Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Σκέφτομαι εδώ και δύο εβδομάδες να το αγοράσω αλλά κολλάω μόνο στη βασικη κάμερα. Ήμουν κάτοχος του Samsung S4(2013) και ήμουν πολύ ευχαριστημένος(ακούνητες φωτό με auto mode) και πήγα στο Xiaomi redmi pro (2016) και απογοητεύτηκα(10φωτό για να κρατήσω μία). Να υποθέσω ότι το g6 θα είναι αρκετά καλύτερο από το S4? Ξέρω ότι το συγκρίνουν με το S8 αλλά καμιά φορά διαβάζεις ένα αρνητικό σχόλιο στα εκατό και επηρεάζεσαι.

 

Δεν συγκρίνονται. Να πεις με το s8 ok. Αλλά με το 4; Θα δεις το φως το αληθινό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδιά καλημέρα. Σκέφτομαι εδώ και δύο εβδομάδες να το αγοράσω αλλά κολλάω μόνο στη βασικη κάμερα. Ήμουν κάτοχος του Samsung S4(2013) και ήμουν πολύ ευχαριστημένος(ακούνητες φωτό με auto mode) και πήγα στο Xiaomi redmi pro (2016) και απογοητεύτηκα(10φωτό για να κρατήσω μία). Να υποθέσω ότι το g6 θα είναι αρκετά καλύτερο από το S4? Ξέρω ότι το συγκρίνουν με το S8 αλλά καμιά φορά διαβάζεις ένα αρνητικό σχόλιο στα εκατό και επηρεάζεσαι.

 

Όπως ήδη ειπώθηκε δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης, δεν είναι απλά αρκετά καλύτερο, είναι άλλο πράγμα! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική κάμερα το lg ...θελει λίγο προσαρμογή το "στενό " κάδρο του βασικού φακού, υπάρχει όμως ο υπέρ ευρυγωνιος που ουσιαστικά χρησιμοποιείται κατά κόρον ( μπορεί να μην έχει ois όμως λόγω των λίγων mm εστίασης βγάζεις ακουνητες φώτο και 1/3 και 0.5 ) ...να αποφεύγεις την χρήση πάνω από 200 iso πέφτει αισθητά η απόδοση λόγω μικρού σχετικά σενσορα και μικρού μεγέθους mpixels σε σχέση με τα τωρινά κορυφαία μοντέλα (π.χ. pixel,s8 ) .Την ημέρα δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ούτε με το s7 συγκρίνεται? βασικά ενδιαφέρομαι για το g6 αλλά έγραψαν κατι για μη αξιοπιστία της lg, bootloop κ ετσι.. επίσης η οθόνη είναι καλή? εχω συνηθίσει απο amoled hd λογω samsung και με ενδιαφέρει να ειναι καλή
Link to comment
Share on other sites

Τα είχα δίπλα δίπλα μια βδομάδα περίπου...αν συγκρίνουμε ποιότητα εικόνας το s7 edge καθαρός νικητής παντού

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναφέρομαι σε κάμερα...κατα τα άλλα θαυμάσιο κινητό και το g6.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική κάμερα το lg ...θελει λίγο προσαρμογή το "στενό " κάδρο του βασικού φακού, υπάρχει όμως ο υπέρ ευρυγωνιος που ουσιαστικά χρησιμοποιείται κατά κόρον ( μπορεί να μην έχει ois όμως λόγω των λίγων mm εστίασης βγάζεις ακουνητες φώτο και 1/3 και 0.5 ) ...να αποφεύγεις την χρήση πάνω από 200 iso πέφτει αισθητά η απόδοση λόγω μικρού σχετικά σενσορα και μικρού μεγέθους mpixels σε σχέση με τα τωρινά κορυφαία μοντέλα (π.χ. pixel,s8 ) .Την ημέρα δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα....

