Jump to content

Ηχεία, τι να αγοράσω;


Exposed_Bone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 600 watt που λεει η εταιρια δεν ειναι ψεματα!Τα ηχεια μπορει να αποδιδουν στο μεγιστο δυνατο 600W....

Ομως αλλο το 600W και αλλο το 600WRMS!!!

Για να δεις ποσα πραγματικα WATT μπορει να βγαλει το σετ ηχειων σου θα πρεπει να δεις τις δυνατοτητες του ενισχυτη...!

Συνηθως σε ενα ετοιμο ΣΕΤ HOME CINEMA ο ενισχυτης βγαζει πολυ λιγοτερα watt απο τα ηχεια ετσι ωστε να υπαρχει προστασια στα ηχεια για να μην καουν...!!!

;)

Τα ηχεία στο μέγιστο δυνατό δεν αποδίδουν σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση 600W

 

Για να δεις πόσα W βγάζει στο σύνολο του πρέπει να ξες τι ολοκληρομένα/MOSFET/τρανζιστορ φοράει ή να δείς πόσα W βγάζει το τροφοδοτικό του και να τα υπολογίσεις βγάζοντας την ισχύ που τρωνε τα υπολοιπα εξαρτήματα και τις θερμικές απόλειες ή να δείς πόση τάση δίνει στο κύκλωμα του ενισχυτή ή να τα μετρήσεις με Wattομετρο ή απο το πόσα Α ασφάλεια έχει, και πολλοί άλλοι διάφοροι τρόποι.

 

Υπάρχουν πολλές μονάδες μέτρησης για τα watt. Watt RMS(πραγματικά Watt), PMPO(Peak Music Power Output), Music power και διάφορες παραλαγές με κάποια απο αυτά για να μας χτυπήσει αμέσως στο μάτι ;)

 

Τώρα το ότι σχεδόν όλα τα μηχανήματα (hi-fi, ηχεία υπολογιστών, home cinema, ηχεία αυτοκινήτου, ενισχυτές αυτοκινήτου, Ρ/Κ αυτοκινήτου και δεν συμμαζεύεται) δεν αναφέρουν ποτέ την πραγματική ισχύ είναι δεδομένο. ΜΟΝΟ τα επαγγελματικά μηχανήματα λένε πάντα την πραγματική ισχύ εξόδου.

 

Αν ξέρεις τα πραγματικά W τότε τότε μπορείς να βάλεις πχ. 200Wrms ενισχυτή με 200Wrms ηχεία ή και μικρότερο ενισχυτή. Μεγαλύτερο ποτε. Όλα αυτά αν ξέρεις τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Watt και τα Ω των ηχείων.

 

 

Επίσης παίζει μεγάλο ρόλο η παραμόρφωση. Μπορεί τα "τάδε" W να τα βγάζει με 10% THD, τι να το κάνω τότε?

 

ΠΑΝΤΑ μετράμε σε Wattrms.-

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνει για το pc αλλα πρέπει να έχεις και συνδεμένο και το "dvd" γιατί δεν είναι dvd, είναι ραδιοενισχυτής. Εκεί μέσα είναι ο ενισχυτής για όλα τα ηχεία.

 

Εγώ στην θέση σου δεν θα το έπαιρνα. Για 'μενα τζάμπα λεφτά είναι κάποια πράγματα που έχει πχ. τα ασύρματα ηχεία, ράδιο, dvd κτλ. Εσένα μπορεί να σε εξυπηρετεί δε λέω. Μπορείς όμως να βρεις ηχεία χωρίς αυτά τα παραπάνω που έχει.

Αυτό είναι ένα μειονέκτημα ότι πρέπει να είναι συνδεδεμένο το dvd αλλά τι να κάνω, θα το υποστώ.

 

Το ράδιο και το dvd είναι όντος περιττά... αλλά αυτά που "κύριος" μου χρειάζονται είναι τα ασύρματα ηχεία (για πίσω),

όπως και τα δύο ηχεία τύπου κολόνας (πιστεύω να είναι αυτά τα ασύρματα).

 

 

Τωρα για το ότι το λένε HTS-335W δεν σημαίνει ότι βγάζει 335W ;)

Ζήτημα να βγάζει 80-90W rms και ας λένε και στην philips ότι βγάζει 600W

 

Δεν βγαίνουν έτσι τα Watt :)

Μα δεν είπα εγώ ότι βγάζει 335 βατ (το "HTS-335W" που έγραψα είναι ό τύπος του σετ) ;).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα μειονέκτημα ότι πρέπει να είναι συνδεδεμένο το dvd αλλά τι να κάνω, θα το υποστώ.

