Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μπορούσαμε να καλέσουμε η να μας καλέσουν , κάτι θα ήταν και αυτό.

ούτε εξερχόμενες ούτε εισερχόμενες μου δέχεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε κινητό που βρίσκεται στην Πτολεμαίδα πάντως έστειλα μήνυμα και ήρθε κανονικά η αναφορά! Τώρα αν θα μου απαντήσει δεν ξέρω :p
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό που βρίσκεται στην Πτολεμαίδα πάντως έστειλα μήνυμα και ήρθε κανονικά η αναφορά! Τώρα αν θα μου απαντήσει δεν ξέρω :p

 

Βγες στο μπαλκόνι καλού κακού. Με σήματα καπνού βλέπω να σου απαντάει..:D

 

Εdit: Πάντως δεν έχω παράπονο. Απο σήμα είμαι full άσχετα που είναι νεκρό το What's Up μου.:ninja:

Edited by stefanw595
Link to comment
Share on other sites

Αίσχος. Μηδέν σήμα κι εδώ στο Βόλο.

Όσοι από εμάς χρειαζόμαστε το κινητό για τη δουλειά μας, τι θα κάνουμε κυρία Cosmote;

 

Να το χαίρεστε το σήμα καμπάνα. :mad:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βγες στο μπαλκόνι καλού κακού. Με σήματα καπνού βλέπω να σου απαντάει..:D

 

Εdit: Πάντως δεν έχω παράπονο. Απο σήμα είμαι full άσχετα που είναι νεκρό το What's Up μου.:ninja:

 

Καλά, από καπνό έχουν αρκετό εκεί στην Πτολεμαίδα, Στέφανε :lol:

 

Η αλήθεια είναι ότι το άτομο δεν έχει απαντήσει ακόμη, αν και δεν ξέρω κατά πόσο επεκτείνεται το πρόβλημα και στην δυτική Μακεδονία ή επηρεάζει μόνο Θεσσαλία, κεντρική και ανατολική Μακεδονία

Link to comment
Share on other sites

Εχει μιλησει κανεις με το CC να μαθουμε τι γινετε και ποτε θα μιλησουμε και παλι? εγω δεν μπορω να τους βγαλω...
Link to comment
Share on other sites

Και ούτε μία ενημέρωση, κάτι...

Αίσχος, καμία υπευθυνότητα, τίποτα... :mad:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει σημαντικο προβλημα με την καλυψη δικτυου στην Στερεα και Βορεια Ελλαδα απο χθες το βραδυ. Δεν υπαρχουν εισερχομενες και εξερχομενες κλησεις...... Το προβλημα εστιαζεται σε αναβαθμηση που εκανε η cosmote στο δικτυο της κατα την οποια παρουσιαστικε τεχνικο προβλημα με αποτελεσμα να πεσει το σημα.... Ενδεχομενος μεσα στην ημερα να εχει αποκατασταθει ηδη σε καποιες περιοχες σταδιακα αποξαθηστατε το προβλημα.!
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή παιδιά, εγώ εδώ και μια ώρα είμαι οκ όσον αφορά τις κλήσεις, μπορώ να πάρω και να με καλέσουν άνετα, μόνο μηνύματα δεν μπορώ να στείλω, άντε να δούμε πότε θα λυθούν όλα τα παροδικά προβλήματα της cosmote.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ο μονος τροπος να παει μπροστα η εταιρια ειναι α) να σταματησει η νοοτροπια του 'δημοσιου', β) σε τεχνικα θεματα, να προσλαβουν επαγγελματιες
Link to comment
Share on other sites

ο μονος τροπος να παει μπροστα η εταιρια ειναι α) να σταματησει η νοοτροπια του 'δημοσιου', β) σε τεχνικα θεματα, να προσλαβουν επαγγελματιες

 

Συγχαρητήρια στα παιδιά που σκίστηκαν να επαναφέρουν το δικτυο τους. Όποιος ειναι τεχνικός ξέρει να εκτιμά. :D

όπως λέει και ο σοφός λαός " όποιος ειναι εξώ απο το χορό, πολλά τραγούδια λεει/ξέρει"

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στα παιδιά που σκίστηκαν να επαναφέρουν το δικτυο τους. Όποιος ειναι τεχνικός ξέρει να εκτιμά. :D

όπως λέει και ο σοφός λαός " όποιος ειναι εξώ απο το χορό, πολλά τραγούδια λεει/ξέρει"

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

οταν λες οτι εχεις σημα καμπανα και οταν εισαι ο no.1 στους συνδρομητες, ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ να τους εχεις χωρις τηλεφωνο σχεδον 1 ολοκληρη ημερα. Αφου λοιπον ειναι τοσο εγκεφαλοι οι τεχνικοι τους, γιατι εγινε αυτο που εγινε? Να σοβαρευτουμε παρακαλω..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση χολή για τους τεχνικούς???

