και τα δυο, από μπαταρία σε σχέση με g5 πως τα πάει; Έχει ενα 20% πάνω; Ηχεία εξίσου καλά; Στη φωτογραφική έχει μειώσει καθόλου το shutter lag τόσο στις ημερήσιες όσο και στις νυχτερινές; Δεν ρωτάω για τελική ποιότητα στις νυχτερινες αφού αυτά τα κρίνω και απο τις φωτογραφίες που βλέπω ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να του βρω κάτι κακό. Όλα δουλεύουν ρολόι και απροβλημάτιστα. Το ηχείο μια χαρά είναι .. για "αδιαβροχο". Αν έπρεπε να πω κάτι αρνητικό θα έλεγα το σχήμα του που είναι σαν σοκοφρετα χεχε. Θα μπορούσαν να κάνουν την πλάτη του λίγο κυρτή στις άκρες όπως είναι άλλα κινητά έτσι ώστε να το αισθάνεσαι και πιο λεπτό. Αυτό όμως έχει και τα καλά του γιατί έχει ισχυρή περίμετρο πράγμα που κάνει τη συσκευή στιβαρή και ανθεκτική
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε φίλε. Και εσένα σκεφτόμουνα απλά το χεις μικρό διάστημα για να ξέρεις αν έχει ir. Οπότε αυτό το κομμάτι ας μου το απαντήσουν οι παλαιότεροι. :)

 

Επειδή ξέρω ότι είχες και τα δυο, από μπαταρία σε σχέση με g5 πως τα πάει; Έχει ενα 20% πάνω; Ηχεία εξίσου καλά; Στη φωτογραφική έχει μειώσει καθόλου το shutter lag τόσο στις ημερήσιες όσο και στις νυχτερινές; Δεν ρωτάω για τελική ποιότητα στις νυχτερινες αφού αυτά τα κρίνω και απο τις φωτογραφίες που βλέπω ;)

Πολύ ανώτερη συσκευή ποιοτικά,κανένα πρόβλημα απολύτως.Η μπαταρία βγάζει 4-4.5 ώρες οθόνη,το g5 με το ζόρι έβγαζε 3 και αν..

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

σε όσους αγόρασαν η θα αγοράσουν την έξτρα ασφάλεια που πουλάνε πόσο τις δίνουν? και τι καλύπτει? γνωρίζει κάποιος?

ρωταω γτ μετα τη νυλα που έπαθα με την υγρασία σκονη πειτε το οπως θέλετε στη type C ανακάλυψα οτι στη revoltut (οσοι την εχουν ) μπορείς να κάνεις ασφάλιση 1 χρόνου (φτάνει να έχεις τη συσκευή έως 6 μήνες) με 0,77 τη βδομάδα η 35 Ε μια κ έξω για ένα χρονο

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ανώτερη συσκευή ποιοτικά,κανένα πρόβλημα απολύτως.Η μπαταρία βγάζει 4-4.5 ώρες οθόνη,το g5 με το ζόρι έβγαζε 3 και αν..

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το βελτίωσαν καθόλου το shutter lag σε σχέση με g5;

 

Οι πιο παλιοί ας μιλησουν για το αν εχει ir.

 

Αν και μάλλον στα 400 ευρώ εκει με βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου και κανένα καλό μεταχειρισμένο one plus 5 εκεί κοντά στο 400αρι...λογικα λόγω της παρουσίασης του 5Τ θα υπάρξουν και καλά 5αρια...μια σκέψη αναφέρω απλώς ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το βελτίωσαν καθόλου το shutter lag σε σχέση με g5;

 

Οι πιο παλιοί ας μιλησουν για το αν εχει ir.

 

Αν και μάλλον στα 400 ευρώ εκει με βλέπω.

Να σου πω την αλήθεια δεν το θυμάμαι αυτό στο g5 και πολύ καλά,πόσο έντονο ήταν δηλαδή, οπότε μην σου πω κάτι που δεν ισχύει..