 

Το ράδιο και το dvd είναι όντος περιττά... αλλά αυτά που "κύριος" μου χρειάζονται είναι τα ασύρματα ηχεία (για πίσω),

όπως και τα δύο ηχεία τύπου κολόνας (πιστεύω να είναι αυτά τα ασύρματα).

 

 

 

Μα δεν είπα εγώ ότι βγάζει 335 βατ (το "HTS-335W" που έγραψα είναι ό τύπος του σετ) ;).

Οι κολόνες στα home cinema καθονται μπροστα, άρα τα άλλα πάνε πίσω. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορείς να τα αλλάξεις θέση ;) [EDIT]< λαλακία είπα :p

Το κατάλαβα, απλά το επισήμανα. Πιο κάτω είπα για τα 600W που γράφει στο site και όχι για το μοντέλο :)

 

Αφού χρειάζεσαι ασύρματα πίσω, πάρε αυτά http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.501623 .

Δεν βρήκα κάτι άλλο αντίστοιχο.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Hi paidia!molis egina k gw melos kai tha hthela na ypoballw thn 1h mou erwthsh :) exei mhpws kaneis ta hxeia Logitech X-540? aksizoun ta xrhmata?

 

kai kati allo..kapoios filos mou eixe ta Logitech X-530 kai olh thn wra akougotan ena "pat" "pat" paradeigma otan esvhne to fws h otan douleye to.....plynthrio!epishs akougotan sta kala kathoumena xwris na douleyei kapoia hlektrikh syskeyh...kserei kaneis ti mporei na ftaiei?Elpizw na mh sas kourasa!

 

Eyxaristw ek twn proterwn!

thanx man :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα αξιζουν τα λεφτα τους και με το παραπανω οπως και τα X-530!Τα εχει ενας φιλος μου και παιζουν ακομα καλητερα απο τα X-530!

 

 

 

Αυτο δεν ειναι προβλημα των ηχειων!!!

Το παθαινουν και τα δικα μου οταν αναβω τον κρυφο φωτισμο(10 λαμπες φθοριου 1.20m)...!

 

Ο λογος που κανουν θορυβο οταν δεν δουλευουν ειναι γιατι ο φιλος σου μαλλον κλεινει την πηγη και αφηνει τα ηχεια ανοιχτα...!(ακουγετε ενα τσαχαλισμα...)

Να' σαι καλά!!Αν μου' λεγες πως σβήνω και τη βλακεία που έκανα να απαντήσω σε μένα!!! :P Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο όσον αφορά πάντα τα ηχεία Logitech X530..Ο ίδιος φίλος μου πριν λίγο καιρό είχε το εξής πρόβλημα...Με σβηστό τον Η/Υ, αλλά με ανοιχτό το πολύμπριζο και τα ηχεία του μου έλεγε ότι άκουγε ξένους ραδιοφωνικούς σταθμούς!!!!Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο?και αν ναι πώς?Να σημειώσω..τα ηχεία ήταν συνδεδεμένα στο πολύμπριζο..Ελπίζω να καταλάβατε. Α εγώ πήρα τελικά τα X-540!Απλά Τέλεια!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Να' σαι καλά!!Αν μου' λεγες πως σβήνω και τη βλακεία που έκανα να απαντήσω σε μένα!!! :P Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο όσον αφορά πάντα τα ηχεία Logitech X530..Ο ίδιος φίλος μου πριν λίγο καιρό είχε το εξής πρόβλημα...Με σβηστό τον Η/Υ, αλλά με ανοιχτό το πολύμπριζο και τα ηχεία του μου έλεγε ότι άκουγε ξένους ραδιοφωνικούς σταθμούς!!!!Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο?και αν ναι πώς?Να σημειώσω..τα ηχεία ήταν συνδεδεμένα στο πολύμπριζο..Ελπίζω να καταλάβατε. Α εγώ πήρα τελικά τα X-540!Απλά Τέλεια!!! :)

 

 

Θα προτινα στον φιλο σου να κανει κανενα εξορκισμο...:lol::lol::lol::p

πλακα κανω...

 

Λοιπον:

1)παρακαλω;)

2)Εσυ δεν μπορεις...ΜΟΝΟ ο Αdmin...:p

3)Μου λες οτι το πολυμπριζο ηταν ανοιχτο... Δεν μου ειπες ομως αν τα ηχεια ηταν ανοιχτα...?