 

ειπες για 200 iso. γενικα στις φωτογραφιες τα 200 iso? γιατι το βραδυ χρησιμοποιω 1600 και την ημερα auto. την ημερα με 200;;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο manual mode τη νύχτα...βαρια βαριά 800 asa που λέμε κι εμείς οι παλιοί...εξαντλησε το shutter speed να μην βγει κουνημενη...απο 800 και πάνω κατευθείαν άσπρο μαύρη για να εξαλειφθεί ο έντονος χρωματικος θόρυβος... Το κινητό γενικά μέχρι 200 έχει αξιοπρεπή εικόνα (όλα αυτά τα αναφέρω έχοντας προβάλει τις εικόνες σε πάνελ iiyama 27" 2k default καλιμπραρισμενο εξαιρετικά).

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την ημέρα να τραβάς άφοβα στο auto το βράδυ να επιλέγεις manual και να αποφεύγεις πάνω από 800 iso θα δεις σημαντικότατη βελτίωση στην εικόνα

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο manual mode τη νύχτα...βαρια βαριά 800 asa που λέμε κι εμείς οι παλιοί...εξαντλησε το shutter speed να μην βγει κουνημενη...απο 800 και πάνω κατευθείαν άσπρο μαύρη για να εξαλειφθεί ο έντονος χρωματικος θόρυβος... Το κινητό γενικά μέχρι 200 έχει αξιοπρεπή εικόνα (όλα αυτά τα αναφέρω έχοντας προβάλει τις εικόνες σε πάνελ iiyama 27" 2k default καλιμπραρισμενο εξαιρετικά).

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την ημέρα να τραβάς άφοβα στο auto το βράδυ να επιλέγεις manual και να αποφεύγεις πάνω από 800 iso θα δεις σημαντικότατη βελτίωση στην εικόνα

 

και ποσα περιπου δευτερολεπτα το Speed?

Link to comment
Share on other sites

αναλόγως της φώτο μέτρησης ,να κοιτάς να είναι στο μηδέν : είναι ότι φαίνεται στο σημείο εστίασης ,μετά κανονίζεις εσύ πως θες το αποτέλεσμα ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

αναλόγως της φώτο μέτρησης ,να κοιτάς να είναι στο μηδέν : είναι ότι φαίνεται στο σημείο εστίασης ,μετά κανονίζεις εσύ πως θες το αποτέλεσμα ;)

 

κατι τελευταιο διπλα στο speed γραφει ενα ΑΕ-L τι ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό, διάβασε παρακάτω ;) κλειδώνει και ξεκλειδώνει την αυτόματη έκθεση στις συνθήκες φωτογράφισης

https://www.google.gr/amp/s/photographylife.com/nikon-ae-l-af-l-button/amp

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πρώην κάτοχος G2, δεν ένιωσα την ανάγκη να αλλάξω κινητό αυτά τα χρόνια, αλλά τον τελευταίο χρόνο έχει αρχίσει να δείχνει έντονα την "ηλικία" του, ειδικά με νέες πιο βαριές εφαρμογές. Αποφάσισα να αγοράσω το G6 αντί του S7 (όχι του edge λόγω της κυρτής οθόνης), παρακολουθώντας αυτό το thread καθώς και άλλα ξένα reviews που το θεωρούσαν ανώτερο στα περισσότερα σημεία.

 

