Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σκέφτομαι να αλλάξω αυτοκίνητο(ουσιαστικά να πάρω δικό μου γιατί αυτό που έχω το διάλεξαν οι γονείς μου και τώρα το δίνω στην μαμά μου)και κατευθύνομαι στο civic type s με τον εξοπλισμό plus.όμως απο αυτά που ακούω για τριγμούς κλπ με προβληματίζουν.Το αμάξι είναι ωραίο και full εξοπλισμένο και γενικά απο τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν όλα με αφήνουν αδιάφορο(με εξαίρεση το cooper).Eπίσης είδα ένα χρώμα σε site του εξωτερικού που στην Ελλάδα δεν είναι διαθέσιμο(το πορτοκαλί).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το civic 5θυρο ,αλλά με στεναχωρεί που από την 1,4 πάει στην 1,8 χωρις να εχει έκδοση 1,6.Αξίζει να πάρω το 1,4 ; Ρε ****το το 1,8 παει 24.000 ευρώ τα οποία μου φάινονται πολλά.Επίσης με ''χάλασε'' πολύ που η ηλιοροφή δεν ανοίγει ,όσοι το έχετε δεν σας ενοχλέι αυτό;στην ουσία μονο ο ηλιος μπαίνει μέσα και οχι ο αέρας.Θα ήθελα την γνώμη σας .
Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου το 1.4 δεν αξίζει γιατί η μηχανή του είναι πολύ αδύναμη για να κινήσει το βαρύ αμάξομα με αποτέλεσμα να υπιλοίπεται κατά πολύ σε επιδόσεις σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά και να έχει αδικαιολόγητη κατανάλωση λόγω του "ζορίσματος" αυτού. Επίσης πρέπει να δείς και το επίπεδο εξοπλισμού ανάμεσα στις δύο εκδόσεις και να συγκρίνεις τις τιμές της μικρής έκδοσης με τον ανταγωνισμό που όπως θα ξέρεις ήδη είναι αρκετά τσουχτερή για 1.4 πάντα.

Επίσης, υποκειμενικά πάντα, νομίζω ότι με τόσο sportive look είναι κρίμα να μην πηγαίνει μία το αμαξάκι. Αν θές την γνώμη μου, πάρε 1.8 ή κοίτα για κάτι άλλο...

 

Τώρα όσο για την οροφή που λές, έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι μεγάλη ξενέρα να έχεις πληρώσει για μιά τόσο θαυμάσια οροφή και να είναι μονάχα χάρμα οφθαλμόν και μόνο και να μην μπορείς να την εκμεταλευτείς στην πράξη (πέραν του να κοιτάς από μέσα πάνω!)...

Εδώ το πράγμα είναι απλό, αν γουστάρεις πανοραμική οροφή μόνο και μόνο για να δείχνει πιο όμορφο την βάζεις αλλιώς όχι. That's Life!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω λεω την εμπειρια μου....πιστεψτε οτι θελετε

 

για μενα η μεγαλη ευθεια της θηβας , λογω του οδοστρωματος της, ηταν το μετρο συγκρισης

 

ως τωρα καταλαβα οτι ειναι πιο αθορυβα και οτι μπαινουν καλυτερα και με μεγαλυτερη ασφαλεια στις στροφες

 

αν φρεναρουν πιο καλα η αν εχουν καλυτερο κρατημα στο βρεγμενο δεν το εχω διαπιστωσει ακομα

 

Είναι δύσκολο να συγκρίνεις με τα λάστιχα που είχες, εννοώ τη συμπεριφορά τους όταν αυτά ήταν καινούρια. Το δικό μου φοράει τα PRIMACY και ήδη με 18000 χλμ δείχνουν τα σημάδια της φθοράς τους. Προσωπικά είμαι υπέρ της φιλοσοφίας της MICHELLIN.

Link to comment
Share on other sites

http://users.otenet.gr/~hourp/80000.JPGχαιρετω τους απανταχου civicάκηδες

μετα από 80000 χιλιόμετρα με το civic μου (απο τον 5/2006) έχω να παρατηρήσω τα εξης!