Τι να σου πω δεν ξερω:confused:...περιεργο μου φαινετε παντως...:blink:

4)Αντε και καλες ακροασεις με τα καινουργια σου ηχειακια;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να' σαι καλά!!Αν μου' λεγες πως σβήνω και τη βλακεία που έκανα να απαντήσω σε μένα!!! :P Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο όσον αφορά πάντα τα ηχεία Logitech X530..Ο ίδιος φίλος μου πριν λίγο καιρό είχε το εξής πρόβλημα...Με σβηστό τον Η/Υ, αλλά με ανοιχτό το πολύμπριζο και τα ηχεία του μου έλεγε ότι άκουγε ξένους ραδιοφωνικούς σταθμούς!!!!Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο?και αν ναι πώς?Να σημειώσω..τα ηχεία ήταν συνδεδεμένα στο πολύμπριζο..Ελπίζω να καταλάβατε. Α εγώ πήρα τελικά τα X-540!Απλά Τέλεια!!! :)

Μονο Ελληνικους μπορεις να ακουσεις...:ninja: :p

 

Πλακα κανω...ο φιλος σου..φανταζομαι οτι στα ειπε αυτα για να σε πειραξει...:lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν τετοια ηχεια,εχει ο διπλανος μου κατι τετοια 2.1 αλλα δεν την γνωριζω τη μαρκα,παντως τα χ-530 σιγουρα δεν εχουν κατι τετοιο,γτ κ εγω αυτα εχω :)
Link to comment
Share on other sites

Μονο Ελληνικους μπορεις να ακουσεις...:ninja: :p

 

Πλακα κανω...ο φιλος σου..φανταζομαι οτι στα ειπε αυτα για να σε πειραξει...:lol: :lol:

les e?to elpizw!an kai den einai tetoios typos giati ton kserw xronia kai den kanei tetoia asteia! :P thanx pantws

Link to comment
Share on other sites

Θα προτινα στον φιλο σου να κανει κανενα εξορκισμο...:lol::lol::lol::p

πλακα κανω...

 

Λοιπον:

1)παρακαλω;)

2)Εσυ δεν μπορεις...ΜΟΝΟ ο Αdmin...:p

3)Μου λες οτι το πολυμπριζο ηταν ανοιχτο... Δεν μου ειπες ομως αν τα ηχεια ηταν ανοιχτα...?

Τι να σου πω δεν ξερω:confused:...περιεργο μου φαινετε παντως...:blink:

4)Αντε και καλες ακροασεις με τα καινουργια σου ηχειακια;)

nai anoixta htan ta hxeia :S thanx again

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι....???

εχω τα χ-540 και ειμαι πολυ ευχαριστημένος.....

απλα η απορια μου ειναι η εξης...

η καρτα ηχου μου ειναι απο την μητρικη 5.1(c-media αν δεν κανω λαθος....)....

αν αλλαξω καρτα ηχου θα εχω καλυτερο ηχο(και σε ταινίες αλλα και στα Mp3....)....??

θα δω διαφορα.... με τα χ-540..???

και αν ναι υπαρχει καποια καλη καρτα ηχου να μου προτείνετε ....?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι....???

εχω τα χ-540 και ειμαι πολυ ευχαριστημένος.....

απλα η απορια μου ειναι η εξης...

η καρτα ηχου μου ειναι απο την μητρικη 5.1(c-media αν δεν κανω λαθος....)....

αν αλλαξω καρτα ηχου θα εχω καλυτερο ηχο(και σε ταινίες αλλα και στα Mp3....)....??

θα δω διαφορα.... με τα χ-540..???

και αν ναι υπαρχει καποια καλη καρτα ηχου να μου προτείνετε ....?

Σιγουρα αν βαλεις μια αλλη καρτα ηχου θα :worry: μεγαλη διαφορα...αν βαλεις καλη..ας πουμε μια 24 bit .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα αν βαλεις μια αλλη καρτα ηχου θα :worry: μεγαλη διαφορα...αν βαλεις καλη..ας πουμε μια 24 bit .

 

υπαρχει καποια να προτεινεις....???

(η οποιος αλλος ξερει.....)

καλη τιμη και καλη αποδοση....??:)

Link to comment
Share on other sites

Να' σαι καλά!!Αν μου' λεγες πως σβήνω και τη βλακεία που έκανα να απαντήσω σε μένα!!! :P Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο όσον αφορά πάντα τα ηχεία Logitech X530..Ο ίδιος φίλος μου πριν λίγο καιρό είχε το εξής πρόβλημα...Με σβηστό τον Η/Υ, αλλά με ανοιχτό το πολύμπριζο και τα ηχεία του μου έλεγε ότι άκουγε ξένους ραδιοφωνικούς σταθμούς!!!!Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο?και αν ναι πώς?Να σημειώσω..τα ηχεία ήταν συνδεδεμένα στο πολύμπριζο..Ελπίζω να καταλάβατε. Α εγώ πήρα τελικά τα X-540!Απλά Τέλεια!!! :)

Υπάρχουν κάποιοι ενισχυτές οί οποίοι είναι πολύ ευαίσθητοι και όταν δεν υπάρχει σήμα(πχ. έχεις κλειστό το pc) τότε η είσοδος ενισχύει άλλες συχνότητες(ΑΜ, MW κτλ) και τις ακούς απ'τα ηχεία.