Την 5η μέρα μετά την αγορά, το κινητό εμφάνισε το κλασσικό πρόβλημα φόρτισης (βλ. https://www.google.gr/search?biw=1745&bih=863&q=LG+G6+MOISTURE+CHARGING+PROBLEM&oq=LG+G6+MOISTURE+CHARGING+PROBLEM&gs_l=psy-ab.3...3601.3601.0.3984.1.1.0.0.0.0.128.128.0j1.1.0.dummy_maps_web_fallback...0...1.1.64.psy-ab..0.0.0....0.yHzQOwDIBTc). Για όσους δεν ξέρουν, με το που το βύσμα συνδεθεί στη συσκευή, το εικονίδιο της μπαταρίας "τρελαίνεται", δείχνοντας ότι το κινητό ξεκινάει και σταματάει να φορτίζει αλλεπάλληλα (ακολουθούμενο από τους αντίστοιχους ήχους + δόνηση). Περιστασιακά, εμφανίζεται και ένα μήνυμα ότι η φόρτιση διακόπηκε λόγω εντοπισμού υγρασίας στην θύρα usb-c (πράγμα απίθανο, ωστόσο το τσέκαρα). Δοκίμασα διάφορες μεσοβέζικες λύσεις που κυκλοφορουν στο ιντερνετ (soft reset, φύσημα με πεπιεσμένο αέρα για πιθανό σκουπιδάκι στη θύρα, διαφορετικούς φορτιστές/καλώδια κτλ), αλλά το πρόβλημα παρέμενε. Έτσι το έστειλα ως DOA/DAP πίσω στο κατάστημα και αναμένω τον έλεγχο για να το αντικαταστήσω.

 

Κατά τ'αλλα η συσκευή είναι αξιοπρεπέσατη, πολύ γρήγορη ακόμα και σε εντονο multitasking, εξαιρετικός ευρυγώνιος φακός (για κινητό), πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας. Μου κακοφάνηκε η απαράδεκτη ποιότητα της εμπρόσθιας κάμερας ενώ γνώριζα ότι δεν ήταν τόσο καλή, καθώς και η έλλειψη led ειδοποίησης, το οποίο απλά είχα συνηθίσει από το G2. Το always-on display δεν πρόλαβα να το συνηθίσω ακόμα, ωστόσο φαίνεται να μην επηρεάζει δραματικά την διάρκεια ζωής της μπαταρίας και έτσι δεν το απενεργοποίησα.

 

Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος εδώ αντιμετώπισε το παραπάνω πρόβλημα φόρτισης και αν ναι πώς το αντιμετώπισε (πχ. εαν έγινε δεκτή η αλλαγή του προιόντος). Είμαι πολύ διχασμένος σχετικά με το αν πρέπει να ξαναεπιλέξω G6 ή εάν μετά από 1-2 μήνες θα εμφανίσει και η νέα συσκευή ανάλογο πρόβλημα (εκτός περιόδου DOA).

Link to comment
Share on other sites

τον εχω δει αλλα ειναι σιγουρα original ?

 

Σιγουρα original.εχω παρει μονο το ανταπτορακι.για το φιλο μας που λεει πως ερχεται απο eglobal ο φορτιστης ειναι με τα (πιρουνακια)

s-l225.jpg

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

@konakis: Απ'οτι είδα κι άλλος ενας φίλος είχε παρόμοιο πρόβλημα (σελ.141):

 

Τι απογοήτευση αυτή ρε παιδιά;;

Καινούριο κινητό (λίγων εβδομάδων) και με αφήνει ξεκρέμαστο στις διακοπές. Όταν συνδέω το κινητό στον φορτιστή , εμφανίζει μήνυμα για πρόβλημα στην θύρα φόρτισης λόγω υγρασίας και το κινητό δεν φορτίζει. Με χίλιες προσπάθειες και επανεκινήσεις άρχισε την φόρτιση και αυτή όχι σε ταχεία φόρτιση. Απότι είδα σε ξένα forum υπάρχει σε αρκετούς το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Υ.Γ. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση υγρασίας ή ατυχήματος με νερό . το κινητό το προσέχω σαν τα μάτια μου ειδικά τώρα στην αρχή. και είναι "και καλά" αδιάβροχο το άτιμο.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα original.εχω παρει μονο το ανταπτορακι.για το φιλο μας που λεει πως ερχεται απο eglobal ο φορτιστης ειναι με τα (πιρουνακια)

s-l225.jpg

 

