Jump to content

Πίνετε Coca Cola;


gmo
 Κοινοποίηση

Πίνετε Coca Cola;  

347 members have voted

  1. 1. Πίνετε Coca Cola;

    • Σε σημείο εθισμού
      79
    • Περιστασιακά
      199
    • Οχι
      69


Recommended Posts

και ναι ξεθαβω ενα θεματακι, γιατι εχω να κανω την εξης ερωτηση :

 

Που μπορω να βρω Γαλλικη και Γερμανικη Κοκα κολα στην Ελλαδα? Και γενικα απο διαφορα μερη του κοσμου? Εχουν καλυτερη δοσολογια και πινονται πολυ ποιο ευχαριστα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mikros epina synexeia coca cola omos otan ematha ti synepeies exei ston organismo mou thn stamathsa amesos!oxi oti den pino kanena pothraki ana megala diasthmata alla ekopsa thn kathimerinh lhpsh!einai to kalytero gia thn ygeia mas!
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που ξεθαβω παλια απαντηση αλλα...

είχατε ακούσει ότι είχε πέσει κάποιος σε μια δεξαμενη με κοκα κολα; Ήταν αγνωούμενος και στο τέλος ανακαλύψανε ότι είχε πέσει απο ατύχημα στη δεξαμενή. Φυσικά δεν βρέθηκε τίποτα απο αυτόν μετά. Χαρα σε αυτούς που τον ήπιαν!!

Κατι παρομοιο ειχε παθει και ο Σβατζενεγκερ στο Batman 4 νομιζω, που επεσε καταλαθος σε μια δεξαμενη με καποιου ειδους οξυ...Ετσι εγινε ο "Παγετος":p

 

Ειχα κοψει την Κοκα Κολα(και ολα τα αναψυκτικα με ανθρακικο) μαχαιρι για σχεδον 2 χρονια, τελευταια πινω ελαχιστα, 2-3 ποτηρια το μηνα, κι αυτα μονο με καμια πιτσα-σουβλακι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είχατε ακούσει ότι είχε πέσει κάποιος σε μια δεξαμενη με κοκα κολα; Ήταν αγνωούμενος και στο τέλος ανακαλύψανε ότι είχε πέσει απο ατύχημα στη δεξαμενή. Φυσικά δεν βρέθηκε τίποτα απο αυτόν μετά. Χαρα σε αυτούς που τον ήπιαν!!

 

Urban Legend

Link to comment
Share on other sites

Λάθος quote έκανα :p Αλλά και πάλι αν δεν το παρακάνεις, it's ok νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Coca cola πίνω 1 φορά τη βδομάδα και αυτή η μία φορά θα είναι ένα λίτρο...

 

Κάποτε έπινα συνέχεια... ειδικά μετά το μεσημεριανό ο οργανισμός μου δεν μπορούσε να χωνέψει με τίποτα. Χαρακτηριστικά θυμάμαι στη Α' Λυκείου που δίναμε εξετάσεις το πρωί. Δίναμε 2 μαθήματα και ανάμεσα σε αυτά κάναμε διάλειμμα. Ε, κατά τις 9.30-10.00 που τελείωσα με το πρώτο μάθημα βγήκα έξω και πήρα και ήπια Cola :p

 

Το στομάχι μου δεν έπαθε τίποτα και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Αν το κάνω τώρα όμως, σίγουρα θα τρέχω και δε θα φτάνω :lol: :lol:

 

Α, κι εγώ ανήκω στο fan club της Coke Colla Vanilla. Ειδικά με τα θαλασσινά ταίριαζε απόλυτα ;)

 

Υ.Γ Είναι τυχαίο που στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στην Αμερική, προτιμούν την Pepsi από την Coke;

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απεχθάνομαι την Coca Cola. Πίνω μόνο το καλοκαίρι και αν δεν έχει τίποτε άλλο να πιω. Ποτέ μου δεν την συμπάθησα ιδιαίτερα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ψιλοάσχετη ερώτηση?

Πάλι με αναψυκτικό έχει να κάνει, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω Ginger Ale? Στα μάρκετ δεν έχει. Έχει τπτ σε κάβες?

Πεθύμησα να πιω Ipanema :food:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για ένα διάστημα μέχρι πρίν 4-5 χρόνια έπινα άφθονη μιλάμε για 2+ λίτρα την ημέρα και ξεκινούσα απο το πρωί στις 8 :wacko:

Το αποτέλεσμα ήταν να πάω 3 φορές στο νοσοκομειο απο γαστρειεντερίτιδα :O φρίκη τελείως :X

Απο τότε έχω ελαττώσει και κατ εξαίρεση πίνω 1 κουτάκι την ημέρα...:O

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν έπινα ιδιαίτερα πολύ coca cola. Σε νεαρή ηλικία αν πήγαινα κανένα Goodys :lol:. Στην ηλικία που είμαι τώρα με πιάνει αμόκ δυο φορές το χρόνο, συνήθως το Καλοκαίρι. Πίνω ένα κουτάκι και στανιάρω. Μου αρέσει πιο πολύ ως αναψυκτικό το ice tea παρά coca cola, sprite kai fanta.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Για ένα διάστημα μέχρι πρίν 4-5 χρόνια έπινα άφθονη μιλάμε για 2+ λίτρα την ημέρα και ξεκινούσα απο το πρωί στις 8 :wacko:

O

μια απο τα ιδια κι εγω..την εκοψα ομως εντελως...εχω να πιω τετοια ποσοτητα μηνες ολοκληρους..