α. η μηχανη όντως ακούγεται αρκετα μετά τις 4000 στροφές αλλά τριξιμο στο ταμπλο δεν έχω ακούσει ακόμη (ίσως είμαι από τους τυχερούς!)

β. τα πλαστικά του δεν φαινονται και πολύ καλής ποιότητας.... ηδη το χρώμα από τα κουμπιά στο τιμόνι και το ασημί από το λεβιέ έχουν αρχίσει να ξεθωριάζουν και να φαίνεται από κάτω το άσπρο πλαστικο!

γ. λιγο μετά το προηγούμενο σερβις στα 70000 μου έβγαλε ένα προβλημα: ήταν πρωτοχρονια φετος και με άφησε μέσα στην καρδίτσα (ευτυχώς που δεν ήταν στη λίμνη πλαστήρα όπου πηγαμε μια οικογενειακη εκδρομη!)

το προβλημα? ΜΠΙΛΙΟΦΟΡΟΣ!

πρεπει να ήταν ελαττωματικος.... για αρκετο καιρο έκανε ένα τρίξιμο στις στροφές από τη μεριά του οδηγού (όχι στο ταμπλό!) το ανέφερα στο σερβις αλλά οταν το δοκιμάσαμε μαζι με το μάστορα δεν το έκανε.... οπότε σε μια απότομη στροφη τον κούρεψε το μπιλιοφορο.

ήταν ευκαιρία να δοκιμάσω και την οδικη βοηθεια της honda...

ηρθαν μας πήραν και μας πήγαν στην τοπική αντιπροσωπεία όπου θα έπρεπε να μείνει το αυτοκινητο. Προτίμησα να μας νοικιάσουν αυτοκίνητο από το να μας κλείσουν ξενοδοχείο γιατί έπρεπε να γυρισουμε στον τόπο διαμονης μας που είναι η Θεσσαλονίκη!

το ανταλλάκτικο δεν υπηρχε στην ελλάδα και επρεπε να το παραγγείλουν από εξωτερικο!

οποτε το αυτοκίνητο ηταν ετοιμο μετα απο 2 εβδομάδες! το ενοικιαζόμενο ήταν μόνο για 4 μέρες τελικά παρότι όταν επικοινωνήσαμε αρχικά μου είπαν οτι θα το είχα μέχρι να αποκατασταθεί η βλαβη τελικώς τους το επέστρεψα και ξαναπηγα να το παραλάβω μετα από μια εβδομαδα

αυτες ήταν οι περιπετειες μου!

δ. Νομίζω οτι οι αναρτησεις του δεν είναι αρκετα σκληρες.... στις στροφες γερνει αρκετα

ε. τελος εκεινη η κολωνα πισω ειναι αρκετα μεγάλη και κρυβει αρκετη ορατοτητα

στ. τα λαστιχα που φορούσε άργησα να τα άλλαξω.... τωρα τελευταία τα άλλαξα και εβαλα καποια nokian που μου προτεινε ο λαστιχας. προς το παρον είμαι ευχαριστημένος και απο την τιμή (550) και απο τα κρατηματα

ζ. παντως ο μετρητης κατανάλωσης κλέβει στανταρ ένα λιτρο. να υπολογίζετε ένα λίτρο παραπάνω απο αυτο που γράφει. βεβαια υπάρχει και η περιπτωση όλα τα βενζινάδικα να κλέβουν.... τωρα τελευταία μαλιστα μου έβαλαν 56 λίτρα σε ρεζερβουαρ 50 λίτρων.... είναι δυνατον? ήταν άδειο βεβαια αλλά τι να πω! το συγκεκριμένο βρισκεται κοντά στο jumbo της ανατολικής θεσσαλονίκης. άλλη μια φορα μου είχαν βάλει 54! τις υπολοιπες φορες ήταν κάτω από 51 πάντως! τελος πάντων αυτο που θέλω να πώ είναι ότι αυτο που γράφουν στα χαρτιά για 5,5 λιτρα στα 100 χιλιομετρα εκτος πολης είναι

Α Δ Υ Ν Α Τ Ο Ν!

