Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.....Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ (ΟΥΤΕ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ Η ΕΠΙΣΚΕΥΗ) ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΚ...ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΛΩΣ ΕΝΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕ USB ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΞΑΝΑΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ.

ΚΑΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ.....ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ?????

ΑΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ BLUE RAY ΦΥΣΙΚΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ... ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 50-60 €......ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΔΕΚΤΕΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ :O

 

Προτείνω πρώτα να ρωτήσεις τι θα σου κοστίσει η αλλαγή του εσωτερικού και μετά να ψάξεις για εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προτείνω πρώτα να ρωτήσεις τι θα σου κοστίσει η αλλαγή του εσωτερικού και μετά να ψάξεις για εξωτερικό.

 

ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΩ ΜΑΙΛ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΗΛΙΘΙΟ!!!!

ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΝ

Let's conspire to re-ignite

All the souls that would die just to feel alive!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΩ ΜΑΙΛ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΗΛΙΘΙΟ!!!!

ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΝ

Πηγαινε βαλε ενα εσωτερικο.κστος αν θυμαμαι καλα 70-80 ευρο με την τοποθετηση.

αν δεν θελεις,παρε ενα εξωτερικο που οι τιμες παιζουν απο 50 ευρο και ανω.:)

 

επισης γραψε με μικρους χαρακτηρες γιατι ετσι δειχνεις σαν να φωναζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε βαλε ενα εσωτερικο.κστος αν θυμαμαι καλα 70-80 ευρο με την τοποθετηση.

αν δεν θελεις,παρε ενα εξωτερικο που οι τιμες παιζουν απο 50 ευρο και ανω.:)

 

επισης γραψε με μικρους χαρακτηρες γιατι ετσι δειχνεις σαν να φωναζεις.

 

::rolleyes:χαχαχ οκ. σορρυ ..δεν το ηξερα οτι δινω αυτη την εντυπωση!!!!

λοιπον το συγκεκριμενο μοντελο που εχει μεσα δεν υπαρχει ελλαδα..το βρηκα απο σαιτ εξωτερικου και κανει 70€+ εξοδα αποστολης.

το θεμα ειναι ομωσ ποιοσ να στο ανοιξει???παλι δεν εμπιστευεσαι τον οποιοδηποτε.......πηγα ρωτησα και στο πλαισιο και μου ειπαν οτι δεν τα ανοιγουν καν...τα στελνουν και αυτοι τα κεντρικα!!!!

ναι αλλα να το στειλω και να μου κανουν παλι 3 βδομαδεσ να το επιστρεψουν!!!!!δεν εχω την διαθεση αυτη την φορα να μεινω χωρισ λαπτοπ!!!ε ολο και κατι αλλο θα χαλασει πιστευω...και θα παει μια και καλη!!!!

δεν ξερω τα θεωρουσα πολυ καλα τα ΗΡ αλλα απογοητευτικα .........

Let's conspire to re-ignite

All the souls that would die just to feel alive!!

Link to comment
Share on other sites

::rolleyes:χαχαχ οκ. σορρυ ..δεν το ηξερα οτι δινω αυτη την εντυπωση!!!!

λοιπον το συγκεκριμενο μοντελο που εχει μεσα δεν υπαρχει ελλαδα..το βρηκα απο σαιτ εξωτερικου και κανει 70€+ εξοδα αποστολης.

το θεμα ειναι ομωσ ποιοσ να στο ανοιξει???παλι δεν εμπιστευεσαι τον οποιοδηποτε.......πηγα ρωτησα και στο πλαισιο και μου ειπαν οτι δεν τα ανοιγουν καν...τα στελνουν και αυτοι τα κεντρικα!!!!

ναι αλλα να το στειλω και να μου κανουν παλι 3 βδομαδεσ να το επιστρεψουν!!!!!δεν εχω την διαθεση αυτη την φορα να μεινω χωρισ λαπτοπ!!!ε ολο και κατι αλλο θα χαλασει πιστευω...και θα παει μια και καλη!!!!

δεν ξερω τα θεωρουσα πολυ καλα τα ΗΡ αλλα απογοητευτικα .........

για ολα τα λαπτοπ η μοναδα cd-dvd recorder ειναι ιδια! εχω αλλαξει σε toshiba 2 & σε HP.

επισης αλλαζει πολυ ευκολα.απλα το ξεκουμπωνεις.

