Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο ταπετσαρια τα ιδια και εγω αν και ειναι σχετικα καινουργιο.Στο τεμπελη που ακουμπαω συνεχεια εχω διπλωσει μια μικρη μαυρη πετσετα και ειναι ολα οκ.Ουτως η αλλιως η ταπετσαρια δεν με νοιαζει ιδιαιτερα αφου αν χαλασει θα βαλω δερματα να αξιοποιησω και τα θερμαινομενα.τι δεν μου αρεσει... η γυαλινη οροφη κατεβαζει τον ουρανο χαμηλα οσοι ειστε πανω απο 1.80 ψαξτε το,η αναρτηση κανει ενα μικρο και γνωστο αλλωστε "κρονκ" που παλι δεν ενοχλει πχ μου το κανει μια φορα οταν βγαινω απο το παρκινγκ με οπισθεν και βαζω πρωτη και ξεκιναω,σε δρομους χωρις καθολου φωτα ο φωτισμος του ταμπλο θελει ενα κλικ κατω γιατι φεγκιζει στο παρμπιζ,η πισω κολωνες δυσκολευουν λιγο την πισω ορατοτητα οταν βγαινεις λοξα απο δρομο,και τελος θα προτιμουσα βιδα για το πανω κατω της πλατης αντι για το γνωστο μοχλο τον honda γιατι η θεση που μου αρεσει ειναι ακριβως αναμεσα στα δυο κλικ, και τελος εχω την εντυπωση οτι παραλερωνει το ταμπλο ευκολα.τι μου αρεσει....:D:D:D που οπου και αν περνας το καμαρωνουν,που ειναι ανετο στη πολη και πιο ανετο στα ταξιδια,ειναι γενικα ξεκουραστο,εχει νευρο(και ακομα δεν εχει ανοιξει το μοτερ),το σασμαν αν και λιγο σληρο ειναι σαφες εχει χωρους για ολους,το πορτμπαγκαζ χωραει το ζογκ του μικρουτσικου μεσα(και βαλε),στριβει γρηγορα και φρεναρει σωστα και μου καει λιγο παραπανω απο οτι μου εκαιγε το polo.Το cruise contol στις ευθειες ειναι οτι πρεπει οταν το στρωνεις και οχι μονο,και γενικα μου αρεσει τοσο που αυριο σκεφτομαι να του κανω προταση γαμου:D

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου δεν το λέω σε σένα, αλλά σε όλα τα αλλά παιδιά που έχουν το νέο Civic, αλώστε το θέμα μας είναι αν δεν το έχεις δει το νέο Honda Civic

 

filaraki apli pareksigisi.to xero oti to thema eine neo honda civic apla enosane ta dio themata se ena katalaves.

Link to comment
Share on other sites

Μακγες εχτες πηρα το 1.8 το sport black με μπεζ ταπετσαρια καλα τα λογια ειναι περιτα ειναι κουκλα μεσα σε 3 εβδομαδες μου το παραδωσανε απο "Σ........." οπιος το παρη οπωσδηποτε πισω αιστητηρες και να ξερεται οτι ι τιμες αλλαξανε ολα περιπου 500 euro παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Μακγες εχτες πηρα το 1.8 το sport black με μπεζ ταπετσαρια καλα τα λογια ειναι περιτα ειναι κουκλα μεσα σε 3 εβδομαδες μου το παραδωσανε απο "Σ........." οπιος το παρη οπωσδηποτε πισω αιστητηρες και να ξερεται οτι ι τιμες αλλαξανε ολα περιπου 500 euro παραπανω.

καλορίζικο φίλε! Έτσι το έχω και εγώ εδώ και 7 μήνες. Μοναδικό πρόβλημα το κλονκ που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω και λύθηκε με την επανατοποθέτηση των bump stops. Πάντως το εσωτερικό λερώνει εύκολα κυρίως στην μαύρη επιφάνεια γύρω από τον πίνακα οργάνων. Βέβαια το βράδυ αυτό δεν ενοχλεί καθόλου...:D

Link to comment
Share on other sites

Μοναδικό πρόβλημα το κλονκ που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω και λύθηκε με την επανατοποθέτηση των bump stops. D

 

Για πες μας τι ακριβως είναι αυτό το "bump stops" για να το εχουμε υποψη μας στο επομενο σερβις που θα παμε το Civic.

