Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα πρέπει πριν από όλα να δεις αν υπάρχουν drivers για xp. Δες κι αυτό το topic που έχει σχετικές πληροφορίες: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189680

Πολυ χρησιμο εργαλειο :up: θα το εχω στα υποψην μου..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους:)

μήπως γνωρίζετε που θα μπορούσα να πουλήσω για ανταλλακτικά το παλιό μου laptop MiTac MiNote 5ετίας;; Δυστυχώς πρέπει να έχει καεί κάτι στην μητρική και δεν ανάβει και δεν συμφέρει να τον επισκευάσω. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι θα ήθελα να το ακούσω!

 

ευχαριστώ:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το asus 1008 σε λευκο, απλα πανεμορφο και πολυ καλο απο αποψη μπαταριας, μετα την πρωτη φορτιση του δουλεψα για 2 ωρες και 45 λεπτα (windows update & SETARISMA) και τωρα το εχω ανοιχτο εδω και 40 λεπτα με τον μετρητη να νου δειχνει 1 ωρα και 40 λεπτα ακομα, θεωρω οτι ειναι πολυ καλη επιδοση και τονιζω οτι εχω κανει μολις την πρωτη φορτιση...

Το θεμα τωρα ειναι οτι θελω καποια βοηθεια στο πως θα περασω τα 7αρια.

Το εχει δοκιμασει κανεις σε eee, γιατι απο οσο γνωριζω βγαινουν η με ΧΡ η με linux.

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

θέλω να αγοράσω όπως γράφει και ο τίτλος ένα gaming laptop δηλαδή ενοώ:

Μέγιστο Χρημάτων 2000 ευρώ

  • Intel Core 2 Quad
  • Nvidia / Ati Radeon: DDR3: 1GB / 2GB
  • 4/8GB: DDR2/DDR3: RAM :800MHz +
  • 500GB HDD 7.200RPM +
  • 15.4'' - 18.4'' +UXGA HD 1200p
  • WINDOWS VISTA ULTIMATE 64-BIT SP1
  • BLUERAY COMBO DRIVE

 

***= ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ !!!!:angry:

 

Ευχαριστώ,

Μανώλης.:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω παρει πριν λιγες μερες ενα acer και ξαφνικα απο χθες ενα κουμπι (το γραμμα Α) δεν δουλευει

 

βασικα δεν ειναι εντελως "νεκρο" αλλα θελει παρα πολυ δυνατο πατημα για να ανταπεξελθει

 

 

εβγαλα το κουμπι το ξανακουμπωσα αλλα τιποτα :(

 

 

ειναι σπαστικο γιατι απο συνηθεια γραφω γρηγορα και το Ξεχναω και οι λεξεις δεν εχουν κανενα ΑΛΦΑ μεσα :p

 

τι γινετε τωρα?

 

το φτιαχνουν στην ΑCER, η θα το εχουν εκει κανενα μηνα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Ενδιαφερομαι για ενα netbook κ εγω με την σειρα μου (αργησα λιγο αλλα πλεον δεν παιρνει αλλη αναβολη)

Μετα απο πολυ διαβασμα κατεληξα στα εξης μοντελα

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=400_403&products_id=14325

Προβαλετε ως αυτο με την καλυτερη αυτονομια αλλα το ερωτημα ειναι ποσο περισσοτερο χρονο τελικα βγαζει σε σχεση με τα υπολοιπα?ειναι κ το πιο ακριβο

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=400_404&products_id=13258

φαινετε καλη ως all around συσκευη.Αny comments για την μπαταρια??

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1218409&catalog=21&category=1000000422

Το πιο φτηνο με 10''.Η μπαταρια αραγε τι λεει απο χρονο??

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906698

Τα ιδια με το πιο πανω...μου φαινεται πιο ομορφο...

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0362649&catid=010200

Το πιο φτηνο,αλλα με 8.9''.Ειναι μεγαλος συμβιβασμος??