παντως σε συμφερει να εχεις ενα φορητο,αλλωστε τα φορητα τα καινουργια ειναι σε μικρες διαστασεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για ολα τα λαπτοπ η μοναδα cd-dvd recorder ειναι ιδια! εχω αλλαξει σε toshiba 2 & σε HP.

επισης αλλαζει πολυ ευκολα.απλα το ξεκουμπωνεις.

παντως σε συμφερει να εχεις ενα φορητο,αλλωστε τα φορητα τα καινουργια ειναι σε μικρες διαστασεις.[/quote

να στο στειλω???

Let's conspire to re-ignite

All the souls that would die just to feel alive!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.image.gr/products/?Sid=5&Cid=29&Pid=1001

 

Για αυτό, τι γνώμη έχετε?

Δεν έχω τις τρελές απαιτήσεις, αλλά για τα λεφτά του είναι καλό??

(Προτιμώ οθόνη μικρότερη από το κλασικό 15,4 ή 15,6).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://www.image.gr/products/?Sid=5&Cid=29&Pid=1001

 

Για αυτό, τι γνώμη έχετε?

Δεν έχω τις τρελές απαιτήσεις, αλλά για τα λεφτά του είναι καλό??

(Προτιμώ οθόνη μικρότερη από το κλασικό 15,4 ή 15,6).

Aυτο θα παρεις..

 

αψογο - τελειο

ιδανικος συνδυασμος

αποδοσης-μεγεθους οθονης-βαρους-αυτονομιας-τιμης

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Aυτο θα παρεις..

 

αψογο - τελειο

ιδανικος συνδυασμος

αποδοσης-μεγεθους οθονης-βαρους-αυτονομιας-τιμης

 

Και εγώ έτσι νομίζω.

Το έχω βάλει στο μάτι:):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://www.image.gr/products/?Sid=5&Cid=29&Pid=1001

 

Για αυτό, τι γνώμη έχετε?

Δεν έχω τις τρελές απαιτήσεις, αλλά για τα λεφτά του είναι καλό??

(Προτιμώ οθόνη μικρότερη από το κλασικό 15,4 ή 15,6).

εγω :blink: οτι ειναι πολυ ακριβο :cold:

 

θα δωσεις 700 ευρο για λαπτοπ με 12 ιντσες οθονη!! εγω προσωπικα δεν εχω και την καλυτερη γνωμη για τα Lg! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι νομίζω.

Το έχω βάλει στο μάτι:):)

 

OXI! ΛΑΘΟΣ! Δεν αναφερομουν σε αυτο! :X:cry: :lol:

 

και εχει δικιο και ο raver!

 

εννοουσα αυτο !

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=14526

 

ξεχασα το link!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εγω :blink: οτι ειναι πολυ ακριβο :cold:

 

θα δωσεις 700 ευρο για λαπτοπ με 12 ιντσες οθονη!! εγω προσωπικα δεν εχω και την καλυτερη γνωμη για τα Lg! :cool:

 

Mα σε αυτή την περίπτωση, η μικρή οθόνη είναι πιο ακριβή από τη μεγάλη.

Για λάπτοπ το θέλω, όχι για σταθερό.

 

Έχεις άλλη πρόταση στις 12 ή 13 ίντσες?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://www.image.gr/products/?Sid=5&Cid=29&Pid=1001

 

Για αυτό, τι γνώμη έχετε?

Δεν έχω τις τρελές απαιτήσεις, αλλά για τα λεφτά του είναι καλό??

(Προτιμώ οθόνη μικρότερη από το κλασικό 15,4 ή 15,6).

 

 

ριξε και μια ματια εδω...θα βρεισ παρα πολλα..http://www.skroutz.gr/c/25/laptop/f/5462_5621/201-300-GB.html?price_max=700.001

Let's conspire to re-ignite

All the souls that would die just to feel alive!!

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται καλύτερο από το LG.:)

MacBook! :p

 

Οκ, θέλω windows, έχω βίτσιο.:p

 

Άλλη λύση είναι αυτό:

http://www.toshiba.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=461&Itemid=489

με παραπλήσια τιμή.

 

ΕDIT:

Dual core δεν ψωνίζω.

