Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγώ βρέθηκα εκεί στην ανατολική πλευρά και το σήμα ήταν μέτριο τόσο από κοσμοτέ όσο και από voda. Και η μεν 2η είχε ένα edge το οποίο έπιανες αν ήσουν τυχερός, η κοσμοτέ είχε μόνο gprs όπου και αν βρέθηκα.

Έχει καταντήσει αηδία το σήμα... καμπάνα (μπανάνα είναι η σωστή έκφραση) της κοσμοτέ. Επειδή δουλεύω ταυτόχρονα και voda νο, δεν βλέπω κανένα πλεονέκτημα της κοσμοτέ όπου κινούμαι. Δεν αναφέρομαι σε μπάρες που έχει παντού, αναφέρομαι στη δυνατότητα να κάνω κλήσεις χωρίς δέκα προσπάθειες, χωρίς να ακούω τον συνομιλητή μου από το διάστημα και χωρίς να πέσει η γραμμή. Και να έχω νετ σε ταχύτητες μεγαλύτερες από gprs...

Όλα αυτά σε συνδυαμό με τη μη εξυπηρέτηση πελατών, με κάνουν να αναρωτιέμαι γιατί πάει ο κόσμος σε αυτό το δίκτυο. Μόνη εξήγηση ότι είναι λίγο πιο οικονομική από τη voda (δεν περιλαμβάνω την Άπνοια στη σύκριση διότι στερείται σοβαρότητας μεταξύ άλλων), αν κρίνω πχ από τα απεριόριστα. Αλλά τί να το κάνεις όταν δεν δουλεύει το ρημάδι;

Και φέτος αν έπεσε πολύ κάποια εταιρεία σε κάλυψη, αυτή ήταν η κοσμοτέ. Που μάλλον σημαίνει ότι έβαζε με το κιλό τις παράνομες κεραίες και οι τοπικοί άρχοντες έπαιρναν τη μιζούλα τους και ήταν όλοι χαρούμενοι. Οι άλλοι δύο δεν μπορούσαν βέβαια να βάζουν κεραίες παράνομα με την ίδια ευκολία... Φέτος δεν πρέπει να τα βρήκαν στις μίζες με τους τοπικούς άρχοντες ενόψει δημοτικών, και έγινε ό,τι έγινε. Κάθε άλλη εξήγηση ευπρόσδεκτη.

Πάντως αξίζουν συγχαρητήρια στα δημοσιουπαλληλικής νοοτροπίας μυαλά της κοσμοτέ. Διότι θέλει προσπάθεια για να γίνεις από το πρώτο δίκτυο σε κάλυψη το τρίτο (ναι, πιστεύω ότι ακόμα και η wind έχει καλύτερη κάλυψη αλλά την αποφεύγω για άλλους λόγους) !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά εγώ βρέθηκα εκεί στην ανατολική πλευρά και το σήμα ήταν μέτριο τόσο από κοσμοτέ όσο και από voda. Και η μεν 2η είχε ένα edge το οποίο έπιανες αν ήσουν τυχερός, η κοσμοτέ είχε μόνο gprs όπου και αν βρέθηκα.

Έχει καταντήσει αηδία το σήμα... καμπάνα (μπανάνα είναι η σωστή έκφραση) της κοσμοτέ. Επειδή δουλεύω ταυτόχρονα και voda νο, δεν βλέπω κανένα πλεονέκτημα της κοσμοτέ όπου κινούμαι. Δεν αναφέρομαι σε μπάρες που έχει παντού, αναφέρομαι στη δυνατότητα να κάνω κλήσεις χωρίς δέκα προσπάθειες, χωρίς να ακούω τον συνομιλητή μου από το διάστημα και χωρίς να πέσει η γραμμή. Και να έχω νετ σε ταχύτητες μεγαλύτερες από gprs...