:what: Μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν
Link to comment
Share on other sites

απο ταπετσαρια τα ιδια και εγω αν και ειναι σχετικα καινουργιο.Στο τεμπελη που ακουμπαω συνεχεια εχω διπλωσει μια μικρη μαυρη πετσετα και ειναι ολα οκ.Ουτως η αλλιως η ταπετσαρια δεν με νοιαζει ιδιαιτερα αφου αν χαλασει θα βαλω δερματα να αξιοποιησω και τα θερμαινομενα.τι δεν μου αρεσει... η γυαλινη οροφη κατεβαζει τον ουρανο χαμηλα οσοι ειστε πανω απο 1.80 ψαξτε το,η αναρτηση κανει ενα μικρο και γνωστο αλλωστε "κρονκ" που παλι δεν ενοχλει πχ μου το κανει μια φορα οταν βγαινω απο το παρκινγκ με οπισθεν και βαζω πρωτη και ξεκιναω,σε δρομους χωρις καθολου φωτα ο φωτισμος του ταμπλο θελει ενα κλικ κατω γιατι φεγκιζει στο παρμπιζ,η πισω κολωνες δυσκολευουν λιγο την πισω ορατοτητα οταν βγαινεις λοξα απο δρομο,και τελος θα προτιμουσα βιδα για το πανω κατω της πλατης αντι για το γνωστο μοχλο τον honda γιατι η θεση που μου αρεσει ειναι ακριβως αναμεσα στα δυο κλικ, και τελος εχω την εντυπωση οτι παραλερωνει το ταμπλο ευκολα.τι μου αρεσει....:D:D:D που οπου και αν περνας το καμαρωνουν,που ειναι ανετο στη πολη και πιο ανετο στα ταξιδια,ειναι γενικα ξεκουραστο,εχει νευρο(και ακομα δεν εχει ανοιξει το μοτερ),το σασμαν αν και λιγο σληρο ειναι σαφες εχει χωρους για ολους,το πορτμπαγκαζ χωραει το ζογκ του μικρουτσικου μεσα(και βαλε),στριβει γρηγορα και φρεναρει σωστα και μου καει λιγο παραπανω απο οτι μου εκαιγε το polo.Το cruise contol στις ευθειες ειναι οτι πρεπει οταν το στρωνεις και οχι μονο,και γενικα μου αρεσει τοσο που αυριο σκεφτομαι να του κανω προταση γαμου:D

 

 

μπραβο ρε φιλε τα ιδια και απο μενα!!αυτο με την αναρτηση το ακους μονο την πρωτη φορα που το βαζεις μπρος τη μερα και ξεκινας και μετα τερμα ετσι?γιατι εμενα αυτο κανει?:)τη να ειναι ?:O

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ναι μια φορα και μετα τερμα.Θα ρωτησω αυριο στο σαρακακη για αυτα το bump stops που λεει ο σπυρος πιο πανω...ΑΑΑ σημερα εβαλα και το μπλε φωτισμο στο εσωτερικο:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:Αναβει χαμηλα με τα φωτα,και περισσοτερο οταν ανοιγεις τις πορτες.Τωρα πια με τοσα που του εχω βαλει.......τυφλα να χει το εντερπραιζ

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

re paides gia enimeroste me ligo,skeftomai stis arxes tou 08 gia agora tou type s.

exw tous eksis provlimatismous :

1) to xrwma (mple tis stantar ekdosis tou type s) k to mayro(pou de varaei asxima to plastiko ths maskas k twn spoiler)???

2)aksizei na valeis tin gyalini orofi;;;

3)mou eipan oti to type s exei 10-15 meres anamoni gia paradosi twra alla ego milaw gia paraggelia ton ianouario....pws to vlepete;;;lete na mou vgei kana 6mino telika h anamoni;;;

4)exw ena nissan almera 3d montelo 2005 k thelw na to skotwsw....zitaw 9.000-9.500 einai polla;;;

telos ena exw na pw....ekana test drive sto 5thiro k epatha plaka...exw porothei me to amaksi-diastimoploio!!!!alla prepei anagkastika na perimenw mexri 1/08....

eseis pou pirate pantws na ta xaireste ,kalotaksida!!!!anypomonw!!!!

Link to comment
Share on other sites

sokeris....