Δηλαδή θα χρειαστώ φορτιστή; ή με καλύπτει ο φορτιστής απο το G4 (adaptor) και το USB-C καλώδιο που έρχεται;

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το καλωδιο χρειαζεσαι γιατι ειναι type c!μπορεις να το φορτισεις με οποιαδηποτε φορτιστη.απλα ο δικος του ειναι super fast charge!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

@konakis: Απ'οτι είδα κι άλλος ενας φίλος είχε παρόμοιο πρόβλημα (σελ.141):

 

Ναι μη το κανουνε και σημαια ομως.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα original.εχω παρει μονο το ανταπτορακι.για το φιλο μας που λεει πως ερχεται απο eglobal ο φορτιστης ειναι με τα (πιρουνακια)

s-l225.jpg

 

Νομίζω ότι κανένα μαγαζί δεν έχει τον ίδιο ακριβώς φορτιστή του G6. Οι φορτιστές στα λινκ μπορεί να είναι γνήσιοι και να δουλεύουν και σωστά με το G6 αλλά οι κωδικοί τους είναι διαφορετικοί: MCS-H05ED ενώ ο φορτιστής τουλάχιστον που ήρθε με το δικό μου λέει MCS-H06ED. Πιθανώς να είναι άλλο revision και να είναι συμβατό απόλυτα και με τους δύο (εξάλλου ίδια outputs αναγράφουν) αλλά αν θέλουμε να είμαστε ακριβείς δεν είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο. Ωστόσο επειδή το H06 δεν το βρίσκω πουθενά μάλλον και γω ενα 5άρι θα χτυπήσω και ξεμπλέξω και με φορτιστή και με καλώδιο με 18 ευρώ.

 

 

Ναι μη το κανουνε και σημαια ομως.

 

Τι σημαίνει αυτό δηλαδή; Δεν είδα κανέναν να κάνει καμία σημαία και κανένα λάβαρο, απλά ανέφεραν (και καλά έκαναν) τα

ζητήματα. Όπως διαβάζουμε υπάρχουν ήδη δύο περιπτώσεις με αυτό το θέμα εδώ στο myphone που δεν είναι και XDA σε μέγεθος, επομένως ένα μικρό ποσοστό συσκευών φαίνεται ότι το έχει το θέμα. Επειδή το δικό μου και το δικό σου δουλεύουν καλά δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να αναφέρονται τυχόν ζητήματα.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κανένα μαγαζί δεν έχει τον ίδιο ακριβώς φορτιστή του G6. Οι φορτιστές στα λινκ μπορεί να είναι γνήσιοι και να δουλεύουν και σωστά με το G6 αλλά οι κωδικοί τους είναι διαφορετικοί: MCS-H05ED ενώ ο φορτιστής τουλάχιστον που ήρθε με το δικό μου λέει MCS-H06ED. Πιθανώς να είναι άλλο revision και να είναι συμβατό απόλυτα και με τους δύο (εξάλλου ίδια outputs αναγράφουν) αλλά αν θέλουμε να είμαστε ακριβείς δεν είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο. Ωστόσο επειδή το H06 δεν το βρίσκω πουθενά μάλλον και γω ενα 5άρι θα χτυπήσω και ξεμπλέξω και με φορτιστή και με καλώδιο με 18 ευρώ.

 

 

 

 

Τι σημαίνει αυτό δηλαδή; Δεν είδα κανέναν να κάνει καμία σημαία και κανένα λάβαρο, απλά ανέφεραν (και καλά έκαναν) τα

ζητήματα. Όπως διαβάζουμε υπάρχουν ήδη δύο περιπτώσεις με αυτό το θέμα εδώ στο myphone που δεν είναι και XDA σε μέγεθος, επομένως ένα μικρό ποσοστό συσκευών φαίνεται ότι το έχει το θέμα. Επειδή το δικό μου και το δικό σου δουλεύουν καλά δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να αναφέρονται τυχόν ζητήματα.