 

Υ.Γ. ανεφερα τα μειονεκτηματα για τι απο πλεονεκτήματα έχει πολλά περισσοτερα και γνωστα:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε βάλε καμια φωτό από τα πλαστικά για να δούμε αν σου είναι εύκολο.Επίσης πές μου αν σου κάλυψε στην εγγύηση τον μπιλιοφόρο.Απο δική μου μέτρηση στα 9600κμ ειχα καταναλώσει 806,5 λίτρα βενζινης.Αυτό σημαίνει 8,4 λίτρα ανα 100 χιλιόμετρα.Ο μετρητής του αυτοκινήτου μου εδειχνε 8,1 l/100km.Η διαφορά μπορεί να οφείλεται και στο κλέψιμο των πρατηρίων.Όσο για το 5.5 l/100km είναι εφικτό σε ταχύτητητες 70-80 km/h και χωρίς ανήφορο.Ηχαμηλώτερη που έχω δει εγώ σε ταξίδι είναι 6,1 l/100km αλλά πήγαινα πολύ αργά και χωρίς να το ζορίσω πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

αχ... με κουραζεις!

http://users.otenet.gr/~hourp/levies.jpg

http://users.otenet.gr/~hourp/koumpi.jpg

βλεπω φιλε μου εισαι οργανωμενος κρατάς αρχείο ετσι? επιμένω οτι ο μετρητης κλεβει! μετρουσα την καταναλωση στην αρχη για αρκετο καιρο και ειχα καταλήξει σε αυτό το συμπέρασμα. ωστοσο θα το ξαναμετρήσω.

 

οσο για τον μπιλιοφορο (για οσους δεν εχουν υποψιν τους βρισκεται εκεί που ενώνεται η ροδα με το ημιαξονιο και φαινεται εξωτερικα σαν φυσουνα) τον καλυψε η εγγυηση. δεν πληρωσα φραγκο. Βεβαια ήταν στην εργοστασιακη εγγυηση των πρωτων 3 ετων. για τα επομενα 4 θα τον καλυπτε ο σαρακακης αραγε? ελπιζω πως ναι. Παντως η εντυπωση μου απο τον σαρακακη είναι πολυ κακη... οι υπαλληλοι του εχουν νοοτροπία δημοσίου υπαλλήλου... τα πρώτα σερβις τα έκανα στον σαρακάκη αλλά τα επόμενα τα κάνω σε επαρχιακη αντιπροσωπεία (στον τοπο εργασίας μου εξ' ου και τα πολλά χιλιομετρα -καθε μέρα γράφω περιπου 200χλμ-) εξουσιοδοτημένη πολύ φθηνότερα και πιο ανθρώπινα. Και στην καρδίτσα οι ανθρωποι ήταν πολυ εξυπηρετικοι, έκαναν ότι μπορουσαν.

 

αυτα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ,ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟΥΣ ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΔΕΣ ΣΙΒΙΚΑΚΙΔΕΣ!!!!!!!!!

 

Φίλε μ'απογοήτευσες με τις φωτό.Δεν πας να τους το κάνεις θέμα μη τυχόν και σου τα αλλάξουν τα πλαστικα;Μεταξύ μας τώρα ......χλωμό το βλέπω.

Πάντως η ποιότητα αυτή δεν είναι honda.Η Αγγλία μας μάρανε!

Link to comment
Share on other sites

α. η μηχανη όντως ακούγεται αρκετα μετά τις 4000 στροφές αλλά τριξιμο στο ταμπλο δεν έχω ακούσει ακόμη (ίσως είμαι από τους τυχερούς!)

β. τα πλαστικά του δεν φαινονται και πολύ καλής ποιότητας.... ηδη το χρώμα από τα κουμπιά στο τιμόνι και το ασημί από το λεβιέ έχουν αρχίσει να ξεθωριάζουν και να φαίνεται από κάτω το άσπρο πλαστικο!