 

1.και το μπλε καλο επειδη ειναι "ζωντανο" χρωμα αλα και το μαυρο καλο επειδη κανει την καλυτερη αντιθεση για τη αναδειξη των φωτων...προσωπικα το μαυρο δεν μου αρεσει καθολου γιατι παντα κρυβει τις γραμμες του οποιου αμαξωματος

2.δεν ξερω αν αξιζει αλλα εγω δεν θα την εβαζα απο φοβο τριγμων και διαρροης

3.οτι σου πει η αντιπροσωπια,αυτη ειναι αρμοδια

4.πιστευω οτι ισως να φτασεις και παραπανω αναλογα τι εκδοση ειναι...ασε αυτους να στο εκτιμησουν χωρις να πεις την γνωμη σου

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι για τα 30.000χλμ μαζι με το σερβις να κανω ενα δωρακι στο αμαξι....εχει κανενας τα εργοστασιακα τα ξενον?

 

1.ποσο κοστισαν?

2.αποδοση?(αλπιζω να ειναι λευκα σε φωτισμο οχι τιποτα καγκουριστικα μπλε...!)

3.αν τα εβαλε καποιος εκ των υστερων και γνωριζει τι διαδικασια θελει ας την γραψει

 

αν υπαρχει και φωτο ακομα καλυτερα...!!!

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι για τα 30.000χλμ μαζι με το σερβις να κανω ενα δωρακι στο αμαξι....εχει κανενας τα εργοστασιακα τα ξενον?

 

1.ποσο κοστισαν?

2.αποδοση?(αλπιζω να ειναι λευκα σε φωτισμο οχι τιποτα καγκουριστικα μπλε...!)

3.αν τα εβαλε καποιος εκ των υστερων και γνωριζει τι διαδικασια θελει ας την γραψει

 

αν υπαρχει και φωτο ακομα καλυτερα...!!!

τα εργοστασιακά ξένον δεν μπορείς να τα βάλεις αφού συνδυάζονται με αυτόματη ρύθμιση και σύστημα αυτόματης πλύσης προβολέων. Αυτό που κάνουν είναι να βάζουν αφτερμαρκετ λύσεις. ¨οταν πήγα για σέρβις πριν μερικές μέρες συνάντησα κάποιον που είχε βάλει. Τον ρώτησα αν τελικά καίγονται τα κρύσταλλα και μου απάντησε ότι ότι είναι άριστης ποιότητας (έχουν κωδικό νομίζω ε1) και δεν έχουν ανάγκη. Εκείνος όμως θα άλλαζε όλο το φανάρι διότι του είχε βάλει νερά αφού δεν είχαν στεγανοποιήσει σωστά το φανάρι. Προσωπικά δεν θα το ενέκρινα αλλά περί ορέξεως...

Τώρα για την ηλιοροφή δεν την προτείνω διότι το καλοκαίρι θα λειτουργεί σαν θερμοκήπιο στο ήδη ζεστό εσωτερικό ενός σκούρου αυτοκινήτου. Επίσης συμφωνώ με bouhou2 για το πρόβλημα μελλοντικών διαρροών και τριγμών. Από την άλλη τι να κάνω μια οροφή που δεν ανοίγει;;;

Link to comment
Share on other sites

τα εργοστασιακά ξένον δεν μπορείς να τα βάλεις αφού συνδυάζονται με αυτόματη ρύθμιση και σύστημα αυτόματης πλύσης προβολέων. Αυτό που κάνουν είναι να βάζουν αφτερμαρκετ λύσεις. ¨οταν πήγα για σέρβις πριν μερικές μέρες συνάντησα κάποιον που είχε βάλει. Τον ρώτησα αν τελικά καίγονται τα κρύσταλλα και μου απάντησε ότι ότι είναι άριστης ποιότητας (έχουν κωδικό νομίζω ε1) και δεν έχουν ανάγκη. Εκείνος όμως θα άλλαζε όλο το φανάρι διότι του είχε βάλει νερά αφού δεν είχαν στεγανοποιήσει σωστά το φανάρι. Προσωπικά δεν θα το ενέκρινα αλλά περί ορέξεως...

