Jump to content

[Επίσημο] Motorola V1050


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Re paidia ti paizei epitelous me to bluetooth tou v1050.

Se kanena ellniko site dn leei gia blutooth alla se merika site poulane BT handsfree!

episis tsekarete http://phone.mobile9.com/motorola/v1050/?view=specification

edo leei oti exei bluetooth. an kapoios kserei sigoura an exei i oxi parakalo pm me giati thelo na to paro alla xoris BT i k infra dn ksero an aksizei.

Thanx!!

 

 

Υπάρχουν υποψίες ότι η συσκευή έχει bt αλλά είναι κλειδωμένο από το μενού της Vf, περιμένουμε κάποιο flex εκτός vodafone για να δούμε τι παίζει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 676
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να γράψω 2 γραμμές να μου φύγει ο θυμός...

 

Στις 27/7/2005 η γυναίκα μου με ανανέωση του συμβολαίου της πήρε από την VODAFON Αγίου Δημητρίου το τηλεφωνο αυτό πληρώνοντας 70 ευρώ. Πρώτη φόρτιση 12 ώρες και πέρασμα τηλεφώνων.

- Σαν γρήγορα μου λέει δεν τελειώνει η μπαταρία?

- Θα είναι επειδή το δουλεύεις για τα τηλέφωνα.

 

Κάνω να το περιεργαστώ λιγάκι κάνει ένα ιιιιιιιιιιιιιιιιιι και συνεχίζει κανονικά, η φαντασία μου λέω. Πάω να δώ το βίντεο που έχει βάλει η ΜΟΤΟΡΟΛΑ μέσα, κολλάει και κανει restart!!! HOW ARE YOU? μου βγαζει στην οθόνη!!! Οχι και πολύ καλά του απαντάω.

Η συχνότητα του ενοχλητικού θορύβου ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι και του restart αυξάνονται τις επόμενες μέρες και ταυτόχρονα η μπαταρία παραδίδει πνεύμα σε μία μόνο ώρα!!!!!

Ξεκινάω λοπόν για την VODAFON και ζητώ σε απλά Ελληνικά να γίνει αντικατάσταση όπως άλλωστε δικαιούμε μιας και δεν είχαν περάσει 28 ημέρες από την αγορά.

Εντάξει μείνετε ήσυχος ήταν η απάντηση ελάτε σε 3-4 ημέρες.

Επιστρέφω λοιπόν σε 3 ημέρες και μου λένε α! όχι σήμερα ελάτε αύριο!

Πάω την επομένη και μου λένε α! ήρθατε πρωί (13:00!!!) δεν έχω παραλάβει ακόμα. Πέφτει η σχετική γκρίνια του στυλ με ταλαιπωρείτε και είστε απαράδεκτοι και κάμποσα τέτοια.

Ξαναματαπάω κατά τις 19:00 και ώ του θαύματος μου λέει η υπάλληλος είστε έτοιμος! Αρχίζω να σκέφτομαι πως είχα άδικο και πως παραφέρθηκα και ότι τελικά μερικά πράγματα λειτουργούν ρε παιδάκι μου. Και πάνω που τελειώνω μου πλασάρει η κοπέλα ένα ανοιγμένο κουτί με κάτι πατσαβουρόχαρτα απο πάνω!!!!!!

- Τί είναι αυτό???? λέω :mad:

- Το κινητό σας! Το επισκεύασαν!!!!

- Μα δεν το έφερα για επισκευή, το έφερα για αντικατάσταση όπως άλλωστε δικαιούμαι.

- Α μήπως δεν το κατάλαβαν :!:

- Τι να μην κατάλαβαν κυρία μου είναι δυνατον να μπέρδεψαν την λέξη που γράφει το δικά σας παραπεμπτικό ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ με την λέξη ΕΠΙΣΚΕΥΗ ??????

Από εκεί και μετά πέφτει δυστυχώς λογοκρισία...ζητάω μέχρι διακοπή του συμβολαίου και μου λέει ότι δεν γίνεται!!!!!!!!!!!!!!! ΑΚΟΥ ΨΕΜΑ!!!!!! :blink:

Τα συνοδευτικά απ το service χαρτιά εντω μεταξύ, τιγκα στην πληροφορία!!!!

