Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΠΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ!ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ

 

Εντάξει ανησυχητικό μπορεί να μήν είναι αλλά είναι εκνευριστικό.. Δέ μπορώ να το ακουω συνεχεια.. αν συνεχίσει και αύριο θα πάρω στην αντιπροσωπεία να τους πώ αν είναι να το κοιτάξουν:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξανα παρατηρησα ακριβώς τον ίδιο θόρυβο σήμερα, δέ ξέρω χθές το βράδυ το'χα πλύνει και αμέσως μετά που το πήρα ακουγόταν ενώ πρίν όχι!! Ξεκαθαρίζω ότι το έπλυνα στο χέρι και όχι σε πλυντηρια..

Δέ ξερω αν εχει σχεση με το πλυσιμο αλλα νομιζω ότι και τη προηγουμενη φορα που το ακουγα το είχα πλύνει!!!

Όποιος ξέρει ή έχει αντιμετωπίσει το ιδιο ας μου πει... αλλιως θα το παω κατα αντοπροσωπεια μερια να μου το κοιταξουν.. Είναι εκνευριστικος θορυβος αφου ακουγεται μονιμως!!!:mad:

 

 

 

Εχω παρατηρησει οταν εχω πλυνει το αυτοκινητο κ ξεκιναω , ακουω εναν θορυβο απο τις πισω ροδες .Νομιζω οτι ειναι απο τα τακακια τα οποια εχουν κολλησει λογο του νερου που εχω πλυνω το αυτοκινητο.Μετα ομως δεν ξανα ακουω κανεναν θορυβο.Αυτο τον θορυβο εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οταν εχω πλυνει το αυτοκινητο κ ξεκιναω , ακουω εναν θορυβο απο τις πισω ροδες .Νομιζω οτι ειναι απο τα τακακια τα οποια εχουν κολλησει λογο του νερου που εχω πλυνω το αυτοκινητο.Μετα ομως δεν ξανα ακουω κανεναν θορυβο.Αυτο τον θορυβο εννοεις?

 

Λογικά αυτός ο θόρυβος πρέπει να είναι αλλά το θέμα είναι ότι εμένα είναι η 3η μέρα που συνεχίζει να ακούγεται!! Δηλαδή τί θα γίνει τώρα όποτε το πλένω ή θα βρέχει θα ακούγεται συνέχεια αυτό??:blink:

---

1800άρι civic!! Έξω από την έκθεση στη Λάρισα ''Auto Moto Show''. Φτιαγμένο πραγματικά σάν type-r ακόμη και από πίσω!! Το μόνο που μ'εκανε να καταλάβω ότι ήταν απλό civic ήταν οι 5 πόρτες!! Όλα του(μάσκα, ζάντες,) θύμιζαν type-R,αλλά ήταν 1800άρι φτιαγμένο!!

http://www.imageshack.gr/files/s7vfnif0zw5vgap8svs0_thumb.jpg

 

Σκέφτομαι να το κάνω κι εγώ:p:p:p:D

Link to comment
Share on other sites

1800άρι civic!! Έξω από την έκθεση στη Λάρισα ''Auto Moto Show''. Φτιαγμένο πραγματικά σάν type-r ακόμη και από πίσω!! Το μόνο που μ'εκανε να καταλάβω ότι ήταν απλό civic ήταν οι 5 πόρτες!! Όλα του(μάσκα, ζάντες,) θύμιζαν type-R,αλλά ήταν 1800άρι φτιαγμένο!!

http://www.imageshack.gr/files/s7vfnif0zw5vgap8svs0_thumb.jpg

 

Σκέφτομαι να το κάνω κι εγώ:p:p:p:D

 

 

To bodykit που φοραει ειναι aftermarket και οχι του typeR! Αυτη η αισθητικη βελτιωση ειναι παλια και δεν ειναι η πρωτη, την εχουν κανει αρκετα παιδια στο civinfo.com αλλα με τα σποιλερ του typeR και πιστεψε με φαινεται ακομα πιο ωραιο!

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο bodykit ειναι το λιγοτερο για τα σκουπιδια....

 

Δέ καταλαβαίνω γιατί το λές:blink: θα μου πείς γούστα είναι αυτά.. Εμένα μου αρέσει..

Όσο για το σπόιλερ ναι το ξέρω ότι δέν είναι type-R...

 

Τέλος πάντων εγώ μ'αυτό που ασχολήθηκα ήταν ότι μου άρεσε πολύ η μετατροπή έτσι όπως το έφτιαξε... (μάσκα έβαλε type-R, έβαλε και το σηματάκι το κόκκινο μπροστά και πίσω)

MakTheo (Ούτε το bodykit είναι του type-R) το ξέρω, μάλλον δέν το έθεσα σωστά!;) Εννοείται ότι είναι το bodykit είναι aftermarket:) Απλά με το που το είδα παρέπεμπε ειδικά απο μπροστά σε type-R με άλλο σπόιλερ..Και στο type-R μπορείς να βάλεις το συγκεκριμένο σπόιλερ αλλά δέν υπάρχει λόγος γιατί είναι εξαρχής πανέμορφο!