Τώρα για την ηλιοροφή δεν την προτείνω διότι το καλοκαίρι θα λειτουργεί σαν θερμοκήπιο στο ήδη ζεστό εσωτερικό ενός σκούρου αυτοκινήτου. Επίσης συμφωνώ με bouhou2 για το πρόβλημα μελλοντικών διαρροών και τριγμών. Από την άλλη τι να κάνω μια οροφή που δεν ανοίγει;;;

 

για τα κρυσταλα Σπυρο που ειπες δεν μπορει να καουν με τιποτα γιατι τα νορμαλ ειναι 55βαττ και τα xenon ειναι 35βαττ.αρα τετιο προβλημα δεν ηπαρχει .εγω σε οσα αμαξια εχω μπη που εχουν after market xenon δεν μου αρεσε ο φωτισμος γιατι ειναι πολυ μπλε και δεν βλεπεις τοσο καλα, ενω τα μανισια τα xenon εχουν πολυ εντονο ασπρο φως.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του πόσο μπλε είναι ο φωτισμός εξαρταται από τα κέλβιν της λάμπας. Απλά οι περοσσότεροι που βάζουν after-market λάμπες βάζουν πολλά κέλβιν για να "εντυποσιάσουν με τον μπλε φωτισμό" και δε σκέφτονται ότι χάνουν σε απόδοση στο δρόμο με αποτέλεσμα να γίνονται επικίνδυνοι και για τους εαυτούς τους αλλά και για τους άλλους.
Link to comment
Share on other sites

τα xenon απο τη μαμα ειναι ασπρα και οχι μπλε, και επισης απουσιαζει και ο διακοπτης ρυθμισεως υψους των φωτων απο το ταμπλο.Τωρα με τη γυαλινη οροφη επειδη την εχω δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα ακριβως γιατι δεν ανοιγοκλεινει και μου φαινεται γενικα καλη κατασκευη.Και στο κατω κατω τι την εχουμε την εγγυηση....

Παντως 1000ευρο διαφορα για την οροφη πιστευω ειναι οκ.

Α ναι ειναι γεγονος τελικα τα civic "τσιμπισανε"500ευρο πανω

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

τα xenon απο τη μαμα ειναι ασπρα και οχι μπλε, και επισης απουσιαζει και ο διακοπτης ρυθμισεως υψους των φωτων απο το ταμπλο.Τωρα με τη γυαλινη οροφη επειδη την εχω δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα ακριβως γιατι δεν ανοιγοκλεινει και μου φαινεται γενικα καλη κατασκευη.Και στο κατω κατω τι την εχουμε την εγγυηση....

Παντως 1000ευρο διαφορα για την οροφη πιστευω ειναι οκ.

Α ναι ειναι γεγονος τελικα τα civic "τσιμπισανε"500ευρο πανω

ο διακόπτης απουσιάζει διότι γίνεται αυτόματα η ρύθμιση των προβολέων. Από την άλλη γιατί κάποιος να προτιμήσει την δική μας σπορτ έκδοση με ηλιοροφή όταν παίρνει την ex με ξενον-ηλιοροφή διζωνικό κλιματισμό με 2000 ευρώ παραπάνω;;;

Πάντως η βασική τιμή του σιβικ είναι πλέον 23000 ευρώ. Δηλαδή με ασφάλεια και τέλη φτάνεις σχεδόν 24500. Εντάξει είναι αμαξάρα που χαιρόμαστε να οδηγούμε όμως 8,5 εκατομμύρια παλιές δραχμούλες είναι πολλά χρήματα...το έχει παρακάνει λίγο ο Σ...να μην σχολιάσω για το type-s

Link to comment
Share on other sites

Για να μην παρεξηγουμαστε, στο επισημο site της Honda, δινει 500Ε πανω μονο το 1.8 Sport 5d, το TypeS και το TypeR, δεν πηραν πανω..

 

Παρεπιπτοντως μια και τρεχει αυτο το θεμα τωρα...Μπορω να βαλω τα εργοστασιακα φωτα ΧΕΝΟΝ? Εχω το TypeS Plus (με αυτοματα φωτα κ υαλοκαθαριστηρες).. Περιπου τι τιμη παιζουν τα εργοστασιακα? Θα ειναι καλυτερα να παρω ενα καλο aftermarket kit (πχ Phillips, Bosch κτλ, η εστω κατι αλλο?)...

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω καλά, υπάρχει περίπτωση ο dealer να μου ζητήσει 500 ευρώ παραπάνω για αυτοκίνητο που παρήγγειλα 13 μήνες πριν;

Ναι, κι όμως συμβαίνει ο ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ στη Θεσσαλονίκη για παραγγελία στις 4/9/06 δεν μου έχει παραδώσει ακόμη.

