Jump to content

Ulefone U008 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι ούτε εκεί. Επειδή έχω και ένα oukitel (που οι ειδοποιήσεις λειτουργούν κανονικά) τα έβαλα δίπλα-δίπλα και έχω τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρατηρησα οτι εχει μια εφαρμογη parallel space. Απο καποιους στο ρωσσικο φορουμ την καταριουνται γιατι αποσυντονιζει πολλες εφαρμογες τυπου vibe, rκοινωνικων δικτιων. Την ιδια μπαζοεφαρμογη εχουν και αρκετα doogee. Οποτε αν βρεθει καποιος καλος ανθρωπος να κανει κατι με την ρομ, αλλιως υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι εχει μια εφαρμογη parallel space. Απο καποιους στο ρωσσικο φορουμ την καταριουνται γιατι αποσυντονιζει πολλες εφαρμογες τυπου vibe, rκοινωνικων δικτιων. Την ιδια μπαζοεφαρμογη εχουν και αρκετα doogee. Οποτε αν βρεθει καποιος καλος ανθρωπος να κανει κατι με την ρομ, αλλιως υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες

 

Δοκίμασα να την απενεργοποιήσω αλλά και πάλι τίποτα.;)

Link to comment
Share on other sites

Στο doogee μου πας ρυθμισεις -->εφαρμογες-->parallel space και πατας απενεργοποιηση.δες αν υπαρχει και στο ulefone τετοια δυνατοτητα.η εφαρμογη χρησιμη ειναι γιατι μπορεις σε dualsim κινητο να εχεις πχ 2 viber για τα δυο νουμερα ταυτοχρονα.προσωπικα με βολεψε.η μλκ ειναι οτι η ενσωματωμενη εκδοση εχει battery drain οταν λειτουργει.την πεταξα και εβαλα modded version που λειτουργει χωρις battery drain.αυτο ομως θελει root

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να βάλω και δεύτερο λογαριασμό viber στο parallel space αλλά ούτε σε αυτόν έρχονται οι ειδοποιήσεις όταν είναι κλειστό από το home button. Πάντως, αν φταίει η εφαρμογή, θα έπρεπε να φτιάχνει όταν την απενεργοποιεις. Σκέφτομαι ότι ίσως είναι θέμα ρομ. Υπάρχει τρόπος να κοινοποιησουμε το πρόβλημα στην Ulefone και να το διορθώσουν σε μελλοντικό update; (ευσεβής πόθος :) ) Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Για ότι δεν έρχονται ειδοποιήσεις στο viber όταν το κλείνεις απο το home button δεν φταίει το parallel space ή το viber αλλά ο task manager της ulefone (που μάλλον είναι κοινής λογικής σε όλα τα mtk γιατι το ίδιο συμβαίνει και στα doogee) που όταν κλεινεις το viber απο εκει,δεν κρατάει στο παρασκήνιο το push notification service τoυ viber.Μόνη λύση προς το παρόν να μην το κλείνεις απο εκει
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό τηλέφωνο για δεύτερη συσκευή η χρήση ως gps.

 

Στάλθηκε από το U008 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μόλις έκανα μία αναβάθμιση που μου ήρθε με συνολικό μέγεθος 33 mb περίπου. Έλεγε: 1) system optimization και 2) Κάτι με το security του browser. Σαν πρώτη ματιά δεν είδα καμία διαφορά στη λειτουργία του κινητού. Την έκανε κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια είχα περάσει και εγώ με spflash tools, δεν είδα διαφορά

 

Στάλθηκε από το U008 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια ρομ που να διορθώνει κάποια προβλήματα όπως π.χ τις ειδοποιήσεις του viber, που δεν έρχονται όταν αυτό δεν τρέχει στο παρασκήνιο;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχουν βγει costum rom στο 4pda. Πέρασα με επιτυχία MIUI

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δώσε λινκ γιατί δεν το βρίσκω. Ξέρεις αν διορθώνει τα προβλήματα (κυρίως με το viber) που ανέφερα;

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λινκ γιατί δεν το βρίσκω. Ξέρεις αν διορθώνει τα προβλήματα (κυρίως με το viber) που ανέφερα;

καλησπέρα και από μένα ! το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ έχουμε καμία λύση?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα σε όλους!

