Jump to content

Πίνετε Coca Cola;


gmo
 Κοινοποίηση

Πίνετε Coca Cola;  

347 members have voted

  1. 1. Πίνετε Coca Cola;

    • Σε σημείο εθισμού
      79
    • Περιστασιακά
      199
    • Οχι
      69


Recommended Posts

Ευτυχώς αυτό το κατασκεύασμα δε μου άρεσε ποτέ, από μικρός δε την έπινα την έβγαζα με χυμούς, ο brother την έπινε κάποτε και όταν έμαθε όλα αυτά την έκοψε μαχαίρι εδώ και καμιά δεκαετία. Πλέον και μετά από όλα αυτά που διάβασα νιώθω ευτυχής γιατί μικρός ένιωθα άσχημα που όλα τα παιδιά πίνανε με μανία και γω ξενέρωνα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευτυχώς αυτό το κατασκεύασμα δε μου άρεσε ποτέ, από μικρός δε την έπινα την έβγαζα με χυμούς, ο brother την έπινε κάποτε και όταν έμαθε όλα αυτά την έκοψε μαχαίρι εδώ και καμιά δεκαετία. Πλέον και μετά από όλα αυτά που διάβασα νιώθω ευτυχής γιατί μικρός ένιωθα άσχημος που όλα τα παιδιά πίνανε με μανία και γω ξενέρωνα

Στα μικρά παιδιά η Coca-Cola είναι πιθανό να προκαλέσει ανεπανόρθωτες βλάβες στο στομάχι ;

Έχω δει πολλούς γονείς,οι οποίοι επικαλούμενοι την παραπάνω πρόταση,δεν επιτρέπουν στα παιδιά τους να πίνουν μεγάλες ποσότητες Coca-Cola.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω συμφωνω με τη σειρα μου... ασπαρταμη συστεινουν μεχρι και οι γιατροι σε ορισμενες περιπτωσεις....δεν διαφωνω οτι προκαλει καρκινο αλλα απο καποιο οριο και πανω....οχι σε μικρες ποσοτητες....ασπαρταμη αν δεν κανω λαθος δεινουν και στους διαβητικους....ηρεμα...

 

Υπαρχουν αντικρουόμενες απόψεις απο τους επστήμονες για το αν η ασπαρτάμη προκαλεί καρκίνο...Επίσημα πάντως δεν έχει αποδειχθεί επιστημονικά.

 

Όσο για Coca Cola, μόνο στο Haig μου..:p

Pigs have flown!

http://olivia.canal13.cl/medios/data/entretencion/musica/0703_live8_m_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ρε!

Bring Vanilla Cola baaaack

 

Μια ακόμα ψήφος υπέρ της vanilla coca cola. Ήταν επίσης πολύ καλό συστατικό για κοκτέιλς (Finlandia με vanilla cola.. μμμμμ)

Link to comment
Share on other sites

αντε σιγα σιγα μαζευονται οι vanilla cola fans:lol:

ευτυχως δεν την εβρισκα μονο εγω καλη:ninja:

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στα μικρά παιδιά η Coca-Cola είναι πιθανό να προκαλέσει ανεπανόρθωτες βλάβες στο στομάχι ;

Έχω δει πολλούς γονείς,οι οποίοι επικαλούμενοι την παραπάνω πρόταση,δεν επιτρέπουν στα παιδιά τους να πίνουν μεγάλες ποσότητες Coca-Cola.

kai sta dontakia tous,oxi mono sto stomaxi..giauto oxi cola se paidia kato ton 14...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μαυρο χαλι ηταν και γιαυτο αποσυρθηκε.

Δεν έχει αποσυρθεί. Απλά σταμάτησε να κυκλοφορεί στην Ελλάδα. Στο εξωτερικό κυκλοφορεί κανονικά ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος που μπορεί να πιεί ένα φυσικό και φρέσκο χυμό που είναι 1000 και περισσότερες φορές πιο υγιεινός, πίνεί αναψυχτικά που είναι αρκετά βλαβερά.

'Ή ακόμη νερό..

