Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειμαι κατοχος pro6+ το m6 note εχω , απο οτι ομως διαβαζω εδω η κινεζικη παει καλυτερα απο την global στο τηλεφωνο σου. κ στο m6n η global εχει πολα bug και η κινεζικη παει καλυτερα . το G σημενει global και το Α κινεζικη . το meizu app store (το global , γιατι εχει δυο εκδοχες μια global και μια κινεζικη , κ οι εφαρμογη που θες ειναι στο global) εχει δυο εφαρμογες netflix στη μια το εικονιδιο ειναι ενα λευκο τετραγωνο με ενα κοκκινο Ν και στην αλλη ενα μαυρο τετραγωνο με ενα κοκκινο Ν . αυτη με το μαυρο μου δουλεψε εμενα.αν δε σου δουλεψουν μπορεις να δοκιμασεις κ το apk που δινει το ιδιο το netflix απο εδω https://netflixhelp.s3.amazonaws.com/netflix-4.16-15172-release.apk

 

Φίλε μου, αυτή έχω κατεβάσει αλλά δεν έχει το βελάκι download. Έχει μόνο για να βλέπω, χωρίς να κατεβάζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς λόγω των προβλημάτων που έχει απο τις αναβαθμίσεις και επειδή δεν υποστηρίζει κάποιες εφαρμογές, σκέφτομαι να το πουλήσω και να πάρω το mi note 2 pro που το βρήκα σε πολύ καλή τιμή. Ελπίζω να είναι αντάξιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όσους εγκατέστησαν την 7.1.5Α

Θα παρακαλέσω να μας πούν, αν διορθώθηκαν τα:

mcharge

υπερβολική δόνηση

πόλεις στο καιρό

ταχύτητα σε Wifi - 4G

στα GB (Gigabyte) δείχνει ΗΒ

ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς λόγω των προβλημάτων που έχει απο τις αναβαθμίσεις και επειδή δεν υποστηρίζει κάποιες εφαρμογές, σκέφτομαι να το πουλήσω και να πάρω το mi note 2 pro που το βρήκα σε πολύ καλή τιμή. Ελπίζω να είναι αντάξιο.

Πριν το πουλήσεις δοκίμασε την 6.3G

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μία εβδομάδα έσβησαν όλες οι επαφές. Ήταν έργο της Google διότι ζήτησε δικαιώματα εφαρμογών και το ρυθμισα. Μετά από αυτό έκανα επαναφορά ΣΤΗΝ κατάσταση της προηγούμενης εβδομάδας και ήρθαν όλες οι επαφές χωρίς καμία απώλεια (μόνο λίγα στοιχεία σε κάποιες από αυτές). Όμως έσβησαν και χάθηκαν όλες οι φωτογραφίες που είχα στην κάθε επαφή. Σταδιακά άρχισα να ξαναβαζω κάποιες λίγες αλλά σήμερα ως δια μαγείας εμφανίστηκαν όλες όπως ήταν αρχικά. Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι αυτές οι Global beta, και Chinese beta rom;

https://forum.xda-developers.com/pro-6-plus

 

Δεν ήξερα πως υπάρχει beta global.

 

Δεν μπορώ να βρω κάποιο άλλο λινκ για την τελευταία Α που λέτε πως είναι καλή.

Στο flymeos έχει μόνο την τελευταία Global stable από τον Αύγουστο μόνο

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

https://firmware.meizu.com/Firmware/Flyme/PRO6_Plus/7.1.5.0/cn/20181123094733/66e56c6a/update.zip

7.1.5.0A η καλύτερη ρομ που έχει βγει για αυτό το κινητό ever.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.flyme.cn/firmwarelist-101.html#3

εδώ είναι το κινέζικο

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

7.1.5.0A η καλύτερη ρομ που έχει βγει για αυτό το κινητό ever.

διορθώθηκαν τα:

mcharge;

υπερβολική δόνηση;

ταχύτητα σε Wifi - 4G;

στα GB (Gigabyte) δείχνει ΗΒ;

Link to comment
Share on other sites

Mcharge το έχω κλειστό, δεν ξέρω αν είναι οκ. Θερμοκρασία όταν φορτίζει δεν έχει το τηλέφωνο.

Ταχύτητα wifi, 3g κανένα πρόβλημα.(το 4g το έχω κλειστό με καλύπτει απόλυτα το 3g)

Το άλλο δεν το κατάλαβα με τα gigabyte που να κοιτάξω;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Chios, θα την κατεβάσω και θα την περάσω μέσω recovery λογικά με (power button, volume up button μπαίνω έτσι ; ) και clear data.

Ως προς το mcharge που λέτε η γυναίκα μου έχει το PRO 6 δύο χρόνια τώρα και το έχει σκίσει, φορτίζει πάντα από... 1% κάθε μέρα, δεν κλείνει ποτέ εφαρμογές στο background, και με πολύ χρήση Bluetooth και data σε αυτοκίνητο και δουλειά κρατάει περισσότερο από το Mi note 2 που με την ίδια χρήση Bluetooth και data το απόγευμα έχω 25% !!!!

