Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο μπιλαρα μου. Καταπληκτική!

 

The power of 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

P10+ με LR

24079331418_b306b011a3_c.jpgSunset Behind The Trees by alex-mand, on Flickr

 

 

Aυτός ο στύλος καλό θα ήταν να φύγει με κάποιο εργαλείο clone brush ή patch

Πολύ όμορφες και οι δύο

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη είναι απίστευτη ρε! Μπράβο σου

 

Μπράβο μπιλαρα μου. Καταπληκτική!

 

The power of 10

 

P10+ με LR

 

37221235714_c19beafec9_c.jpgFeeding Her Friends by alex-mand, on Flickr

 

σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.. Αλέξανδρε έπιασες τρομερό στιγμιότυπο εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλη και... Natna! Να σου πω την αλήθεια ήθελα, αλλά δεν βρήκα κάτι που να με καλύπτει και το άφησα έτσι. Αυτό μέσω ποιας εφαρμογής το κάνεις;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην καλλιτεχνική παρέα...

Μετά από καιρό απλής παρακολούθησης του θέματος ανεβάζω και τις δικές μου "ιδέες"

iPhone SE - Snapseed

 

37942352891_90be204635_c.jpgOJDNE7661 by Dimitris Karachalios, on Flickr

Edited by agamithite
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά, ο,τι ανεβάζετε είναι κόσμημα. Και κυρίως μπράβο για το ήθος και την ευγενή άμιλλα που υπάρχει στο thread.

 

Εγώ πάντως να πω την αμαρτία μου, βλέπω ότι το G5 βγάζει εκπληκτικές φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλη και... Natna! Να σου πω την αλήθεια ήθελα, αλλά δεν βρήκα κάτι που να με καλύπτει και το άφησα έτσι. Αυτό μέσω ποιας εφαρμογής το κάνεις;;

 

Η πιο γρήγορη λύση είναι το touchRetouch . Δεν είναι δωρεάν όμως αλλά πιστεύω αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην καλλιτεχνική παρέα...

Μετά από καιρό απλής παρακολούθησης του θέματος ανεβάζω και τις δικές μου "ιδέες"

iPhone SE - Snapseed

 

 

Ωραίος, δώσε πόνο:)

 

Να δώσω κι εγω τα συγχαρητήρια μου σε όλους για τις υπέροχες φωτογραφίες και το καταπληκτικό κλίμα που επικρατεί στο παρόν νήμα:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην καλλιτεχνική παρέα...

Μετά από καιρό απλής παρακολούθησης του θέματος ανεβάζω και τις δικές μου "ιδέες"

iPhone SE - Snapseed

 

37942352891_90be204635_c.jpgOJDNE7661 by Dimitris Karachalios, on Flickr

 

Πολύ ωραία!!! Μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, δώσε πόνο:)

 

Να δώσω κι εγω τα συγχαρητήρια μου σε όλους για τις υπέροχες φωτογραφίες και το καταπληκτικό κλίμα που επικρατεί στο παρόν νήμα:up:

Αυτό ακριβώς είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον... nickname :P

 

Καλωσήρθες!

 

Από το γνωστό και ιστορικό πλεον συγκρότημα... Μην πάει ο νους σας αλλού :):):)

Καλώς σας βρήκα!!!

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

nexus 5x με crop με snapseed

 

2017-10-26_08-34-42 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

2017-10-26_08-39-22 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

Link to comment
Share on other sites

Le Max 2 + snapseed

 

37913087336_8bce91c11a_c.jpgIMG_20171027_163329-02 by Andreas L., on Flickr

 

Πολύ ωραια Ανδρέα!

P10+ με LR

37936084502_319070f8de_c.jpgWaiting For The Next Train by alex-mand, on Flickr

 

37256924274_6565b149a1_c.jpgSunset On The Road by alex-mand, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Le Max 2 + snapseed

 

37913087336_8bce91c11a_c.jpgMoving with the masses? by Andreas L., on Flickr

 

Μου αρεσει. Επελεξες να αναδειξεις την ηρεμια-ερημια του δυσκολου δρομου-σκαλα ενω ωραια υποφωτισμενη αφησες την πολυκοσμια αριστερα στην επιλογη της ευκολης αναβασης. Αντιθεση και αποψη που περναει στο θεατη.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

 

Αλεξανδρε σε πρωτη αναγνωση παιζεις ωραια με τη φορμα των καθετων και οριζοντιων γραμμων απο τα φωτα τις κολωνες και τις ραγες.