Νομίζω όμως ότι δεν είναι εφικτό να αλλάξει μονομερώς την τιμή παράδοσης, τη στιγμή που αναγράφει πάνω στην απόδειξη το υπόλοιπο ποσό πληρωμής. Αν ξέρει κανείς κάτι σχετικό θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω καλά, υπάρχει περίπτωση ο dealer να μου ζητήσει 500 ευρώ παραπάνω για αυτοκίνητο που παρήγγειλα 13 μήνες πριν;

Ναι, κι όμως συμβαίνει ο ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ στη Θεσσαλονίκη για παραγγελία στις 4/9/06 δεν μου έχει παραδώσει ακόμη.

Νομίζω όμως ότι δεν είναι εφικτό να αλλάξει μονομερώς την τιμή παράδοσης, τη στιγμή που αναγράφει πάνω στην απόδειξη το υπόλοιπο ποσό πληρωμής. Αν ξέρει κανείς κάτι σχετικό θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

 

Καλορίζικο όσοι τυχεροί από εσάς έχετε αποκτήσει το νέο "civikaki". Εγώ το έχω παραγγείλει εδώ και τρεις μήνες από τον Πάπρα και ακόμα το περιμένω υπομονετικά ελπίζω όχι για αρκετό καιρό ακόμα αν και δεν έχω καμιά ένδειξη. Πάντως ο πωλητής μου το είχε πει από την αρχή οτι η τιμή δεν κλείνει οτι και να γράψει στην απόδειξη και αν μεταβληθεί όπως έγινε τώρα θα πληρώσω το αμάξι με την νέα τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το civinfo με εβαλε σε μπελαδες για το χρωμα του civic!!!!!

τωρα εκτος απο το μαυρο κ το vivid blue μπηκα σε σκεψεις και για το milano red!!!!

απλα το θεμα ειναι οτι απο αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι δε γινεται οι μασκες και τα spoiler να βγουν στο χρωμα του αμαξωματος....και αυτο το γκρι πλαστικο κατω κανει μεγαλη αντιθεση ειδικα σε κοκκινο χρωμα....ξερει κανεις αν τελικα αυτα τα κομματια βαφονται στο χρωμα του αμαξωματος;;;;επισης μου ειπαν απο αντιπροσωπεια οτι αργοτερα να μπορω να βαλω κ την αεροτομη του ταπερ στο type s!AYTO ΘΑ ΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!Επισης θελω να ρωτησω αν καποιος ξερει αν μπορει να μπει σαν εξτρα απο την αρχη στο αμαξι αυτος ο μπλε εσωτερικος φωτισμος κ ποσο περιπου κοστιζει;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το civinfo με εβαλε σε μπελαδες για το χρωμα του civic!!!!!

τωρα εκτος απο το μαυρο κ το vivid blue μπηκα σε σκεψεις και για το milano red!!!!

απλα το θεμα ειναι οτι απο αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι δε γινεται οι μασκες και τα spoiler να βγουν στο χρωμα του αμαξωματος....και αυτο το γκρι πλαστικο κατω κανει μεγαλη αντιθεση ειδικα σε κοκκινο χρωμα....ξερει κανεις αν τελικα αυτα τα κομματια βαφονται στο χρωμα του αμαξωματος;;;;επισης μου ειπαν απο αντιπροσωπεια οτι αργοτερα να μπορω να βαλω κ την αεροτομη του ταπερ στο type s!AYTO ΘΑ ΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!Επισης θελω να ρωτησω αν καποιος ξερει αν μπορει να μπει σαν εξτρα απο την αρχη στο αμαξι αυτος ο μπλε εσωτερικος φωτισμος κ ποσο περιπου κοστιζει;;;;

 

 

Γεια σου φιλε μου

Ειμαι κατοχος ενος TypeS Deep Bronze Gt και ακριβως σαν και εσενα εκανα και εγω..Εμπαινα στο civinfo και εβλεπα το Deep Bronze TypeS και αλλαξα το χρωμα απο το μαυρο σε αυτο..

Οι μασκες και τα σποιλερ βαφονται μεν αλλα δεν το συνιστουν δε (ρωτησα τοσο την αντιπροσωπια οσο και 3 αλλους επαγγελματιες βαφεις) και μου ειπαν ομοφωνα οτι επειδη η επιφανεια του υλικου ειναι σαγρε, με το παραμικρο (πετραδακια, πιεση νερου στο πλυσιμο κτλ..) το χρωμα θα πεταξει, και θα πρεπει να μπω στην λογικη του καθε 1 με 1μιση χρονο βαψιμο ξανα..Τα σποιλερ απο το TypeR ειναι διαφορετικα με λεια επιφανεια, γι'αυτο και βγαινουν βαμμενα..

