Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αυτό έχει το σήμα του bluetooth αλλά δεν έχει bluetooth!

Βασικά οκ.. το λαπτοπ δεν το επιλέξαμε με βάση το bluetooth. Βέβαια έχω αρχίσει να μετανιώνω για την επιλογή που κάναμε. Έχει διάφορα προβλήματα. Το μικρόφωνο όποτε θέλει λειτουργεί.. συνήθως πρέπει να "πειράξω" τις ρυθμίσεις του για να λειτουργήσει, χάνεται η ρύθμιση της ώρας που και που και πηγαίνει 2-3 ώρες πιο πίσω και γενικώς τρώει κάτι κολλήματα που και αναγκάζεσαι να το κλείσεις από το κουμπί και να το ανοίξεις ξανά..

 

Επίσης ο επεξεργαστής νόμιζα ότι δεν θα είχε μεγάλη διαφορά από τα 10άρια τα οποία έχουν 1,6Ghz ενώ αυτό έχει 1,33Ghz. Βλέπει ο αδερφός μου τους φίλους του που βάζουν παιχνίδια και είναι "οκ" και του αδερφού μου σέρνεται με τα ίδια παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς η acer δεν είναι και από τις πιο αξιόπιστες εταιρίες.Τα netbook όμως είναι καθαρά για νετ και μόνο, μην περιμένεις τίποτα παραπάνω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το λαπτοπ.

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907252

 

πως το βλεπεται καλο η αστο καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το λαπτοπ.

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907252

 

πως το βλεπεται καλο η αστο καλυτερα?

 

Για την τιμή που το δίνουν έχει ικανοποιητικά χαρακτηριστικά...Ωστόσο αν έχεις υψηλές απαιτήσεις δεν είναι κ ότι καλύτερο! Ανάλογα τις ανάγκες που έχεις βέβαια!;) Λάβε υπόψη σου επίσης ότι πλέον τα περισσότερα laptop από εδώ κ στο εξής θα "φοράνε" το νέο λειτουργικό...τα windows 7 -αυτό που βλέπεις έχει τα vista- ενώ σιγά σιγά κάνουνε κ την εμφάνιση τους τα πρώτα laptop με τους 4πήρυνους επεξεργαστές της INTEL!Κατά την γνώμη μου είναι μια μέτρια επιλογή αλλά όπως σου είπα κ πριν είναι ανάλογα για το τι ακριβώς το θες;;;Αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις τότε μπορεί να αποδειχτεί κ μια άριστη επιλογή για σένα...:O

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι ειδες στο συγκεκκιμενο laptop και σου αρεσε? Με μια γρηγορη ματια στο e-shop, με 50 ευρω παραπανω εχει κι αλλες αξιολογες προτασεις.

 

Αλλα οπως ειπε και ο UNEXPECTEDGR, εξαρταται τι ζητας. Αμα το θες για internet και εφαρμογες γραφειου, μπορεις να κοιταξεις και στην κατηγορια των 500-550 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το λαπτοπ.

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907252

 

πως το βλεπεται καλο η αστο καλυτερα?

Που τις βρισκετε αυτές τις μάρκες...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία, μια ερώτηση.

Στο λάπτοπ που βλέπετε στην υπογραφή μου συμβαίνει το εξής.

Υπάρχει η δυνατότητα, με ένα συνδυασμό πλήκτρων (FN + tab) , να κόψω το ρεύμα στο dvd rom και τον card reader με αποτέλεσμα να μην λειτουργούν και να μην φαίνονται πουθενά ότι υπάρχουν (ούτε στο my computer, oύτε στη διαχείριση συσκευών).

 

Το θέμα είναι ότι από προχτές απενεργοποιούνται χωρίς να κάνω εγώ τίποτα και μετά πρέπει να πατήσω το συνδυασμό των πλήκτρων για να κάνω ενεργοποίηση.

Τι κουλό είναι αυτό? Στο bios δεν έχω πειράξει κάτι....

Εγώ δεν θέλω να απενεργοποιούνται ποτέ, αλλά....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι ειδες στο συγκεκκιμενο laptop και σου αρεσε? Με μια γρηγορη ματια στο e-shop, με 50 ευρω παραπανω εχει κι αλλες αξιολογες προτασεις.

