Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να είναι αφελής η ερώτηση και μη γελάτε αλλά οι μπαταρίες πως φορτίζουν; Τραβάς καμία μπαλαντέζα;;:p (όχι μόνο στο civic αλλά μια και μιλάμε γι'αυτό εδώ... )

 

Αυτόματα από τον κινητήρα όταν υπάρχει διαθέσιμη ισχύς, π.χ. φρενάροντας ή κατεβαίνοντας μια κατηφόρα χωρίς γκάζι ή με σταθερή ταχύτητα μερικές φορές. Νομίζω μάλιστα ότι τον ρόλο της γεννήτριας στο Honda τον παίζει ο κινητήρας, πρακτικά είναι πολύ λεπτός και είναι συνδεδεμένος κατευθείαν πάνω στον στρόφαλο.

 

 

Επίσης από service αυτά τα αυτοκίνητα θα υποστηρίζονται σωστά ή θα μάθουν οι μαστόροι στην πλάτη μας;

 

:worry::worry::worry: αλλά ποτέ δεν ξέρεις....

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειμαι ενας ευτυχισμενος κατοχος νεου civic executive 5d εδω και δυο εβδομαδες με 25 μερες αναμονη απο την ακυρωση ενος φιλου μου που ειχαμε κανει παραγγελια στην ιδια αντιπροσωπεια.Ναι ειμαι τυχερος.Τα πλαστικα στο πλαι μπαινουν απο το 3θυρο,αλλα οχι τα εμπρος πισω σποιλερ-αυτο συμφωνα με τον αντιπροσωπο-.Το διαστημοπλοιο ειναι πολυ καλο,ο ημιακαμπτος σου θυμιζει οτι βρισκεται στην αναρτηση,το ραδιο δεν εχει καλη ευαισθησια,τα γνωστα προβληματα δηλαδη.Τα φωτα ειναι πολυ καλυτερα απο το type s του φιλου μου-μου φαινονται πολυ χαμηλα στο type s-, καταναλωση δεν εχω πεσει κατω απο 9,6Lt.Ακομη στρωνω...:D.......Του εχω βαλει επισης φιμε,parktronic,τα νικελ που γραφουν civic στο μασπιε,και μπλε εσωτερικο φωτισμο...Το οχημα ειναι μαγνητης στα ματια βαλτε μπλε κοτρονες για το ματιασμα.

 

Μήπως μπορείς να ανεβάσεις καμιά φωτό για να δούμε κι εμείς οι πεινασμένοι και αν θές πές αναλυτικά τιμές για τα εξτρά...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για το GPS μάθατε τίποτα νεώτερο? Μπαίνει η οθόνη η όχι? Κάποιος είχε αναφέρει ότι είδε ένα civic με την έγχρωμη οθόνη..
Link to comment
Share on other sites

re paidia bgainei kai type-r ybridiko???

 

exw akousei oti ta ybridika gia na apodosoun theloun pola kubika 4000cc kai pano isxuei??:blink:

 

φυσικά και ΔΕN θα βγει type-r υβριδικό...ο κ20α είναι ενεργοβόρος για βάση σε υβριδικό αυτοκίνητο. Αυτό για τα κυβικά που λες δεν ισχύει...οι αντίστοιχες υλοποιήσεις της lexus απευθύνονται σε ειδικό κοινό και είναι οικονομικές σε σχέση με τα συμβατικά αυτοκίνητα των κατηγοριών που προέρχονται(suv,sport, επιδόσεων, πολυτελείας). Μην το μπερδεύεις με το υβριδικό της χόντα. Εκείνο τα καταφέρνει μια χαρά ως οικογενειακό αυτοκίνητο

Link to comment
Share on other sites

Από τιμή το υβριδικό που παίζει; Έκανα ένα ψαξιματάκι στο internet και δε βρίσκω τίποτα. Δεν έχει έρθει ακόμα επίσημα;;
KCB
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia...

skeftomai na ginw katoxos enos civic 5thurou 1.4 sport kai thelw na rwtisw merika prgmatakia...

 

1) paizei mp3/wma cdakia..?

2) exei synagermo apo mama?

3)ntoulapaki synnodigou-psigio ( ti ennoei me to psigio..exei?)

4)to aircondition tou apodidei ? eistai eyxaristhmenoi ?

5)to kibwtio taxhthtwn pws sas fainetai ..? (den tha eprepe na einai pio prosegmeno ?)

6)akousa oti xreiazetai 6 mhnes paraggelia, isxuei ?

7)oti yparxei periorismenos arithmos antallaktikwn kai an ou mh genito trakareis tha perimeneis 2 h kai parapanw mhnes,isxuei?

