Jump to content

Πίνετε Coca Cola;


gmo
 Κοινοποίηση

Πίνετε Coca Cola;  

347 members have voted

  1. 1. Πίνετε Coca Cola;

    • Σε σημείο εθισμού
      79
    • Περιστασιακά
      199
    • Οχι
      69


Recommended Posts

Ohm nama shivaya...

 

Πληροφοριακά...

 

pH(coca cola)~=3,5...4

 

pH(γαστρικών υγρών)~=1

 

Σημειωτέον ότι το pH είναι λογαριθμική κλίμακα, πράγμα που σημαίνει ότι τα γαστρικά υγρά έχουνε περίπου 400+ φορές περισσότερη οξύτητα από την coca cola...

 

Και, by the way, επειδή πρόσφατα ήρθανε κάτι γνωστοί από το Houston δοκίμασα και coke made in he USA (αμ θα έχανα την ευκαιρία??) και ήταν ΙΔΙΑ με την made in Greece...

 

Τέσπα, δε λέω πως είναι καλό να πίνουμε κοκακόλα, αλλά είναι ΠΟΛΥ χειρότερο να μιλάμε στο κινητό χωρίς handsfree με τις ώρες (1-2 watt ισχύς κεραίας, όταν το cassini που θα φτάσει στον Κρόνο του χρόνου έχει κύρια κεραία ισχύος 20 Watts), να καπνίζουμε, να οδηγάμε στους ελληνικούς κωλόδρομους με 180 χ.α.ω κλπ.

Brave new worlds...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον Avior (1-2 watt ισχύς κεραίας, όταν το cassini που θα φτάσει στον Κρόνο του χρόνου έχει κύρια κεραία ισχύος 20 Watts),

 

μμμμμ, ενδιαφέρον......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ότι και να λένε μερικοί ένα ποτηράκι κόκα κόλα με μπόλικα παγάκια και μια φέτα λεμονάκι είναι φετιχ!Το προτιμώ χαλαρά απ'τα φραπόγαλα όταν κάθομαι έξω ιδιαίτερα το καλοκαίρι!
Link to comment
Share on other sites

Ομως το μονο που κανετε ειναι να την κατηγορειτε οχι πως δεν σημφωνω αλλα πολλες φορες μας βοηθά κιολας στην χονεψη

Albert Einstein : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." :!: :)

 

<-><-><-><-><->

This signature is protected by Norton AntiVirus 2005 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ακούσει την ιστορία με τον άνθρωπο. Μου την είπε η μητέρα μου. Έγινε στην Αφρική λέει όταν 2 μαύροι είχαν τσακωθεί και σκότωθηκε ο ένας και ο άλλος τον είχε ρείξει μέσα στο μηχάνημα που ανακατώνεται η κοκακόλα και είχε λιώσει ο άνθρωπος και τα κοκαλά του η είχε γίνει κομματάκια και μετά απο μερικές μέρες οι άνθρωποι έκαναν παράπονο πως έβρισκαν κομματάκια απο τα ρούχα του ανθρώπου μέσα στην κοκακόλα ή ακόμα και κομματάκια απο την επιδερμίδα του! Όπως και να'χει πιστεύω η κολα πίνετε περισσότερο το καλοκαίρι με παγάκια και λεμονάκι στην άκρια....Πόσοι μπορούν να πίνουν κοκακόλα μέσα στον Χειμώνα ρε παιδιά ? :D Άρα κατα κάποιο τρόπο ο οργανισμός βρίσκει μια ισοροπία απο τους μανιακούς της κολας και όταν φθάσει το καλοκαίρι ξάνα πάλι.... :p

 

Εγώ προσωπικά δεν πίνω πολύ κοκα-κόλα αφού έβρισκα περισσότερο δροσιστικό και ξεδιωαστικό το νερό αυτό το καλοκαίρι!

Βέβαια υπάρχουν και οι μέρες που ανοίγεις το ψηγείο και ο οργανισμός σου σε θέλει να πίεις κοκα-κόλα και πέρνεις το αναψυκτικό και το πίνεις αντί του νερού ! :D Ακόμα και εχώ το παθαίνω μέσα μεσα ! :cool:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

στην ελλάδα η coca cola έρχεται σαν συμπυκνωμένο μείγμα, και το μόνο που γίνεται εδώ είναι η αραίωση, η προσθήκη co2+Η20 και η διανομή. Τα δοχεία στα οποία έρχεται το μείγμα έχουν 4 εκατοστά πάχος και είναι απο γυαλί. Kαι αυτο γιατί το μείγμα λιώνει οτιδήποτε άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον william blake

 

εγω το'χω γυρισει στην Light...

ελπιζω να γλυτωσω :p

 

 

Θα γλυτώσεις μερικά κιλά...