 

Το θεμα ειναι πιο να διαλεξω τωρα γμτ

 

Θα ηθελα την γνωμη σας για το ποιο ειναι καλυτερο με βαση

1 τιμη

2 αυτονομια

3 βαρος

4 after sales

5 επιδοσεις

 

Ευχαριστω

Η χρηση που θα κανω ειναι ιντερνετ,καμια σειρα κ πιο σπανια ταινιουλα (οχι hd) , office κ μουσικη

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό με άφησε το λάπτοπ μου και τώρα ψάχνω για άλλο. Διαθέτω γύρω στα 600€ και δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο. Σίγουρα δεν θέλω πάνω από 15,6'' οθόνη γιατί με είχε κουράσει πολύ το προηγούμενο (17'') και ήταν και άβολο. Κατά τα άλλα δεν είμαι κανένας τρελός gamer. Τρια-πέντε βασικά προγράμματα, καμιά μουσική και να βλέπω καμιά ταινία. Ξέρω ότι είναι πολυ γενικό το όλο αυτό καθώς κυκλοφορούν άπειρα λαπτοπ στα 600€ αλλά γι'αυτό χρειάζομαι και βοήθεια και αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα τον ευγνωμωνούσα.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=621D60407422BA4F95E1F8EE6F457381&pa=2BCE357795392644B8583EF6B0304F36 πολυ καλα χαρακτηριστικα για αυτη την τιμη και φοβερα ποιοτικο και αξιοπιστο μηχανημα,ειναι αυτο που λεμε σκυλι απο καθε αποψη και το βασικο 3 χρονια εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900817

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900458

το πρωτο ο επεξεργαστης και μονο αξιζει τα λεφτα του

το δευτερο 20ευρο πιο ακριβο αλλα αξιζει

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η ώρα και για μένα να χτυπήσω ένα laptop. Διαθέτω κοντά στα 600 ευρώ και η χρήση μου θα περιορίζεται σε ταινίες (το ανώτερο 720p), ακρόαση μουσικής και πλοήγηση στο ίντερνετ. Από τα γραφόμενά σας, έχω καταλήξει στα εξής:

 

Acer Aspire 5738Z-423G25MN

Compaq Presario CQ61-104sv

NOTEBOOK LENOVO THINKPAD R61 8919WB5 - C2D T8100

HP PAVILION DV5-1250EV NG335EA

 

Ποιο θα μου προτείνατε να επιλέξω; Από δυνατότητες όλα καλά είναι. Αυτό που θα παίξει κυρίως λόγο στην επιλογή είναι η αξιοπιστία, η αυτονομία και το after sales.

Link to comment
Share on other sites

To compaq ειναι πιστευω το καλυτερο. όταν το είδα και διαβασα τα χαρακτηριστικα λεω καπου ειδα ενα παρομοιο αλλα τελικα ειναι το ιδιο με το πρωτο που προτεινα πιο πανω στον αλλο φιλο!
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να με βοηθησει καποιος please...:( Εχω παρει το Acer aspire one D150X , Προσπαθω να με βαλει στη boot screen για να δει το εξωτερικο disc drive που εχω για να του κανω format που θελω για να του περασω τα windows 7 , και δεν μπορω.. Πριν ειχα το acer aspire one A150 , και δεν ειχα κανενα προβλημα. εβαζα το cd των windows , παταγα επανεκκινηση, και πατουσα επανιλημενα το F2 και με εβγαζε κατευθειαν απο που να διαλεξω εκκινηση, απο σκληρο, η απο το εξωτερικο disc drive. τωρα με το Acer aspire one D150X , παταω F2 , μου βγαζει ναι μεν αλλη boot screen, μου λεει να διαλεξω απο που να κανω επανεκκινηση?, διαλεγω το εξωτερικο disc drive, (το βλεπει εννοειτε κανονικα), με ρωταει, save and exit? παταω yes και αυτο συνεχιζει να κανει επανεκκινηση απο τον σκληρο παλι! οσες φορες και να το εχω κανει παλι το ιδιο κανει! και επαναλαμβανω, ειχα πριν το Acer aspire one Α150 με linux, και του εκανα ανετα format παμπολες φορες! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.. ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ , PLEASE....:(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εδώ και κατι μέρες ο toshiba μου, τον ανοίγω, και μετά απο λίγο κολλά όπου και να είναι και θέλει restart. Αυτό γίνεται κάθε φορά που το χρησιμοποιώ. Το NOD32 δε βρήκε κάτι.

Δε θέλω επαναφορά με τίποτα, έχω ΠΟΛΛΑ αρχεία.