Φαντάζομαι έκανα μια καινούργια εγκατάσταση στο λογισμικό, δοκίμασαν το βίντεο, έπεξε μία φορά (όπως άλλωστε και σε μένα), το πρόβλημα της μπαταρίας στα *&%%$$@# τους, αλλιώς θα έγραφε καπου ότι αντικαταστάθηκε. Τίποτα σας λέω πληροφορίες για το τι του κάνανε μηδέν:angry:

Με τα πολλά μου προτείνει να ζητήσει σήμερα το πρωί τηλεφωνική έγκριση για αντικατάσταση από την ΜΟΒΙΤΕL και έτσι να μου δώσει νέα συσκευή.

Σκασμένος μεν δέχομαι δε την πρόταση λύσης και να'μαι σήμερα το πρωί ξανά μανά στην *&%*VODAFON όπου μετά από ημίωρη αναμονή μου λένε ότι δεν υπάρχει αρμόδιος να δώσει τηλεφωνικά τέτοια έγκριση και ότι το τηλεφωνάκι πρέπει να επιστρέψει στην MOBITEL και να ζητηθεί εκ νέου αντικατάσταση!!!!!! :!: :!: :!:

-Περάστε πάλι Τρίτη, πιστεύουμε να είναι όλα οκ. Και εγώ το πιστεύω αλλά η πίστη από μόνη της δεν κάνει και πολλά πράγματα.

Θα περιμένω λοιπόν μέχρι Τρίτη και θα εκτιμούσα όπως τρέχουν όλοι οι υπάλληλοι στις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας για να μπορέσουν να κάνουν νέα συνδεση σε 20' (ενώ παλιά θυμάστε χάλι), έτσι να τρέξουν και μετά την πώληση του πακέτου όταν ο ΠΕΛΑΤΗΣ τους ζητά να εκπληρώσουν μια δεσμευση τους σε τελική ανάλυση, και όχι υπεκφυγές του στυλ:

-Τι να σας πω εγώ? (Εγώ τι να σας πώ?)

-Και εγώ μαζί σας είμαι! (Αλλά κάποιοι είναι εναντίον μας!)

-Κάνουμε ότι μπορούμε! (Και ότι σας έχουμε υποσχεθεί τελικά δεν ισχύει!)

Θα επανέλθω με τα νέα της Τρίτης

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

hi,

ehw to motorola v1050 alla ehw karta tim kai rwtisa ti motorola gia rithmiseis tim gia wap kai mms kai eipan epeidi einai vodafone live de borw na xrisimopoiisw wap kai mms tis tim!

iparhei kaneis pou ehei sto kinito tim kai ta ehei rithmisei????

ti borw na kanw?

Link to comment
Share on other sites

http://a508.g.akamai.net/7/508/787/20040802192230/www.motorola.com/css/images/logo.gif

hi,

ehw to motorola v1050 alla ehw karta tim kai rwtisa ti motorola gia rithmiseis tim gia wap kai mms kai eipan epeidi einai vodafone live de borw na xrisimopoiisw wap kai mms tis tim!

iparhei kaneis pou ehei sto kinito tim kai ta ehei rithmisei????

ti borw na kanw?

Μπορείς να επιλέξεις από τον σύνδεσμο Ρυθμίσεις Δικτύου στην σελίδα της Motorola κάποια πρόσφατη συσκευή όπως το V3 και να τις αποστείλεις στην συσκευή σου. Για κάποιο λόγο οι ρυθμίσεις εμφανίζονται κλειδωμένες και δεν διαγράφονται οπότε προσοχή στην επιλογή για να μην εξαντληθεί ο διαθέσιμος χώρος της συσκευής.

παιδια θελω το φως σας.πως γινεται να μην εχω αποκρυψη για ολες τις κλησεις?γιατι εχει επιλογη μονο για επομενη κληση.

Η μόνη συσκευή της Motorola που θυμάμαι να είχε μόνιμη απόκρυψη / εμφάνιση αριθμού ήταν το V66. Για να έχεις μόνιμη εμφάνιση αριθμού θα πρέπει να αλλάξεις την επιλογή από το δίκτυο. Η επιλογή Επόμενη Κλήση Μόνο μπορεί να οριστεί και σαν συντόμευση οπότε θα είναι πιο εύκολη η χρήση της. Πάντως στις εξερχόμενες κλήσεις εμφανίζεται η πληροφορία για την επιλογή που είχε γίνει και αυτό νομίζω πως σε αποζημιώνει για την απουσία μόνιμης επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Πώ παιδιά,

 

Καλημέρα για αρχή, από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του V1050. Ωραίο κινητό, βέβαια λίγο μεγάλο το μέγεθος και μπορεί κάποιος να στραβώσει με αυτό, αλλά σε γενικές γραμμές μια πολύ όμορφη μαζεμένη συσκευή.