Πολύ ζάχαρη έχει η άτιμη... :(

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου φαίνεται διαφορετική η κοκα-κόλα των McDonalts ! Δούλεψα εκεί πέρσι για εναμησι μήνα...Έρχεται μέσα σε κιβώτια και όταν πατάει το κουμπάκι προσθέτεται νερό και βγαίνει η κόλα όπως την πίνουμε....Προσεξα πως δεν έχει αέριο και είναι πιο γλυκιά όπως παρατηρούμε και στις μπουκάλες όταν φεύγει το αέριο ! :)
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Η cocacola των McDonalds και των Goodies είναι αηδιαστικές! Ειναι ξεθυμασμένες που λένε και στο χωριό μου! Δεν έχουν καθόλου ανθρακικό! Πως αφήνεις ένα ανοιχτό μπουκάλι στο ψυγείο για μέρες και μετά είναι σαν καντίποτα! Έτσι είναι και αυτές.. Αηδία! γι αυτό είναι και πιο γλυκές! Δεν έχουν εκείνο το καταπληκτικό ανθρακικό που σου καίει το λαιμό.... :)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Bayern7. Η καλύτερη κόκα :p είναι αυτή του κλειστού παγωμένου μπουκαλιού...

 

Δεν θυμάμαι καν την τελευταία φορά που ευχαριστήθηκα κοκα κολα από Goodies McDonalds κλπ...

 

P.S. Πολλά λίτρα στην καθισιά μου, για να απαντήσω και στο ερώτημα του thread...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μ'αρέσει η κοκα-κόλα των McDonalts...To γεμίζουν με παγάκια και πέρνει ωραία θερμοκρασία, ιδικά για το καλοκαιράκι ! :rolleyes:
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον alexis

 

είχατε ακούσει ότι είχε πέσει κάποιος σε μια δεξαμενη με κοκα κολα; Ήταν αγνωούμενος και στο τέλος ανακαλύψανε ότι είχε πέσει απο ατύχημα στη δεξαμενή. Φυσικά δεν βρέθηκε τίποτα απο αυτόν μετά. Χαρα σε αυτούς που τον ήπιαν!!

 

 

 

Εγώ θα έλεγα ότι πρόκειται κατά πάσα πιθανότητα για urban legend... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σας προτείνω να δοκιμάσετε Cola turka ϋrkel, μου την προτεινανε από τουρκία :D :alien: :blink: :p :) :D :rolleyes:
Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον WizeMan

 

Παιδιά ένα έχω να πω...

 

Το 75% του κεφαλαίου της coca cola στην Ελλάδα στηρίζεται σε μένα :P αν πάθω κάτι θα φαληρίσει :P

 

Δηλ.ποσο πινεις την ημερα?

Αμα δεν σε πειανει η ζαχαρη ,τοτε εχεις πολυ καλο μεταβολισμο...το για ποσο καιρο η cola θα δειξει... :happy:

:!:

Link to comment
Share on other sites

@ SpecFor21

 

Αυτό είναι αλήθεια! Όλοι ξέρουμε τι αντιαμερικανισμός επικρατούσε -και επικρατεί- στην Τουρκία το τελευταίο καιρό λόγω το πολέμου στο ομόθρησκο Ιράκ αλλά και συλλήψεως 10 Τούρκων κομμάντο στο β. Ιράκ από τις Αμερικανικές δυνάμεις.Και αυτοί είναι τέτοια νούμερα που για να κάνουν μποϋκοτάζ στη Coca-cola βγάλανε δικιά τους και μάλιστα την είπανε και Τουρκο-κόλα!! Φαντάζεστε να βγάζαμε και εδώ καμιά Παπαρηγο-Κόλα :p ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tasulm

 

ama den kaiei den leei... episis to pagaki tin kanei mpliax.

 

Ετσι ελεγα και εγω.......Μεχρι που προεκυψαν καποια προβληματα με το στομαχι (οχι απαραιτητα λογω cola) οποτε αναγκαζομαι πλεον να "αφαιρω" το διοξειδιο........

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την AGNOSTOS

τασουλ το ξερω ρε c αλλα με φαγανε ολοι γυρω να την κοψω....Προκειμενου να ακουω #$^$%&$^& την ελατωσα και εγω..... :p :p :p

 

Ego poly spania pinw coca-cola.Palia epeina peripou ena pothri tin hmera,twra para poly spania.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paliotera epina peripou 2 twn 500ml ka8e mera.Twra pleon polu spania.Neraki rules!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paliotera epina peripou 2 twn 500ml ka8e mera.Twra pleon polu spania.Neraki rules!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι γνωστό εδώ και χρόνια. Κρασάκι του θεού και μολυσμένο νεράκι, είναι καλύτερο βέβαια από coca-cola!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...