 

Βασικά βλακεία έκανα που την ανέβασα, το μόνο που έπρεπε να πώ ήταν ότι μου άρεσε η μετατροπή, τίποτα παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Βασικά βλακεία έκανα που την ανέβασα, το μόνο που έπρεπε να πώ ήταν ότι μου άρεσε η μετατροπή, τίποτα παραπάνω..

 

Μη το λές αυτό ,γιατί έκανες βλακεία ;

 

είδες ένα honda ''φτιαγμένο'' που σου άρεσε και είπες να το μοιραστείς μαζί μας

 

μην νιώθεις άσχημα λοιπόν :)

Link to comment
Share on other sites

Μη το λές αυτό ,γιατί έκανες βλακεία ;

 

είδες ένα honda ''φτιαγμένο'' που σου άρεσε και είπες να το μοιραστείς μαζί μας

 

μην νιώθεις άσχημα λοιπόν :)

 

Να σαι καλά, με κάνεις και νιώθω καλύτερα:)

 

οι ζαντες δεν ειναι απο type-r απλα ειναι βαμμενες εργοστασιακες του 1.8...

 

Έχεις δίκαιο.. είναι του 1800αριού απλά το μαύρο με παρέσυρε, και είναι με 7 μπράτσα και οι δύο ζάντες γι'αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Δέ καταλαβαίνω γιατί το λές:blink: θα μου πείς γούστα είναι αυτά.. Εμένα μου αρέσει..

Όσο για το σπόιλερ ναι το ξέρω ότι δέν είναι type-R...

 

Τέλος πάντων εγώ μ'αυτό που ασχολήθηκα ήταν ότι μου άρεσε πολύ η μετατροπή έτσι όπως το έφτιαξε... (μάσκα έβαλε type-R, έβαλε και το σηματάκι το κόκκινο μπροστά και πίσω)

MakTheo (Ούτε το bodykit είναι του type-R) το ξέρω, μάλλον δέν το έθεσα σωστά!;) Εννοείται ότι είναι το bodykit είναι aftermarket:) Απλά με το που το είδα παρέπεμπε ειδικά απο μπροστά σε type-R με άλλο σπόιλερ..Και στο type-R μπορείς να βάλεις το συγκεκριμένο σπόιλερ αλλά δέν υπάρχει λόγος γιατί είναι εξαρχής πανέμορφο!

 

Βασικά βλακεία έκανα που την ανέβασα, το μόνο που έπρεπε να πώ ήταν ότι μου άρεσε η μετατροπή, τίποτα παραπάνω..

 

 

Δεν υπαρχει λογος να νιωθεις ετσι, την γνωμη σου ειπες η οποια ειναι σεβαστη και εγω την γβωμη μου ειπα, αλλωστε για'αυτο ειμαστε εδω για να μοιραζομαστε διαφορα οπως και εσυ..:)

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

οσοι σκεφτεστε να παρετε το 1800cc ριξτε μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=216922&page=15 .

Μην το σχολιαζετε εδω απλως δειτε το. Το honda ειναι 1799cc

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Φτου!!! Πάνω που πήγαιναν όλα καλά και θα έπαιρνα το αμάξι (που υποτίθεται θα ερχόταν Μάιο) από 22990 μόλις 20250 ξαφνικά άρχισαν όλα να στραβώνουν!

Και το 1000ρικο που είχε έκπτωση καταργήθηκε και είναι να έρθει Ιούλιο και θα μας λιώσουν στην φορολογία! Έλεος. Ρε παιδιά αυτό το τεκμήριο είναι μόνο για την αγορά ή μπαίνει κάθε χρόνο? Εϊναι και καλά συντήρησης? Και θέλει 16χιλ/χρόνο για συντήρηση ένα 1800??? Εγώ πχ έχω ας πούμε 13χ εισόδημα. Θα φορολογούμε σαν να έχω 16χ κάθε χρόνο?

Αλήθεια ξέρει κανείς αν παίζει να μπορείς να πάρεις το αμάξι μισό-μισό με γονείς ή να φαίνεται κάποια δωραιά ώστε να καλύπτεις το εισόδημα? Όλο μ@μ@κίες κάνουν. Ξεφτίλισαν για λίγο τις τιμές, πήγαν όλοι και αγόρασαν μεγάλα αυτοκίνητα και τώρα θα τους τα πάρουν διπλά και τρίδιπλα...

Ελλαδάρα...

Link to comment
Share on other sites

Θα φορολογούμε σαν να έχω 16χ κάθε χρόνο?

Αλήθεια ξέρει κανείς αν παίζει να μπορείς να πάρεις το αμάξι μισό-μισό με γονείς ή να φαίνεται κάποια δωραιά ώστε να καλύπτεις το εισόδημα?