Είμαι ο μόνος που το βλέπω έτσι; :confused: :blink:

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

ε!οχι...εννοειται ενας χυμος ειναι πολυ καλυτερος και υγιεινοτερος...:)

προσωπικα πινω αρκετους χυμους αλλα εχω και μια αδυναμια στην coca-cola:happy:

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πινω κοκα αλλα οχι πολυ. Κανα δυο φορες τη βδομαδα. Και ΠΟΤΕ σκετη. Με φαγητο παντα. Αλλιως δεν κατεβαινει :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε την έπινα όταν ξύπναγα το απόγευμα από το μεσημεριανό ύπνο. Μια χαρά κατεβαίνει και σκέτη. Μετά τη δίαιτα όμως την έκοψα μαχαίρι.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πινω κοκα αλλα οχι πολυ. Κανα δυο φορες τη βδομαδα. Και ΠΟΤΕ σκετη. Με φαγητο παντα. Αλλιως δεν κατεβαινει :)

Την ίδια άποψη έχω και εγώ.

Μόνο όταν έχω στομαχικές διαταραχές πίνω σκέτη την Coca-Cola.

Link to comment
Share on other sites

egw pantos den eixa pote provlhma me thn koka kai eimai fanatikos poths edw kai kapoia xronia...

proswpika pisteyw pws ola ayta pou exoun eipw8ei gia thn koka kola einai my8oi: gia paradeigma exw dokimasei to test tou koutaliou kai tou kokalou (ta voutas se koka kola kai ypoti8etai oti se liges wres exei exafanistei) kai den egine apolytos tipota:rolleyes:

prwsopika den piosteyw stis dh8en idiothtes ths koka kolas: einai allo ena urban legend:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αποσυρθεί. Απλά σταμάτησε να κυκλοφορεί στην Ελλάδα. Στο εξωτερικό κυκλοφορεί κανονικά ακόμα.

 

Εχεις βρεί στην Αγγλία Vanilla Coke?? Που;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα εχω να πω, παρα να μεθω σε κατασταση αηδιας οπως τους περισσοτερους φιλους μου στα παρτυ προτιμω να πινω coca cola και να ειμαι νηφαλιος!!!
Link to comment
Share on other sites

prwsopika den piosteyw stis dh8en idiothtes ths koka kolas: einai allo ena urban legend:lol:

 

Kαλα κανεις αλλα μην παρεις κι ορκο...;)

Link to comment
Share on other sites

prwsopika den piosteyw stis dh8en idiothtes ths koka kolas: einai allo ena urban legend:lol:

κοιτα και η πολυ coca-cola καλο δεν κανει...

φιλος μου στο γυμνασιο κατεληξε στο νοσοκομειο γιατι δημιουργηθηκε καποιο προβλημα στο στομαχι απο την πολυ coca και εμεινα μεσα 2 βδομαδες.

οποτε καλη η coca αλλα με μετρο;)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά δημιουργούντε από το ανθρακικό... Πολλοί είναι αυτοί που επειδή έπιναν πολύ coca-cola και πήγαν να εξεταστούν σε γιατρό να τους πει οτι δεν πρέπει να πίνεις τίποτα ανθρακούχο...
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά δημιουργούντε από το ανθρακικό... Πολλοί είναι αυτοί που επειδή έπιναν πολύ coca-cola και πήγαν να εξεταστούν σε γιατρό να τους πει οτι δεν πρέπει να πίνεις τίποτα ανθρακούχο...

 

Δηλαδη να κόψουμε τα πολλά Perrie γιατί κάνει κακό το ανθρακικό?:lol: :p

Pigs have flown!

http://olivia.canal13.cl/medios/data/entretencion/musica/0703_live8_m_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα λονδινο και παρισι και δεν την βρηκα την Vannila και εφοσον δεν υπαρχει και εν Ελλαδι δεν σημαινει πως αποσυρθηκε ?

Αντιθετα λονδινο , παρισι βρηκα την Lime...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρελαίνομαι για Coca Cola όπως και για Cherry Coke (φέρτε τη στην Ελλάδα ρε!!!!!!).

Η vanilla αντιθέτως δε μου λείπει. Αηδία ήταν IMHO και σεβόμενος το γούστο των υπολοίπων.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρελαίνομαι για Coca Cola όπως και για Cherry Coke (φέρτε τη στην Ελλάδα ρε!!!!!!).

Η vanilla αντιθέτως δε μου λείπει. Αηδία ήταν IMHO και σεβόμενος το γούστο των υπολοίπων.

 

Συμφωνώ για τη Βανίλα.

Πάντως αν πας Friday's δοκίμασε Roy Rogers, στον κατάλογο με τα παιδικά ποτά, είναι κόκα-κόλα με σιρόπι κεράσι, εμένα μου άρεσε πολύ.:)

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως η Vanilla Coke κυκλοφορει στην Αγγλία!!

Σημερα βρήκα σε ένα off-licence shop (mini market) και φυσικά πήρα 2 μπουκαλάκια.:p

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...