 

Σε δευτερη αναγνωση ως αλλος Bresson παιζεις με την μοναχικη φιγουρα στο βαθος και με την ιδιαιτερη οπτικη γωνια που επιλεγεις για να προσεγγισεις το θεμα. Θα ηθελα βεβαια να εμπαινες λιγο ποιο κοντα-δυναμικα για να εστιασουμε και στην ιδιοσυγκρασια του ατομου αλλα και παλι η ανθρωπινη παρουσια στο βαθος προσθετει το ειδικο βαρος της καλλιτεχνικης φωτογραφιας.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρε σε πρωτη αναγνωση παιζεις ωραια με τη φορμα των καθετων και οριζοντιων γραμμων απο τα φωτα τις κολωνες και τις ραγες.

 

Σε δευτερη αναγνωση ως αλλος Bresson παιζεις με την μοναχικη φιγουρα στο βαθος και με την ιδιαιτερη οπτικη γωνια που επιλεγεις για να προσεγγισεις το θεμα. Θα ηθελα βεβαια να εμπαινες λιγο ποιο κοντα-δυναμικα για να εστιασουμε και στην ιδιοσυγκρασια του ατομου αλλα και παλι η ανθρωπινη παρουσια στο βαθος προσθετει το ειδικο βαρος της καλλιτεχνικης φωτογραφιας.

Σ ευχαριστώ όχι μόνο για το ότι σου άρεσε. Περισσότερο για το χρόνο και κόπο που διαθέτεις και αναλύεις το τι σου άρεσε και τι θα μπορούσε ενδεχομένως να βελτιωθεί. Αναλύεις την οπτική σου με εξαιρετικό τρόπο και προσωπικά με βοηθάς στο να αποκτώ μια άλλη οπτική είτε αφορούν δικές μου φωτογραφίες είτε κάποιου άλλου μέλους.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ όχι μόνο για το ότι σου άρεσε. Περισσότερο για το χρόνο και κόπο που διαθέτεις και αναλύεις το τι σου άρεσε και τι θα μπορούσε ενδεχομένως να βελτιωθεί. Αναλύεις την οπτική σου με εξαιρετικό τρόπο και προσωπικά με βοηθάς στο να αποκτώ μια άλλη οπτική είτε αφορούν δικές μου φωτογραφίες είτε κάποιου άλλου μέλους.

 

Αλεξανδρε χαιρομαι που το βλεπεις ετσι. Εκει ακριβως βρισκεται αλλωστε και η πεμπτουσια της φωτογραφιας αλλα και η βελτιωση του φωτογραφου. Μετα το κλικ πρεπει να υπαρχει κριτικη, σχολιασμος και καλοπροαιρετη κουβεντουλα οπου ολοι κερδιζουν, κριτες και κρινομενοι.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λέω ν ανεβάσω κι εγώ μετά από πολύ καιρό..Τραβηγμένη με galaxy s7 και manual settings..Χωρίς καμία επεξεργασία..

26199079779_99a8997caa_z.jpg2017-10-28_12-36-06 by Παναγιώτης Καρανάτσιος, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη και Αλέξανδρε σας ευχαριστώ. :)

 

Η αλήθεια είναι ότι ενώ ετοιμαζόμουν να ανεβώ τις σκάλες, κάτι μου έκανε που ήταν άδεια ενώ οι κυλιόμενες συνωστισμένες και απλά έβγαλα το κινητό και κλικ. Ως εκ τούτου Βασίλη σε παραδέχομαι, καταφέρνεις και διαβάζεις πάντα το τι είδε ο φωτογράφος. Μετά έπαιξα λίγο με τους φωτισμούς, καμπύλες, contrast, βινιέτα κλπ και βγήκε η φωτογραφία που βλέπετε.

 

Πάντως να ξέρετε ότι και η αρνητική κριτική ή αντιπροτάσεις για το πως έπρεπε να βγεί είναι πάντα ευπρόσδεκτη.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...