Χθές στο (βλαμένη) Βόνταφον μου δώσαν Hands Free ΒΤ μαζί με το κινητό μου. Πόσο ζώαααα μπορεί να είναι ?

Έβαλα μερικά παιχνιδάκια που δουλεύουν καλά, και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι οι μπλέ κουκίδες στη φωτογραφική μηχανή (που πιστεύω θα φύγουν σταδιακά όπως με το v980 μου)

Περιμένω εάν κάποιος έχει υπομονή και θέληση να γράψει ένα complete guide για niewbies στο πως μπορούμε να τροποποιήσουμε το κινητό και ποιά είναι τα εργαλεία(βλέπε λογισμικό) για να το κάνουμε.

Περιμένω νέα και περιμένετε και εσείς ;)

Δώσ' μου αυτή τη γεύση είμαι ενά παιδί που δεν έχει σχέση :O
Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia

exw ena v1050 kai paw na tou perasw firmware tou e1000,me to programa pst 7.2.3,enw to programa to anagnorizh san device menei sto connected....kai den pernaei sthn fash succed...gia mporose na to flashsarw...kapote mou to ekane kai me to 550 pe to pst6.7 kai allaxa driverkai epexe...

mhpws exete alous driver apo thn ekdosh 2,8 pou exw?

h ean exete brh alo problhma sto shgekrimeno flash tools?

euxaristw ek'ton proterwn..

Link to comment
Share on other sites

signwmi re file na sou kanw mia erwtisi...

ti se enoxlei i imerominia stoarxiko menou?

diladi den mporw...

tha skasw...

 

exw dei mesa sto forum ayto mesa se 4-5 meres poy eimai atoma entelws athlia na vgazoun kinita twn 600 eyrw "patates\" kai "apati" giati p.x."den grafei to sigma to teliko"(s.e. v800!) :lol:

i einai moufa giati "den mporew na alaksw tin wra apo analogiki se psfiaki...i giati exei ena "terastio bug to nokia" kai to bug ayto einai "to simataki toy bluetooth den xanete gia 5 deyterolepta apo tin stigmi pou to apenergopoiw....giati den xaanete akariaia?"

 

kykloforoyn tetoioi M#*LA@S anamesa mas?

 

 

DIMITRISMI XWSTA STOUS ELEINOUS TIS VODA...MAS DOULEYOUN KANONIKA...

NA SOU "MPALWNOUN" OLOKAINOURIO KINITO PRWTI FORA AKOUW!!!!

AYTO EINAI ONTWS PRAGAMATIKO PROVLIMA!!!

kai meta sou lei o allos "pws apenergopoiw tin imerominia"....

 

hmarton pou lei kai o fafoutis>>>>

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone μου προσφέρει το 1050 με 85€ μόνο λόγω επιδότησης. Αυτό μου συστήνει βασικά. Τι λέτε, αξίζει; :confused:
Link to comment
Share on other sites

paides kalispera

eimai neos oreos kai me provlima.den skampazo idietera kai genika den polypsaxnomai me ton tomea twn kinitwn.paroti diavasa arketes selides apo to topic auto eksakoloutho na exo aporia sxetetika me to pos perniountai ta java games sto tilefono auto (v1050 vodafone live agorasmeno molis xthes).

exo card reader alla ti akrivos kano???ti stelno mesa stin karta??ti xriazetai na kano apo rithmisi klp soste me!!!!episis ego den vrisko kana kjava file mesa stin karta otan pao na to dimiourgiso pali mou leei oti den mporo giati yparxei hdh.....

an mporei na ta ksanapei kapoios me apla logia....

(ksero oti mporei na ginomai kourastikos)alla an den ta katafero tha kindineusi i akereotita tou tilefonou kai twn perastikwn....

Link to comment
Share on other sites

paides kalispera

eimai neos oreos kai me provlima.den skampazo idietera kai genika den polypsaxnomai me ton tomea twn kinitwn.paroti diavasa arketes selides apo to topic auto eksakoloutho na exo aporia sxetetika me to pos perniountai ta java games sto tilefono auto (v1050 vodafone live agorasmeno molis xthes).

exo card reader alla ti akrivos kano???ti stelno mesa stin karta??ti xriazetai na kano apo rithmisi klp soste me!!!!episis ego den vrisko kana kjava file mesa stin karta otan pao na to dimiourgiso pali mou leei oti den mporo giati yparxei hdh.....

an mporei na ta ksanapei kapoios me apla logia....