 

Αν εφαρμοστει αυτο θα γινεται.Φυσικα και μπορεις να παρεις αυτοκινητο μισο-μισο με καποιον αλλο οποτε θα μειωθει στο μισο και το τεκμηριο για τον καθενα. Αρκει ο αλλος να μπορει να "σηκωσει" το τεκμηριο με το εισοδημα του.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν εφαρμοστει αυτο θα γινεται.Φυσικα και μπορεις να παρεις αυτοκινητο μισο-μισο με καποιον αλλο οποτε θα μειωθει στο μισο και το τεκμηριο για τον καθενα. Αρκει ο αλλος να μπορει να "σηκωσει" το τεκμηριο με το εισοδημα του.

 

Δηλαδή εάν πάρω το μισό αυτοκίνητο εγώ και το μισό η μητέρα μου (πχ απο 10χΕ) με εισόδημα 13χ εγώ και 15χ η μητέρα μου, φαίνεται σαν ένα το εισόδημα, 13+15=28 άρα καλύπτει τα 16 που λέει η φορολογία και δεν θα έχω τεκμήριο καθόλου ή θα έχω απλά θα το πληρώνω μισό μισό (άρα δεν αλλάζει τίποτα)?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν πάρω το μισό αυτοκίνητο εγώ και το μισό η μητέρα μου (πχ απο 10χΕ) με εισόδημα 13χ εγώ και 15χ η μητέρα μου, φαίνεται σαν ένα το εισόδημα, 13+15=28 άρα καλύπτει τα 16 που λέει η φορολογία και δεν θα έχω τεκμήριο καθόλου ή θα έχω απλά θα το πληρώνω μισό μισό (άρα δεν αλλάζει τίποτα)?

 

Δεν θα σας πιασει καθολου τεκμηριο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν ξερω ειναι αν μπορει να γινει μεταβιβαση υπαρχοντος αυτοκινητου κατα το ημισυ ή με ποσοστο επι τοις εκατο.Η κορη μου εχει στο ονομα της το civic και εγω ενα crv εστω και αν τα οδηγουμε ...αναποδα .Εγω αντεχω και το crv και το civic μιας και δηλωνω 45000 εισοδημα αλλα η κορη μου δηλωνει 6500 αφου δουλευει 4ωρο.Μπορει να μου μεταβιβασει ποσοστο του civic ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα γίνεται, αλλά νομίζω το καλύτερο θα ήταν να γίνει ολική μεταβίβαση αφού δεν υπάρχει πρόβλημα εισοδήματος.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα γίνεται, αλλά νομίζω το καλύτερο θα ήταν να γίνει ολική μεταβίβαση αφού δεν υπάρχει πρόβλημα εισοδήματος.

 

 

Κι αυτο ειναι μια λυση αλλα...συναισθηματικα αφου πληρωνει κατι ας εχει και εν μερει στο ονομα της εστω και αν για αλλο πληρωνει (civic) και αλλο εχει (crv)!!!:D:D:D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου μεταβιβασει ποσοστο του civic ?

 

Φυσικά και γίνεται.

 

Nikosjc ακόμη δεν ξέρουμε οριστικά τι θα παίξει με τα τεκμήρια. Σίγουρα θα μπορείς να το καλύψεις με κάποιο τρόπο. Έχει παράθυρα η ιστορία.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται.

 

Nikosjc ακόμη δεν ξέρουμε οριστικά τι θα παίξει με τα τεκμήρια. Σίγουρα θα μπορείς να το καλύψεις με κάποιο τρόπο. Έχει παράθυρα η ιστορία.

 

Ενα πολυ χρησιμοποιουμενο κολπακι για καλυψη απο προστιθεμενα ποσα απο τεκηιρια ειναι στην 3 σελιδα της δηλωσης που λεει για αναλωση κεφαλαιου που ηδη φορολογηθηκε.Αυτο βεβαια με προϋποθεσεις.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά ,θα ήθελα να σας ρωτησω εαν κάποιος-α απο εσάς έχει τοποθετήσει σύστημα εντοπισμού του αυτοκινήτου μέσω gps , υπάρχουν διάφορα που κυκλόφορουν και έχω διαβάσει διάφορα και τωρα ρωταω και εδω σε περιπτωση που το εχει δει κανεις σε καποιο αυτοκινητο και ειδικοτερα για το civicακι μας.
Link to comment
Share on other sites

MakTheo ανέβασε αλλού την φώτο και δώσε μας το λινκ...από το φόρουμ που την δίνεις τώρα δε φαίνεται σε όσους δεν είναι registered...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. Θέλω να περάσω αντιηλιακές μεμβράνες στο αμάξι μου... Στο συνεργείο της Honda παρέχεται τέτοια υπηρεσία ή πρεπει να πάω εξω??

Ευχαριστώ..:)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. Θέλω να περάσω αντιηλιακές μεμβράνες στο αμάξι μου... Στο συνεργείο της Honda παρέχεται τέτοια υπηρεσία ή πρεπει να πάω εξω??

Ευχαριστώ..:)

 

δεν νομιζω η Honda και καθε αμτιπροσωπεια να κανει κατι τετοιο.Προσεξε ποσο σκουρες θα βαλεις για να μην εχεις προβλημα με Τροχαια και ΚΤΕΟ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2796859#post2796859

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...