Σημαίνει οτι κάποιοι μολις διαβασουν οτι 5 πχ περιπτώσεις στις 1000 ειναι ζαβές το αναπαραγουν συχνα και ενας που μπαινει να διαβάσει "τρομοκρατειται" και αρχίζει το ψαλτηρι. Τα παραδειγματα πολλα και σε ολες τις μάρκες αλλά την lg την παραθαβουν.

Απλα να υπαρχει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει οτι κάποιοι μολις διαβασουν οτι 5 πχ περιπτώσεις στις 1000 ειναι ζαβές το αναπαραγουν συχνα και ενας που μπαινει να διαβάσει "τρομοκρατειται" και αρχίζει το ψαλτηρι. Τα παραδειγματα πολλα και σε ολες τις μάρκες αλλά την lg την παραθαβουν.

Απλα να υπαρχει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ. :)

 

Κάποιοι ναι αλλά ποιοί; Συγκεκριμένα τα παιδιά που γράψανε εδώ ήταν πολύ χαλαροί και δεν είπανε πουθενά ότι το κινητό έχει πρόβλημα γενικευμένο. Το τι μπορεί να πει ο καθένας μετά αλλού είναι άλλη κουβέντα και συμβαίνει με τα πάντα, από κινητά μέχρι αυτοκίνητα δε μπορείς να επέμβεις σε αυτό. Για όλους εμάς τους υπόλοιπους είναι χρήσιμο να ξέρουμε ότι σε πχ. 50 άτομα που γράφουνε 2 μόνο είχανε το θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΥΓ. Αν μπορεί κάποιος γράφει τον αριθμό του καλωδίου του γιατί δεν το έχω εδώ και θέλω να πάρω το σωστό καλώδιο άμεσα από ένα μαγαζί; Είναι της μορφής EADxxxxxxxxxxx και νομίζω είναι κολλημένο πάνω στο φορτιστή, thanks

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου εμφάνισε το πρόβλημα με τη φόρτιση όταν χρησιμοποίησα το κινητό σε πισίνα, ακόμα και αφού είχε εντελώς στεγνώσει. Με άλλο καλώδιο δουλεύει κανονικά, οπότε εαν δεν το εχεις ήδη κάνει, δοκίμασε άλλο καλώδιο usb.
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αυτό δηλαδή; Δεν είδα κανέναν να κάνει καμία σημαία και κανένα λάβαρο, απλά ανέφεραν (και καλά έκαναν) τα ζητήματα. Όπως διαβάζουμε υπάρχουν ήδη δύο περιπτώσεις με αυτό το θέμα εδώ στο myphone που δεν είναι και XDA σε μέγεθος, επομένως ένα μικρό ποσοστό συσκευών φαίνεται ότι το έχει το θέμα. Επειδή το δικό μου και το δικό σου δουλεύουν καλά δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να αναφέρονται τυχόν ζητήματα.

Όσον αφορά τις δύο περιπτώσεις, η μία αφορούσε χρήση σε περιβάλλον με υγρασία, οπότε μάλλον λειτούργησε όπως έπρεπε.

Το καλό του USB 3.0 με USB-C είναι ότι έχει πιο "έξυπνους" ελέγχους και μπορεί να αντιληφθεί περισσότερα για την κατάσταση του καλωδίου και του φορτιστή. Το κακό είναι ότι και τα καλώδια και οι φορτιστές πρέπει να πληρούν σημαντικά περισσότερες και πιο απαιτητικές προδιαγραφές.

 

Συγχωρήστε μου το εκτός θέματος, αλλά μάλλον όσοι συχνάζουμε στα φόρουμ της LG έχουμε καεί στο χυλό, οπότε τώρα φυσάμε και το γιαούρτι :) Κι εγώ έχω την αίσθηση ότι μερικά προβλήματα έχουν απασχολήσει δυσανάλογα πολύ τη συζήτηση στα θέματα κάποιων άλλων συσκευών.

