Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να το πάρω κι εγώ, να γίνουμε περισσότεροι στην κουβέντα. :)

Με priority είναι καλύτερα να το πάρω από το bg ή με απλό registered & ασφάλεια τελωνείου;

Tracking έχουν & οι 2 τρόποι;

Με priority φίλε χωρίς δεύτερη σκέψη που είναι και γρήγορο και έχεις και αναλυτικό tracking και καμιά περίπτωση τελωνείου και βάλε και το κουπονακι που έχει κυκλοφορήσει νομίζω μαζί με τα μεταφορικά βγαίνει στα 183 ευρώ αξίζει πολυ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Thanks για την άμεση απάντηση. :)

 

Με προβληματίζει κάπως ότι δεν έχει την υποστήριξη των Xiaomi κι ότι δεν βλέπω updates στον ορίζοντα, αλλά για να λέτε όλοι ότι στα 180€ αξίζει, μετράει υπέρ του.

 

Απ' ό,τι είδα, root μπορεί να γίνει. Σωστά;

https://www.google.gr/search?q=Meizu+pro+6+plus+4%2F64+root&oq=Meizu+pro+6+plus+4%2F64+root&aqs=chrome..69i57.17893j0j7&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Θέλω να βάλω κάποιες εφαρμογές (SuperSU, TWRP, Greenify, AdAway).

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Την 7 να πάρει και όλα τα άλλα είναι πταίσματα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Thanks για την άμεση απάντηση. :)

 

Με προβληματίζει κάπως ότι δεν έχει την υποστήριξη των Xiaomi κι ότι δεν βλέπω updates στον ορίζοντα, αλλά για να λέτε όλοι ότι στα 180€ αξίζει, μετράει υπέρ του.

 

Απ' ό,τι είδα, root μπορεί να γίνει. Σωστά;

https://www.google.gr/search?q=Meizu+pro+6+plus+4%2F64+root&oq=Meizu+pro+6+plus+4%2F64+root&aqs=chrome..69i57.17893j0j7&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Θέλω να βάλω κάποιες εφαρμογές (SuperSU, TWRP, Greenify, AdAway).

Τίποτα φίλε μου ελπίζω να μείνουμε ενωμένοι εδώ μέσα όσοι το αποκτήσουμε επίσης διάβασα ότι έχουν ανακοινώσει ότι θα πάρει android 7 τον Απρίλιο οπότε είναι σημαντικό και αυτό...αλλά όπως και να έχει νομίζω ότι γίνεται root και μπορείς να βάλεις αρκετά πραγματακια πάνω...!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την 7 αν ήταν να την πάρει, δεν θα την είχε πάρει μέχρι τώρα; Αν και η meizu είχε ανακοινώσει επίσημα ότι το pro 6 plus θα την πάρει,αλλά τελικά τίποτα μέχρι τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο παρά 5 να το παραγγείλω κ γω, μια διευκρίνιση, η παραγγελία σε global καλύτερα ή οφισιαλ;
Link to comment
Share on other sites

την 7 την έχει πάρει στη κινέζικη rom.

οπότε η meizu μπορεί να ισχυριστεί οτι έχει καλύψει τις υποσχέσεις της.

εμάς μας νοιάζει τι είναι η interrnational όμως.

σίγουρα το κινητό αξίζει να πάρει την 7, και θα ήταν φανταστική διαφήμιση για τη meizu. αλλά και πάλι 50-50 το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι τι αξίζει να την πάρει και πρέπει, αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι τι τηλέφωνο δεν έχει καθόλου υποστήριξη από custom rom, που οφείλεται αυτό; ενώ τα xiaomi με snapdragon υπάρχουν πλήθος ρομ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι τι τηλέφωνο δεν έχει καθόλου υποστήριξη από custom rom, που οφείλεται αυτό; ενώ τα xiaomi με snapdragon υπάρχουν πλήθος ρομ.

Κάπου διάβασα ότι οφείλεται στον κλειδωμένο bootloader.

