Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως γίνεται αυτο το μοντέλο http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=BrandedNote&cp_id=53258

να το δίνει το καρφουρ με 512 mb μνήμη & 60gb σκληρό??????

 

-για το fujitsu siemens amilo L1300 τι λετΕ??

 

- αποφεύγω την acer μετα απο το θέμα που διάβασα εδώ στο myphone.

 

πείτε μου παίδες διοτι μες στην μεγάλη εβδομάδα θα κάνω την αγορα.έχω πελαγώσει.αυτα που θέλω απαραιτήτως είναι 60gb sklhros,512mb mnhmh,centrino epeksergasth kai ama ginete 15,4" othonh.kati tetoio koitaw.kai na mhn ksepernv ta 1000eyrw me tipota. :cry:

 

File mou ego den pisteyo oti ta acer prepei na ta apofeygeis giati isos vreis tin lysi pou thes sto orio tis timis pou theteis ;)

To exo grapsei k pio pano ... Ama einai na sou katsei i stravi , tha sou katsei eite pareis acer eite oti na nai.

Gia ta fujitsu siemens genika exo akousei k thetika k arnitika opos alloste k gia ola ta laptop.Gia ti seira L1300 den exo akousei kati sygkekrimeno alla den leei k tipota apo epidoseis an to sygkrineis me ta parakato montela.K ektos autou ton vriskeis k me 800 euro peripou, alla den aksizei pisteyo.

Ego tha sou protina ta eksis laptop me 1000 euros :

Toshiba A50-111

HEWLETT PACKARD ZE2060EA

k enan Acer alla den thymamai akrivos poio montelo einai alla exei ta idia xaraktiristika me ta dyo parapano montela.

( Na thymasai oti i TOSHIBA dinei 2 xronia eggyisi ! Poli simantiko ! )

 

Kati teleutaio poli simantiko gia olous tous ipopsifious agorastes laptop:

Otan epsaxna laptop , eixa thesei os orio 1200 euros , evlepa omos oti ola ma ola eixan metria eos xalia karta grafikon k analysi 1024*768. Otan omos eida analysi 1280*800 se wide othoni , edosa kati parapano k den stravonomai ...

An thelete kati ftino , parte kati ftino ! An thelete kati pou na aksizei parte k kati kalytero gia ta matia sas! Pistepste me ! Den tha to metanoiosete ... :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό παίδες τι σας λέει? http://www.electroniki.gr/product.asp?id=13136

 

FUJITSU-SIEMENS AMILO A 1640

Processor AMD MOBILE SEMPRON 3000+

RAM 512MB ( 2x256MB)

Hard Disk 80GB

Optical drive DVD+R/DL+RW-R-RW

Display 15.4 TFT WXGA (1200 x 800 pixels)

Operating syst. Windows XP Greek

Graphics Shared up to 128MB

Modem 56 K

LAN 10/100Mbps

WLAN

 

900 ευρώ? Ενταξει δεν ειναι για games αλλα έχει 512 ραμ και 80άρη δίσκο. Ο sempron αυτός είναι πολύ χάλια? :O

Link to comment
Share on other sites

An einai na pliroseis metrita mporeis na vreis sti Stournari ton Toshiba A50-111 me 1000euros eite ton HEWLETT PACKARD ZE2060EA sta idia lefta pali isos k ligotero. Mia aporia ... autos o Acer pou les ti analisi sikonei ? Giati an einai 1024*768 den tha exei diafora apo autous pou sou eipa logo kartas grafikon, toulaxiston oson afora to perivallon ergasias sta windows.

 

 

Καταρχήν ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου :)

Τα κοίταξα τα μοντέλα που λες,ωραία notebooks αλλά καμοια 200ευρώ ακριβότερα :O

Στη σύγκριση που έκανα,έχουν Centrino M 725 (2MB L2, 1.60GHz, 400MHz FSB) ,ενώ ο Acer M 730 (2MB L2, 1.60GHz, 533MHz FSB) ,λεπτομέρεια θα μου πεις! :D Κάρτα γραφικών έχω την εντύπωση ότι έχουν onboard,shared memory,όχι ότι καλύτερο σε σύγκριση με μια ATI MOBILITY RADEON X600 με 64 MB external DDR video RAM ;) ,λοιπά χαρακτηριστικά οκ!