Παρακαλώ, βοηθήστε, θέλω να το πετάξω στον τοίχο και να το κάνω θρύψαλλα!! Πρώτη φορά με νευριάζει κάτι τόσο πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εδώ και κατι μέρες ο toshiba μου, τον ανοίγω, και μετά απο λίγο κολλά όπου και να είναι και θέλει restart. Αυτό γίνεται κάθε φορά που το χρησιμοποιώ. Το NOD32 δε βρήκε κάτι.

Δε θέλω επαναφορά με τίποτα, έχω ΠΟΛΛΑ αρχεία.

Παρακαλώ, βοηθήστε, θέλω να το πετάξω στον τοίχο και να το κάνω θρύψαλλα!! Πρώτη φορά με νευριάζει κάτι τόσο πολύ!!

 

Ζεσταίνεται υπερβολικά;

Μήπως κάνει θόρυβο ο σκληρός;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε θα το έλεγα...

Θόρυβο κάνει λίιιγο όταν κολλά και μετά κανονικά πάλι... Φυσικά θέλει επανεκίννηση κ αν είμαι τυχερός, φορτώνει μετά από κανά 15λεπτο...

Link to comment
Share on other sites

καντου κανα format μηπως ερθει στα ισα του.τωρα αν συνεχισει και μετα το φορματ και στο κανει εχει προβλημα hardware
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.

Εχω εδο και 2 εβδομαδες το asus 1008, πανεμορφο και πολυ ευκολο σε ολα του.

Το θεμα ειναι οτι θελω να αναβαθμισω την μνημη σε 2 γιγα, πηγα λοιπον στο πλαισιο και με αποκαρδιοσαν αφου μου ειπαν οτι η μνημη ειναι κατω απο το πληκτρολογιο!!! δηλαδη δεν φαινεται αν βγαλουμε το καπακι και φυσικα αυτοι δεν αναλαμβανουν να την αλλαξουν.

μπορει καποιος που ξερει να μου πει πως αλλαζει και αν οντως θελει να το "διαλυσω" για να την αλλαξω?

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το service manual και θα το φτιάξεις σε λίγα λεπτά.

 

μη φοβάστε.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε θα το έλεγα...

Θόρυβο κάνει λίιιγο όταν κολλά και μετά κανονικά πάλι... Φυσικά θέλει επανεκίννηση κ αν είμαι τυχερός, φορτώνει μετά από κανά 15λεπτο...

Κι όμως με αυτά που λες, φαίνεται να υπερθερμαίνεται. Δοκίμασε να φυσήξεις το/τα ανεμιστηράκι/α με αέρα, μπορείς να βρεις σε καταστήματα με υπολογιστές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να με βοηθησει καποιος please... Εχω παρει το Acer aspire one D150X , Προσπαθω να με βαλει στη boot screen για να δει το εξωτερικο disc drive που εχω για να του κανω format που θελω για να του περασω τα windows 7 , και δεν μπορω.. Πριν ειχα το acer aspire one A150 , και δεν ειχα κανενα προβλημα. εβαζα το cd των windows , παταγα επανεκκινηση, και πατουσα επανιλημενα το F2 και με εβγαζε κατευθειαν απο που να διαλεξω εκκινηση, απο σκληρο, η απο το εξωτερικο disc drive. τωρα με το Acer aspire one D150X , παταω F2 , μου βγαζει ναι μεν αλλη boot screen, μου λεει να διαλεξω απο που να κανω επανεκκινηση?, διαλεγω το εξωτερικο disc drive, (το βλεπει εννοειτε κανονικα), με ρωταει, save and exit? παταω yes και αυτο συνεχιζει να κανει επανεκκινηση απο τον σκληρο παλι! οσες φορες και να το εχω κανει παλι το ιδιο κανει! και επαναλαμβανω, ειχα πριν το Acer aspire one Α150 με linux, και του εκανα ανετα format παμπολες φορες! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.. ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ , PLEASE....

