Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν βρήκα τοσίμπα τελικά με αυτές τις προδιαγραφές κ πήγα κ το χτύπησα το ασεράκι.. ;)

Μακαρι να σου βγει καλο και να μην εχεις τρεχαματα.

σιγουρα δεν θα βρεις σε αξιολογη μαρκα και με αυτα τα χαρακτηριστικα που αναφερες,ενας λογος που πουλαει η ACER ειναι και αυτος!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα laptop Toshiba Satellite A200-23U. Πρόσφατα μου χάλασε ο αντάπτορας. Αν πάρω κάποιον που δεν είναι Toshiba, θα υπάρξει πρόβλημα;
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα laptop Toshiba Satellite A200-23U. Πρόσφατα μου χάλασε ο αντάπτορας. Αν πάρω κάποιον που δεν είναι Toshiba, θα υπάρξει πρόβλημα;

ποιος ανταπτορας?? εξηγησε καλυτερα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια η γνωμη σας για το LENOVO X61T L7500 ποια ειναι;προσωπικα την σειρα think την εχω σε εκτιμηση,ειναι για ενα φιλο που ψαχνει:)
Link to comment
Share on other sites

Τωρα αποφασισα να κανω την αναβαθμιση! Το μονο που αναφερει στο site της sony ειναι:

Σκληρός Δίσκος: 160GB Serial ATA

Άρα Sata συνδεση?

 

Αυτος στις 7200 στροφες με 320gb πως σας φαίνεται?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303008

Προτεινετε οτιδηποτε στις 7200 στροφες κ 320gb+

 

Βασικα βρήκα κ αυτον στα 500gb http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=506

αλλα ειναι στις 5400.

Υπάρχει σκληρος 500gb στις 7200?

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Τίποτα?:) να υποθέσω οτι αυτος ο σκληρός μαλλον ειναι οτι καλυτερο μπορω να βρω? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303008

Western digital 320 gb 7200 στροφές.

 

 

Για ram μια ερώτηση,o φορητος εχει δύο υποδοχές,οπου εχει τώρα 2Χ512 mb ram.

H sony λεει οτι υποστηρίζει μέχρι 2gb ram.Δηλαδη 2Χ1gb ram.

Αν βάλω δηλαδη 3gb λέτε να πάθει ζημιά ή να μην τα αναγνωρίσει?

 

Αν υποθέσω οτι τελικα βάζω 2gb ram,το e-shop για το μοντελο-vaio που εχω μου έδωσε αυτη τη ram http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.551962

Καλες ειναι οι KINGSTON?

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα?:) να υποθέσω οτι αυτος ο σκληρός μαλλον ειναι οτι καλυτερο μπορω να βρω? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303008

Western digital 320 gb 7200 στροφές.

 

 

Για ram μια ερώτηση,o φορητος εχει δύο υποδοχές,οπου εχει τώρα 2Χ512 mb ram.

H sony λεει οτι υποστηρίζει μέχρι 2gb ram.Δηλαδη 2Χ1gb ram.

Αν βάλω δηλαδη 3gb λέτε να πάθει ζημιά ή να μην τα αναγνωρίσει?

 

Αν υποθέσω οτι τελικα βάζω 2gb ram,το e-shop για το μοντελο-vaio που εχω μου έδωσε αυτη τη ram http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.551962

Καλες ειναι οι KINGSTON?

 

Στα 3gb δεν θα πάθει κάτι, απλά θα τις έχεις πληρώσεις τσάμπα αφού δε θα βλέπει το σύνολο.

Το καλύτερο είναι να βάλεις 2x1gb.

Οι kingston είναι πολύ καλές πάντως, αρκεί να είναι του τύπου που υποστηρίζει το laptop σου.

Δίσκος καλύτερα στις 5.400 για να μην ζεσταίνεται πολύ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να σου βγει καλο και να μην εχεις τρεχαματα.

σιγουρα δεν θα βρεις σε αξιολογη μαρκα και με αυτα τα χαρακτηριστικα που αναφερες,ενας λογος που πουλαει η ACER ειναι και αυτος!

 

Συμφωνώ ότι δεν είναι μερσεντές, αλλά εγώ μια 4ετία έχω το ασεράκι και δουλεύει ρολόι.. Και δεν έχει περάσει και λίγα φτου φου

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι δεν είναι μερσεντές, αλλά εγώ μια 4ετία έχω το ασεράκι και δουλεύει ρολόι.. Και δεν έχει περάσει και λίγα φτου φου

Eισαι απο τους τυχερους..! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος έχει αγοράσει κάποιο laptop από την νέα σειρά της Acer, την Timeline. Έχω δει τα παρακάτω δύο laptop

 

Acer Timeline 3810T-354G32n

Acer Timeline 4810T-353G25Mn

 

Τα οποία έχουν 13'' και 14'' οθόνη αντίστοιχα και νομίζω πως είναι ως μέγεθος και μπαταρία πολύ καλά αλλά δεν ξέρω για τις δυνατότητές τους.

 

Ήθελα να πάρω το νέο netbook της Asus, το 1000HE αλλά είδα κ' αυτά και τώρα το σκέφτομαι. Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος έχει αγοράσει κάποιο laptop από την νέα σειρά της Acer, την Timeline. Έχω δει τα παρακάτω δύο laptop

 

Acer Timeline 3810T-354G32n

Acer Timeline 4810T-353G25Mn

 

Τα οποία έχουν 13'' και 14'' οθόνη αντίστοιχα και νομίζω πως είναι ως μέγεθος και μπαταρία πολύ καλά αλλά δεν ξέρω για τις δυνατότητές τους.

