Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως μπορει να μου πεις καποιος αν χαμηλωσω το αμαξι εκτος αντιπροσωπειας αν χανω την εγγυηση;;;

οι διαφορες στις τιμες ειναι μεγαλες σαφως....αλλα μηπως βγω εκτος εγγυησεως ετσι;;αρα μηπως τελικα τα 7 χρονια ειναι μαζι κ ευχη κ καταρα;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν ειναι ευχη κ καταρα. Το σιγουρο ειναι οτι η συμπεριφορα του θα αλλαξει κ δεν ξερω αν θα ειναι προς το καλυτερο...Το civic ειναι στημενο πολυ καλα , κ το πιο πιθανο ειναι οντως να χασεις την εγγυηση, αλλα πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γτ σκεφτεσαι κατι τετοιο. Ειδικα αν εχεις type S ειναι ηδη αρκετα χαμηλο

[sIGPIC][/sIGPIC]''Some dream to escape reality , some to change it forever.''

 

Soichiro Honda

Link to comment
Share on other sites

παντως "βρισκει" αρκετες φορες με το υπαρχον υψος του,εαν το χαμηλωσεις μαλλον θα χρειαστει να βγαλεις τα δυο λαστιχα που βρισκονται στο κατω μερος δεξια και αριστερα του προφυλακτηρα , γιατι αλλιως θα εκτελεις χρεη γκρειντερ :lol:

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου πεις καποιος αν χαμηλωσω το αμαξι εκτος αντιπροσωπειας αν χανω την εγγυηση;;;

οι διαφορες στις τιμες ειναι μεγαλες σαφως....αλλα μηπως βγω εκτος εγγυησεως ετσι;;αρα μηπως τελικα τα 7 χρονια ειναι μαζι κ ευχη κ καταρα;;;

 

 

δεν μπορω να καταλαβω γιατι να το ξερει η αντιπροσοπεια οτι θα το χαμηλοσεις .αν το χαμηλοσεις θα νε κανα 2 ποντους και σιγα να μην το καταλαβουν τα σαινια :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι να το ξερει η αντιπροσοπεια οτι θα το χαμηλοσεις .αν το χαμηλοσεις θα νε κανα 2 ποντους και σιγα να μην το καταλαβουν τα σαινια :)

Άμα πάθει όμως τίποτα και πρέπει να το πληρώσει η αντιπροσωπεία εντός της εγγύησης τότε ίσως να το ψάξουν στον φίλο μας και στο τέλος να του πουν οτι είναι εκτός εγγύησης λόγο του χαμηλώματος!

Link to comment
Share on other sites

Άμα πάθει όμως τίποτα και πρέπει να το πληρώσει η αντιπροσωπεία εντός της εγγύησης τότε ίσως να το ψάξουν στον φίλο μας και στο τέλος να του πουν οτι είναι εκτός εγγύησης λόγο του χαμηλώματος!

 

 

 

ελα ρε σεις της δουλειας ειμαι αυτα που λετε δεν στεκουνε:)αν παρεις το αμαξη απο μια αντιπροσοπεια εχεις μια γνωριμια και μπορουν να κανουν τα στραβα τα ματια σε κατι ψιλο για να σε κρατησουν και πελατη .και αυτοι πελατες θελουν μην νομιζετε οτι ολοι ειναι εναντιον σας:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ε ναι ρε παιδια

 

δλδ αμα αλλαξεις τα αμορτισερ και χαλασει το CD Player ε δεν θα σου πουν αααααααα φιλαρακι το εχεις χαμηλώσει .

 

 

τωρα που το σκευτομαι .

 

 

στα 7 χρονια πρεπει να αλλαξεις αμορτισερ τι βαζεις τα μαμα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Επειδή ζω,κινούμαι,παρκάρω μέσα στην Αθήνα το αγαπημένο μου αμάξι έχει γεμίσει γρατζουνιές (το πήρα και κοκκινο, μη μεταλλικό).Ξέρετε μήπως τι τιμές παίζουν π.χ για το βάψιμο μιας πόρτας και αν θα πρέπει να το βάψω σε εξουσιοδοτημένο Honda ή μπορώ να πάω και σε άλλο φαναρτζή (δεν πιστεύω να τίθεται θέμα εγγυησης;)

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Επειδή ζω,κινούμαι,παρκάρω μέσα στην Αθήνα το αγαπημένο μου αμάξι έχει γεμίσει γρατζουνιές (το πήρα και κοκκινο, μη μεταλλικό).Ξέρετε μήπως τι τιμές παίζουν π.χ για το βάψιμο μιας πόρτας και αν θα πρέπει να το βάψω σε εξουσιοδοτημένο Honda ή μπορώ να πάω και σε άλλο φαναρτζή (δεν πιστεύω να τίθεται θέμα εγγυησης;)