 

ektos apo ayta thelw na mou peite an aksizei gia esas ta 18990 eyrw pou kostizei..mou fainetai akribo gia tis epidoseis (blepe telikh 170) tou alla fainetai prosegmeno amaksi kai to eswteriko tou poli feygatw..

 

paidia sas eyxaristw ek twn proterwn.

Link to comment
Share on other sites

nogood......

 

1.ναι

2.οχι

3.εχει αεραγωγο που με το a/c στο on βγαζει αερα μεσα στο ντουλαπι...αυτο αν το γυρισεις κυκλικα κλεινει αν θες

4.αποδιδει για μενα πλην του συνδιασμου στηθος-ποδια

5.το κιβωτιο σπερνει...πιο προσεγμενο τι εννοεις?

6.6 μηνες μπορει και παραπανω.....

7.αναλογα την τρακα.....αλλα η πολιτικη του εισαγωγεα δεν παυει να ειναι τραγικη....

 

ορθα κοφτα το 1.4 ειναι πεταμενα λεφτα....παρε κατι αλλο

 

rufous....

 

το ψηφιακο κοντερ φαινεται καλα ολη τη μερα....το η οθονη του ραδιο-cd ειδικα αν πεσει και φως πανω της δεν φαινεται καθολου καλα...πολυ σπαστικο αυτο...η κεντρικη οθονη του στροφομετρου εχει φιμε τζαμι ειδικο αλλα την ημερα πασχει και αυτη λιγο......

 

βεβαια ολη η αποζημιωση ερχεται μετα το απογευμα......

Link to comment
Share on other sites

εχει συναγιαρμο απο μαμα αλλα ειναι απλος δεν εχει αισθητηρες κινησεις και τετια ακομα και η σειρηνα του ειναι η κανονικη κορνα του αυτοκινητου.το 1.4 ειναι καλο αν και τσιμπιμενο αν δεν σε ενδιαφερουν οι επιδοσεις .κανε τεστ ντραιβ πρωτα.:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το service της Honda σε σχέση με τις άλλες αντιπροσωπίες είναι καλό-φθηνό; Ανταλλακτικά εύκολα βρίσκεις;

Πραγματικά παραδείγματα θα με βοηθούσαν πολύ!

Επίσης, με ενδιαφέρει και το αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων. Θα ήταν καλή κίνηση; Μήπως είναι σα να τρως κοτόπουλο με το μαχαίρι;

 

Υ.Γ. Είμαι ανάμεσα στο Civic και το Α3...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Το service της Honda σε σχέση με τις άλλες αντιπροσωπίες είναι καλό-φθηνό; Ανταλλακτικά εύκολα βρίσκεις;

Πραγματικά παραδείγματα θα με βοηθούσαν πολύ!

Επίσης, με ενδιαφέρει και το αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων. Θα ήταν καλή κίνηση; Μήπως είναι σα να τρως κοτόπουλο με το μαχαίρι;

 

Υ.Γ. Είμαι ανάμεσα στο Civic και το Α3...

 

 

το σερβις της χοντα ειναι φτηνο και το καλο ειναι οτι δεν εχει ιμαντα χρονισμου το σιβικ.αλλαξα λαδια και φιλτρο πριν κανα 2 μηνες 55 ευρο ολλα μαζι.για ανταλακτικα δεν ξερω.το αυτοματο ειναι καλο εχει και τις ταχυτητες πισω απο το τιμονη αλλα ειναι αρκετα πιο αργο απο το χειροκινητο.το αυτοματο ειναι 1000 ευρο πιο ακριβο απο το απλο.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ελεγα στο προηγουμενο μηνυμα οτι εχει ερθει η παραγγελια μου και τωρα ειμαι στις πινακιδες. Αγορασα το type s και θα ηθελα να μαθω αν καποιος εχει βαλει την αεροτομη απτο type r. Στην αντιπροσωπεια μου λενε οτι δεν βγαινει σαν extra αλλα πρεπει να την παραγγειλουμε σαν ανταλλακτικο για το type r! :w00t:
Link to comment
Share on other sites

To 1.8 Executive έχει και δερμάτινα καθίσματα;

Αν παραγγείλω το 1.8 Auto, θα μπορέσω να παραγγείλω χωριστά μόνο δερμάτινα καθίσματα;

 

Επίσης, αν δώσω 10.000€ μπροστά, τι επιτόκια θα έχω στις δόσεις;

 

Υ.Γ. Βέβαια θα τα ρωτήσω και στην αντιπροσωπεία (απλά στην επαρχία δεν έχει παντού...)

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

αληθεια εχει βαλει κανενας δερματινα καθισματα???ειτε εργοστασιακα ειτε απο αλλο μαστορα???

