Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες, ψάχνω για laptop με τιμή γύρω στα 900 και το θέλω κυρίως για gaming.

Καμιά καλή ιδέα? :thanks:

Έχω βρει κάποιους, κυρίως Toshiba.

 

Στα 900 ευρώ με τπτ δε θα είναι καλό για παιχνίδια... Η Toshiba έβγαλε ένα Qosmio X300 όλα τα λεφτά... Αλλά είναι διπλάσια η τιμή.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στον HP Pavilion Bronze dv7-1199ev, τον πήρε ένας φίλος μόνο για παιχνίδα και τον βρίσκει πολύ decent... δεν κοστίζει πολλά παραπάνω... διάβασε και μερικά review στο google και προχώρα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να συμβιβαστώ με κάτι χαμηλότερων δυνατοτή!

Αυτός εδώ τι σας λέει?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1196030&Manufacturer=Acer&category=69977907&catalog=21&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEE2D54AD9490151DF179B90B80365ADC039042656E29272F126415BBF84A163413558F1DFFD911B87A2C631AC0D6A024CF28B6C3C2EF86893AAE6A0D383A3374FA5DB16F06A5E85221F0423AAB2006F369950B0872DDB53F9650748A66F9CD4E3A3A0CA4EE1C8EC0DE48678DC3EAC9EB4E02EA3BD0EE68A79

Και κάτι τελευταίο, οι κάρτες γραφικών ati HD3650 λένε για παιχνίδια?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει αυτό---> Dell Inspiron Mini 9, μπορεί να μου πει τι λέει?

Το θέλω για ίντερνετ, word, excel κανένα βιντεακι και λίγο FM2009 :), θα τα πάει καλά?

σε SSD μέχρι τι μέγεθος μπορώ να βάλω και που μπορώ να βρω?

Link to comment
Share on other sites

Miro στην τιμή που ψάχνεις,σίγουρα το Toshiba Satellite A300D είναι από τις καλύτερες επιλογές αγοράς που μπορείς να κάνεις.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο LG-X110 δεν έχει bluetooth. Το έχω εγώ και ξέρω απο πρώτο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Eντάξει αυτά τα έφερα ως παράδειγμα. ;)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδικό topic: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228345

:( Λες να μην το είδα?...

το τοπικ αυτό αναφέρεται στην ύπαρξη GPS στο Dell... εγώ ρωτάω απλά πράγματα καθημερινότητας που μπορούν να μου πουν κάποιοι (έστω και με ΡΜ) που το έχουν. Και αν πρόσεξες οι ερωτήσεις μου (εκτός απο τον δίσκο SSD, και ) δεν έχουν απαντηθεί πουθενά αρα δεν νομίζω να έκανα έγκλημα που έγραψα εδώ! ούτως η άλλως και εδώ μιλάμε και για netbook!

 

Υ.Γ. σε ευχαριστώ πάντως για την υπόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Tίποτα.Απλά να δώσεις προσοχή στο θέμα αυτονομίας,γιατί πάνω από όλα αυτά σε ενδιαφέρει περισσότερο σε ένα τόσο μικρό λάπτοπ που το γυρνάς όλη μέρα από δω και από κει.Στα άλλα χαρακτηριστικά,σχεδόν πάνω-κάτω είναι τα ίδια.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

:( Λες να μην το είδα?...

το τοπικ αυτό αναφέρεται στην ύπαρξη GPS στο Dell... εγώ ρωτάω απλά πράγματα καθημερινότητας που μπορούν να μου πουν κάποιοι (έστω και με ΡΜ) που το έχουν. Και αν πρόσεξες οι ερωτήσεις μου (εκτός απο τον δίσκο SSD, και ) δεν έχουν απαντηθεί πουθενά αρα δεν νομίζω να έκανα έγκλημα που έγραψα εδώ! ούτως η άλλως και εδώ μιλάμε και για netbook!

 

Υ.Γ. σε ευχαριστώ πάντως για την υπόδειξη.

Κανείς δεν σου είπε ότι έκανες έγκλημα. Όμως το συγκεκριμένο topic αφορά πλέον οτιδήποτε σχετικό με το αυτό το netbook. Οπότε ότι θέλεις μπορείς να το ρωτήσεις εκεί.
Link to comment
Share on other sites

@Nagata thanks.