Είναι απόλυτα φυσιολογικό.

Λύση είναι καλα καλώδια και καλές γειώσεις στην είσοδο ή το κλείσιμο των ηχείων (:p)

 

 

@freddaras δεν θα δείς μεγάλη διαφορά με άλλη κάρτα. Απλά αν πάρεις καλύτερη κάρτα θα αλλάξει απο καθόλου έως ελάχιστα η ποιότητα δίνοντας σου μεγαλύτερο έυρος συχνοτήτων και περισσότερες ρυθμίσεις ίσως.

Παραδειγμα: Αυτή που έχεις τώρα αποκρίνεται σε συνχότητες απο 60hz μέχρι 16khz. Η καινούρια μπορεί να αποκρίνεται απο 30hz μέχρι 20khz. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα τα καλύτερα μπάσα και πρίμα.

Η συχνότητα απόκρισης των x-540 όμως είναι 40hz μέχρι 20khz οπότε και την καλύτερη κάρτα να πάρεις που φτάνει τα 20hz με 20khz, τα ηχεία σου θα σε σταματάνε εκεί.

 

Δεν παίζει μεγάλο ρόλο πόσα bit ανάλυση έχει η κάρτα. Η διαφορά φαίνεται σε ψηφιακό ενισχυτή με την ψηφιακή έξοδο της κάρτας, και πάλι όχι αισθητά.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιοι ενισχυτές οί οποίοι είναι πολύ ευαίσθητοι και όταν δεν υπάρχει σήμα(πχ. έχεις κλειστό το pc) τότε η είσοδος ενισχύει άλλες συχνότητες(ΑΜ, MW κτλ) και τις ακούς απ'τα ηχεία.

Είναι απόλυτα φυσιολογικό.

Λύση είναι καλα καλώδια και καλές γειώσεις στην είσοδο ή το κλείσιμο των ηχείων (:p)

 

 

@freddaras δεν θα δείς μεγάλη διαφορά με άλλη κάρτα. Απλά αν πάρεις καλύτερη κάρτα θα αλλάξει απο καθόλου έως ελάχιστα η ποιότητα δίνοντας σου μεγαλύτερο έυρος συχνοτήτων και περισσότερες ρυθμίσεις ίσως.

Παραδειγμα: Αυτή που έχεις τώρα αποκρίνεται σε συνχότητες απο 60hz μέχρι 16khz. Η καινούρια μπορεί να αποκρίνεται απο 30hz μέχρι 20khz. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα τα καλύτερα μπάσα και πρίμα.

Η συχνότητα απόκρισης των x-540 όμως είναι 40hz μέχρι 20khz οπότε και την καλύτερη κάρτα να πάρεις που φτάνει τα 20hz με 20khz, τα ηχεία σου θα σε σταματάνε εκεί.

 

Δεν παίζει μεγάλο ρόλο πόσα bit ανάλυση έχει η κάρτα. Η διαφορά φαίνεται σε ψηφιακό ενισχυτή με την ψηφιακή έξοδο της κάρτας, και πάλι όχι αισθητά.

wraios o paixths!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια να προτεινεις....???

(η οποιος αλλος ξερει.....)

καλη τιμη και καλη αποδοση....??:)

 

1η λύση

2η λύση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή με απόδοση είναι ένας συνδιασμός που νομίζω τον πέτυχα αγοράζωντας τα 5.1 ηχεία της logitech..Τα Χ-530, φοβερός ήχος και σε υψηλά επίπεδα...Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω link

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26176779&product=735396

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιοι ενισχυτές οί οποίοι είναι πολύ ευαίσθητοι και όταν δεν υπάρχει σήμα(πχ. έχεις κλειστό το pc) τότε η είσοδος ενισχύει άλλες συχνότητες(ΑΜ, MW κτλ) και τις ακούς απ'τα ηχεία.

Είναι απόλυτα φυσιολογικό.

Λύση είναι καλα καλώδια και καλές γειώσεις στην είσοδο ή το κλείσιμο των ηχείων (:p)

 

 

@freddaras δεν θα δείς μεγάλη διαφορά με άλλη κάρτα. Απλά αν πάρεις καλύτερη κάρτα θα αλλάξει απο καθόλου έως ελάχιστα η ποιότητα δίνοντας σου μεγαλύτερο έυρος συχνοτήτων και περισσότερες ρυθμίσεις ίσως.