Γι αυτό η τιμή δεν μπορεί να είναι μόνο 400 - 500 ευρώ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 4 χρόνια ένα Fujitsu Siemens Amilo Pro V 2020..Μπορώ να πω ότι είναι σκυλί γιατί με τέτοια κακομεταχείριση που του έχω κάνει ακόμα αντέχει..Βέβαια τώρα τελευταία παρατηρώ ότι τρώει πιο συχνά κολλήματα παρόλο που έκανα πρόσφατα format και είναι ακόμα ελαφρύ από διάφορα προγράμματα..Έτσι σκέφτομαι να τον αντικαταστήσω και θα ήθελα κάποια πρόταση με 2 κύρια χαρακτηριστικά

 

1)ο σκληρός να είναι τουλάχιστον 300 gb

2)η οθόνη θα προτιμούσα να είναι 15.4 ή 15 ίντσες.

 

Ευχαριστω

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Mα σε αυτή την περίπτωση, η μικρή οθόνη είναι πιο ακριβή από τη μεγάλη.

Για λάπτοπ το θέλω, όχι για σταθερό.

 

Έχεις άλλη πρόταση στις 12 ή 13 ίντσες?:worry:

 

σε 11'6 ιντσες Asus Eee PC 1101 στα 390 ευρο - Lenovo IdeaPad S12 12'1 ιντσες 420 ευρο,επισης βγαζει και η MSI ενα 12 ιντσες κατω απο 500 ευρο,αλλα δεν θυμαμαι τον κωδικο.

αποκλειω τα acer γιατι τα θεωρω "πεταμενα λεφτα" :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε 11'6 ιντσες Asus Eee PC 1101 στα 390 ευρο - Lenovo IdeaPad S12 12'1 ιντσες 420 ευρο,επισης βγαζει και η MSI ενα 12 ιντσες κατω απο 500 ευρο,αλλα δεν θυμαμαι τον κωδικο.

αποκλειω τα acer γιατι τα θεωρω "πεταμενα λεφτα" :)

 

Ρε συ raver....

Καταρχήν, δεν θέλω netbook, θέλω notebook.Οπότε το eee τι να το κάνω?

 

Τα υπόλοιπα, δεν μπαίνω στον κόπο να τα κοιτάξω, γιατί από τις τιμές καταλαβαίνω ότι δεν είναι core2duo. Δεν θέλω ΤΟ power laptop, αλλά να είναι διπλοπύρινο.

 

Αν δείς τιμές, θα καταλάβεις ότι το LG δεν είναι ακριβό.

 

http://www.toshiba.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=461&Itemid=489

 

Αυτό???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ raver....

Καταρχήν, δεν θέλω netbook, θέλω notebook.Οπότε το eee τι να το κάνω?

 

Τα υπόλοιπα, δεν μπαίνω στον κόπο να τα κοιτάξω, γιατί από τις τιμές καταλαβαίνω ότι δεν είναι core2duo. Δεν θέλω ΤΟ power laptop, αλλά να είναι διπλοπύρινο.

 

Αν δείς τιμές, θα καταλάβεις ότι το LG δεν είναι ακριβό.

 

http://www.toshiba.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=461&Itemid=489

 

Αυτό???

τωρα το λες καλα! εγω ψαχνω κατι με βαση τις ιντσες και οπως ειπες παραπανω θελεις λαπτοπ.

οκ! παω πασο..ο Τoshiba ο tecra ειναι κορυφη! και σττην τιμη που θελεις.χτυπα'τον ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τωρα το λες καλα! εγω ψαχνω κατι με βαση τις ιντσες και οπως ειπες παραπανω θελεις λαπτοπ.

οκ! παω πασο..ο Τoshiba ο tecra ειναι κορυφη! και σττην τιμη που θελεις.χτυπα'τον ;)

Ωραία, συνεννοηθήκαμε:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα macbook pro 2ετιας μπορει να μου δωσει καποιος μερικες οδηγιες για το πως να συμπεριφερομαι στην μπαταρια του. δεν ξερω γιατι αλλα η αποδοση της εχει πεσει υπερβολικα πολυ σε σχεση με τοτε που το πηρα.... κυριως το λειτουργω με την μπριζα... πρεπει να την βγαζω την μπαταρια οταν το εχω στο ρευμα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα macbook pro 2ετιας μπορει να μου δωσει καποιος μερικες οδηγιες για το πως να συμπεριφερομαι στην μπαταρια του. δεν ξερω γιατι αλλα η αποδοση της εχει πεσει υπερβολικα πολυ σε σχεση με τοτε που το πηρα.... κυριως το λειτουργω με την μπριζα... πρεπει να την βγαζω την μπαταρια οταν το εχω στο ρευμα?