 

Ήθελα να πάρω το νέο netbook της Asus, το 1000HE αλλά είδα κ' αυτά και τώρα το σκέφτομαι. Καμία ιδέα;

Nα πάρεις το νέο netbook της Asus, το 1000HE,τα καλυτερα εχω ακουσει..επισης μακρυα απο λαπτοπ της Acer! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nα πάρεις το νέο netbook της Asus, το 1000HE,τα καλυτερα εχω ακουσει..επισης μακρυα απο λαπτοπ της Acer! :cool:

Κ' εγώ έχω ακούσει πολλά για την Acer και κυρίως για το πολύ κακό service που παρέχει αλλά έλεγα αφού πλέον το service το αναλαμβάνει το Πλαίσιο, μήπως αυτό είναι ένα συν...

Link to comment
Share on other sites

Δές κανένα Asus,HP,Toshiba.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δές κανένα Asus,HP,Toshiba.

Ενδιαφέρομαι για κάτι μικρό έτσι ώστε να το μεταφέρω εύκολα και γι' αυτό κοίταζα το Asus 1000HE. HP και Toshiba δεν έχουν κάτι σχετικό και με λογική τιμή και έτσι έπεσε το μάτι μου στο Acer με την 13'' οθόνη με καλύτερα χαρακτηριστικά και σχετικά καλή τιμή. Ποτέ δεν θ' αγόραζα Acer αλλά επειδή είδα ότι το Πλαίσιο αναλαμβάνει το service είπα να το ξανασκεφτώ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Σκοπεύω να αγοράσω laptop και θα ήθελα τη βοήθειά σας. Το θέλω για επαγγελματική χρήση (προγράμματα Quark, Dreamweaver, Photoshop κλπ), αλλά και για παιχνίδια και διαθέτω μέχρι 1200 ευρώ. Είμαι και σε δίλλημα όσον αφορά την οθόνη για 15άρα ή 17άρα, οπότε προτείνετε και τα δύο σε αυτές τις τιμές. Προς το παρόν, προσανατολίζομαι προς Toshiba ή HP, αλλά αν έχετε υπ’ όψιν και κάτι άλλο, πείτε μου.

 

Τώρα έχω ένα κάπως αρχαίο σύστημα, έναν HP Pavillion zv5365EA, και έχω απίστευτο πρόβλημα με τις θερμοκρασίες. Το σύστημα «σέρνεται» και ειδικά τώρα το καλοκαίρι, που δουλεύει μόνο με… air condition (!!!), οπότε επειδή έχω «καεί» θέλω κάτι που να μην αντιμετωπίσω πάλι τα ίδια προβλήματα…

 

Ελπίζω να μην ζητάω πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται τρομερό το νέο HP Pavilion dv7-2050ev Espresso.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,:help:

Θα ήθελα μια μεγάλη βοήθεια απο εσάς, θέλω να αγοράσω ενα λάπτοπ για τα καινούρια παιχνίδια όπως G.T.A. IV σε πλήρη γραφικά.Θα έπερνα σταθερό σύστημα λόγου οτι δέν υπάρχει αρκετός χώρος στο δωμάτιο μου, έπειτα μετακινούμαι όλη την ώρα και λογικά θέλω λάπτοπ. Πάνω σε αυτό θα ήθελα τα παρακάτω:

1. Intel Core 2 Quad Q9000+

2. Nvidia 1GB GDDR3 ή SLI Nvidia 2GB GDDR3

3. 4-6GB DDR3 RAM

4. 500GB 7.200RPM SATA 2 +

5. 17'' UXGA + FULL HD

Εκτός αυτού κοιτάω τα ALIENWARE 17MX+ και έχω ''κολήσει'' υπάρχει κάποιος στην Ελλάδα πιό συγκεκριμένα στην Βόρειο Ελλάδα που να τα φέρνει απο την αντιπροσώπια της DELL? Εκτός αυτού εγώ θέλω ενα λάπτοπ που στην εμφάνιση να καταλαβαίνει ο άλλος οτι είναι GAMING LAPTOP π.χ. Asus G70S.:w00t:

 

Υ.Γ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ !!!!! τρελένομαι !!!!!:devil:

 

Ευχαριστώ πολύ.:respect::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ πως σας φαίνεται;;;

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905328

αξιολογο :up:

 

και εχει και ηχεια που δεν συναντας και ευκολα σε laptop :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβό για αυτά που δίνει.

 

όχι ddr3, oxi 7k200 hdd, όχι βιομετρικό αποτύπωμα.

 

γενικά η χειρότερο εποχή να αγοράσει κάποιος laptop.

 

σε 1 μήνα θα έχουν κουπόνι για δωρεάν windows 7.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστο το site για αγορές?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ενδιαφέρομαι να αλλάξω λάπτοπ. Εχω ενα TurboX με κάρτα γραφικών την NVidia 8600M GT, και αυτό που θέλω είναι ενα SONY με την ΑΤΙ Radeon HD 4650. Το πρόβλμα είναι οτι δεν εχω ιδέα απο τις κάρτες της ΑΤΙ... η 4650 είναι καλύτερη απο την 8600 που έχω ? Υπάρχει κάποιος πίνακας αντιστοιχίας ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ενδιαφέρομαι να αλλάξω λάπτοπ. Εχω ενα TurboX με κάρτα γραφικών την NVidia 8600M GT, και αυτό που θέλω είναι ενα SONY με την ΑΤΙ Radeon HD 4650. Το πρόβλμα είναι οτι δεν εχω ιδέα απο τις κάρτες της ΑΤΙ... η 4650 είναι καλύτερη απο την 8600 που έχω ? Υπάρχει κάποιος πίνακας αντιστοιχίας ?

 

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...