Παραδειγμα: Αυτή που έχεις τώρα αποκρίνεται σε συνχότητες απο 60hz μέχρι 16khz. Η καινούρια μπορεί να αποκρίνεται απο 30hz μέχρι 20khz. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα τα καλύτερα μπάσα και πρίμα.

Η συχνότητα απόκρισης των x-540 όμως είναι 40hz μέχρι 20khz οπότε και την καλύτερη κάρτα να πάρεις που φτάνει τα 20hz με 20khz, τα ηχεία σου θα σε σταματάνε εκεί.

 

Δεν παίζει μεγάλο ρόλο πόσα bit ανάλυση έχει η κάρτα. Η διαφορά φαίνεται σε ψηφιακό ενισχυτή με την ψηφιακή έξοδο της κάρτας, και πάλι όχι αισθητά.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση....

παιδια κατι αλλο.....

με τον windows media player παρατηρησα σημερα οτι δεν παιζουν και τα 5 ηχεια μου Mp3....ενω με την τελευταια εκδοση του winamp ολα δουλευουν κανονικα.....

 

γνωριζει κανεις κατι για αυτο....?:blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα εβαλα τον gom player στο pc μου και τωρα ο windows media player παιζει κανονικα και απο τα 5 ηχεια.......:wacko::wacko::wacko:

 

τι να πεις.......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω για ηχεία 2.1 γύρω στα 50 ευρώ. Δε θέλω 5.1. Κυρίως για μουσική. Γνωρίζει κάποιος κάτι καλύτερο από τα παρακάτω και ποιά είναι καλύτερα τα Χ230 ή τα Χ240???

 

CREATIVE I-TRIGUE 3220

LOGITECH 970285 X-240

LOGITECH X230

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ηχεία 2.1 γύρω στα 50 ευρώ. Δε θέλω 5.1. Κυρίως για μουσική. Γνωρίζει κάποιος κάτι καλύτερο από τα παρακάτω και ποιά είναι καλύτερα τα Χ230 ή τα Χ240???

 

CREATIVE I-TRIGUE 3220

LOGITECH 970285 X-240

LOGITECH X230

Τα Χ240 εχουν και ενσωματωμένη βάση για MP3 player.επισης εγω ειμαι φαν της creative και θα σου τα προτεινα ανεπιφυλακτα.:music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από αρκετό ψάξιμο στο θέμα μουσικής στο pc έχω καταλήξει στο εξής:

 

Μια κάρτα ήχου audio (π.χ. m-audio audiophile 24/96, γύρω στα 80-100 ευρώ), έναν tripath-based ενισχυτή (π.χ. trends TA-10 110$ ή Sonic Impact t-amp 30$) και ηχεία υψηλή ευαισθησίας με αρκετό όγκο για να έχεις soundstage και να βγαίνουν και οι χαμηλές (Klipsch RB-81 για παράδειγμα αν υπάρχει χρήμα, αν υπάρχει στενότητα ενδεχομένως κανά koda με ?).

 

Η παραπάνω πρόταση δεν είναι για οικονομικό (budget) σύστημα αλλά πιστεύω ότι είναι ένα ποιοτικό-όσο χρειάζεται- για να ακούει κανείς τα mp3s με καλή ποιότητα χωρίς παραχωρήσεις αλλά και χωρίς ακρότητες. [φυσικά ποτέ μην αγοράσετε ηχεία χωρίς να τα ακούσετε)

 

Μέχρι τώρα πορεύομαι με αυτοενισχυόμενα studio monitors αλλά παραείναι "ξυράφια", υπεραναλυτικά και πάσχουν σε γλυκύτητα και βάθος (σίγουρα όμως είναι κλάσεις ανώτερα από multimedia ηχεία που παίζουν ότι να ναι).

 

Μιλάω πάντα για ακρόαση μουσικής και μόνον, (για ακροατή με "ανησυχίες"). Για ντάμπα ντούμπα και πολλά Watts ψηφίζω logitech.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα,τα ηχεια(Altec Lansing VS4121 (2.1)) του κολιτου μου καηκαν εδω και λιγο καιρο και σκευτικα ,μηπως,επειδη ειναι στην εγγυηση υπαρχει περιπτωση να τα αντικαταστησουν!γνωριζετε τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις..?

ειναι αυτα εδω..

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977637&product=586595

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις εμπειρια απο αυτα; πως σας φαινονται;

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.501129

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...