Όλα αυτά σε συνδυαμό με τη μη εξυπηρέτηση πελατών, με κάνουν να αναρωτιέμαι γιατί πάει ο κόσμος σε αυτό το δίκτυο. Μόνη εξήγηση ότι είναι λίγο πιο οικονομική από τη voda (δεν περιλαμβάνω την Άπνοια στη σύκριση διότι στερείται σοβαρότητας μεταξύ άλλων), αν κρίνω πχ από τα απεριόριστα. Αλλά τί να το κάνεις όταν δεν δουλεύει το ρημάδι;

Και φέτος αν έπεσε πολύ κάποια εταιρεία σε κάλυψη, αυτή ήταν η κοσμοτέ. Που μάλλον σημαίνει ότι έβαζε με το κιλό τις παράνομες κεραίες και οι τοπικοί άρχοντες έπαιρναν τη μιζούλα τους και ήταν όλοι χαρούμενοι. Οι άλλοι δύο δεν μπορούσαν βέβαια να βάζουν κεραίες παράνομα με την ίδια ευκολία... Φέτος δεν πρέπει να τα βρήκαν στις μίζες με τους τοπικούς άρχοντες ενόψει δημοτικών, και έγινε ό,τι έγινε. Κάθε άλλη εξήγηση ευπρόσδεκτη.

Πάντως αξίζουν συγχαρητήρια στα δημοσιουπαλληλικής νοοτροπίας μυαλά της κοσμοτέ. Διότι θέλει προσπάθεια για να γίνεις από το πρώτο δίκτυο σε κάλυψη το τρίτο (ναι, πιστεύω ότι ακόμα και η wind έχει καλύτερη κάλυψη αλλά την αποφεύγω για άλλους λόγους) !!!

 

συμφωνώ όλο υπέρ φορτώσεις δικτύου είναι το δίκτυο της και όταν θέλεις να επικοινωνήσεις δεν μπορείς. Για αυτό δεν βάζω κάρτα στον αριθμό κοσμοτε που εχω σε αχρηστία.. Διότι το έζησα αυτό που λες και εγώ αναρωτιέμαι για ποιον λόγο όλοι πάνε σε αυτό το χαλί δίκτυο.. Όσο για την εξυπηρέτηση πελατών αστα να πάνε μισή ώρα περίμενα και έπεφτε η γραμμή . Η κοσμοτε δεν έπρεπε να είναι λέγετε κοσμοτε αλλά υπέρ φόρτωση δικτύου . Κάθε φορά που έπαιρνα τηλ το 1313 και τους έλεγα ότι δεν μπορώ να ποιαςω γραμμή μου έλεγαν από τμήμα εξυπηρέτησης πελατών ότι όλα συμβαίνουνε λόγω υπέρ φόρτωσης δικτύου επειδή η κοσμοτε έχει πολύ κόσμο για αυτό.... Τα νεύρα μου....

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ ότι στο εξοχικό μου στον Τύμβο Μαραθώνα σε μερικά σημεία έχει καλό σήμα σε άλλα το σήμα αρχίζει να χάνεται σταδιακά αλλά μιλάς κανονικά, και για το 3G πραγματικά έχει όποτε θέλει! και όταν είμαι μέσα στο σπίτι δεν έχει! ενώ με την Wind που έχω έχει καλό σήμα παντού και με 3G!!! τελικά η διαφήμιση θα έπρεπε να λέει όντως σήμα μπανάνα και όχι σήμα καμπάνα! τι να πω πως χάλασε έτσι? κάποτε την θεωρούσα την καλύτερη στο σήμα! κρίμα......
Link to comment
Share on other sites

εχεις σημα...σημα καμπανααα....καταντησε πολυ σπασ-@@-δικη η διαφημιση του @&%%δυκτιου..........ελεος πια....ο χοντρος με το κινητο που φωναζει γκοοοολ...ο αλλος ο σαλιαμαγκουρας με τα μπλε γυαλια που μου το παιζει ντιτζει....αιντε ρε....ουστ! :mad:

VODAFONE CU (Huawei Ascend 7)

Triple Play FORTHNET (Σταθερο-Ιντερνετ-NOVA start pack)

Link to comment
Share on other sites

btw το LAC είναι άχρηστο. Κάτι χρήσιμο θα ήταν συντεταγμένες απο GPS και στάθμες σήματος μαζί με cellID.
Link to comment
Share on other sites

Την δικαιολογία τους ότι έχουν υπερφόρτωση γιατί έχουν πολύ κόσμο την έχω ακούσει και εγώ. Όμως για να μην τους φύγει ο πολύς κόσμος κάτι πρέπει να κάνουν γι'αυτή. Δυστυχώς έχω καταλάβει ότι αυτό που κάνουν είναι... υπομονή, ώστε να φύγει κόσμος και να δουλεύει καλύτερα το δίκτυο !!! Κλασική αθάνατη νοοτροπία δημοσιουπαλληλάκου.