Μάλλον στο acer καταλήγω ,value for money είναι με τέτοια χαρακτηριστικά και τιμή! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου :)

Τα κοίταξα τα μοντέλα που λες,ωραία notebooks αλλά καμοια 200ευρώ ακριβότερα :O

Στη σύγκριση που έκανα,έχουν Centrino M 725 (2MB L2, 1.60GHz, 400MHz FSB) ,ενώ ο Acer M 730 (2MB L2, 1.60GHz, 533MHz FSB) ,λεπτομέρεια θα μου πεις! :D Κάρτα γραφικών έχω την εντύπωση ότι έχουν onboard,shared memory,όχι ότι καλύτερο σε σύγκριση με μια ATI MOBILITY RADEON X600 με 64 MB external DDR video RAM ;) ,λοιπά χαρακτηριστικά οκ!

Μάλλον στο acer καταλήγω ,value for money είναι με τέτοια χαρακτηριστικά και τιμή! :cool:

 

 

Na sai kala! Apla na sou ksanapo oti eidika gia ton HP , mporeis na ton vreis 800 euro stin Stournari ... sta sigoura giati prin ena mina rotisa.

 

( Pantos k o Acer einai mia xara laptop me poli kala xaraktiristika , apla des laptop se analisi 1024*768 k meta des 1280*800 se wide k eilikrina pes mou ... )

 

Panta filika ! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό παίδες τι σας λέει? http://www.electroniki.gr/product.asp?id=13136

 

FUJITSU-SIEMENS AMILO A 1640

Processor AMD MOBILE SEMPRON 3000+

RAM 512MB ( 2x256MB)

Hard Disk 80GB

Optical drive DVD+R/DL+RW-R-RW

Display 15.4 TFT WXGA (1200 x 800 pixels)

Operating syst. Windows XP Greek

Graphics Shared up to 128MB

Modem 56 K

LAN 10/100Mbps

WLAN

 

900 ευρώ? Ενταξει δεν ειναι για games αλλα έχει 512 ραμ και 80άρη δίσκο. Ο sempron αυτός είναι πολύ χάλια? :O

 

καλός φαίνεται και εχει και wide οθόνη, να μας πει γνώμη και ο φίλος ΙNDYJONES.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το εξής notebook :

Acer TravelMate TM4101LMi

Centrino Μ730 1.6GHz

RAM 512MB

HDD 60GB

DVD-RW DUAL Pioneer

15" XTFT

ATI MOBILITY™ RADEON® X600 64 MB

WINDOWS XP HOME GR

 

More info εδώ

Με φπα είναι στα 1065 ευρώ,στα λεφτά που θέλω δηλαδή και απο ένα search που έκανα δε βρήκα κάτι άλλο!

 

 

Τα φώτα σας και μια γνώμη plz! :rolleyes:

 

 

quasimodo αν καταλήξεις σε καποιο μοντέλο πές μου, γιατί βλέπω οτι στον οικονομικό τομεα ψάχνουμε κάτι παρόμοιο.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

καλός φαίνεται και εχει και wide οθόνη, να μας πει γνώμη και ο φίλος ΙNDYJONES.

 

τον αγορασα σημερα απο electroniki 899 ευρω.

Δεν εχει 80γιγα δισκο αλλα 60. Κατα τα αλλα αν δεν τον χρειαζεσαι για παιχνιδια ειναι καλος. Εχει ωραια οθόνη 512 μνημη dual layer κλπ.Δε μου αρεσε μονο η αισθηση του πληκτρολογιου.