 

Ναι, θα έπρεπε να την βγάζεις.

Τώρα πιά, ότι και να κάνεις, η μπαταρία έχει εξαντληθεί τόσο πολύ που δεν γλυτώνεις την αγορά καινούριας (αν θέλεις να το χρησιμοποιείς και εκτός πρίζας.)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του πρώτου laptop με πρόβλεψη για χρήση τουλάχιστον τα επόμενα 3-4 χρόνια σε εφαρμογές τύπου Word-Excel, Internet αλλά και "light" Multimedia (επεξεργασία εικόνας από φωτογραφική μηχανη, ανάγνωση video(μόνο) - μάλλον μη πίθανη η επεξεργασία video).

 

Στα χρήματα που διαθέτω προκύπτουν προσφορές με επεξεργαστή Intel Τ6500-6600 και με μνήμη 3-4 Gb RAM, 320 -500 gb HD

 

Η ερώτηση μου είναι αν με αυτά τα χαρακτηριστικά θα διατηρήσω μια αξιοπρεπή ταχύτητα στο laptop (κοινώς δεν θα σέρνεται/ επιθυμώ σχετικά άμεση απόκριση), ιδίως με πρόβλεψη άμεσης εγκατάστασης των Windows 7.

 

Eυχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του πρώτου laptop με πρόβλεψη για χρήση τουλάχιστον τα επόμενα 3-4 χρόνια σε εφαρμογές τύπου Word-Excel, Internet αλλά και "light" Multimedia (επεξεργασία εικόνας από φωτογραφική μηχανη, ανάγνωση video(μόνο) - μάλλον μη πίθανη η επεξεργασία video).

 

Στα χρήματα που διαθέτω προκύπτουν προσφορές με επεξεργαστή Intel Τ6500-6600 και με μνήμη 3-4 Gb RAM, 320 -500 gb HD

 

Η ερώτηση μου είναι αν με αυτά τα χαρακτηριστικά θα διατηρήσω μια αξιοπρεπή ταχύτητα στο laptop (κοινώς δεν θα σέρνεται/ επιθυμώ σχετικά άμεση απόκριση), ιδίως με πρόβλεψη άμεσης εγκατάστασης των Windows 7.

 

Eυχαριστώ.

 

Γειά σου φίλε,

καταρχάς πές μας τί χρηματικό ποσό διαθέτεις και σε τί οθόνη θές να καταλήξεις & επεξεργαστή (π.χ.16.4'',Intel Core 2 Duo(Core Duo);,Bluetooth,1000€ κ.τ.λ.). Το να μας λές 3-4GB Ram, 320-500GB,δέν καταλαβένουμε κάτι.Ότι λάπτοπ και να πάρεις σε όλα γίνεται να εγκαταστήσεις τα Windows 7 (32-bit/64-bit),εκτός και αν ενοείς δωρεάν Upgrade στα Windows 7 με την αγορά νέου λάπτοπ.Εδώ σου έχω κάτι, δές και μας λές:

http://www.pixmania.gr/gr/gr/3683880/art/sony/vaio-vgn-nw11z-t-ae-ooa-e.html?srcid=7255&Partenaire=skroutz&CodePromo=oui&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyNTU2ODI2MDU7UGFydGVuYWlyZT1za3JvdXR6JkNvZGVQcm9tbz1vdWk=

 

http://www.e-laptops.gr/product.php?prd=768

 

http://www.lap-tops.gr/product_info.php?products_id=496

 

Πάντα φιλικά :),

Μανώλης.

 

Υ.Γ.: Να γράφεις ακόμα και την παραμικρή λεπτομέρια είναι ακόμα καλύτερα γιατί δίνεις τον άλλον να καταλάβει τι ακριβώς θέλεις.;)

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξω τη μπαταρία ενός turbox πρέπει υποχρεωτικά να πάω στο πλαίσιο, ή μπορώ να πάω σε οποιοδήποτε κατάστημα? Απλα δεν ξέρω καθόλου τη μοντέλο μπαταρίας φοράει.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...