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να συνδέσω το κινητο μας με μια τηλεόραση; Με MHL? Έχει δοκιμάσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Δεν βλέπω πολλή συμμετοχή στο thread και αναρωτιέμαι αν αξίζει το LG G6 στην τιμή που πωλείται τώρα ή αν θα πρέπει κανείς να περιμένει μία βουτιά στα ~350€.

Είμαι με το G4, αλλά θέλω να μεταβώ σε κάτι άλλο. Βλέπω το G6 αλλά γενικά έχω πει για διάφορους λόγους ότι LG Never Again (λίγο που παρατάει τα κινητά της στα κρύα του λουτρού, λίγο ότι η μπαταρία τους είναι για κλάματα, λίγο τα bootloop, δε θέλει και πολύ...)

Αξίζει ή να γυρίσω το βλέμμα προς αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν εχει κινητικοτητα ειναι ειτε γιατι δεν εχουμε να γραψουμε για προβληματα της συσκευης, ειτε γιατι δεν κανουμε σαν κατι αλλους που μπαινουν να βλογαν τα γενια τους μονο και μονο επειδη τα εσκασαν για να λενε ποσο φοβερη συσκευη εχουν! :lol:

Δεν εχει τα προβληματα που μαστιζαν λιγο-πολυ τα προηγουμενα μοντελα της εταιριας (ir,bootloop). Ελπιζω να μην εμφανισει τιποτα στο μελλον. Κατοχος του δικαρτου, καταλαβαινεις το ρισκο που πηρα με οσα διαβαζα για τα G4-G5-V10, απο αρχες Ιουλιου με παρτιδα Μαϊου...

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by NickTSPre
Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν εχει κινητικοτητα ειναι ειτε γιατι δεν εχουμε να γραψουμε για προβληματα της συσκευης, ειτε γιατι δεν κανουμε σαν κατι αλλους που μπαινουν να βλογαν τα γενια τους μονο και μονο επειδη τα εσκασαν για να λενε ποσο φοβερη συσκευη εχουν! :lol:

Δεν εχει τα προβληματα που μαστιζαν λιγο-πολυ τα προηγουμενα μοντελα της εταιριας (ir,bootloop). Ελπιζω να μην εμφανισει τιποτα στο μελλον. Κατοχος του δικαρτου, καταλαβαινεις το ρισκο που πηρα με οσα διαβαζα για τα G4-G5-V10, απο αρχες Ιουλιου με παρτιδα Μαϊου...

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα περιμένω τα Χριστούγεννα το δώρο και τότε ίσως προχωρήσω στην αγορά.

Φαντάζομαι από κάμερα θα είναι ισάξιο με τους προκατόχους του, σωστά;

Σε άλλη εξέταση, είχα το oneplus 5T που φρεσκοκυκλοφόρησε, αλλά πολλά παραπάνω χρήματα για πολλά φρουφρου κι αρώματα...

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω τα Χριστούγεννα το δώρο και τότε ίσως προχωρήσω στην αγορά.

Φαντάζομαι από κάμερα θα είναι ισάξιο με τους προκατόχους του, σωστά;

Σε άλλη εξέταση, είχα το oneplus 5T που φρεσκοκυκλοφόρησε, αλλά πολλά παραπάνω χρήματα για πολλά φρουφρου κι αρώματα...

Για την καμερα, ψαξε λιγο στο θεμα να βρεις τα συγκριτικα που ειχε κανει ο Nikos_Mpl, απ' ο,τι θυμαμαι, με αλλες φετινες ναυαρχιδες. Η μπροστινη καμερα εχει υποβαθμιστει, σε σχεση με τους προκατοχους. Δε νομιζω πως ειναι deal breaker. Εξαρταται απο τις απαιτησεις σου! ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την καμερα, ψαξε λιγο στο θεμα να βρεις τα συγκριτικα που ειχε κανει ο Nikos_Mpl, απ' ο,τι θυμαμαι, με αλλες φετινες ναυαρχιδες. Η μπροστινη καμερα εχει υποβαθμιστει, σε σχεση με τους προκατοχους. Δε νομιζω πως ειναι deal breaker. Εξαρταται απο τις απαιτησεις σου! ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καταλήγω κατά 99% σε κάτι άσχετο από τα 2 παραπάνω τελικά. Μάλλον πάω για xiaomi mi max 2 :)