Το plus ουσιαστικά το πήρα για αυτήν αλλά το PRO 6 τελικά αποδείχθηκε σκυλί, και σκέφτομαι τώρα να στήσω το Plus ακριβώς όπως το Mi note 2 για να το χρησιμοποιήσω για κύριο.

Θα πέρασω την παραπάνω ρομ και θα δω τι προβλήματα θα συναντήσω με εφαρμογές όπως το Netflix, Amazon prime video και κάποιες της Xiaomi όπως το Mi fit ή το yi home κλπ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωπ εν τω μεταξύ τώρα που κατεβάζει την ρομ μέσω Chrome γράφει στο floating notification κάτω 1.41 HB και τώρα κατάλαβα τι εννοεί ο φίλος παραπάνω.

Στην κουρτίνα πάντως γράφει κανονικά 1.41 GB

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η 7.1.5.0A δεν ειναι τελικη εκδοση φανταζομαι ε? οποτε περιμενουμε official release

 

δεν εμφανιζεται εδω

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=46&type=1

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

η 7.1.5.0A δεν ειναι τελικη εκδοση φανταζομαι ε? οποτε περιμενουμε official release

 

δεν εμφανιζεται εδω

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=46&type=1

 

αυτες ειναι οι global πρεπει να πας στη σελιδα με τις κινεζικες

 

https://www.flyme.cn/firmwarelist-101.html#3

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

η 7.1.5.0A δεν ειναι τελικη εκδοση φανταζομαι ε? οποτε περιμενουμε official release

 

δεν εμφανιζεται εδω

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=46&type=1

Τελική είναι πιο stable δεν γίνεται.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.1.5.0A) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Mcharge το έχω κλειστό, δεν ξέρω αν είναι οκ. Θερμοκρασία όταν φορτίζει δεν έχει το τηλέφωνο.

Ταχύτητα wifi, 3g κανένα πρόβλημα.(το 4g το έχω κλειστό με καλύπτει απόλυτα το 3g)

Το άλλο δεν το κατάλαβα με τα gigabyte που να κοιτάξω;

το Mcharge στην 7.0.1G δεν έκλεινε και το τηλέφωνο ζεσταινόταν στη φόρτιση, οπότε αφού το έχεις κλειστό πρέπει να είναι εντάξει.

Στο speedtest η 7.0.1G πετύχαινε μικρότερες ταχύτητες από την 6.3 και σε wifi kai 3G/4G.

Το σύμβολο HB (κανονικά GB) το έδειχνε στον αποθηκευτικό χώρο και αλλού.

Link to comment
Share on other sites

το Mcharge στην 7.0.1G δεν έκλεινε και το τηλέφωνο ζεσταινόταν στη φόρτιση, οπότε αφού το έχεις κλειστό πρέπει να είναι εντάξει.

Στο speedtest η 7.0.1G πετύχαινε μικρότερες ταχύτητες από την 6.3 και σε wifi kai 3G/4G.

Το σύμβολο HB (κανονικά GB) το έδειχνε στον αποθηκευτικό χώρο και αλλού.

 

υπερβολική δόνηση;

Link to comment
Share on other sites

Νορμάλ είναι, καμία σχέση με την προηγούμενη που νόμιζες ότι θα εκραγεί το κινητό.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 7.1.5.0A, απο ρικάβερι χωρίς καθάρισμα και όλα ξαναήρθαν όπως τα είχα στην 6.3.0.0G, κράτησε όλα όσα έχω τσεκάρει μέχρι τώρα. Εκτός το adaway που χρειάζεται root.

Πρώτες εντυπώσεις αρκετά θετικές, η δόνηση, που ρώτησα, είναι ενισχυμένη σε σχέση με την 6.3.0.0G που δεν ηταν αρκετή. Τώρα είναι όσο πρέπει για τα μέτρα μου και δεν τρίζει όπως στην 7.0.1.0G

Μπαταρία φευγει γρήγορα αλλά ίσως να είναι θέμα καλιμπραρίσματος. Περιμένω να αδειάσει τελείως για να δω αν κρατάει λιγότερο. Επίσης το mCHARGE δεν το είδα να ενεργοποιείται, σαν να φορτίζει μονίμως στο κανονικό ανεξαρτήτως mCHARGE on/off. Και αυτό προς διερεύνηση.

Το weather δεν τα έκανα να λειτουργήσει, το ψάχνω και αυτό

Edited by blitz
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με καθαρή εγκατάσταση θα δουλέψει σωστά η China, εμένα η μπαταρία του είναι βράχος. Κακώς δεν την πέρασες με wipe.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τον καιρό και να δουλέψει στα κινεζικα είναι οπότε μην σε απασχολεί.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με καθαρή εγκατάσταση θα δουλέψει σωστά η China, εμένα η μπαταρία του είναι βράχος. Κακώς δεν την πέρασες με wipe.

 

Για τον καιρό και να δουλέψει στα κινεζικα είναι οπότε μην σε απασχολεί.