Κανεις............??? :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να με βοηθησει καποιος please... Εχω παρει το Acer aspire one D150X , Προσπαθω να με βαλει στη boot screen για να δει το εξωτερικο disc drive που εχω για να του κανω format που θελω για να του περασω τα windows 7 , και δεν μπορω.. Πριν ειχα το acer aspire one A150 , και δεν ειχα κανενα προβλημα. εβαζα το cd των windows , παταγα επανεκκινηση, και πατουσα επανιλημενα το F2 και με εβγαζε κατευθειαν απο που να διαλεξω εκκινηση, απο σκληρο, η απο το εξωτερικο disc drive. τωρα με το Acer aspire one D150X , παταω F2 , μου βγαζει ναι μεν αλλη boot screen, μου λεει να διαλεξω απο που να κανω επανεκκινηση?, διαλεγω το εξωτερικο disc drive, (το βλεπει εννοειτε κανονικα), με ρωταει, save and exit? παταω yes και αυτο συνεχιζει να κανει επανεκκινηση απο τον σκληρο παλι! οσες φορες και να το εχω κανει παλι το ιδιο κανει! και επαναλαμβανω, ειχα πριν το Acer aspire one Α150 με linux, και του εκανα ανετα format παμπολες φορες! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.. ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ , PLEASE....

Κανεις............??? :(

 

Λοιπόν κοίτα να δεις τι θα κάνεις :

 

1. Ανοίγεις τον Υπολογιστή

2. Πατάς F2 και μπένεις στο BIOS

3. Μόλις μπείς στο BIOS πάτα τα κουμπιά κατευθήνσεων (δεξιά και αριστερά)

4. Σιγουρα θα σου βγάλει κάτι σε περίπτωση που δέν γίνεται τίποτα στείλε μου pm να σε βοηθήσω για τα περαιτέρο... οκ ? (manos20082):D

 

Παιδια μια βοηθεια.

Εχω εδο και 2 εβδομαδες το asus 1008, πανεμορφο και πολυ ευκολο σε ολα του.

Το θεμα ειναι οτι θελω να αναβαθμισω την μνημη σε 2 γιγα, πηγα λοιπον στο πλαισιο και με αποκαρδιοσαν αφου μου ειπαν οτι η μνημη ειναι κατω απο το πληκτρολογιο!!! δηλαδη δεν φαινεται αν βγαλουμε το καπακι και φυσικα αυτοι δεν αναλαμβανουν να την αλλαξουν.

μπορει καποιος που ξερει να μου πει πως αλλαζει και αν οντως θελει να το "διαλυσω" για να την αλλαξω?

 

Κάτσε να καταλάβω!!! Θές τώρα να διαλύσεις ένα μηχάνημα για μία αναβάθμηση ? Τί τεχνικές είναι αυτές ? Αν ήταν όλα έτσι ζητώ που καήκαμε !!!:lol:

Κοίτα φίλε μου δέν αξίζει να το καταστρέψεις.... υπάρχουν στο πληκρολόγιο κάτι clips κοιτα τις οικόνες παρακάτω!!;) Αφού το βγάλεις θα κοιτάξεις και μόνος σου που είναι η μνήμη RAM θα χρειαστείς (1βαριά,1 αλυσοπρίονο,1 κομπρεσερ και είσαι έτοιμος να το διαλύσεις χεχε:lol: πλάκα κάνω) πέρα απο την πλάκα τώρα θα χρειαστείς 1 κατσαβίδι,1 αναψυκτίκο και ένα κοπίδι.Οδηγείες προς καταστροφείς:

 

1.Μόλις ανοίξεις το πληκρολόγειο πίες κάτι και ηρέμησε!

2.Αφού ηρεμήσεις βγάλε ήσυχα και ωραία τα clips της RAM!

3.Βγάλε την ''παλιά RAM'' και βάλε την ''καινούρια'' κλείσε και τα clips!

4.Βάλε το πληκρολόγειο στην θέση του!

 

:!:Όταν κάνεις αυτήν την διαδικασία απαραίτιτα να ξέρεις οτι χάνεις την εγγύησή σου,να είναι βγαλμένη η μπαταρία του,να μην είναι στην πρίζα και κλέμε μετά!

 

Οι παρακάτω εικόνες θα σε βοηθήσουνε !!!!:) Ελπίζω να τα καταφέρεις!!!

GOOD LUCK GENERAL!!!:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια η γνωμη σας για αυτον το φορητο? ή καμμια παρομοια προταση?

 

http://www.e-laptops.gr/product.php?prd=611

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

ενδιαφερομαι για αγορα laptop (για ιντερνετ, ταινιες και παιχνιδια ) και ειμαι μεταξυ του HP Pavilion dv6-1100sv και του FUJITSU-SIEMENS AMILO PA3553-NV3. Ποιο απο τα δυο μου προτεινετε.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...