Ξέρω ότι δεν είναι deal breaker, αλλά μάλλον θα κρατήσω και το G4 (θα το δώσω στην κοπέλα μου) ,και θα πάρω το παραπάνω. Thanx παίδες :)

Link to comment
Share on other sites

Δυνατη επιλογη! Να το χαρεις! :)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Το G4 πάντως είναι κινητάρα. 601 σειρά χωρίς bootloop, απλά με εκνεύριζαν κάποια πράγματα (μικροbugs), που οκ, παντού υπάρχουν , αλλά nevermind. Έκλεισε τον κύκλο του (σχεδόν 2 χρόνια :) )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Κάτοχος εδώ και σχεδόν 2 εβδομάδες του g6. Όλα καλά μέχρι σημερα λοιπόν ,όπου και προσπαθησα να ανεβάσω τα γραφικά ενός παιχνιδιού στο τέρμα για να δω επιδόσεις. Έλαβα ενα μήνυμα απ το παιχνίδι πως αυτό το mode υποστηρίζεται μόνο από συσκευές που υποστηρίζουν το vulcan api και δεν με άφηνε να επιλέξω το best quality, σαν να μου λέει ότι το g6 δεν υποστηρίζει το mode. Μετα Από λίγο ψάξιμο η ίδια η LG ισχυρίζεται στο official site της πως υποστηρίζει πληρως το vulkan(http://www.lg.com/uk/mobile-phones/lg-H870-black) Στο UX & HW. Μας δουλεύει η LG, έχει η δική μου συσκευή κάποιο θέμα ή τίποτα από τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Το lineage 2 δοκίμασες? Το ίδιο κάνει και σε μένα άμα είναι αυτό..

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το lineage 2 δοκίμασες? Το ίδιο κάνει και σε μένα άμα είναι αυτό..

 

Don't mess with Max 2

 

Ναι ναι σε αυτό το δοκίμασα. Υπάρχει άλλο παιχνίδι που να μπορώ να δοκιμάσω στο φουλ τη gpu?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το vainglory και το nfs rivals υποστιριζει Vulcan

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω τα Χριστούγεννα το δώρο και τότε ίσως προχωρήσω στην αγορά.

Φαντάζομαι από κάμερα θα είναι ισάξιο με τους προκατόχους του, σωστά;

Σε άλλη εξέταση, είχα το oneplus 5T που φρεσκοκυκλοφόρησε, αλλά πολλά παραπάνω χρήματα για πολλά φρουφρου κι αρώματα...

 

Για κάμερα, είναι ο λόγος που το πούλησα μέσα σε δύο μήνες. Η μπροστινή είναι για γέλια και οι πίσω κάμερες όταν έπεφτε λίγο η νύχτα (απόγευμα δηλαδή) αν δεν έβαλες φλας έβγαινε σα ζωγραφιά από πίνακα. Δυστυχώς είμαι φανατικός της LG αλλά μου αρέσει πολύ και η φωτογραφία και λόγω της φωτογραφίας το πούλησα. Κατά τα άλλα το κινητό ήταν κορυφή

Link to comment
Share on other sites

Για κάμερα, είναι ο λόγος που το πούλησα μέσα σε δύο μήνες. Η μπροστινή είναι για γέλια και οι πίσω κάμερες όταν έπεφτε λίγο η νύχτα (απόγευμα δηλαδή) αν δεν έβαλες φλας έβγαινε σα ζωγραφιά από πίνακα. Δυστυχώς είμαι φανατικός της LG αλλά μου αρέσει πολύ και η φωτογραφία και λόγω της φωτογραφίας το πούλησα. Κατά τα άλλα το κινητό ήταν κορυφή

 

Σε σχέση με ποιο κινητό μιλάς; Γιατί πχ από p10 που ειναι κοντά σε χρήματα, το g6 είναι καλύτερο στςι νυχτερινές.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...