Επειδή όμως εμείς το σήμα το θέλουμε για να κάνουμε κλήσεις και όχι για να το βλέπουμε, ας σταματήσουμε να τους χρησιμοποιούμε και όταν πέσουν στη δεύτερη θέση ίσως και να βάλουν μυαλό...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο πρόβλημα το οποίο έιχε η Άνω Κυψέλη με την cosmote...

Απ' ότι φαίνεται λοιπόν, η cosmote εγκατέστησε μια καινούρια κεραία με τον κωδικό 4803, η οποία έχει 4 cells, και καλύπτει ας πούμε ικανοποιητικά το κενό που άφησε το ξήλωμα. Συγκρητικά, μεσα στο σπίτι μου το σήμα της καινούριας κεραίας είναι 93dbm, όταν της παλίας ήταν 68dbm...

Πάντως μέχρι στιγμής και οι κλήσεις και τα μηνύματα δεν έχουν κανένα πρόβλημα... Μένει να δούμε τι θα γίνει όταν γυρίσει ο κόσμος από τις διακοπές του!

 

Υ.Γ. Η καινούρια κεραία δεν υποστηρίζει καθόλου υπηρεσίες GPRS! γιατί???

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο πρόβλημα το οποίο έιχε η Άνω Κυψέλη με την cosmote...

Απ' ότι φαίνεται λοιπόν, η cosmote εγκατέστησε μια καινούρια κεραία με τον κωδικό 4803, η οποία έχει 4 cells, και καλύπτει ας πούμε ικανοποιητικά το κενό που άφησε το ξήλωμα. Συγκρητικά, μεσα στο σπίτι μου το σήμα της καινούριας κεραίας είναι 93dbm, όταν της παλίας ήταν 68dbm...

Πάντως μέχρι στιγμής και οι κλήσεις και τα μηνύματα δεν έχουν κανένα πρόβλημα... Μένει να δούμε τι θα γίνει όταν γυρίσει ο κόσμος από τις διακοπές του!

 

Υ.Γ. Η καινούρια κεραία δεν υποστηρίζει καθόλου υπηρεσίες GPRS! γιατί???

 

καλημέρα πως δεν ποιανείς σήμα gprs μου φαίνεται προτακουστο αφού έχεις σήμα!. Να μου πεις ότι δεν έχεις σήμα 3g να το καταλάβω. Επίσης τον κωδικό τις κεραίας που τον ξέρεις;. Και πως μέτρασ πόσο ποιανεί μέσα στο σπίτι σου;. Υπάρχει κάποιο μηχάνημα να μπορείς να δεις πόσο ποιανείς , και από ποια κεραία παίρνεις σήμα;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω το Netmonitor της Nokia με το οποίο μπορώ να παρακολουθώ τα πάντα στο δίκτυο...

Επίσεις να κάνω μια διόρθωση, η κεραία είναι με 6cell, όχι με 4 που έγραψα...

 

Τώρα, όσον αφορά το GPRS, απλά δεν το έχουν ενεργοποιήσει στην συγκεκριμένη κεραία. Όταν πας να συνδεθείς στο internet και είσαι δικτυωμένος στην εν λόγω κεραία, δεν μπαίνει για αρκετή ώρα, και μετά κάνει handoff στις δύο διπλανές κεραίες που υποστηρίζουν υπηρεσίες GPRS. (Η μια μάλιστα υποστηρίζει και EDGE)

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ το εκπληκτικό Signal στο iphone. Σε γενικές γραμμές βρίσκει πολλές κεραίες στο κέντρο της Αθήνας οπότε μάλλον το πρόβλημά τους είναι η υπερφόρτωση...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω το Netmonitor της Nokia με το οποίο μπορώ να παρακολουθώ τα πάντα στο δίκτυο...

