Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλέξανδρε μπράβο για την πολύ γρήγορη και αξιόλογη βελτίωση! :)

 

Μια δυο insta-ready από το νεοαποκτηθέν G6:

 

 

με γεια το εργαλείο, ωραίοι ουρανοί:)

 

abdalis εξαιρετικές δημιουργίες.. άσχετο, τώρα κατάλαβα το ''τρεις κι εξήντα'' στο nickname σου:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

με γεια το εργαλείο, ωραίοι ουρανοί:)

 

abdalis εξαιρετικές δημιουργίες.. άσχετο, τώρα κατάλαβα το ''τρεις κι εξήντα'' στο nickname σου:rolleyes:

 

Σ ευχαριστώ πολύ! Ναι ήμουν δημιουργικός όταν έγραφα το nickname! :P

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιώργο καλά έκανες και το θυμήθηκες γιατί μας έδωσες μία υπέροχη φωτογραφία. Έστρεψες τέλεια το κάδρο σου και εκεί που θα είχαμε έναν αδιάφορο ορίζοντα κατάφερες με την κλίση να δώσεις αγωνία για την επερχόμενη κατρακύλα με το απύθμενο μαύρο να καραδοκεί δίπλα έτοιμο να καταβροχθίσει το πολύχρωμο θέμα σου ;).

 

 

 

 

 

Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου aptaliko :) δεν θα μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα,εμένα μου βγάζει και μια νοσταλγία η φωτογραφία μου,μου θυμίζει τα παιδικά μου χρόνια που παίζαμε με τους βόλους..

Link to comment
Share on other sites

nexus 5x χωρις επεξεργασια

 

Α by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

https://farm5.staticflickr.com/4454/37068739724_ace24cc126_c.jpg' alt='37068739724_ace24cc126_c.jpg'>Α by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

Link to comment
Share on other sites

nexus 5x χωρις επεξεργασια

 

πες μου οτι αυτες τις τραβηξες σε automode τωρα να φυγει το honor απ το παραθυρο.......

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

πες μου οτι αυτες τις τραβηξες σε automode τωρα να φυγει το honor απ το παραθυρο.......
Ουσιαστικά ναι, η Google camera δεν έχει χειροκίνητες ρυθμίσεις, σου επιτρέπει να επιλέξεις το σημείο που θα κάνει φωτομετρηση και να ρυθμίσεις το ev

Το honor πάντως το είχα σε μια λίστα για πιθανούς αντικαταστατες του 5x, μου φάνηκε περίεργη η έκπληξη σου

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά ναι, η Google camera δεν έχει χειροκίνητες ρυθμίσεις, σου επιτρέπει να επιλέξεις το σημείο που θα κάνει φωτομετρηση και να ρυθμίσεις το ev

Το honor πάντως το είχα σε μια λίστα για πιθανούς αντικαταστατες του 5x, μου φάνηκε περίεργη η έκπληξη σου

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή τα είχα και τα 2, ναι στις νυχτερινές παίζει πολύ ανώτερη μπάλα στο αυτόματο (εφόσον δεν σε ενοχλεί ο τόνος του hdr). Από την άλλη όμως δεν έχεις κανένα άλλο Mode (ούτε καν manual)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα είχα και τα 2, ναι στις νυχτερινές παίζει πολύ ανώτερη μπάλα στο αυτόματο (εφόσον δεν σου ενοχλεί ο τόνος του hdr). Από την άλλη όμως δεν έχεις κανένα άλλο Mode (ούτε καν manual)
Να σου πω την αλήθεια στις βραδινές πλέον το hdr+ το έχω στο αυτόματο, στο on όντως η επεξεργασία είναι έντονη

Αντίθετα την ημέρα μπορεί να το χρησιμοποιήσω περισσότερο

Πάντως έχει κάνει πολύ καλή δουλειά ή Google με τις τελευταίες εκδόσεις στις κάμερες

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το honor πάντως το είχα σε μια λίστα για πιθανούς αντικαταστατες του 5x, μου φάνηκε περίεργη η έκπληξη σου

 

Την φωτο με το Αβερωφ εαν την τραβουσα με το honor σε auto, 1ον θα ειχα ξεπλυμμενα χρωματα και 2ον παιζει τα φωτακια να μου εκαναν υπερεκθεση που ουτε το hdr θα την μαζευε.

Απο οτι βλεπω στον ουρανο πισω απο το καραβι ειναι σουρουπο. Αν εξαιρεσουμε τον θορυβο στην φωτο (λεπτομερια,διορθωνεται πανευκολα με λιγο edit) η φωτο ειναι πολυ καλη για τα δεδομενα του τηλεφωνου.

 

Ωραια και της αριστοτελους με το Ολυμπιον

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφη Βασίλη! Μένει το μάτι στο βάθος

 

Ευχαριστώ Αλέξανδρε ;).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παμε λιγο aptaliko school το λοιπον.

Honor 8 , monochrome mode, pc LR as usual

 

37793271161_315c0be100.jpgTavern BW by GEORGE, on Flickr

 

37744708546_c1804d12ff.jpgAlley BW by GEORGE, on Flickr

 

23940515428_f76f0b57f5.jpgbike bw by GEORGE, on Flickr

 

Bonus: ζουμ στο φαρο, ζουν αναμεσα μας....

37535102220_3361b677f3.jpgLighthouse BW 2 by GEORGE, on Flickr

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην... ασπρόμαυρη παρέα απ' ότι βλέπω :P

 

LG G6 - Snapseed:

37536138070_d72cdda478_z.jpg20171019_100855_HDR-01 by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

37536140700_eecd2d4e50_z.jpg20171019_155117_HDR-01 by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

HUAWEI MATE 9

 

Sunset Dreams & PS

23955419538_25400946ed_z.jpgSunset Dreams by B Master, on Flickr

 

Green Pattern & PS

37544124762_688c589679_z.jpgGreen Pattern by B Master, on Flickr

Δώσε πόνο για ακόμη μια φορά δάσκαλε! Εξαιρετικές λήψεις.

Μπράβο φίλε μου!

 

The power of 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

σορυ για το off topic αλλά από κινητό πως ανεβάζετε φώτο απο flick στο Tapatalk?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...