Επιτρέπεται / δεν επιτρέπεται τέτοια συμβαίνουν σε όλες τις εταιρίες είτε telecoms είτε ΙΤ και οτιδήποτε έχει να κάνει με live networks.

Δεν μπορείς να κατηγορείς αν δεν ξέρεις τι συμβαίνει, π.χ. τι συνέβη με cosmote εχθές, τι συνέβη με Vodafone πριν κάτι χρόνια και έπεσε επί ώρες όλη η Ελλάδα, τι συνέβη με wIND που και σε αυτή είχε σκάσει η Θεσσαλονίκη πριν κάτι χρονάκια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση χολή για τους τεχνικούς???

Επιτρέπεται / δεν επιτρέπεται τέτοια συμβαίνουν σε όλες τις εταιρίες είτε telecoms είτε ΙΤ και οτιδήποτε έχει να κάνει με live networks.

Δεν μπορείς να κατηγορείς αν δεν ξέρεις τι συμβαίνει, π.χ. τι συνέβη με cosmote εχθές, τι συνέβη με Vodafone πριν κάτι χρόνια και έπεσε επί ώρες όλη η Ελλάδα, τι συνέβη με wIND που και σε αυτή είχε σκάσει η Θεσσαλονίκη πριν κάτι χρονάκια.

 

δεν ειναι 'χολη' φιλε μου ειναι απαιτηση απο εναν επαγγελματια, προς εναν αλλο επαγγελματια.. η εισαι επαγγελματιας, η εισαι ερασιτεχνης.. εσυ δηλαδη ξερεις ποσα χρημματα και ποσες ζημιες εκανε η κοσμοτε στους επαγγελματιες? Ας εκαναν την 'αναβαθμιση' μια κυριακη:blink:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση χολή για τους τεχνικούς???

Επιτρέπεται / δεν επιτρέπεται τέτοια συμβαίνουν σε όλες τις εταιρίες είτε telecoms είτε ΙΤ και οτιδήποτε έχει να κάνει με live networks.

Δεν μπορείς να κατηγορείς αν δεν ξέρεις τι συμβαίνει, π.χ. τι συνέβη με cosmote εχθές, τι συνέβη με Vodafone πριν κάτι χρόνια και έπεσε επί ώρες όλη η Ελλάδα, τι συνέβη με wIND που και σε αυτή είχε σκάσει η Θεσσαλονίκη πριν κάτι χρονάκια.

 

Επειδή το Είχα ξαναδιαβασει, Αυτό με την Vodafone δεν ισχύει.

 

Η βλάβη του 2004 αφορούσε μέρος της Αττικης και τίποτα παραπάνω. Επίσης δεν διήρκεσε 18 ώρες σαν του Cosmote.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Είχα ξαναδιαβασει, Αυτό με την Vodafone δεν ισχύει.

 

Η βλάβη του 2004 αφορούσε μέρος της Αττικης και τίποτα παραπάνω. Επίσης δεν διήρκεσε 18 ώρες σαν του Cosmote.

 

Και στο Βόλο είχαμε πρόβλημα το 2004. Επιπλέον,φίλοι μου σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας είχαν επίσης πρόβλημα :worry:

 

Τέλος πάντων,οι τεχνικοί της Cosmote δε φταίνε για το πρόβλημα.

Κατά κύριο λόγο φταίει η προμηθευτής του υλικού/λογισμικού που εγκαταστάθηκε. Λέτε η Cisco που έχει τα labs στο Βέλγιο να είναι χαζή; έρχονται έτοιμες οι ρυθμίσεις μαζί με το IOS που έχει γίνει testing στους παρόχους.

Για την ακρίβεια,φαίνεται ότι έγινε εγκατάσταση υλικού/λογισμικού χωρίς να έχει γίνει το απαραίτητο testing. Ελλάς...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην τους στήσουμε και... αδριάντα που... έφτιαξαν το δίκτυο το οποίο οι ίδιοι χάλασαν, επιλέγοντας να το... αναβαθμίσουν μια μέρα που ο κόσμος εργάζεται.

Μόλις λίγες μέρες πριν ήταν πεσμένο δύο τουλάχιστο μέρες το e-cosmote.

Δεν μας τα λέει καλά η κοσμοτέ. Μαγαζάκι δημοσίου. Αν κάθε φορά που γινόταν κάτι πήγαινε κάποιος σπίτι του, δεν θα είχαμε τόσες... αναβαθμίσεις !!!

