Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Koίταξα αλλά δεν έβγαλα άκρη. Εν των μεταξύ έστειλα mail στην ελληνική αντιπροσωπεία αλλά απάντηση δεν πήρα.

 

Ποιο μοντέλο έχεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιο μοντέλο έχεις;

 

όπως είπα είναι το παλιό μου laptop (3ετίας+), μιλώ για το Satellite 1400-503 αλλά με 512ΜΒ Ram.

 

Α και το μοντέλο με τα 400m/bits στην ουσία έχει 50mb/s μιας και 1 megabit = 0.125 megabyte εάν προσέξεις καλά τι γράφει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

όπως είπα είναι το παλιό μου laptop (3ετίας+), μιλώ για το Satellite 1400-503 αλλά με 512ΜΒ Ram.

 

Α και το μοντέλο με τα 400m/bits στην ουσία έχει 50mb/s μιας και 1 megabit = 0.125 megabyte εάν προσέξεις καλά τι γράφει.

 

:X Σωστά...!!!

Αυτό σε ενδιαφέρει μήπως;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:X Σωστά...!!!

Αυτό σε ενδιαφέρει μήπως;;;

 

Σε ευχαριστώ και πάλι.

 

buffer size : 512 KB έναντι των νέων που θέλω στα 8 ΜΒ :X

track to track seek time : 4.5 ms έναντι των 12 ms :X

 

αναβάθμιση τώρα!

 

μόνο για backup εξωτερικός κάνει και πολύ του είναι αν και 3+ χρόνια δεν με άφησε ποτέ!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Exουν πλάκα οι μαγαζάτορες...ρώτησα για τοποθέτηση δίσκου σε φορητό (έτσι διερευνητικά, σίγα την δουλειά να βάλεις έναν) και μου ζήτησαν 45€ (!!!!).

Ε ρε κορόϊδα που μαδάνε...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια μου είχαν ζητήσει και μένα και κατέβασα το mannual της Compaq... μου πήρε ακριβώς 3' να τον αλλάξω... ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια μου είχαν ζητήσει και μένα και κατέβασα το mannual της Compaq... μου πήρε ακριβώς 3' να τον αλλάξω... ;)

 

Κατέληξα σε αυτόν τελικά. Σε ευχαριστώ για την βοήθεια και ελπίζω να μην αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα.

 

TOSHIBA 2.5' HARD DISK 60GB - 5400RPM

 

Και θήκη για τον spare...

 

TRUST 250A USB 2.0 HDD CASE 2.5'

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

eimai anamesa se sony vaio kai apple

 

sigekrimena http://www.ram-shop.gr/showproduct.jsp?prodid=6172 kai http://www.apple.com/powerbook/index15.html

times antistoixa ~1600e k ~1800e.

poio aksizei k giati? oso anafara appla na perimenw powerbooks gia g5? to sony exei shared graphics memory? yparxei vaio me dedicated graphics memory?

Link to comment
Share on other sites

να περιμενεις pb με intel..

ή τωρα με G4.. :)

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

PB με G5 δε θα βγει ποτέ. Τα τελευταία PB που να μην είναι σε πλατφόρμα Intel είναι αυτά που κυκλοφορούν τώρα. Οπότε, όπως πολύ σωστά είπε και ο απο πάνω :) ή παίρνεις τώρα αυτό ή περιμένεις μέχρι το καλοκαίρι που θα έχουν βγει τα πρώτα PB με Intel. Αρχές Ιανουαρίου πάντως ακούγεται ότι θα δούμε τα πρώτα MacIntel, αλλά δε θα είναι PBs :)
Link to comment
Share on other sites

eimai anamesa se sony vaio kai apple

 

sigekrimena http://www.ram-shop.gr/showproduct.jsp?prodid=6172 kai http://www.apple.com/powerbook/index15.html

times antistoixa ~1600e k ~1800e.

poio aksizei k giati? oso anafara appla na perimenw powerbooks gia g5? to sony exei shared graphics memory? yparxei vaio me dedicated graphics memory?

 

Αν είναι σχεδόν στα ίδια χρήματα και θέλεις να δουλέψεις σε MacOS Χ, στη θέση σου θα έπαιρνα το Powerbook (έχω ήδη ένα :O ).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι για να είμαι πνεύμα αντιλογίας (και λόγω εμπειρίας με Vaio), θα προτείνω το 315S. Εγώ έχω το 215S και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να περιμένει μέχρι το intel PB θα σου έλεγα με τα 1000! Αν το χρειάζεσαι τώρα? τι να σου πώ? είναι θέμα λειτουργικού, εγώ χρειάζομαι συγκεκριμένες windows only εφαρμογές και δεν μπορώ να παω σε Mac OS....

Τον Ιανουάριο....

 

iBook σου 'ρχομαι...

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να περιμένει μέχρι το intel PB θα σου έλεγα με τα 1000! Αν το χρειάζεσαι τώρα? τι να σου πώ? είναι θέμα λειτουργικού, εγώ χρειάζομαι συγκεκριμένες windows only εφαρμογές και δεν μπορώ να παω σε Mac OS....

Τον Ιανουάριο....

 

iBook σου 'ρχομαι...