γ. λιγο μετά το προηγούμενο σερβις στα 70000 μου έβγαλε ένα προβλημα: ήταν πρωτοχρονια φετος και με άφησε μέσα στην καρδίτσα (ευτυχώς που δεν ήταν στη λίμνη πλαστήρα όπου πηγαμε μια οικογενειακη εκδρομη!)

το προβλημα? ΜΠΙΛΙΟΦΟΡΟΣ!

δ. Νομίζω οτι οι αναρτησεις του δεν είναι αρκετα σκληρες.... στις στροφες γερνει αρκετα

ε. τελος εκεινη η κολωνα πισω ειναι αρκετα μεγάλη και κρυβει αρκετη ορατοτητα

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλους του φίλους του forum!

Η αλήθεια έιναι οτι πολλοί έχουν σαν παρατήρηση το θόρυβο της μηχανής πάνω απο τις 4000 αλλά αυτό πιστεύω είναι υποκειμενικό γιατί σε μερικούς όπως και σε εμένα μερικές φορές μου αρέσει αυτός ο θόρυβός γιατί κάνει το αμάξι λίγο πιο sport και σου ξυπνάει άλλα αισθήματα μέσα σου άλλες βέβαια φορές ο ίδιος θόρυβος σε κουράζει εγώ πάντως τον προτιμώ!

Για τα πλαστικά του και ιδιαίτερα για τα κουμπιά δεν έχω ακούσει άλλα παράπονα αν και νομίζω είσαι απο τους λίγους που έχουν κάνει τόσα πολλά χιλιόμετρα και είσαι και απο τους πρώτους που πήρε το αμάξι οπότε ας θέωρήσω οτι στα μελλοντικά αυτοκίνητα που βγήκαν μετά απο το δικό σου το πρόβλημα είχε εντοπιστεί και διορθώθηκε, το μέλλον όμως θα δείξει. Για τα πλαστικά γιατί δεν κάνεις καμιά ερώτηση να σου τα αλλάξουν εντός της εγγύησης?????

Ο μπιλιοφόρος που σε άφησε μάλλον ήταν προβληματικός απο την αρχή άλλωστε αυτοκίνητο παραγωγής είναι και φυσικό είναι κάποια ελλατωματικά κομμάτια που έχουν τοποθετηθεί στο εργοστάσιο να μην τα έχουν αντιληφθεί κατά τον τελικό έλεγχο του αυτοκινήτου πριν φύγει απο το εργοστάσιο.

Οι αναρτήσεις θεωρούνται σκληρές από τους περισσότερους αλλά και σε αυτό τον τομέα βασικά είναι τι έχεις συνηθίσει εγώ πάντως τις θεωρώ σκληρές και δεν έχω παρατηρήσει να γέρνει τόσο πολύ στις στροφές έχω οδηγήσει και άλλα καινούργια αμαξιά και γέρνουν περισσότερο.

Η αλήθεια είανι οτι η πίσω κολώνα με έχει δυσκολέψει και εμένα και τους περισσότερους που έχω το συγκεκριμένο αμάξι όπως επίσης και το παρκάρισμα του συγκεκριμένου αυτοκινήτου δεν είναι εύκολο χωρίς αισθητήρες.

Πάντως χωρίς να θέλω να βγάλω οτι το συγκεκριμένο civic είναι τέλειο πιστεύω οτι είναι πολύ καλύτερο απο άλλα αυτοκίνητα της κατηγορίας του αλλά έχει σίγουρα και τα ελατώμματα του!Το δικό σου πιθανώς να έχει παραπάνω ελατώμματα λόγω του οτι είναι και απο τις πρώτες παραγωγές και ακόμα δεν είχε βγάλει όλες τις "παιδικές αρρώστιες" στο δρόμο για να τις διωρθώσουν!

