Jump to content

Αγορές χρεώνοντας υπόλοιπο καρτοκινητού


free4you
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, πρόσφατα απέκτησα ένα πρόγραμμα καρτοκινητής της wind με υπόλοιπο 100€ από αγορές που έκανα στα Public. Μιας και δεν με ενδιαφέρει να κρατήσω τον αριθμό σκέφτηκα να τον πουλήσω όπως έκαναν και άλλοι σε διάφορα forum. Τελικά αποφάσισα να τον κρατήσω και να ξοδέψω το χρηματικό υπόλοιπο το οποίο λήγει σε 1 μήνα. Σίγουρα ένα μέρος αν όχι όλο θα πάει σε δωρεές (πχ. χαμόγελο του παιδιού κτλ) αλλά σκεφτόμουν αν μπορώ να αγοράσω και τίποτα άλλο με χρήματα από υπόλοιπο λογαριασμού και δεν μου έρχεται κάτι στο νου! Μπορείτε να με βοηθήσετε με ιδέες και προτάσεις? Δεν γνωρίζω ποιοι δέχονται αυτή την μέθοδο πληρωμής! Ενδιαφέρομαι είτε για προϊόντα, είτε για υπηρεσίες!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πρόσφατα απέκτησα ένα πρόγραμμα καρτοκινητής της wind με υπόλοιπο 100€ από αγορές που έκανα στα Public. Μιας και δεν με ενδιαφέρει να κρατήσω τον αριθμό σκέφτηκα να τον πουλήσω όπως έκαναν και άλλοι σε διάφορα forum. Τελικά αποφάσισα να τον κρατήσω και να ξοδέψω το χρηματικό υπόλοιπο το οποίο λήγει σε 1 μήνα. Σίγουρα ένα μέρος αν όχι όλο θα πάει σε δωρεές (πχ. χαμόγελο του παιδιού κτλ) αλλά σκεφτόμουν αν μπορώ να αγοράσω και τίποτα άλλο με χρήματα από υπόλοιπο λογαριασμού και δεν μου έρχεται κάτι στο νου! Μπορείτε να με βοηθήσετε με ιδέες και προτάσεις? Δεν γνωρίζω ποιοι δέχονται αυτή την μέθοδο πληρωμής! Ενδιαφέρομαι είτε για προϊόντα, είτε για υπηρεσίες!

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Μόνο σε Voda ξέρω αγορές app με υπόλοιπο €

 

Υ.Γ.> Τους έχεις για χαζούς; Υπόψιν ότι η Wind έχει "αγριέψει" σε σχέση με πριν το καλοκαίρι......:D

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

1) Μόνο σε Voda ξέρω αγορές app με υπόλοιπο €

 

Υ.Γ.> Τους έχεις για χαζούς; Υπόψιν ότι η Wind έχει "αγριέψει" σε σχέση με πριν το καλοκαίρι......:D

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοείς? Τι έγινε το καλοκαίρι και έχουν ''αγριέψει'' τα πράγματα???

Edited by Mark_K
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοείς? Τι έγινε το καλοκαίρι και έχουν ''αγριέψει'' τα πράγματα???

 

Κάνε αυτό:

1) Για δοκίμασε να στείλεις ΥΠΑ (υπηρεσία προστιθέμενης αξίας) 5ψήφιο, να "δεις" τι θα γίνει......:lol:

Ακόμαααα 1 ώρα μετά να στείλεις; ΟΚ....!!!!

 

πχ Χαμόγελο Παιδιού (5ψήφιο είναι): http://www.hamogelo.gr/gr/el/stirikste-mas/

Και θα σου πω......:D

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί το κρατάς για έκπληξη το αποτέλεσμα της αποστολής μηνύματος σε ΥΠΑ, αλλά τέλος πάντων θα δω τι θα κάνω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί το κρατάς για έκπληξη το αποτέλεσμα της αποστολής μηνύματος σε ΥΠΑ, αλλά τέλος πάντων θα δω τι θα κάνω!