 

Αλλα οπως ειπε και ο UNEXPECTEDGR, εξαρταται τι ζητας. Αμα το θες για internet και εφαρμογες γραφειου, μπορεις να κοιταξεις και στην κατηγορια των 500-550 ευρω.

 

 

 

 

Το θέλω για παιχνίδια και ιντερνετ αλλα περισσοτερο παιχνίδια... Αμα εχεις να με προτεινεις κατι πες το μου.....

Link to comment
Share on other sites

Για παιχνιδια πρεπει να δωσεις περιπου 800 ευρω για να εχεις μια αξιοπρεπη καρτα γραφικων. Δες αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Καμμία γνώμη για τα hp 2140(NN355EA)και LG X120?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το θέλω για παιχνίδια και ιντερνετ αλλά περισσότερο παιχνίδια... Αμα εχεις να με προτεινεις κατι πες το μου.....

 

Εγώ πάντως σύντομα πρόκειται να παραγγείλω το νέο TOSHIBA QOSMIO X500...:rolleyes:Κ εμένα με ενδιαφέρει το gaming κ όχι μόνο...Το συγκεκριμένο laptop είναι πάρα πολύ δυνατό κ με καλύπτει απόλυτα στις απαιτήσεις που έχω!Μάλιστα μπορώ να πω ότι μου αντικαθιστά κ τον desktop...:p Εδώ μπορείτε να δείτε τα χαρακτηριστικά του:

 

http://www.ideal.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=735&Itemid=657

 

κ εδώ ένα μικρό video:

 

http://www.youtube.com/watch?v=lVyoeqI33kE

 

To μοναδικό μειονέκτημα του θα έλεγα πως είναι η τιμή του αλλά εδώ ισχύει το ρητό...ότι πληρώνεις παίρνεις! :X

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μαλιστα ειναι σουπερ! αλλα η τιμη του ειναι απαγορευτικη..:cold:

 

γιατι ομως δεν παιρνεις την σειρα G cosmio που κοστιζουν γυρω στα 1500 ευρο και που ειναι εξισου δυνατα και αυτα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

TOSHIBA QOSMIO X500 το ιδανικό laptop για αυτούς που θέλουν να παίζουν παιχνίδια και να μην σέρνονται καθόλου.Αξίζει τα λεφτά του!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μαλιστα ειναι σουπερ! αλλα η τιμη του ειναι απαγορευτικη..:cold:

 

γιατι ομως δεν παιρνεις την σειρα G cosmio που κοστιζουν γυρω στα 1500 ευρο και που ειναι εξισου δυνατα και αυτα..

 

Δεν σου κρύβω φίλε ότι αρχικά κοίταζα αυτή την σειρά... :O Περίμενα όμως πως κ πως τα πρώτα laptop με τους 4πύρηνους επεξεργαστές καθώς κ τα windows 7...Η σειρά X500 είναι οτί ποιο δυνατό έχει βγάλει η TOSHIBA αυτή την στιγμή κ εκτός αυτού η σειρά G είναι με 2πύρηνους επεξεργαστές κ έχει τα windows vista!O πειρασμός είναι πολύ μεγάλος όπως καταλαβαίνεις κ αυτό θα είναι το χριστουγεννιάτικο δώρο μου!:pΠιστευώ ότι αξίζει τα λεφτά του κ με το παραπάνω!:D

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου θέλει να αγοράσει netbook μέχρι 200 ευρώ (γιατί έχει Sony Vaio και θέλει φθηνό netbook...). Ψάξαμε αλλά δεν βρήκαμε. Μήπως ξέρετε εσείς κάποιο κατάστημα που να έχει; Όχι online.
Link to comment
Share on other sites

TOSHIBA QOSMIO X500 το ιδανικό laptop για αυτούς που θέλουν να παίζουν παιχνίδια και να μην σέρνονται καθόλου.Αξίζει τα λεφτά του!