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Αν η rom είναι καλή χωρίς bloatwares και τρέχει νεράκι (όπως αυτή του Meizu), ποιος ο λόγος να τη σκαλίζεις;Τις περισσότερες φορές χειρότερα τα κάνουμε. Έχω το OP5 και ούτε μου έχει περάσει από το μυαλό να το πειράξω,ούτε καν root. Αυτά τα λέω εγώ που έχουν περάσει εκατοντάδες συσκευές από τα χέρια μου και έχω πειραματιστεί άπειρες φορές. Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Αν η rom είναι καλή χωρίς bloatwares και τρέχει νεράκι (όπως αυτή του Meizu), ποιος ο λόγος να τη σκαλίζεις;Τις περισσότερες φορές χειρότερα τα κάνουμε. Έχω το OP5 και ούτε μου έχει περάσει από το μυαλό να το πειράξω,ούτε καν root. Αυτά τα λέω εγώ που έχουν περάσει εκατοντάδες συσκευές από τα χέρια μου και έχω πειραματιστεί άπειρες φορές.

 

Συμφωνώ, μια χαρά είναι η συσκευή όπως θα έρθει, γιατί να την πειράξεις. Αν είναι να πάρει την 7 έχει καλώς, ούτως η άλλος στα 180 ευρώ τζάμπα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν το θέλει κάποιος για να σκαλίζει και να αλλάζει ρομ κάθε βδομάδα καλύτερα να κοιτάξει αλλού αν θέλει όμως μια απροβληματιστη συσκευή για ένα δυο χρόνια με καλά χαρακτηριστικά τους αξίζει τα λεφτά της.
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέλει κάποιος για να σκαλίζει και να αλλάζει ρομ κάθε βδομάδα καλύτερα να κοιτάξει αλλού αν θέλει όμως μια απροβληματιστη συσκευή για ένα δυο χρόνια με καλά χαρακτηριστικά τους αξίζει τα λεφτά της.
Και γω συμφωνώ σε αυτο...το κινητακι είναι πάνω από τον μέσο όρο των κινητών σε χαρακτηριστικά με μια οθόνη σούπερ για μένα που έψαχνα ότι καλύτερο σε οθόνη 16/9 και νομίζω ότι το βρήκα κάμερα ήχος επίσης πολύ καλός οπότε μην το υποτιμάμε λόγω flyme...!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε με τί flyme έρχεται?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Αυτή την περίοδο παίζει το 6 δεν νομίζω να έρθει με 5 αν και πιστεύω πως το 5 είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Camera rewiew του Dxomark για το Pro 6s που έχει την ίδια κάμερα με το Pro 6 plus.

https://www.dxomark.com/meizu-pro-6s-mobile-review-all-in-the-detail/

Πάρα πολύ καλή κάμερα σε αυτά τα χρήματα νομίζω σε σχέση πχ με τα περισσότερα xiaomi....!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή κάμερα σε αυτά τα χρήματα νομίζω σε σχέση πχ με τα περισσότερα xiaomi....!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και καλός αισθητήρας, και OIS και Hybrid Autofocus, και ολα αυτά με 175€ ε ναι, δεν το βρίσκεις εύκολα. Απο οτι μου είπε το Support πριν απο λίγο, το δικό μου θα φύγει μέσα στην επόμενη εβδομάδα. Παραγγελία την προηγούμενη Τετάρτη

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ, $224.58 με Priority Direct. Άντε να δούμε πότε θα παραλάβουμε, να πιάσουμε την κουβέντα.:p

Αποφάσισα να παραγγείλω κι αυτά τα οικονομικά αξεσουάρ από AE:

  1. Σκληρή θήκη (τη μπλε) με δώρο film προστασίας οθόνης $1.98: https://www.aliexpress.com/item/For-Meizu-Pro-5-6-6S-6Plus-Case-Hard-Frosted-Plastic-Slim-Protective-back-cover-case/32814552739.html (οπτικά την ίδια $4.99 @BG)
  2. Ημιδιάφανη θήκη $0.99: https://www.aliexpress.com/item/Ultrathin-Matte-Case-For-Meizu-Pro-6-6s-plus-MX6-M3-Max-M5-M3-Note-Candy/32797471157.html
  3. Tempered Glass $1.26: https://www.aliexpress.com/item/For-Meizu-Pro-6-Plus-5-7-Tempered-Glass-Screen-Protector-Ultra-Thin-Explosion-proof-Protective/32794556730.html