πριν καμια βδομαδα ηπια ενα κουτακι και δε μου αρεσε και η γευση!:)

 

παρεπιπτοντως (πριν κανα μηνα θα τανε) με κερασανε κολα απο τα λιντλ...καλουτσικη τολμω να πω:happy:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παλια επινα μεσημερι και βραδυ γυρω στα 4ποτηρια συνολο.

τωρα εχω 2χρονια πινω 1 καθε μεσημερι με το φαγητο.αλλα standar αλλιως δεν το ευχαριστιεμαι το φαγητο[μονο light].φανταστειτε στερηση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια κι εγω..την εκοψα ομως εντελως...εχω να πιω τετοια ποσοτητα μηνες ολοκληρους..

πριν καμια βδομαδα ηπια ενα κουτακι και δε μου αρεσε και η γευση!:)

 

παρεπιπτοντως (πριν κανα μηνα θα τανε) με κερασανε κολα απο τα λιντλ...καλουτσικη τολμω να πω:happy:

 

Χμμμμ...το έχω γυρίσει λίγο στην light τώρα είναι πολύ καλή αλλά μόνο κρύα:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια κι εγω..την εκοψα ομως εντελως...εχω να πιω τετοια ποσοτητα μηνες ολοκληρους..

πριν καμια βδομαδα ηπια ενα κουτακι και δε μου αρεσε και η γευση!:)

 

:happy: παρεπιπτοντως (πριν κανα μηνα θα τανε) με κερασανε κολα απο τα λιντλ...καλουτσικη τολμω να πω

Εγώ δε πίνω που δε πίνω αλλά του lidl δε μπορώ ούτε να τη δοκιμάσω!80% νερό βάζουν και την πουλάνε για φρέσκια!:):lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε πίνω που δε πίνω αλλά του lidl δε μπορώ ούτε να τη δοκιμάσω!80% νερό βάζουν και την πουλάνε για φρέσκια!:):lol:

ενταξει γουστα ειναι αυτα

 

παντως αν δοκιμασεις κολα του εξωτερικου ουδεμια σχεση με την ελληνικη κοκα κολα..:lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε πίνω που δε πίνω αλλά του lidl δε μπορώ ούτε να τη δοκιμάσω!80% νερό βάζουν και την πουλάνε για φρέσκια!:):lol:

 

φρεσκια?:wacko:

τι εννοεις?:confused:

δεν ειναι κατεψυγμενη???:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

φρεσκια?:wacko:

τι εννοεις?:confused:

δεν ειναι κατεψυγμενη???:p :p :p

 

γνησια θα ηθελε να πει μαλλον...

 

ενταξει γουστα ειναι αυτα

 

παντως αν δοκιμασεις κολα του εξωτερικου ουδεμια σχεση με την ελληνικη κοκα κολα..:lol:

Kαλά κατάλαβε η Φρίκη.:lol:Είναι μούφα θέλω να πώ!Δεν είναι η αυθεντική coca cola.Είναι νοθευμένη με νερό!Αλήθεια γιατί υπάρχει τόσο μεγάλη κατανάλωση,αφού δημιουργεί τόσα πολλά προβλήματα?Δηαλαδή καλύτερα να πίνω gordons space παρα μια coca cola όταν βγαίνω έξω?:):lol:

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγώ πίνω νεράκι και χυμό;

μαλλον...:p

Δηλαδή καλύτερα να πίνω gordons space παρα μια coca cola όταν βγαίνω έξω?:):lol:

μονο να μη βγαινεις συχνα και πολυ περισσοτερο τα πρωινα διοτι στο τελος θα καταντησεις αλκοολικος και θα πινεις κολωνιες...:D

Link to comment
Share on other sites

μαλλον...:p

 

μονο να μη βγαινεις συχνα και πολυ περισσοτερο τα πρωινα διοτι στο τελος θα καταντησεις αλκοολικος και θα πινεις κολωνιες...:D

Όχι ρε σύ.Εγώ μιλάω για τη σαββατιάτικη βραδινή έξοδο μόνο!:):lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε σύ.Εγώ μιλάω για τη σαββατιάτικη βραδινή έξοδο μόνο!:):lol:

Πιες τεκιλα τοτε:lol: :lol: (sunrise :respect: :shifty:)

 

Εγω παλι πινω κοκα κολα μονο οταν εχω "φουσκωσει".

Αλλα γενικα δεν πινω...

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...