Επειδή σκέφτομαι τη συγκεκριμένη συσκευή ως δώρο και έχει ήδη περάσει ικανό διάστημα από την κυκλοφορία της πώς την κρίνετε ως απόδοση και αξιοπιστία!Έχει κάποια χτυπητά θέματα που να είναι deal breaker ή είναι μια τίμια πρόταση για την κατηγορία τιμή της;Η χρήση της προορίζεται για έφηβο με smartphone με 8 GB Rom που έχει έντονο πρόβλημα αποθηκευτικού χώρου για εφαρμογές οπότε κρίνω τα 16 GB ικανά στην παρούσα φάση.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 9 μήνες. Το πήρα 66 ευρώ και για τα λεφτά και τα τότε δεδομένα ήταν πολύ καλό. Στα θετικά ή gorilla glass οθόνη και η μπαταρία. Στα αρνητικά, το μεγάλο μέγεθος για 5ιντσο και, σε εμένα τουλάχιστον, η μη ακριβής απόκριση της οθόνης μερικές φορές. Επίσης στο θέμα του viber (έχω αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ) δεν παίρνω ειδοποιήσεις όταν κλείνω την εφαρμογή. Πρέπει δηλαδή να τρέχει πάντα από πίσω για να έρχονται αμέσως οι ειδοποιήσεις. Και αυτό είναι το σημαντικότερο πρόβλημα για εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω 9 μήνες. Το πήρα 66 ευρώ και για τα λεφτά και τα τότε δεδομένα ήταν πολύ καλό. Στα θετικά ή gorilla glass οθόνη και η μπαταρία. Στα αρνητικά, το μεγάλο μέγεθος για 5ιντσο και, σε εμένα τουλάχιστον, η μη ακριβής απόκριση της οθόνης μερικές φορές. Επίσης στο θέμα του viber (έχω αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ) δεν παίρνω ειδοποιήσεις όταν κλείνω την εφαρμογή. Πρέπει δηλαδή να τρέχει πάντα από πίσω για να έρχονται αμέσως οι ειδοποιήσεις. Και αυτό είναι το σημαντικότερο πρόβλημα για εμένα.

 

Όντως έχω διαβάσει τα σχόλιά σου για το θέμα με το Viber,όμως δεν το θεωρώ deal breaker με την έννοια του ότι θα το ξεκαθαρίσω από την αρχή για το συγκεκριμένο,όσο και ενδεχομένως σπαστική κι αν αποδειχθεί η διαδικασία του να έχει κατά νου να λειτουργεί στο παρασκήνιο στην πράξη!Σε αυτό το εύρος τιμής είναι κάτι που μπορεί να προσπεραστεί.Η αλήθεια είναι ότι η αναφορά σου για τη μη ακριβή απόκριση της οθόνης μερικές φορές με ενοχλεί περισσότερο!

Αλήθεια η μπαταρία πόσο sot σου δίνει αν επιτρέπεται;

Edited by nik_the_greek
συμπληρωματική ερώτηση
Link to comment
Share on other sites

Για το sot δε μπορώ να σου απαντήσω με ακρίβεια, πάντως με κανονική χρήση (Facebook, browsing) βγάζει 2 μέρες. Η απόκριση της οθόνης, χωρίς να έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, μερικές φορές φαίνεται να μην είναι τόσο ακριβής και άλλες φορές περισσότερο ευαίσθητη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, αν το θες για φωτογραφίες, δεν είναι το δυνατό του σημείο, όπως όλα τα κινέζικα σε αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Για το sot δε μπορώ να σου απαντήσω με ακρίβεια, πάντως με κανονική χρήση (Facebook, browsing) βγάζει 2 μέρες. Η απόκριση της οθόνης, χωρίς να έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, μερικές φορές φαίνεται να μην είναι τόσο ακριβής και άλλες φορές περισσότερο ευαίσθητη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, αν το θες για φωτογραφίες, δεν είναι το δυνατό του σημείο, όπως όλα τα κινέζικα σε αυτά τα λεφτά.

 

Είναι κατανοητό για το θέμα της κάμερας σε αυτή την τιμή φυσικά!Από θέμα ηχείου και ποιότητα κλήσεων είναι καλό;Από θέμα ήχου και και αναπαραγωγή βίντεο στο YouTube είναι ικανοποιητικό;Από σήμα και Wifi είναι καλό;

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

Από σήμα WiFi είναι καλό. Ο ήχος του χωρίς να είναι κακός σε ποιότητα, είναι αρκετά χαμηλός σε ένταση. Ποιότητα κλήσης και αυτή σε ικανοποιητικό επίπεδο. Αλήθεια, σε τι τιμή το βρήκες; Από Ελλάδα ή από Κίνα; Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Από σήμα WiFi είναι καλό. Ο ήχος του χωρίς να είναι κακός σε ποιότητα, είναι αρκετά χαμηλός σε ένταση. Ποιότητα κλήσης και αυτή σε ικανοποιητικό επίπεδο. Αλήθεια, σε τι τιμή το βρήκες; Από Ελλάδα ή από Κίνα;

 

Δυστυχώς δεν το έχω για αγορά από Κίνα οπότε στα 90 ευρώ περίπου από Ελλαδα φαντάζει ελκυστική τιμή και σχετικά τίμια για τη συγκεκριμένη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το έχω για αγορά από Κίνα οπότε στα 90 ευρώ περίπου από Ελλαδα φαντάζει ελκυστική τιμή και σχετικά τίμια για τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Πραγματικά αν είναι να το πάρεις 90 καλύτερα κοίτα για redmi 4a ή με κανα 10-20ρικο παραπάνω το 4X σε αγγελίες

Μια χαρά αξιοπρεπέστατη συσκευή είναι αλλά όχι για 90ευρώ όταν στα ίδια λεφτά βρίσκεις τα 2 που ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...