 

Χέρομαι φίλε που συμφωνείς κ εσύ μαζί μου...Για όποιον αγαπάει τα games κ όχι μόνο κ ΔΕΝ μπορεί να λιώνει μόνο στον desktop αυτό το laptop είναι μία ΑΡΙΣΤΗ επιλογή...:ninja:

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι ισχυροί 2πύρηνοι Core 2 Duo της Intel(π.χ. μοντέλα T9550,T9800,T9900 κλπ.),σε θέματα απόδοσης είναι καλύτεροι απ'ότι οι Core i7(720QM,820 QM);

 

Προσοχή:αναφέρομαι σε θέματα απόδοσης και μόνο,όχι σε αυτονομία,θερμοκρασίες κλπ.

 

Με άλλα λόγια,οι Core i7 παρά τη μισή ταχύτητα αποδίδουν το ίδιο ή και καλύτερα σε multimedia λειτουργίες;(π.χ. επεξεργασία βίντεο με Premiere Elements),επεξεργασία ήχου με βαριά προγράμματα κλπ ή είναι στην ουσία το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Οι ισχυροί 2πύρηνοι Core 2 Duo της Intel(π.χ. μοντέλα T9550,T9800,T9900 κλπ.),σε θέματα απόδοσης είναι καλύτεροι απ'ότι οι Core i7(720QM,820 QM);

 

Προσοχή:αναφέρομαι σε θέματα απόδοσης και μόνο,όχι σε αυτονομία,θερμοκρασίες κλπ.

 

Με άλλα λόγια,οι Core i7 παρά τη μισή ταχύτητα αποδίδουν το ίδιο ή και καλύτερα σε multimedia λειτουργίες;(π.χ. επεξεργασία βίντεο με Premiere Elements),επεξεργασία ήχου με βαριά προγράμματα κλπ ή είναι στην ουσία το ίδιο;

 

Δες εδώ φίλε ένα άρθρο για τους 4πύρηνους επξεργαστές της ΙNTEL...:)

 

http://www.mikersoft.gr/latest-news-menu-sub-category/latest-hardware-news/processors-and-cpus-menu/80-intel-launches-fastest-laptop-cpu.html

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου θέλει να αγοράσει netbook μέχρι 200 ευρώ (γιατί έχει Sony Vaio και θέλει φθηνό netbook...). Ψάξαμε αλλά δεν βρήκαμε. Μήπως ξέρετε εσείς κάποιο κατάστημα που να έχει; Όχι online.

εχει στα μουλτιραμα με 170 ευρο,αλλα μαρκα δεν θυμαμαι..αλλα για μενα να δωσει κανα 300 ευρο και να παρει ενα σωστο netbook ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H πιο φθηνή λύση netbook είναι το Acer Aspire ONE D250 που κοστίζει 280 ευρώ στο multirama.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου θέλει να αγοράσει netbook μέχρι 200 ευρώ (γιατί έχει Sony Vaio και θέλει φθηνό netbook...). Ψάξαμε αλλά δεν βρήκαμε. Μήπως ξέρετε εσείς κάποιο κατάστημα που να έχει; Όχι online.
Πηγαινε στο saturn στην Συγγρου με 199 ευρω προσφορα το HP 10,1 ιντζες
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο saturn στην Συγγρου με 199 ευρω προσφορα το HP 10,1 ιντζες

πολυ καλη προσφορα :up:

 

χρονια σου πολλα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου θέλει να αγοράσει netbook μέχρι 200 ευρώ (γιατί έχει Sony Vaio και θέλει φθηνό netbook...). Ψάξαμε αλλά δεν βρήκαμε. Μήπως ξέρετε εσείς κάποιο κατάστημα που να έχει; Όχι online.

εχει προσφορα στο μουλτιραμα επισης. μολις τωρα μου στειλανε εμαιλ εναν acer http://www.multirama.gr/products/product?pid=0351448&catid=010200 στα 189 ευρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

το HP Envy ξέρουμε πότε θα κυκλοφορήσει Ελλάδα;

 

Thanks

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ολοι αυτοι οι επεξεργαστες που κυκλοφορουν τωρα ειναι καλοι; κατι σειρες Ρxxx ή Τ6xxx ή ακομα και Τ4xxx :x..ελεος..γιατι δε μου γεμιζουν το ματι; παλιοτερα εβλεπες σε κανονικες τιμες Τ7, Τ9 κλπ..

ειναι καλες σειρες αυτες; ειναι γρηγοροι; νομιζω εχουν λιγοτερη μνημη cache..αρα;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...