 

Thanks

 

 

100 με 120 ευρω το κοματη ειναι φιλε μου αναλογος που θα πας:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Χτες έλαβα από την HONDA το ενημερωτικό φυλάδιο για την χρήση του χειρόφρενου.Μου συστήνει να παρκάρω το civic μου όπως παρκάριζα ένα DACIA που είχα πριν 15 χρόνια,δηλαδή με ταχύτητα στο σασμάν και το τιμόνι προς το πεζοδρόμιο.Ο ορισμός της υψηλής τεχνολογίας μιλάμε.Μου γράφουν ότι θα με καλέσουν για αντικατάσταση αλλά μετά απο ένα μήνα που έχει γνωστοποιηθει το πρόβλημα απο αυτο το forum ακόμα τίποτα.Μάλλον περιμένουν να πατήσω καμιά γριά πρώτα.

Επίσης έλαβα και μια επιστολή από κάποια εταιρία(infas TTR) με ερωτηματολόγιο για το πόσο είμαι ευχαριστημένος απο τον πωλητή του αυτοκινήτου.Για το πόσο είμαι ευχαριστημένος από το αυτοκίνητο ..........αναφορά καμία.Ευτυχώς έχει 5 γραμμές για να γράψεις από μόνος σου κάποιο σχόλιο.Εκεί θα τους τα "χώσω" για για τους τριγμούς.Από ότι λέει το χαρτί θα εαν επιθυμώ θα επικοινωνήσει μαζί μου αρμόδιος απο την honda.Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το έκανα τεστ. δεν μου άρεσε ότι ακούγετε πολύ ο κινητήρας του. Η απορία μου είναι πως και δεν το είχα διαβάσει πουθενά αυτό! Μήπως είχε πρόβλημα το αυτοκίνητο της δοκιμής? Τα δικά σας έτσι ακούγονται?
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακούγονται στα ψηλά και μάλιστα εγώ άλλαξα εισαγωγή για να ακούγεται ακόμα περισσότερο. Γενικά τα honda ακούγονται αρκετά αλλά αυτό είναι που αρέσει στους περισσότερους που παίρνουν honda
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Επειδή ζω,κινούμαι,παρκάρω μέσα στην Αθήνα το αγαπημένο μου αμάξι έχει γεμίσει γρατζουνιές (το πήρα και κοκκινο, μη μεταλλικό).Ξέρετε μήπως τι τιμές παίζουν π.χ για το βάψιμο μιας πόρτας και αν θα πρέπει να το βάψω σε εξουσιοδοτημένο Honda ή μπορώ να πάω και σε άλλο φαναρτζή (δεν πιστεύω να τίθεται θέμα εγγυησης;)

 

Thanks

 

υπαρχει θεμα εγγυησης και εχει να κανει με την εγγυηση του χρωματος,αν και δυσκολο πιστευω να καταλαβουν οτι εχεις βαψει κατι εκτος φυσικα εαν το βαψεις με ρολο για τοιχους.

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Χτες έλαβα από την HONDA το ενημερωτικό φυλάδιο για την χρήση του χειρόφρενου.Μου συστήνει να παρκάρω το civic μου όπως παρκάριζα ένα DACIA που είχα πριν 15 χρόνια,δηλαδή με ταχύτητα στο σασμάν και το τιμόνι προς το πεζοδρόμιο.Ο ορισμός της υψηλής τεχνολογίας μιλάμε.Μου γράφουν ότι θα με καλέσουν για αντικατάσταση αλλά μετά απο ένα μήνα που έχει γνωστοποιηθει το πρόβλημα απο αυτο το forum ακόμα τίποτα.Μάλλον περιμένουν να πατήσω καμιά γριά πρώτα.

Επίσης έλαβα και μια επιστολή από κάποια εταιρία(infas TTR) με ερωτηματολόγιο για το πόσο είμαι ευχαριστημένος απο τον πωλητή του αυτοκινήτου.Για το πόσο είμαι ευχαριστημένος από το αυτοκίνητο ..........αναφορά καμία.Ευτυχώς έχει 5 γραμμές για να γράψεις από μόνος σου κάποιο σχόλιο.Εκεί θα τους τα "χώσω" για για τους τριγμούς.Από ότι λέει το χαρτί θα εαν επιθυμώ θα επικοινωνήσει μαζί μου αρμόδιος απο την honda.Για να δούμε.

