Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

P10+ silky water

37047932776_912079a2b0_c.jpg2017-09-15_12-05-49 by alex-mand, on Flickr

 

Όπως και να το κάνουμε είναι μεγάλη ευκολία νομίζω όλα αυτά τα modes.

Ποιο mode είναι αυτό ρε παιδια; Silky water?

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακά αποτελέσματα. Θα ήταν ακόμη πιο ενδιαφέρον να είχε OIS η συσκευή. Ελπίζω με τη νέα μόδα για OIS και στους δυο φακούς, να πάρει το μήνυμα και η Huawei.

 

Κι εγώ όπως ο Αντρέας, όσο έιχα το Honor 8 δεν είχα τσεκάρει τα modes εκτός του wide aperture. Έχω και πολλά raw από τότε.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακά αποτελέσματα. Θα ήταν ακόμη πιο ενδιαφέρον να είχε OIS η συσκευή. Ελπίζω με τη νέα μόδα για OIS και στους δυο φακούς, να πάρει το μήνυμα και η Huawei.

 

Κι εγώ όπως ο Αντρέας, όσο έιχα το Honor 8 δεν είχα τσεκάρει τα modes εκτός του wide aperture. Έχω και πολλά raw από τότε.

 

Στο 10ρι έχει άλλα ο ένας. Γενικά δε θα λεγα ότι έχει πρόβλημα με OIS. Απλά επειδή αυτήν την τράβηξα πχ για 2 λεπτά, η οποιαδήποτε μικρή κίνηση λόγω αέρα δημιουργεί blur. Κατά τ άλλα σε τρίποδα το είχα

 

Dgeorge κάνεις swipe από αριστερά προς τα δεξιά, και βάζεις Light painting. Μετά έτσι όπως βλέπεις την οθόνη έχει κάτι τέλειες. Τις πατάς και σου βγάζει 4 επιλογές. Η μία είναι αυτή που λέμε

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο έχω μείνει στο P9 που δεν είχε OIS, όπως και το Honor 8. Λάθος μου, όπως του Αντρέα λίγο πίσω -ή στο άλλο thread.

 

Αυτό το silky water το κάνει και σε λιγότερο από 30"; Μπορείς να το κρατήσεις 5" και να κάνει κάτι παρόμοιο (προφανώς πιο ήπιο εφέ);

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο έχω μείνει στο P9 που δεν είχε OIS, όπως και το Honor 8. Λάθος μου, όπως του Αντρέα λίγο πίσω -ή στο άλλο thread.

 

Αυτό το silky water το κάνει και σε λιγότερο από 30"; Μπορείς να το κρατήσεις 5" και να κάνει κάτι παρόμοιο (προφανώς πιο ήπιο εφέ);

 

Στα 8 δευτερόλεπτα αυτή. Κουνήθηκε λίγο γι αυτό τη σταμάτησα αλλά το εφέ υπάρχει νομίζω κανονικά.

37066652482_5968999dfd_c.jpg2017-09-15_12-16-13 by alex-mand, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο έχω μείνει στο P9 που δεν είχε OIS, όπως και το Honor 8. Λάθος μου, όπως του Αντρέα λίγο πίσω -ή στο άλλο thread.

 

Αυτό το silky water το κάνει και σε λιγότερο από 30"; Μπορείς να το κρατήσεις 5" και να κάνει κάτι παρόμοιο (προφανώς πιο ήπιο εφέ);

 

Ναι μπορεις. Έχει πλήκτρο που πατάς για να σταματήσει (κατι σαν bulb φαντάσου το)

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Απλά θα ήθελα να το δω σε θάλασσα με κύμα πχ και όχι στη λίμνη ;) Λογικά θα έχουμε δείγματα μόλις χαλάσει ο καιρός :P

 

Thanks παίδες!

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Απλά θα ήθελα να το δω σε θάλασσα με κύμα πχ και όχι στη λίμνη ;) Λογικά θα έχουμε δείγματα μόλις χαλάσει ο καιρός :P

 

Thanks παίδες!

 

Και γω αυτό περιμένω!

Link to comment
Share on other sites

Με το που έχει συνεφιά θα παω παραλία να τραβήξω μερικές και επι της ευκαιρίας θα βάλω και το mode "ρέον νερό" (είναι ελληνιστί το δικό μου :lol: )
Link to comment
Share on other sites

Το χει σίγουρα.

 

Βασικά από ότι κατάλαβα το "ρέον νερό" στο p9 είναι το "silky water" στο p10. Ακριβώς ίδια συμπεριφορά έχουν.

Link to comment
Share on other sites

e6aaebe8292bb18494c122489cead108.jpg

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

 

Πας ζωγραφική με φως. Επειτα έχει κάτι τελειες. Πάτα σε αυτές και θα σου εμφανίσει κάποιες επιλογές. Η μία είναι το ρέον νερό ή silky water στο p10

Link to comment
Share on other sites

Ναι το χω στα αγγλικα εγω γι αυτο και η διαφορα!Με χαλαει η μεταφραση πολλες φορες και στο χωριο μου μιλουσαμε Αγγλικα απο μικροι! :p :p
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω το μπαμπού σαν το χαζεμένο πάνω από ένα λεπτό τώρα. Μ' αρέσει. :)
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω το μπαμπού σαν το χαζεμένο πάνω από ένα λεπτό τώρα. Μ' αρέσει. :)

Ευχαριστω! Το πετυχα σ αυτο το μαγαζι που η διακοσμηση προσφερεται για πολλα φωτογραφικα παιχνιδια. Η συγκεκριμενη ειναι manual

37068915322_a1a90b3d54_c.jpgNightBar by alex-mand, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...