 

Δεν το περίμενα, αλλά θα έλεγα πλέον οτι έχει κάτσει καλά! Τη μπαταρία και το mCharge τα παρακολουθώ ακόμη. Το mCharge δεν μου έχει δουλέψει ποτέ είτε το έβαλα στο 60% της μπαταρίας είτε στο 30%. Θα αδειάσει η μπαταρία σύντομα και θα δω αν αλλάξει τίποτα με το mCharge.

Για τον καιρό απεγκατέστησα το κινέζικο weather, έβαλα το weatherintl 2.0.6 από την 6.3.0.0G, βρήκα πόλη οκ και αναβάθμισα στην weatherintl 3.1.2 που βρήκα στο "Download Latest Flyme 7.1.0.0 G Apk for Android 5.1+ extracted from Pro 7" του http://forum.flymeos.com/forum-52-1.html

Δουλεύει οκ πλέον

Μου έκανε ενα περίεργο με τον ήχο όταν πρωτοέβαλα ακουστικά, έβγαλε ήχο σούπερ παραμορφωμένο. Ανοιξα το square sound, άνοιξα - έκλεισα το equalizer και έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μέρες και μια επανεγκατάσταση του 7.1.5.0A, ξανά χωρίς καθάρισμα:

Το mCharge δεν μου έχει δουλέψει ποτέ στο on, πάντα φορτίζει κανονικά ανεξάρτητα τι έχω επιλέξει. Μπαταρία δεν έχω παρατηρήσει αξιοσημείωτη διαφορά από την 6.3.0.0G.

Βλέπω αρκετές φορές οταν εχει κακή κάλυψη δικτύου να με "καλωσορίζει η vodafone". Το έχει παρατηρήσει κανείς; Όντως αποσυνδέεται από το δίκτυο;

Link to comment
Share on other sites

https://firmware.meizu.com/Firmware/Flyme/PRO6_Plus/7.1.5.0/cn/20181123094733/66e56c6a/update.zip

7.1.5.0A η καλύτερη ρομ που έχει βγει για αυτό το κινητό ever.

πόσο βγάζει σε geekbench η 7.1.5.0A;

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ εδώ και μια εβδομαδα σαν κύριο αφού το προηγούμενο Σάββατο έχασα το Minote2 το οποίο μάλλον το άφησα επανω στην οροφή του αυτοκινήτου βγαίνοντας απο το parking του ΙΚΕΑ κιφησου . Εκεί δηλαδή εμφανίστηκε τελευταία φορά στο Timeline των Google maps ακριβως την ωρα που εφευγα.

Είναι με την 7.1.5.0.Α και εκτός απο κάποια θεματακια με τα notifications που μοιάζει σαν να τα λύνει μονο του σιγά σιγά και δεν έχω βρει ακόμη όλες τις ρυθμίσεις του , σκέφτομαι απο εδώ και πέρα να το βάλω στο performance mode εχω εντυπωσιαστει απο την μπαταρία του!

Με δυο καρτες και data , Bluetooth με το Mi band 3 και hotspot στο αυτοκίνητο βλέπω 6-7 ώρες sot !!!!

Άψογο και χωρίς να ζεσταίνεται πολύ και στο Real racing 3 που παίζω αρκετά κάποιες φορές.

Εννοείται πολύ καλη ή κάμερα του που είναι και το κορυφαίο χαρακτηριστικό του οπως διαπιστωσα όταν το πήρα λίγους μηνες πριν.5fa4f278dee726db8934dc4daadce83b.jpg

 

Edit: εν τω μεταξύ σκρολλαροντας προς τα πάνω ψάχνοντας για απαντήσεις σχετικά με ρυθμίσεις για τα notifications ειδα ...προφητικό μου ποστ απο τις 3/12 σχετικα με το πως ήθελα να κάνω κύριο το meizu και ηταν εκείνη τη μέρα που του εκανα reset , πέρασα την 7.1.5.0 και άρχισα να το στήνω όπως το Xiaomi...

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει εδώ και καιρό ότι είναι πολύ καλή ρομ, μακάρι την ίδια ρομ να την κάνουν global.

Αλλά 6-7 sot δύσκολο, με τι πρόγραμμα βλέπεις το sot.;;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.1.5.0Α) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει εδώ και καιρό ότι είναι πολύ καλή ρομ, μακάρι την ίδια ρομ να την κάνουν global.

Αλλά 6-7 sot δύσκολο, με τι πρόγραμμα βλέπεις το sot.;;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.1.5.0Α) μου μέσω Tapatalk

Απο τις δικές του ρυθμίσεις , battery -->power usage details -->screen -->screen- on time

Δινει λαθος στοιχεία;

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς λάθος, αν με 92% μπαταρία είχα τέτοια οθόνη, θα μιλάγαμε για το απόλυτο κινητό. f611969634b89045013fe779f0361091.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.1.5.0Α) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί ότι είναι bug....ό,τι νάναι δείχνει

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...