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ, $224.58 με Priority Direct. Άντε να δούμε πότε θα παραλάβουμε, να πιάσουμε την κουβέντα.:p

Αποφάσισα να παραγγείλω κι αυτά τα οικονομικά αξεσουάρ από AE:

  1. Σκληρή θήκη (τη μπλε) με δώρο film προστασίας οθόνης $1.98: https://www.aliexpress.com/item/For-Meizu-Pro-5-6-6S-6Plus-Case-Hard-Frosted-Plastic-Slim-Protective-back-cover-case/32814552739.html (οπτικά την ίδια $4.99 @BG)
  2. Ημιδιάφανη θήκη $0.99: https://www.aliexpress.com/item/Ultrathin-Matte-Case-For-Meizu-Pro-6-6s-plus-MX6-M3-Max-M5-M3-Note-Candy/32797471157.html
  3. Tempered Glass $1.26: https://www.aliexpress.com/item/For-Meizu-Pro-6-Plus-5-7-Tempered-Glass-Screen-Protector-Ultra-Thin-Explosion-proof-Protective/32794556730.html

Φτηνά πραγματακια και γω από ali πήρε θήκες και τέτοια και ευτυχώς η μία έχει πατήσει ήδη Ελλάδα ελπίζω να μην σου κάνουν κάνα δίμηνο...!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν η rom είναι καλή χωρίς bloatwares και τρέχει νεράκι (όπως αυτή του Meizu), ποιος ο λόγος να τη σκαλίζεις;Τις περισσότερες φορές χειρότερα τα κάνουμε. Έχω το OP5 και ούτε μου έχει περάσει από το μυαλό να το πειράξω,ούτε καν root. Αυτά τα λέω εγώ που έχουν περάσει εκατοντάδες συσκευές από τα χέρια μου και έχω πειραματιστεί άπειρες φορές.
Σε αυτό έχεις δίκιο φίλος, βλέπω και το xiaomi που έχω, πολλά update και πότε χαλάει το ένα πότε το άλλο μια σωστή ρομ σπάνια βγαίνει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, το παρήγγειλα και εγώ χτες.. άντε να δούμε πότε θα παραλάβουμε.

Είδα λίγο για Tempered glass, και απο οτι καταλαβαίνω έχουμε 2 επιλογές, είτε

α)full face που υποτίθεται καλύπτει έως τις άκρες ή

β) είτε τύπου ζελατίνα που καλύπτει 97% και αφήνει κενά πάνω απο το ηχείο(κλήσης) και κάτω απο το κεντρικό κουμπί.

έχει παρει κανείς full face μέχρι τώρα να μας πεί εντυπώσεις ?

Think Fast Cause Life Goes Faster...:!:

Panasonic GD50, GD92, GD93/Ericsson T20s, T39 /Sagem MYX2-2/Nokia 6100, 6200/Moto MPx200-220/Sony Eric. T280i, - k800i/QTEK 9100/Sciphone /LG KE970 shine/HAIPAI X710D/THL W7S/Jiayu S3+/Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, το παρήγγειλα και εγώ χτες.. άντε να δούμε πότε θα παραλάβουμε.

Είδα λίγο για Tempered glass, και απο οτι καταλαβαίνω έχουμε 2 επιλογές, είτε

α)full face που υποτίθεται καλύπτει έως τις άκρες ή

β) είτε τύπου ζελατίνα που καλύπτει 97% και αφήνει κενά πάνω απο το ηχείο(κλήσης) και κάτω απο το κεντρικό κουμπί.

έχει παρει κανείς full face μέχρι τώρα να μας πεί εντυπώσεις ?

Εγω Έχω παρει 1 που δεν το καλυπτει όλο γιατί έχει καμπύλες και αυτό το κινητό + μια θήκη που λέει ότι έχει και ένα screen protector μέσα ελπίζω να κουμπώνει καλα η ζελατίνα αυτή γιατί πιο πολύ ψήνομαι για αυτην από το tempered glass που όσο να ναι ασχημενει λίγο την οθόνη...!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...