Καποιος που να εχει netbook να μου πει για τον επεξεργαστη??Ειναι καλος?Η παει τα ζωα μου αργα.Δηλαδη αν ειναι καλος περνω το MSI το U120 δεν πειραζει για 30-40 ευρω.Επισης Bluetooth δεν εχει ουτε το acer.

Και ηταν ωραιο ****το...:(

Link to comment
Share on other sites

@Nagata thanks.

Καποιος που να εχει netbook να μου πει για τον επεξεργαστη??Ειναι καλος?Η παει τα ζωα μου αργα.Δηλαδη αν ειναι καλος περνω το MSI το U120 δεν πειραζει για 30-40 ευρω.Επισης Bluetooth δεν εχει ουτε το acer.

Και ηταν ωραιο ****το...:(

Από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου συστήσω ανεπιφύλακτα το MSI. Έχω το U100 και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Επίσης το LG είναι ίδιο με το U100 (η MSI το φτιάχνει δηλαδή), σίγουρα δεν έχει Bluetooth;

Link to comment
Share on other sites

@Nagata thanks.

Καποιος που να εχει netbook να μου πει για τον επεξεργαστη??Ειναι καλος?Η παει τα ζωα μου αργα.Δηλαδη αν ειναι καλος περνω το MSI το U120 δεν πειραζει για 30-40 ευρω.Επισης Bluetooth δεν εχει ουτε το acer.

Και ηταν ωραιο ****το...:(

Tα αποκτηματά μου.......:)

 

http://img267.imageshack.us/img267/3164/050220091127ve3.th.jpg

http://img156.imageshack.us/img156/3091/050220091129xt4.th.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/2705/050220091131bm3.th.jpg

 

Αν και τα ειχα παραλαβει απο την Τριτη τωρα βρηκα χρονο να τα στησω...

 

Στην αρχη ηθελα να παρω το macbook air αλλα μετα που το σκεφτηκα καλυτερα για μενα δεν αξιζε 1700+ ευρω για ενα λαπτοπ...ετσι πηρα ενα μικρο για μενα και αλλο ενα μικρο, δωρο(το ροζ) στην κοπελα μου (14-2 πλησιαζει) + οτι μου εμειναν και αρκετα χρηματα για αλλες αγορες.

Στο msi εχει 2gb ram στα 800mhz :D

Απο αυτα τα 2 μπορω να σου πω με σιγουρια οτι το u100 υπερεχει.Επισης εκεινο που εχω παρατηρησει σε αυτα τα δυο διπλα διπλα ειναι οτι η οθονη του u100 αποδιδει καλυτερα σε χρωματα και ζωντανια γενικοτερα.

Εγω κρατησα για μενα το u100,εχω την εκδοση με τα 2gb και 160 gb σκληρο...αυτη σου συνιστω. εκτος αν θες να παρεις με το 1gb και να βαλεις εσυ μονο σου εξτρα μνημη.

 

 

Από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου συστήσω ανεπιφύλακτα το MSI. Έχω το U100 και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Επίσης το LG είναι ίδιο με το U100 (η MSI το φτιάχνει δηλαδή), σίγουρα δεν έχει Bluetooth;

Kai γω ευχαριστημενος με το u100, το lg σιγουρα δεν εχει μπλεδοντι,

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το LG είναι ίδιο με το U100 (η MSI το φτιάχνει δηλαδή), σίγουρα δεν έχει Bluetooth;

 

Σίγουρα. Σου γράφω απο αυτό...δεν έχει...;)

Link to comment
Share on other sites

Τα χρωματα τα βλεπω.Λοιπον μια τελευταια ερωτηση και παταω το κουμπι για να ερθει...

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.904118

Ωραιο!!!Να πω οτι δεν βρηκα εκδοση 2GB αλλα βρηκα μια που εχει 160GB σκληρο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.904131.

Μηπως εχει γινει λαθος???

Αν ναι τοτε αυτο θα παρω.Η cam του ποσο ειναι?Και επισης το office το σηκωνει???

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...