Link to comment
Share on other sites

καλός φαίνεται και εχει και wide οθόνη, να μας πει γνώμη και ο φίλος ΙNDYJONES.

 

τον αγορασα σημερα απο electroniki 899 ευρω.

Δεν εχει 80γιγα δισκο αλλα 60. Κατα τα αλλα αν δεν τον χρειαζεσαι για παιχνιδια ειναι καλος. Εχει ωραια οθόνη 512 μνημη dual layer κλπ.Δε μου αρεσε μονο η αισθηση του πληκτρολογιου.

Link to comment
Share on other sites

τον αγορασα σημερα απο electroniki 899 ευρω.

Δεν εχει 80γιγα δισκο αλλα 60. Κατα τα αλλα αν δεν τον χρειαζεσαι για παιχνιδια ειναι καλος. Εχει ωραια οθόνη 512 μνημη dual layer κλπ.Δε μου αρεσε μονο η αισθηση του πληκτρολογιου.

μεγειά ! οτι αλλο παρατηρήσεις πεστο. γενικα είναι παχύς?ποσα kg είναι??

βλακεια αυτο αφου λεει 80 γιγα σκληρό γιατι 60?

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

καλός φαίνεται και εχει και wide οθόνη, να μας πει γνώμη και ο φίλος ΙNDYJONES.

 

Kalos mou fainetai , an k den exo doulepsei me amd epeksergastes pote sto parelthon , k den tha to riskara. Apo ti stigmi kiolas pou exoun vgei oi centrino , k den thermainontai oso oi P4 , giati kapoios na strafei se Amd ?

Mporei na einai k kalos , den ksero ...

 

Tha itan kali idea na kanoume kapoia benchmark ,pano se cpu , karta grafikon klp , oloi osoi exoume kapoia laptop edo , gia na voithisoume tous ypopsifious agorastes ...

Ti lete ?

Link to comment
Share on other sites

quasimodo αν καταλήξεις σε καποιο μοντέλο πές μου, γιατί βλέπω οτι στον οικονομικό τομεα ψάχνουμε κάτι παρόμοιο.

 

Και εγώ παιδιά γύρω στα 1000 ευρώ ψάχνω κάτι και απ'ότι βλέπω το καλύτερο value for money έχουν τα Acer, αλλα μ'αυτά που διαβάζω κατα καιρούς στα φορουμς για προβλήματα και για service έχω τρομάξει.. :O

 

@liana Τhanks για τις πληροφορίες. Οι μπαταρία του πόσο κρατάει? Κανένα παιχνίδι δοκίμασες ή δεν υποφέρεται με τίποτα :p?

Link to comment
Share on other sites

paidia molis xthes agorasa ton 4101 wlmi kai simera to proi anakalipsa ayto to site - exou kai to onoma. Gia na apanthso ston furious ego den exo apla tromaksei me ayta pou diabasa. Alla apo tin eos tora empeiria mou genika me ta mhxanimata einai oti einai na sou katsei i oxi elatomatiko. An sou katsei tetoio oute antiprosopeia se sozei oute to INKA oute o theos o idios! Molis exo perissoteri empeiria apo to sygkekrimeno mhxanaki tha ti moirasto. Errwso..
Link to comment
Share on other sites

quasimodo αν καταλήξεις σε καποιο μοντέλο πές μου, γιατί βλέπω οτι στον οικονομικό τομεα ψάχνουμε κάτι παρόμοιο.

 

Τελικά πήγα και πήρα τον 4101LΜΙ που είχα βάλει στο μάτι ,χτες το βράδυ! :cool: Πρώτες εντυπώσεις...με τρόμαζει η υσηχία του,διάβαζα ότι είναι αθόρυβοι οι centrino,άλλα τόσο πολύ?! :p

Θα συμφωνήσω όσο αναφορά τα acer,με τον xipol_stagathia,σε όλα τα πράγματα ισχύει λίγο πολύ αυτό! :)

Φίλε indy,θα συμφωνήσω για τις οθόνες που λές αλλά no money..no honey που λένε :w00t: :O Εδώ ο 4101 wlmi με τον LMI που είναι ίδιοι ,λόγω wide οθόνης ο 1ος έχει 200-250ευρώ παραπάνω! :confused: 1024*768 πάντως οθόνη του LMI μια χαρά τα πάει..χτες το βράδυ το είχα κάνει dvd cinema :p

Link to comment
Share on other sites

μεγειά ! οτι αλλο παρατηρήσεις πεστο. γενικα είναι παχύς?ποσα kg είναι??