Link to comment
Share on other sites

XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ CIVICακιας ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΟ CIVIC;

πχ (εξατμήσεις, εισαγωγές αέρα, αναρτήσεις κτλ)

Link to comment
Share on other sites

XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ CIVICακιας ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΟ CIVIC;

πχ (εξατμήσεις, εισαγωγές αέρα, αναρτήσεις κτλ)

 

 

Φημολογειται βελτιωση απο Σαρακακη (εντος εγγυησης) με εξατμιση (ολοκληρη), εισαγωγη (φιλτρο), προγραμμα (επαναπρογραμματισμο ή παραλληλο εγγεφαλο), που θα αυξανει 20-25 ps την ιπποδυναμη..

Κοστος ακομα δεν εχει γινει γνωστο ουτε και η τελικη επιβεβαιωση αυτης της βελτιωσης.

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Φημολογειται βελτιωση απο Σαρακακη (εντος εγγυησης) με εξατμιση (ολοκληρη), εισαγωγη (φιλτρο), προγραμμα (επαναπρογραμματισμο ή παραλληλο εγγεφαλο), που θα αυξανει 20-25 ps την ιπποδυναμη..

Κοστος ακομα δεν εχει γινει γνωστο ουτε και η τελικη επιβεβαιωση αυτης της βελτιωσης.

 

Τρέλανέ μας!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

το galaxy κοιτουσα και εγω αλλα οταν ηρθαν τα πρωτα αμαξια, ολα αυτου του χρωματισμου ειχαν τελειωσει

 

οποτε αντι να περιμενω 6-7 μηνες πηρα το cosmic σε 5 μερες και δεν το μετανιωσα καθολου

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εγώ! Όταν πήγα να κλείσω το δικό μου ήθελα το vivid blue αλλά θα περίμενα 5-6 μήνες οπότε το πήρα σε alabaster silver σε 4 μέρες. Αν είχα την υπομονή για vivid blue θα ήταν συλλεκτικό :p γιατί κάτι πήρε το αυτί μου για αντικατάσταση αυτού του χρώματος με το πορτοκαλί...

 

Μια ερώτηση σχετικά με τα φώτα: Είστε ικανοποιημένοι απο την αποδοσή τους? Αναφέρομαι στα απλά, όχι στα HID. Υπάρχει κάποιος που έχει αντικαταστήσει τους λαμπτήρες? Ένας γνωστός μου ανέφερε σαν εναλλακτικές τα Osram Night Breaker, Philips X-treme και Philips Vision Plus. Πρόκειται για λαμπτήρες με καλύτερη απόδοση ή τύπου xenon? Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με τα φώτα: Είστε ικανοποιημένοι απο την αποδοσή τους? Αναφέρομαι στα απλά, όχι στα HID. Υπάρχει κάποιος που έχει αντικαταστήσει τους λαμπτήρες? Ένας γνωστός μου ανέφερε σαν εναλλακτικές τα Osram Night Breaker, Philips X-treme και Philips Vision Plus. Πρόκειται για λαμπτήρες με καλύτερη απόδοση ή τύπου xenon? Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει..

 

Εχουν πολυ καλυτερη αποδοση απο τις "απλες" λαμπες, ωστοσο εχουν την μιση διαρκεια ζωης.

Εγω παρηγγειλα Osram nightbreaker (H1 & H7), και τα περιμενω. Διαβασα πολλα reviews και ολα φαινονται ΟΚ.. (Οι Philips X-Treme λενε οτι ειναι καλυτερες αλλα βγαινουν μονο σε Η7 και Η4, γι'αυτο πηγα σε Osram)

Μολις τις βαλω, θα σας πω και την προσωπικη μου γνωμη.

Η τιμη τους, περιπου 12-13 ευρω η καθε λαμπα..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα δεν πωλούνται και έκανες παραγγελία? η πωλούνται αλλά είναι πανάκριβες? Εφόσον τις αντικαταστήσεις τίθεται θέμα εγγύησης? Όταν τις βάλεις πες μας εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα δεν πωλούνται και έκανες παραγγελία? η πωλούνται αλλά είναι πανάκριβες? Εφόσον τις αντικαταστήσεις τίθεται θέμα εγγύησης? Όταν τις βάλεις πες μας εντυπώσεις.