 

Καλά μήν ορκίζεσαι..

BER Testing κάνει στο cell που κλειδώνει?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ το εκπληκτικό Signal στο iphone. Σε γενικές γραμμές βρίσκει πολλές κεραίες στο κέντρο της Αθήνας οπότε μάλλον το πρόβλημά τους είναι η υπερφόρτωση...

 

Η κλασσική κομπίνα…συγχέουν σκοπίμως την ένταση του σήματος (καμπάνα) με τη χωρητικότητα…οπότε ο ιθαγενής χαίρεται μεν που έχει 5 μπάρες σήμα…αλλά δε καταλαβαίνει παρόλα αυτά γιατί δεν μπορεί να επικοινωνήσει...όταν δεν υπάρχουν διαθέσιμα κανάλια :p

Link to comment
Share on other sites

Η κλασσική κομπίνα…συγχέουν σκοπίμως την ένταση του σήματος (καμπάνα) με τη χωρητικότητα…οπότε ο ιθαγενής χαίρεται μεν που έχει 5 μπάρες σήμα…αλλά δε καταλαβαίνει παρόλα αυτά γιατί δεν μπορεί να επικοινωνήσει...όταν δεν υπάρχουν διαθέσιμα κανάλια :p

 

Συμφωνούμε απόλυτα. Όλα αυτά επιβεβαιώνονται από προγράμματα όπως το signal και το netmonitor: κεραίες υπάρχουν κοντά σου στα περισσότερα μέρη, χωρητικότητα δεν υπάρχει. Τελικό αποτέλεσμα η αδυναμία κλήσης...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλά μήν ορκίζεσαι..

BER Testing κάνει στο cell που κλειδώνει?:lol:

 

Ναι,μετράει bit error rate, timing advance, slots για gprs, timeslot που είσαι, frequency hopping, supported codecs, bts test, cell bar reverse. Για UMTS έχει ακόμη περισσότερα, ακόμα και τους διαθέσιμους κώδικες στο κανάλι, το επίπεδο παρεμβολής :p

Και εντάξει,είναι δωρεάν...

 

Στατιστικά για ένταση κίνησης στο δίκτυο μαζεύει η Cosmote για να κάνει μια ανακατανομή των καναλιών στο δίκτυο ή στην τύχη παίζει; Δεν είναι δυνατόν με τόσο φάσμα να έχει πρόβλημα υπερφόρτωσης, ή σωστά δεν έχει τοποθετήσει τα κανάλια ή έχει πρόβλημα στις κεραίες της/κέντρα...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω και εγώ που ήρθα σήμερα στην Κυψέλη για δουλειές ότι σε ένα παλιο νοκια έχω σήμα πολύ καλό, μερικές φορές και τέρμα και μου λέει και G, (μάλλον GPRS). Δεν έχει πρόβλημα πλέον αλλά θα μείνει έτσι????? όπως και να έχει έχω κάνει ήδη συμβόλαιο στην wind 6μήνες, μέχρι τότε ΑΝ δεν ξαναχαλάσει μπορεί να πάω σε cosmote ξανά! και ο λόγος? απλά ΟΛΟΙ έχουν cosmote και θέλω πίσω τα 1500 μου!!!! :(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω και εγώ που ήρθα σήμερα στην Κυψέλη για δουλειές ότι σε ένα παλιο νοκια έχω σήμα πολύ καλό, μερικές φορές και τέρμα και μου λέει και G, (μάλλον GPRS). Δεν έχει πρόβλημα πλέον αλλά θα μείνει έτσι????? όπως και να έχει έχω κάνει ήδη συμβόλαιο στην wind 6μήνες, μέχρι τότε ΑΝ δεν ξαναχαλάσει μπορεί να πάω σε cosmote ξανά! και ο λόγος? απλά ΟΛΟΙ έχουν cosmote και θέλω πίσω τα 1500 μου!!!! :(:(:(:(

 

Μηπως μπορεις να σημειωσεις με περισσοτερη ακριβεια την περιοχη που ειχε και τωρα δεν εχει προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