Πρόσφατα σε ένα θέμα για Galaxy S4 ή S5 κάποιος παρατήρησε image retention. Του απάντησαν ευγενικά ότι μπορεί να αλλάξει οθόνη και τέλειωσε εκεί. Εάν ήταν θέμα συσκευής LG, φοβάμαι θα βλέπαμε μια σελίδα γκρίνια για το QC της...

Link to comment
Share on other sites

Αστοχιες υπαρχουν παντου και σε κατι τετοιες παριπτωσεις δεν ειναι απαραιτητα στη συσκευη αλλα κυριως ευθυνεται το καλωδιο.

Το εχουμε δει και σε αλλες συσκευες.

Κατοχος του G6 απο Ιουνιο και ολα καλα μεχρι στιγμης. Δεν εχει κανει κιχ το πουλακι μου. :lol: :)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι ναι αλλά ποιοί; Συγκεκριμένα τα παιδιά που γράψανε εδώ ήταν πολύ χαλαροί και δεν είπανε πουθενά ότι το κινητό έχει πρόβλημα γενικευμένο. Το τι μπορεί να πει ο καθένας μετά αλλού είναι άλλη κουβέντα και συμβαίνει με τα πάντα, από κινητά μέχρι αυτοκίνητα δε μπορείς να επέμβεις σε αυτό. Για όλους εμάς τους υπόλοιπους είναι χρήσιμο να ξέρουμε ότι σε πχ. 50 άτομα που γράφουνε 2 μόνο είχανε το θέμα.

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον mclisme, η σωστή εξαγωγή συμπερασμάτων για το αν ενα πρόβλημα είναι γενικό ή μεμονωμένο πρέπει γίνεται προφανώς αφού ληφθεί υπόψη και η συχνότητα εμφάνισης σχετικών μηνυμάτων. Στην περίπτωσή μας βλέπω 3/2873 σχετικά παράπονα χρηστών (μαζί με το δικό μου) επομένως είναι τουλάχιστον αφελές να μιλάμε για γενικευμένο περιστατικό. Πιστεύω ότι τα παιδιά που θέλησαν να "υπερασπιστούν" την ποιότητα κατασκευής της συσκευής το έκαναν καλοπροαίρετα γιατί ίσως έχουν δει πολύ να πέφτει κράξιμο από χρήστες συσκευών άλλων εταιρειών. Να σημειώσω για λόγους πληρότητας ότι στα σχετικά fora του εξωτερικού το ίδιο ακριβώς πρόβλημα εμφανίστηκε και σε S7/S8.

Ο λόγος που έκανα το ποστ ήταν αφενός για να ενημερώσω ότι υπάρχει ένα πρόβλημα (που ελπίζω να μην ξανααναφερθεί από άλλον γιατί είναι απαράδεκτο ακόμα και για κινητό των 50Ε) και αφετέρου να ρωτήσω εάν έτυχε σε κάποιο χρήστη και πώς το αντιμετώπισε. Εννοείται ότι δεν υπήρχε πρόθεση να κράξω τη συσκευή (ειδάλλως δεν θα την είχα αγοράσει καν). Από την άλλη, εάν συναντήσω ξανά κάποιο πρόβλημα απλά θα το αναφέρω και ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του.

 

Εμένα μου εμφάνισε το πρόβλημα με τη φόρτιση όταν χρησιμοποίησα το κινητό σε πισίνα, ακόμα και αφού είχε εντελώς στεγνώσει. Με άλλο καλώδιο δουλεύει κανονικά, οπότε εαν δεν το εχεις ήδη κάνει, δοκίμασε άλλο καλώδιο usb..

Το δοκίμασα με άλλο ένα καλώδιο, αλλά δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι. Επειδή δεν είχε περάσει διάστημα μιας βδομάδας θεώρησα λογικό να μην πειραματιστώ ιδιαίτερα και απλά να το επιστρέψω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...