 

Τότε δε θα χρειάζεσαι τις windows only εφαρμογές; :)

 

Πάντως σοβαρά τώρα, αν και πάντα είναι καλό να περιμένει κάποιος όταν γίνονται τόσο ριζικές αλλαγές σε ένα σύστημα, αν το πως τρέχουν τώρα τα beta OSX σε PC είναι ένδειξη της συνέχειας, νομίζω ότι θα έχουμε να δούμε πράματα και θάματα.

Link to comment
Share on other sites

Τότε δε θα χρειάζεσαι τις windows only εφαρμογές; :)
Φυσικά!

Απλά θα μπορέσω να βάλω και win 98 σε ένα μικρό partition με dual boot μόνο για αυτές ;)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά!

Απλά θα μπορέσω να βάλω και win 98 σε ένα μικρό partition με dual boot μόνο για αυτές ;)

 

Καλά, μην ορκίζεσαι ότι στα Macs με Intel επεξεργαστές θα μπορείς να εγκαταστήσεις Windows. Θα έχει προνοήσει η Apple. :lol: Πάντως μπορείς και τώρα να κάνεις τη δουλειά σου, αν δεν πρόκειται για πολύ απαιτητικές εφαρμογές, με το Virtual PC 7 for Mac.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην ορκίζεσαι ότι στα Macs με Intel επεξεργαστές θα μπορείς να εγκαταστήσεις Windows. Θα έχει προνοήσει η Apple. :lol: Πάντως μπορείς και τώρα να κάνεις τη δουλειά σου, αν δεν πρόκειται για πολύ απαιτητικές εφαρμογές, με το Virtual PC 7 for Mac.
Και 'γω στην αρχή έτσι νόμιζα....

 

Θα το μάθουμε τον Ιανουάριο....

:p

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην ορκίζεσαι ότι στα Macs με Intel επεξεργαστές θα μπορείς να εγκαταστήσεις Windows. Θα έχει προνοήσει η Apple. :lol: Πάντως μπορείς και τώρα να κάνεις τη δουλειά σου, αν δεν πρόκειται για πολύ απαιτητικές εφαρμογές, με το Virtual PC 7 for Mac.

 

Τη μέρα της ανακοίνωσης οι άνθρωποι της apple είπαν ότι ναι μεν θα απαγορέυσουν την εγκατάσταση του MacOS X σε PC άλλων κατασκευαστών αλλά δεν θα εμποδίσουν την εγκατάσταση windows στα δικά τους μηχανήματα. Οπότε αυτό που λέει ο pithagoras θα γίνεται.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Τη μέρα της ανακοίνωσης οι άνθρωποι της apple είπαν ότι ναι μεν θα απαγορέυσουν την εγκατάσταση του MacOS X σε PC άλλων κατασκευαστών αλλά δεν θα εμποδίσουν την εγκατάσταση windows στα δικά τους μηχανήματα. Οπότε αυτό που λέει ο pithagoras θα γίνεται.

 

Καλά, και μέσα Σεπτεμβρίου στο Παρίσι είπε ο Jobs ότι 'α δε σκοπεύουμε να βγάλουμε iPod που να παίζει video, ποιός το χρειάζεται, κανείς' και σε 2 εβδομάδες έβγαλε iPod που να παίζει video.

 

Πάντως, όπως τα λες τα είπαν, και νομίζω ότι μόνο να κερδίσουν έχουν με μια τέτοια κίνηση. Άλλωστε, απ'ό,τι ακούγεται, έχουν πατεντάρει και ειδκό τρόπο για πολλαπλά boot.

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ

 

Αυτό το 97 που βλέπω στην στήλη CPUπάνω στην καρτέλα Διαδίκασία Αδράνειας στις Διεργασίες (της Διαχείρισης εργασιών των Windows) πόσο κακό να είναι άραγε;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ

 

Αυτό το 97 που βλέπω στην στήλη CPUπάνω στην καρτέλα Διαδίκασία Αδράνειας στις Διεργασίες (της Διαχείρισης εργασιών των Windows) πόσο κακό να είναι άραγε;;;

 

Καθόλου κακό. Ο αριθμός αυτός δείχνει το διαθέσιμο υπόλοιπο του ποσοστού χρήσης της CPU. Φερ' ειπείν, αν σου δείχνει 97 κάνε μια ταξινόμηση ανά CPU και δες την/τις διεργασία/-ες που σου «τρώνε» το 3. ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να περιμένει μέχρι το intel PB θα σου έλεγα με τα 1000! Αν το χρειάζεσαι τώρα? τι να σου πώ? είναι θέμα λειτουργικού, εγώ χρειάζομαι συγκεκριμένες windows only εφαρμογές και δεν μπορώ να παω σε Mac OS....

Τον Ιανουάριο....

 

iBook σου 'ρχομαι...

 

τι είναι το intel PB ????

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου κακό. Ο αριθμός αυτός δείχνει το διαθέσιμο υπόλοιπο του ποσοστού χρήσης της CPU. Φερ' ειπείν, αν σου δείχνει 97 κάνε μια ταξινόμηση ανά CPU και δες την/τις διεργασία/-ες που σου «τρώνε» το 3. ;)

 

Thanks φίλε, απλά έβλεπα μία καθυστέρηση και νόμισα ότι δεν βλέπω καλά τους αριθμούς... ;)

 

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...