(ksero oti mporei na ginomai kourastikos)alla an den ta katafero tha kindineusi i akereotita tou tilefonou kai twn perastikwn....

Λοιπόν,

 

από τις ρυθμίσεις των windows εμφάνησε τα κρυφά αρχεία (folder options) τότε θα δείς τω εν λόγω φάκελο! Αφού βάλεις τα jar + jad αρχεία σου θα βάλεις την κάρτα στο κινητό σου θα το ανοιξείς θα πας στο εικονίδιο menu/games και θα επιλέξεις νέα εγκατάσταση.

 

Για τον άλλο φίλο που ψάχνει Java games , μπορώ να σου δώσω όσα θες αλλά και να κοιτάξεις μόνος σου σε p2p προγράμματα. (mailto: alexandros@kafrila.gr)

Δώσ' μου αυτή τη γεύση είμαι ενά παιδί που δεν έχει σχέση :O
Link to comment
Share on other sites

eyxaristo poly gia tin apantisi to folder to vrika tora.tp .jad file prepei na einai mesa sto .jar i ksexoristo??to dokimasa ksexorista kai tipota leei i efargmogi den anagnorizete!!!!evala kai allo game pou den eixe .jad file htan mono to .jar kai auto to idio pragma vgazei ti fteei??+ta games pou den exoun .jad files ti ginetai me auta den douleuoun??
Link to comment
Share on other sites

nai apo tin arxiki othoni !

aa k kati allo , pws mporw na perasw videakia??

tlka katafera na to anoiksw alla dn mporw na dw video

mporw na ta perasw mono an ta metatrepsw se 3.gp alla molis paw na ta anoiksw sto kinito leei ''arxeio katestrameno'' i kati tetio.....

Link to comment
Share on other sites

Περνάει ο καιρός, το έχω το κινητό απο τις 7/7, αλλά Firmware να μας απαλλάσει απο Vodafone Live δεν έχει βγεί ακόμη. Αρχίζω και τσατίζομαι επικίνδυνα.... Τι τηλέφωνα έχω πάρει στην Μοτορόλα, τι e-mail έχω στείλει σε διάφορα Forums, τζίφος...!!!! Ελπίζω σύντομα να βρεθεί λύση, μέσω κάποιου seem....
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες το κινητό. Για την ακρίβεια να σας πω πως το πήρα: είχε κάνει ο πατέρας μου το καρτοκινητό του αδερφού μου συμβόλαιο πριν μερικές μέρες και για να μην χάσει την επιδότηση πήρε αυτή την συσκευή και με τα πολλά-πολλά μου την έδωσε. Ωραίο τηλεφωνάκι αλλά με χαλάει το ότι είναι vodafone live και ότι δεν έχει bluetooth ή έστω υπέρυθρες. Θετικότατη είναι η ύπαρξη κάρτας μνήμης και το πολύ καλό του ηχείο. Μια ερώτηση όμως για τον wap browser του: όπως είναι γνωστό η vodafone χρεώνει για την πρόσβαση στο vodafone live 0,35 ευρώ ανά σύνδεση. Όμως με το Motorola έχω ένα μικρό πρόβλημα (που είναι καταστροφικό στον λογαριασμό) : αν θέλω να μπω στο μενού του κινητού πρέπει αναγκαστικά να διακόψω την σύνδεση με το vodafone live, πράγμα που σημαίνει ότι αν μετά θέλω να ξαναμπώ θα πληρώσω τα 0,35 ευρώ. Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να ΜΗΝ αποσυνδέεται από το live και να γίνεται κάτι σαν απόκρυψη του μενού και μετά όταν επιλέξω να μπω να επανέρχεται;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Όμως με το Motorola έχω ένα μικρό πρόβλημα (που είναι καταστροφικό στον λογαριασμό) : αν θέλω να μπω στο μενού του κινητού πρέπει αναγκαστικά να διακόψω την σύνδεση με το vodafone live, πράγμα που σημαίνει ότι αν μετά θέλω να ξαναμπώ θα πληρώσω τα 0,35 ευρώ. Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να ΜΗΝ αποσυνδέεται από το live και να γίνεται κάτι σαν απόκρυψη του μενού και μετά όταν επιλέξω να μπω να επανέρχεται;

Γιατι με ποιο κινητο το εκανες αυτο πριν??? η με κανενα symbian αν κρινω απο το avatar???? :confused:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...