 

Νομίζω παλιότερα μπορούσες να αγοράσεις από το google play εφαρμογές, ταινίες κλπ για δες αν γίνεται ακόμα.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω παλιότερα μπορούσες να αγοράσεις από το google play εφαρμογές, ταινίες κλπ για δες αν γίνεται ακόμα.

 

Το google play (android είναι η πλατφόρμα του κινητού μου) αναφέρει ότι μόνο με την cosmote είναι διαθέσιμη αυτή η υπηρεσία στην χώρα μας και η cosmote με την σειρά της αναφέρει ότι δίνει την συγκεκριμένη υπηρεσία μόνο σε συμβόλαια και καρτοσυμβόλαια και όχι σε καρτοκινητά!

 

Εξάλλου του μέλος jimmiss σε όλα τα παραπάνω μηνύματα του το λέει εν είδει παιχνιδιού, κριμένου θησαυρού συγκεκριμένα (ψάξε, βρες και έλα να μου πεις), ότι τα πενταψήφια νούμερα (aka ΥΠΑ) δεν θα είναι επιτρεπτά για χρέωση του χρηματικού ποσού της προσφοράς!

Γιατί όπως αναφέρει και έχει δίκιο, η wind δεν είναι κανένα κορόιδο!

 

Δεν γνωρίζω γιατί αφού το ήξερε δεν το ανέφερε από την αρχή αλλά προτίμησε να με βάλει να ψάξω μιλώντας με γρίφους και ένα μειδίαμα ειρωνείας αλλά σε κάθε περίπτωση τον ευχαριστώ που ασχολήθηκε με το topic μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το google play (android είναι η πλατφόρμα του κινητού μου) αναφέρει ότι μόνο με την cosmote είναι διαθέσιμη αυτή η υπηρεσία στην χώρα μας και η cosmote με την σειρά της αναφέρει ότι δίνει την συγκεκριμένη υπηρεσία μόνο σε συμβόλαια και καρτοσυμβόλαια και όχι σε καρτοκινητά!

 

Εξάλλου του μέλος jimmiss σε όλα τα παραπάνω μηνύματα του το λέει εν είδει παιχνιδιού, κριμένου θησαυρού συγκεκριμένα (ψάξε, βρες και έλα να μου πεις), ότι τα πενταψήφια νούμερα (aka ΥΠΑ) δεν θα είναι επιτρεπτά για χρέωση του χρηματικού ποσού της προσφοράς!

Γιατί όπως αναφέρει και έχει δίκιο, η wind δεν είναι κανένα κορόιδο!

 

Δεν γνωρίζω γιατί αφού το ήξερε δεν το ανέφερε από την αρχή αλλά προτίμησε να με βάλει να ψάξω μιλώντας με γρίφους και ένα μειδίαμα ειρωνείας αλλά σε κάθε περίπτωση τον ευχαριστώ που ασχολήθηκε με το topic μου!