 

το εχουμε ξαναθιξει το θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61525&page=81 και ολη η ιστορια ειναι για καποια μεμονομενα περιστατικα .Οσο για την επικοινωνια ακομη περιμενω και εγω......

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 1500χλμ σε εθνικη οδο μπορω να πω οτι τα continental contisportcontact3 ειναι κλασεις ανωτερα απο τα michelin pilot sport

 

το πρωτο που καταλαβα ειναι οτι ειναι πολυ πιο ησυχα οπως επισης πραγματικα μπαινεις καλυτερα στις στροφες...πιο σιγουρα γιατι πατανε και πιο καλα

 

τελικα ειχε δικιο ο φιλος μου ο λαστιχας!:)

Link to comment
Share on other sites

bouhou βαλε μια φωτο το ελαστικο να το δουμε.

 

χαμηλωμα εχεις κανει κανεις , αν ναι τι ελλατηρια εβαλε.

 

πηρα τηλ στο Σαρακακη να ρωτησω για τον θορυβο που ακουγεται απο τα αμορτισερ οταν ειναι κρυα και μου ειπαν πως πρωτη φορα το ακουνε. με δουλευουν????

Link to comment
Share on other sites

η μαυρη αληθεια παιδια ειναι παντως οτι μετα απο 10.000κμ οι θορυβοι απο το ταμπλο αρχιζουν κ γινονται πολυ εκνευριστικοι....ακομα κ με το αλμερα που ειχα το παλιο τοσο εκνευριστικο ηχο μπροστα απο το ταμπλο κ απο τα πλαινα στις πορτες δεν ειχα....ημαρτον!

οσο για το θορυβο του κινητηρα ειναι ο μονος που λατρευω...

Link to comment
Share on other sites

η μαυρη αληθεια παιδια ειναι παντως οτι μετα απο 10.000κμ οι θορυβοι απο το ταμπλο αρχιζουν κ γινονται πολυ εκνευριστικοι....ακομα κ με το αλμερα που ειχα το παλιο τοσο εκνευριστικο ηχο μπροστα απο το ταμπλο κ απο τα πλαινα στις πορτες δεν ειχα....ημαρτον!

οσο για το θορυβο του κινητηρα ειναι ο μονος που λατρευω...

 

Πες τα και εσύ sokeris γιατί έχω καταντήσει γραφικός με αυτό το θέμα.Πάντως κάτι πρέπει να κάνουμε,ίσως μια μαζική διαμαρτυρία στα κεντρικά της honda για πιθανή ανάκληση του αυτοκινήτου.Το κακό είναι ότι δεν εμπιστεύομαι τον κάθε άσχετο να μου λύσει το ταμπλώ γιατί σίγουρα τότε θα επιδεινωθεί η κατάσταση.Σε πρώτη φάση θα τους το αναφέρω στο ερωτηματολόγιο που μου έστειλαν και.......είδομεν.

Link to comment
Share on other sites

tsampinio φωτο δεν εχω βγαλει να την εχω ετοιμη αλλα μπορω να πω οτι η ζαντα προστατευεται απο το λαστιχο οπως με το pilot sport

 

παντως μετα απο 2 χρονια και 42.000χλμ οι διαφοροι "θορυβοι" παραμενουν στασιμοι

Link to comment
Share on other sites

Bouhou σχετικά με τα λάστιχα που έβαλες, σε τεστ που έκανε πρόσφατα το Auto Bild σε λάστιχα με την δική μας διάταση έβαλε τα continental contisportcontact3 πιο θορυβώδεις από τα michelin pilot sport δεν ξέρω αν το έχεις δει και τελικά τι πρέπει να πιστέψουμε ?
:what: Μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω λεω την εμπειρια μου....πιστεψτε οτι θελετε

 

για μενα η μεγαλη ευθεια της θηβας , λογω του οδοστρωματος της, ηταν το μετρο συγκρισης

 

ως τωρα καταλαβα οτι ειναι πιο αθορυβα και οτι μπαινουν καλυτερα και με μεγαλυτερη ασφαλεια στις στροφες

 

αν φρεναρουν πιο καλα η αν εχουν καλυτερο κρατημα στο βρεγμενο δεν το εχω διαπιστωσει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Μήν εμπιστεύεσται καί πολύ τά τέστ τών διαφόρων περιοδικών τού "ειδικού τύπου".Από προσωπική εμπειρία τό λέω αυτό.Ή καλύτερη δοκιμή είναι οί προσωπικές,ειλικρινείς μαρτυρίες.
:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...