Τωρα οσο για το milano red που λες, πολυ μ'αρεσει και εμενα, στο TypeR μονο, με τα πλαστικα μαυρα δεν λεει, (το κοκκινο TypeR, ειναι κολαση..)

Ενας πολυ λογος που επελαξα αυτο το χρωμα ειναι οτι αυτα τα πλαστικα και τα σποιλερ κανουν την λιγοτερη αντιθεση απο ολα (ακομα και απο το μαυρο), ειναι πολυ κοντα στην αποχρωση του Deep Bronze :cool:

Για την αεροτομη που λες, το εψαξα αλλα μου ειπαν οτι

α) Δεν ξερουν σιγουρα αν μπαινει στο TypeS, γιατι στο TypeR πιανει με βιδες-κολλα και στο TypeS το πισω τζαμι δεν εχει τρυπες.. Οποτε η μαζι με την αεροτομη παραγγελνεις και το πισω τζαμι η μονο κολλα και λογικα θα ειναι ενταξει...

β) Τιμη = 600 περιπου βαμμενη :blink:

 

Οσο για τον μπλε φωτισμο που λες, βγαινει σαν εξτρα απο την Χοντα, αλλα τιμη δεν γνωριζω.. Στο site Honda της Βρετανιας http://www.honda.co.uk λεει 200 λιρες Αγγλιας οποτε υπολογισε περιπου και βαλε κατι + ελεω Σ......η

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

thanx φιλε maktheo για τις πολυτιμες κ πολυ χρησιμες πληροφοριες σου.

Παρεπιπτοντως εγω μενω θεσ/νικη κ σιγα σιγα ξεπροβαλλουν μερικα καινουρια civic.Παντως ειναι γεγονος (και μου αρεσει) οτι δε κυκλοφορει το αμαξι κι αυτο ειναι που το κανει ακομα πιο αγαπησιαρικο σε αυτους που το κατεχουν....και ακομα πιο επιθυμητο σε αυτους που θελουν αργα ή γρηγορα να το αποκτησουν.Οτι δηλαδη δεν ειναι και η σουπα με τα golf που εχουν γεμισει την πολη και ειναι 40 χρονια η ιδια κακοσχεδιαση....(πηγα με ενα φιλο που θελει να αγορασει το gti και ενταξει απογοητευτικα απο το πολυ φτηνο-λιτο εσωτερικο....δεν θα εδινα με τπτ 33000 για ενα τετοιο αμαξι....αν ηθελα ιππους και γκαζια θα πηγαινα στο type-r που ειναι και 200hp ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ!)

Ειστε κατοχοι (και θελω και γω να γινω συντομα) ενος ξεχωριστου αμαξιου απο ολες τις αποψεις....ΑΠΛΑ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ!

Link to comment
Share on other sites

Οπως λες το μονο σιγουρο ειναι οτι το Civic ειναι "exclusive car", πιο πολλες Porche βλεπεις στους δρομους παρα civic..

Εγω προσωπικα εκανα υπομονη 6 μηνες....Αλλα τωρα το χαιρομαι..

Συμφωνω απολυτα με την αποψη σου περι Golf κτλ..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτα τα bump stops???να ξερω να θεσω το θεμα στο επομενο σερβις...

 

δυστυχως type-r δεν εχω δει στην πολη μου ακομα....και παλι μονο 1 εχω δει σε αλλη πολη και αυτο στο δικο μου χρωμα(cosmic grey)

 

σαν μοναδικη εναλλακτικη λυση θα σκεφτομουνα το focus st που το παω με τα 1000 αλλα ειναι και στα 2.500κ.ε για αυτο και εχει πιξει ο τοπος απο gti

Link to comment
Share on other sites

πρόκειται για τα πλαστικά εκείνα που βρίσκονται πάνω από την...φούσκα στην ανάρτηση και εμποδίζουν το αμορτισερ να τερματίσει. Βαλε bump stop στο google για να καταλάβεις ακριβώς τι εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω κι εγω,μηπως πρεπει να ζητησω εξ αρχης απο την αντιπροσωπεια να μπει κατι τετοιο στις αναρτησεις;;;(προφανως γινεται λογος για τους πισω τροχους μονο έ;;;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...