Γενικά σε τέτοιες "πρσφορές" το διαθέσιμο υπόλοιπο είναι μόνο για κίνηση σε κλήσεις/μνμ/internet Και όχι για υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας (5ψήφια). Σε πολλές περιπτώσεις να ξέρεις ότι η WIND δεσμεύει το υπόλοιπο μόνο για χρήση και δεν αφήνει ούτε καν υπηρεσία δική της να ενεργοποιήσεις, όπως πχ πακέτο με λεπτά ομιλίας.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά! Επειδή η συνεργασία μου με το ωραίο μας μπλε μπακάλικο έχει φτάσει στο τέλος της, μ'ενδιαφέρει και μένα το συγκεκριμένο θέμα, το οποίο θέτω κάπως πιο γενικά: Γνωρίζει κανείς κάποιον "έξυπνο" τρόπο, για να "σκοτώσω" ένα 300άρι που έχει μαζευτεί συνολικά στους δύο Wind αριθμούς μου? Στο φοιτητικό (λέμε τώρα, όπως λέω και στην υπογραφή μου) F2G νούμερο, τα συνέλεξα λόγω της προσφοράς του Βασιλόπουλου, που έτρεχε την άνοιξη, ενώ στο Q, λόγω της προσφοράς του πρώτου θέματος, που έτρεχε το 2014. Η γνώμη σας είναι ευπρόσδεκτη! Αν πρόκειται για κάτι μη κοινοποιήσιμο, στείλτε μου pm. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά! Επειδή η συνεργασία μου με το ωραίο μας μπλε μπακάλικο έχει φτάσει στο τέλος της, μ'ενδιαφέρει και μένα το συγκεκριμένο θέμα, το οποίο θέτω κάπως πιο γενικά: Γνωρίζει κανείς κάποιον "έξυπνο" τρόπο, για να "σκοτώσω" ένα 300άρι που έχει μαζευτεί συνολικά στους δύο Wind αριθμούς μου? Στο φοιτητικό (λέμε τώρα, όπως λέω και στην υπογραφή μου) F2G νούμερο, τα συνέλεξα λόγω της προσφοράς του Βασιλόπουλου, που έτρεχε την άνοιξη, ενώ στο Q, λόγω της προσφοράς του πρώτου θέματος, που έτρεχε το 2014. Η γνώμη σας είναι ευπρόσδεκτη! Αν πρόκειται για κάτι μη κοινοποιήσιμο, στείλτε μου pm. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Κανονικά € (όχι σικέ € ισχύος 1 μήνα κλπ νέα colpa ala Wind) εννοείς, έτσι;

Αν είναι "κανονικά" €,

τότε:

Μπορείς, να χαρίσεις σε διάφορες οργανώσεις (πχ Χαμόγελο Παιδιού κλπ) πχ με sms (όσα θες #)

Μπορείς να συμμετάσχεις σε διαγωνισμούς (πχ ραδιοφώνικών/τηλεοπτικών σταθμών) με 5ψήφιο sms {Και ό,τι κερδίσεις: Να "προτιμάς" τους ΜΗ στημένους, ΑΝ μπορείς να τους διακρίνεις}

 

Να πάρεις τηλέφωνο σε μια εξωτική χώρα (πχ Μαλδίβες ή Χαβάη ή Ανταρκτική) κ να "περάσεις" την ώρα σου (όση ώρα σε αντέξουν)...

 

Να μεταφέρεις € σε άλλο Wind/Q in NO case (Νομίζω το ξέρεις αυτό).

Να αγοράσεις app για smartphone δε γίνεται στη Wind (ούτε στα συμβόλαια)...{Μόνο Voda CU για WPhone}.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά! Επειδή η συνεργασία μου με το ωραίο μας μπλε μπακάλικο έχει φτάσει στο τέλος της, μ'ενδιαφέρει και μένα το συγκεκριμένο θέμα, το οποίο θέτω κάπως πιο γενικά: Γνωρίζει κανείς κάποιον "έξυπνο" τρόπο, για να "σκοτώσω" ένα 300άρι που έχει μαζευτεί συνολικά στους δύο Wind αριθμούς μου? Στο φοιτητικό (λέμε τώρα, όπως λέω και στην υπογραφή μου) F2G νούμερο, τα συνέλεξα λόγω της προσφοράς του Βασιλόπουλου, που έτρεχε την άνοιξη, ενώ στο Q, λόγω της προσφοράς του πρώτου θέματος, που έτρεχε το 2014. Η γνώμη σας είναι ευπρόσδεκτη! Αν πρόκειται για κάτι μη κοινοποιήσιμο, στείλτε μου pm. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Εγώ έστειλα πάνω από 100 ευρώ στο Χαμόγελο του παιδιού. Ένα ποσοστό το παίρνει η wind μαζί με την εταιρία του 5ψήφιου βέβαια, αλλά από το να τα πάρει όλα, καλύτερα να τα μοιραστεί με τα παιδάκια. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Κανε τα MB στην Q βαζοντας οσες φορες μπορεις το πακετο με 4 και 5€ για MB.Πετα την sim σε ενα smartphone με 3G το οποιο να κανει tethering και βαλε 3g internet στο σπιτι.Εγω ανετα θα μπορουσα να το λιωσω με το λαπτοπ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κανε τα MB στην Q βαζοντας οσες φορες μπορεις το πακετο με 4 και 5€ για MB.Πετα την sim σε ενα smartphone με 3G το οποιο να κανει tethering και βαλε 3g internet στο σπιτι.Εγω ανετα θα μπορουσα να το λιωσω με το λαπτοπ.