όπως βλέπουμε τον χάρτη στην εικόνα πίσω από τον λόγο Ελικόνος δλδ στα δεξιά του όλα τα στενά που είναι παραπάνω από την πλατεία Κυψέλης πριν δεν είχαν σήμα και τώρα είναι οκ, μέχρι και την οδό Αγίας Γλυκερίας στα σύνορα Γαλατσίου δλδ. Δεν τα γύρισα ολα, αλλά το σπίτι μου είναι ενδιάμεσα και έχει πολύ καλό σήμα! αυτήν την στιγμή το βλέπω καλύτερο και από της WIND!!! :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλά πάνω που έβαλα wind το έφτιαξαν? τι καντεμιά! για να δουμε θα κρατήσει! όπως και να έχει η διαφήμιση δεν ισχύει όμως γιατί αλλου έχει σημα........μπανάαααααααναααααααααααααααααα! :lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Προ ολίγου καλούσα συνδρομητή Κοσμοτέ στην περιοχή των Τρικάλων. Ανοιχτό τηλέφωνο, σήμα... "καμπάνα" και... 2 φορές μάλιστα ακούστηκε το μήνυμα:"Ο συνδρομητής που καλέσατε θα ειδοποιηθεί για την κλήση σας και μπλα, μπλα, μπλα.."

 

Έλεος ρε Κόσμο πια! Τι υπερφόρτωση είναι αυτή; Θα έπρεπε να ντρέπονται για τη διαφήμιση που παίζουν. Αλλά θα μου πεις, σήμα διαφημίζουν. Όχι λειτουργία δικτύου, οπότε, ναι, γιατί να τη σταματήσουν; :rolleyes: Άντε, και εις ανώτερα :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, σε κεντρικό σημείο της Αθήνας μέσα σε σπίτι, με καλή κάλυψη από 6 ( !!! ) γειτονικές κεραίες στην ευρύτερη περιοχή, δοκίμασα να μιλήσω! Με άκουγαν από το βάθος του πηγαδιού και μου έλεγαν να μιλήσω δυνατότερα. Το κλείνω για να καλέσω από voda νο στο ίδιο μέρος. Με την ίδια ένταση φωνής, με άκουγε κρύσταλλο ο συνομιλητής και το ίδιο και εγώ.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η κοσμοτέ και πρέπει να φύγουμε για άλλα δίκτυα ή να βάλουμε σε μηδενικό πάγιο το συμβόλαιό μας και να δουλεύουμε με άλλο δίκτυο.

Και πάνω απ'όλα το θράσσος, που έχουν δασκαλέψει το cc όταν κάνεις παράπονα να σου λένε "υπερφόρτωση, φταίει που έχουμε τους περισσότερους συνδρομητές!!!" :( :( :(

Αν θέλετε να τους ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΤΕ, κάντε κάτι για το ΑΘΛΙΟ δίκτυό σας !

Όσο για τη διαφήμιση, ακόμα και γιαγιάδες έχουν πάρει είδηση ότι το σήμα είναι... μπανάνα, οπότε δεν την κόβουν καλύτερα να μην εκτίθενται κιόλας;;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Προ ολίγου καλούσα συνδρομητή Κοσμοτέ στην περιοχή των Τρικάλων. Ανοιχτό τηλέφωνο, σήμα... "καμπάνα" και... 2 φορές μάλιστα ακούστηκε το μήνυμα:"Ο συνδρομητής που καλέσατε θα ειδοποιηθεί για την κλήση σας και μπλα, μπλα, μπλα.."

 

Έλεος ρε Κόσμο πια! Τι υπερφόρτωση είναι αυτή; Θα έπρεπε να ντρέπονται για τη διαφήμιση που παίζουν. Αλλά θα μου πεις, σήμα διαφημίζουν. Όχι λειτουργία δικτύου, οπότε, ναι, γιατί να τη σταματήσουν; :rolleyes: Άντε, και εις ανώτερα :p

Το σήμα καμπάνα προέρχεται απο τα στοιχεία φορητότητας (το αναγράφει και στη διαφήμηση) και όχι απο πραγματικές μετρήσεις η εξομοιώσεις του δικτύου. Όταν εσύ με φορητότητα πάς εκεί και λές οτι πάς για το σήμα μόνος σου τους έχεις κάνει καλούς.