 

Τις ειχα ψαξει πριν 1 μηνα και μου ειπαν οτι δεν εισαγονται επισημα (σε διαφορα ελληνικα sites που τις βρηκα πρεπει να ηταν παραεισαγωγη).

Και ενω ημουν ετοιμος για παραγγελεια απο Ιντερνετ, ενας φιλος μου που δουλευει σε μαγαζι με ηλεκτρολογικα (σε αυτον τις ειχα ψαξει αρχικα), με ενημερωσε οτι πλεον εισαγονται απο την OSRAM HELLAS και τις παρηγγειλα απο αυτον (μπορεις να τις παρεις απο οποιοδηποτε μαγαζι με ηλεκτρολογικα δηλαδη!)

Θεμα εγγυησης δεν τιθεται, να εισαι σιγουρος 100%, αφου μονο λαμπες αλλαζεις (οταν οπως καιγονται) και δεν επεμβαινεις στο ηλ. κυκλωμα του αυτοκινητου οπως τα ΧΕΝΟΝ..

Τις περιμενω σε λιγες μερες, θα σου γραψω εντυπωσεις.

Εχει πολλες πληροφοριες και reviews χρηστων στο civinfo.com (υπαρχει και ελληνικο section πλεον στο φορουμ αυτο!)

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι η ερώτηση μου είναι υποκειμενική ,galaxy grey ή μαύρο ?πιο λέτε? έχω πέσει σε μεγάλο δείλλημα.

 

Πορτοκαλί να γυρίζουν όλα τα κεφάλια!

Δεν το έχω δει ποτέ στο δρόμο, ούτε ζωγραφιστό...

 

Τις "σούπες" κοιτάζεις; :lol:

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

το galaxy grey ειναι με διαφορα το καλυτερο χρωμα!!!!κ εγω για μαυρο πηγαινα αλλα τελευταια στιγμη--ευτυχως---πηρα την πιο σωστη αποφαση!!

αλλο χρωμα το βραδυ αλλο χρωμα στο φως του ηλιου....ειναι ενα "πολυχρωμα" θα το ελεγα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Τις ειχα ψαξει πριν 1 μηνα και μου ειπαν οτι δεν εισαγονται επισημα (σε διαφορα ελληνικα sites που τις βρηκα πρεπει να ηταν παραεισαγωγη).

Και ενω ημουν ετοιμος για παραγγελεια απο Ιντερνετ, ενας φιλος μου που δουλευει σε μαγαζι με ηλεκτρολογικα (σε αυτον τις ειχα ψαξει αρχικα), με ενημερωσε οτι πλεον εισαγονται απο την OSRAM HELLAS και τις παρηγγειλα απο αυτον (μπορεις να τις παρεις απο οποιοδηποτε μαγαζι με ηλεκτρολογικα δηλαδη!)

Θεμα εγγυησης δεν τιθεται, να εισαι σιγουρος 100%, αφου μονο λαμπες αλλαζεις (οταν οπως καιγονται) και δεν επεμβαινεις στο ηλ. κυκλωμα του αυτοκινητου οπως τα ΧΕΝΟΝ..

Τις περιμενω σε λιγες μερες, θα σου γραψω εντυπωσεις.

Εχει πολλες πληροφοριες και reviews χρηστων στο civinfo.com (υπαρχει και ελληνικο section πλεον στο φορουμ αυτο!)

Για τις λάμπες δεν τίθετα θέμα εγγύηση ούτε για τις απλές ούτε για τις xenon. Αλλώστε για τις xenon απλά συνδέεις στην θέση της κανονικής λάμπας τα balast των xenon, ουτε καλώδια κόβεις ούτε προσθέτεις τίποτα περίεργο στο κύκλωμα!

Όσο για τις λάμπες της OSRAM τις nighτbreaker τις έχουν χρησιμοποιήσει αρκετοί γνωστοί μου και είναι ικανοποιημένοι σε σχέση με τις άλλες που χρησιμοποιούσαν. Βέβαια δεν τα έχει βάλει κάποιος σε civic για να πω εντυπώσεις για τα δικό μας αυτοκίνητο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...