Άτοπο, λόγω του άθλιου 2G (για 3G ούτε λόγος) που έχει η Wind στην περιοχή μου. Πέταξα την κάρτα της Q, αφού μοίρασα (σχεδόν ισόποσα) τα (περίπου) 150€ που είχε μέσα, στο χαμόγελο του παιδιού, στα παιδικά χωριά SOS και στην κιβωτό του κόσμου. Το ίδιο έκανα και με το φοιτητικό (ο Θεός να το κάνει) F2G, με τη μόνη διαφορά ότι ενεργοποίησα 3 φορές το Χριστουγεννιάτικο absolute surf, οπότε πήρα 30 GB, τα οποία πρόκειται να χρησιμοποιήσω προσεχώς, καθώς σήμερα έκανα αίτηση φορητότητας του σταθερού μου, από το μπάχαλο Wind στην Cosmote.

Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

Κανε τα MB στην Q βαζοντας οσες φορες μπορεις το πακετο με 4 και 5€ για MB.Πετα την sim σε ενα smartphone με 3G το οποιο να κανει tethering και βαλε 3g internet στο σπιτι.Εγω ανετα θα μπορουσα να το λιωσω με το λαπτοπ.

Μου δίνεις ιδέες για εκτός σπιτιού :)

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδεά :) αυτό με το Public πάντως πολύ ωραίο ρε παιδιά, 2 σιμ έχω πάρει μέχρι τώρα

 

Έχετε πάρει καμιά προσφορά σε αυτές τις sim του Public, όπως πχ:

Να σας τους κάνουν "φοιτητικούς" αριθμούς

ή

Να σας δίνουν 300΄προς όλους με κάθε ανανέωση >10€ χωρίς αφαίρεση € ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Καλησπέρα!

Απέκτησα και εγώ μια Wind με 100€ μέσα, από αγορές από τα public.

Γνωρίζετε αν μπορώ με τον οποιοδήποτε τρόπο να τα βάλω steam? Κρίνοντας από τα προηγούμενα ποστ υπάρχουν μεγάλοι περιορισμοί οπότε μάλλον θα πάει για πούλημα.

 

Να φανταστώ το ποσό που έχει μέσα ισχύει μόνο για έναν μήνα και ΔΕΝ υπάρχει τρόπος επεκτάσης για μεγαλύτερο διάστημα. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Απέκτησα και εγώ μια Wind με 100€ μέσα, από αγορές από τα public.

Γνωρίζετε αν μπορώ με τον οποιοδήποτε τρόπο να τα βάλω steam? Κρίνοντας από τα προηγούμενα ποστ υπάρχουν μεγάλοι περιορισμοί οπότε μάλλον θα πάει για πούλημα.

 

Να φανταστώ το ποσό που έχει μέσα ισχύει μόνο για έναν μήνα και ΔΕΝ υπάρχει τρόπος επεκτάσης για μεγαλύτερο διάστημα. Σωστά;

 

Δεν νομίζω να μπορείς να βάλεις Steam αλλά όπως είπαν και οι άλλοι, μπορείς να βάλεις πακέτα και να στείλεις χρήματα σε ΜΚΟ όπως το χαμόγελο του παιδιού

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...