Στην ουσία μια μπαρούφα είναι απλα το εκμεταλλεύονται εμπορικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, σε κεντρικό σημείο της Αθήνας μέσα σε σπίτι, με καλή κάλυψη από 6 ( !!! ) γειτονικές κεραίες στην ευρύτερη περιοχή, δοκίμασα να μιλήσω! Με άκουγαν από το βάθος του πηγαδιού και μου έλεγαν να μιλήσω δυνατότερα. Το κλείνω για να καλέσω από voda νο στο ίδιο μέρος. Με την ίδια ένταση φωνής, με άκουγε κρύσταλλο ο συνομιλητής και το ίδιο και εγώ.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η κοσμοτέ και πρέπει να φύγουμε για άλλα δίκτυα ή να βάλουμε σε μηδενικό πάγιο το συμβόλαιό μας και να δουλεύουμε με άλλο δίκτυο.

Και πάνω απ'όλα το θράσσος, που έχουν δασκαλέψει το cc όταν κάνεις παράπονα να σου λένε "υπερφόρτωση, φταίει που έχουμε τους περισσότερους συνδρομητές!!!" :( :( :(

Αν θέλετε να τους ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΤΕ, κάντε κάτι για το ΑΘΛΙΟ δίκτυό σας !

Όσο για τη διαφήμιση, ακόμα και γιαγιάδες έχουν πάρει είδηση ότι το σήμα είναι... μπανάνα, οπότε δεν την κόβουν καλύτερα να μην εκτίθενται κιόλας;;;;

Πολύ πολύ σωστά τα λές...δεν ξέρω για την βόντα αλλά και γω με wind έχω πολύ καλή ποιότητα στην συνομιλία. Α.Πατήσια-Παγκράτι-Κουκάκι μέσα σε σπίτια η cosmote με το ζόρι μια γραμμούλα και οι άλλες 2 τέρμα. Και όταν μιλάω από το whats up τα λέω όλα από 2 φορές και είναι εκνευριστηκο. Και ένας φίλος μου είχε wind και έβαλε cosmote και δεν τον ακούγανε καλά και μου έλεγε αν έχει πρόβλημα το κινητό του. (έχει σύνδεση cosmote)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν καμμία δικαιολογία. Είναι απαράδεκτο το δίκτυό τους και το μόνο που κάνουν είναι να περιμένουν να... φύγει κόσμος για να σταματήσει να υπερφορτώνεται. Χειρότεροι και από την άλλοτε κατάπτυστη wind έχουν γίνει... Ούτε η κεραίες που κατεβάζουν είναι δικαιολογία! Έχουν πρόβλημα με το πώς χειρίζεται τις κλήσεις το δίκτυό τους. Και το χειρότερο; Σε δουλεύουν και από πάνω με το σήμα... καμπάνα! Έχουν ρωτήσει συνδρομητές τους να τους πουν τί να την κάνουν την καμπάνα τους ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω απ'όλα το θράσσος, που έχουν δασκαλέψει το cc όταν κάνεις παράπονα να σου λένε "υπερφόρτωση, φταίει που έχουμε τους περισσότερους συνδρομητές!!!" :( :( :(

 

Μα τι τον νοιάζει τον συνδρομητή πόσους πελάτες έχουν; Ας τους εξυπηρετήσουν σωστά. Δεν πάει νά'χουν και 1 δις πελάτες; Δικό τους το πρόβλημα. Αλλά όσο ο κόσμος παραμένει....

 

Και ούτε σημαίνει πως σε κάθε γωνιά της Ελλάδος έχουν περισσότερους συνδρομητές από τις άλλες 2 εταιρίες. Μπορεί σε μια δεδομένη γεωγραφική περιοχή να έχει πιο πολλούς π.χ. η Wind. Και αυτό σα δικαιολογία είναι άκυρο. Καλύτερα να κάνουν μόκο κι απ'την εξυπηρέτηση παρά να λένε γελοίες δικαιολογίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...