 

εγω οταν ρωτησα μου ειπαν πως τα δερματινα καθισματα μαινουν εδω στην ελλαδα με 700ευρω....εγω το εκλαμβανω οτι εχουν κανει συμφωνια με καποιο συνεργειο στην αθηνα για εχει εργολαβια ολα τα συγκεκριμενα αυτοκινητα

Link to comment
Share on other sites

αληθεια εχει βαλει κανενας δερματινα καθισματα???ειτε εργοστασιακα ειτε απο αλλο μαστορα???

 

εγω οταν ρωτησα μου ειπαν πως τα δερματινα καθισματα μαινουν εδω στην ελλαδα με 700ευρω....εγω το εκλαμβανω οτι εχουν κανει συμφωνια με καποιο συνεργειο στην αθηνα για εχει εργολαβια ολα τα συγκεκριμενα αυτοκινητα

 

Ισχύει αυτό που λες! Το ρώτησα σε αντιπροσωπεία.

Κοστίζει όμως 1000€.

Έρχονται έτοιμα τα δερμάτινα κομμάτια και τα μοντάρουν πάνω στο αυτοκίνητο στην Αθήνα...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

kalhmera paidia kai egw x8es egina enas katoxos civic meta apo anamonh 4 mhnwn...8a h8ela na sas rwtisw an eixan ta prwta 1.8 bluetooth gia to kinito...katey8eian pantws to phga taksidi kai epa8a plaka...einai teleia h ais8hsh!!!!
Link to comment
Share on other sites

kalhmera paidia kai egw x8es egina enas katoxos civic meta apo anamonh 4 mhnwn...8a h8ela na sas rwtisw an eixan ta prwta 1.8 bluetooth gia to kinito...katey8eian pantws to phga taksidi kai epa8a plaka...einai teleia h ais8hsh!!!!

 

Καλοταξιδο φιλε μου, σου ευχομαι πραγματικα να χαρεις το αυτοκινητο σου..

Παντα υπηρχε το Bluethooth, αλλα οχι στον στανταρ εξοπλισμο..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και εγω απο σημερα ειμαι κατοχος ενως type s το εφερα απο αθηνα αρτα και πραγματικα εντυπωσιαστικα! θα ηθελα να ρωτησω εσας το super locking δουλευει, αν δηλαδη οταν εχεις τα παραθυρα ανοιχτα και το κλειδωσεις αν αυτα κλεινουν.:blink:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και εγω απο σημερα ειμαι κατοχος ενως type s το εφερα απο αθηνα αρτα και πραγματικα εντυπωσιαστικα! θα ηθελα να ρωτησω εσας το super locking δουλευει, αν δηλαδη οταν εχεις τα παραθυρα ανοιχτα και το κλειδωσεις αν αυτα κλεινουν.:blink:
φίλε μου τα έχεις μπερδέψει λίγο. Το σούπερ λοκινγκ δεν σημαίνει ότι ανεβάζει αυτόματα τα παράθυρα. Αυτό το επιτυγχάνουν με ανεξάρτητη πλακέτα διαφόρων κατασκευαστών την οποία η επίσημη αντιπροσωπία συνιστά να αποφεύγουμε. Προσωπικά δεν είχα πρόβλημα στο παλιό μου αυτοκίνητο που είχε αλλά φαντάζομαι ότι θα υπάρχει κάποιος λόγος σχετιζόμενος με τα ηλεκτρικά των αυτοκινήτων. Τώρα για το σουπερ λόκινγκ αυτό αφορά απλά μια πατέντα του συναγερμού της χόντα(βανέο είναι) η οποία ενεργοποιείται με διπλό πάτημα του συναγερμού. Πρόκειται για μία προσπάθεια να καθυστερήσει τον επίδοξο κλέφτη αφού ουσιαστικά δεν επιτρέπει το άνοιγμα των θυρών από μέσα ή έξω ύστερα από σπάσιμο των τζαμιών με αποτέλεσμα ο επίδοξος κλέφτης να πρέπει να βγει από το παράθυρο. Ουσιαστικά είναι άχρηστη αλλά λέμε τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Μια φωτο με το Civic Type-S Bronze μου, μαζι με το Kawasaki Z-1000 του κολλητου μου...:cool:

 

http://www.civinfo.com/forum/attachments/gallery/4492d1182623425-my-civic-deep-bronze-type-s-sp_a0247.jpg

 

Οδηγω το αμαξι εδω κ 2μιση μηνες κ καθε μερα που περναει το βρισκω ολο κ πιο τελειο!!!

 

:) :) :) :) :) :) :) :)

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...