Στο συγκεκριμένο θέμα, αν είναι θέμα τεχνικών να πάνε σπίτια τους, αν είναι θέμα εξοπλισμού να πάει σπίτι του όποιος τον διάλεξε. Αλλά τί λέω τώρα, στο τέλος μπορεί να τους δώσουν και συγχαρητήρια! Αυτή είναι η διαφορά ανάμεσα σε μαγαζιά δημοσίου και ιδιωτικού τομέα! Να τους χαιρόμαστε αυτούς και... την καμπάνα τους !!!

 

ΥΓ: Επειδή όλο και κάποιος θα μου πει ότι δεν ισχύουν όλα αυτά διότι ο κόσμος σε ποσοστό 47% τους προτιμά, ας περιμένουμε λίγο να πάρουν είδηση το σήμα μπανάνα και οι μη ειδικοί στην περιφέρεια (στην Αθήνα το έχουν εμπεδώσει), και αν συνεχίσουν τις... αναβαθμίσεις, σύντομα θα δουν το ποσοστό τους να πέφτει !!!

 

ΥΓ2: Γνωρίζω ότι το συγκεκριμένο θέμα ενοχλεί την κοσμοτέ, θα παρακαλέσω όμως να μην κλειδωθεί ακόμα και αν κάποιοι προσπαθήσουν να το πετύχουν ανεβάζοντας τους τόνους... Ο νοών νοείτω...

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβάθμιση και η ζημιά έγινε κατά τις 02:00-03:00 τα χαράματα, κι όχι μέρα μεσημέρι, ούτε οφειλόταν σε κακό χειρισμό των τεχνικών.

Ήταν τέτοιο το μέγεθος και η φύση της βλάβης, που ακριβώς επειδή ΔΕΝ είναι δημόσιοι υπάλληλοι ξανασηκώθηκε το δίκτυο ως το απόγευμα. Ειδάλλως δεν ξέρω αν ακόμα και τώρα θα είχαμε τηλέφωνα.... :lol:

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια... δεν φταίει ΚΑΝΕΝΑΣ !!! Πόσο ΔΗΜΟΣΙΑ είναι αυτή η νοοτροπία;

Και αυτό να το πούμε στους επαγγελματίες αλλά και στον κάθε συνδρομητή που έμεινε χωρίς κινητό από το νο 1 δίκτυο με το σήμα... καμπάνα !!!

Ακόμα χειρότερο από το συμβάν είναι να εμφανίζεται μια στρατιά ανθρώπων οι οποίοι με περισσό ζήλο υπερασπίζονται το δίκτυο! Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ αυτό που έγινε και ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ! Όσο δεν το δέχονται αυτό, και φυσικά δεν τιμωρούν τους... υπεύθυνους, μόνο ανταγωνιστική ιδιωτική εταιρεία δεν είναι... ΕΛΕΟΣ !!!

 

ΥΓ: Θέλετε άλλο ένα δείγμα κακής νοοτροπίας δημοσίου; Από τη μία είναι το υπερδίκτυο με το... σήμα καμπάνα στα πιο απίθανα μέρη (αλλά στην πράξη όχι στα πιθανά) και μόλις αρχίσουν τα στραβά βλέπε http://www.e-cosmote.gr και μετά το χτεσινό, δεν τρέχει τίποτα, τυχαίο συμβάν, συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες, το... έχουν κάνει και οι άλλοι !!! ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ !!!

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεσαι να ερμηνεύσεις τα λεγόμενά μου, ή να προδικάσεις τι θα γίνει! Εδώ είμαστε και θα δούμε αν έχεις δίκιο. :)

Το ότι δεν έφταιγαν οι τεχνικοί που έκαναν την αναβάθμιση, δεν σημαίνει ότι δεν φταίει κανένας.

Εκτός από τους ανθρώπους που τα χειρίζονται, υπάρχουν και οι άνθρωποι που τα κατασκευάζουν όπως ξέρεις...

Edited by sigmacom
http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεσαι να ερμηνεύσεις τα λεγόμενά μου, ή να προδικάσεις τι θα γίνει! Εδώ είμαστε και θα δούμε αν έχεις δίκιο. :)

Το ότι δεν έφταιγαν οι τεχνικοί που έκαναν την αναβάθμιση, δεν σημαίνει ότι δεν φταίει κανένας.

Εκτός από τους ανθρώπους που τα χειρίζονται, υπάρχουν και οι άνθρωποι που τα κατασκευάζουν όπως ξέρεις...

 

Ναι αλλά κάπου εκεί...ανάμεσα...υπάρχουν κάποια τμήματα Engineering & Network Support/ Maintenance του παρόχου δεν είναι όλοι end users...όταν η ανελέητη προπαγάνδα υπερισχύει των πραγματικών δυνατοτήτων του δικτύου κράτα μικρό καλάθι…το συγκεκριμένο περιστατικό είναι χαρακτηριστική περίπτωση αυτών που έπεσαν θύματα της υπέρμετρης αλαζονείας τους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...