βλακεια αυτο αφου λεει 80 γιγα σκληρό γιατι 60?

 

ειναι πολυ λεπτος, και ο απο θορυβο ειναι σχεδον αθορυβος.Παιχνιδια δεν εχω καθολου γι αυτο δεν μπορω να κρινω αν τα τρεχει εστω και λιγο.Για τη μπαταρια θα σας πω αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε indy,θα συμφωνήσω για τις οθόνες που λές αλλά no money..no honey που λένε :w00t: :O Εδώ ο 4101 wlmi με τον LMI που είναι ίδιοι ,λόγω wide οθόνης ο 1ος έχει 200-250ευρώ παραπάνω! :confused: 1024*768 πάντως οθόνη του LMI μια χαρά τα πάει..χτες το βράδυ το είχα κάνει dvd cinema :p

 

Kaloriziko loipon file mou !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Para polla lefta !!! :shock: Mono k mono epeidi einai sony ... :down:

Pisteyo den aksizei file mou ...

 

πληρώνεις 1200 ευρώ για τα χαρακτηριστικά του και 1000ευρώ για το όνομα sony!! :shifty: :X

Link to comment
Share on other sites

τι να πω.μου αρεσει.θελω να παρω κατι οχι πολυ μεγαλο.και ειναι η καλυτερη επιλογη.να ρωτησω κατι;αναβαθμιση της καρτας γραφικων γινεται σε φορητους;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα και πήρα τον 4101LΜΙ που είχα βάλει στο μάτι ,χτες το βράδυ! :cool: Πρώτες εντυπώσεις...με τρόμαζει η υσηχία του,διάβαζα ότι είναι αθόρυβοι οι centrino,άλλα τόσο πολύ?! :p

Θα συμφωνήσω όσο αναφορά τα acer,με τον xipol_stagathia,σε όλα τα πράγματα ισχύει λίγο πολύ αυτό! :)

Φίλε indy,θα συμφωνήσω για τις οθόνες που λές αλλά no money..no honey που λένε :w00t: :O Εδώ ο 4101 wlmi με τον LMI που είναι ίδιοι ,λόγω wide οθόνης ο 1ος έχει 200-250ευρώ παραπάνω! :confused: 1024*768 πάντως οθόνη του LMI μια χαρά τα πάει..χτες το βράδυ το είχα κάνει dvd cinema :p

 

καλορίζικος και απροβλημάτιστος! αντε να δούμε εγώ που θα καταλήξω.

 

:) οτι παρατηρήσεις εντυπώσεις εχεις στην συνεχεια ενημέρωσε

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

επίσης αν μπορείς πές μου απο πού τον πήρες και πόσο?ελπίζω να μην γίνομαι αδιάκριτος
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

τι να πω.μου αρεσει.θελω να παρω κατι οχι πολυ μεγαλο.και ειναι η καλυτερη επιλογη.να ρωτησω κατι;αναβαθμιση της καρτας γραφικων γινεται σε φορητους;

 

 

Δύσκολα φίλε, πολύ δύσκολα....

Γι' αυτό διάλεξε κάτι που θα κρατήσει όσο γίνεται περισσότερο, αν και ακόμη και αυτό πια, δεν μπορείς να το ρυθμίσεις εσύ παρά μόνο οι εξελίξεις.

 

πάντα σύμφωνα με τις ανάγκες σου βέβαια...Και τα διαθέσιμα ευρώα...

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...