Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μία ερώτηση παιδιά, το NFC και η λειτουργία καρδιακών παλμών λειτουργούν κανονικά, γιατί σε κάτι σχόλια λένε πως δεν λειτουργούν στην Global version.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό που δεν έχει την Β20(800) μπάντα....

 

Τόσο καιρό με το mx4 επαρχία και cosmote δεν κατάλαβα την έλλειψη της.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά, το NFC και η λειτουργία καρδιακών παλμών λειτουργούν κανονικά, γιατί σε κάτι σχόλια λένε πως δεν λειτουργούν στην Global version.

το nfc δεν παίζει σίγουρα σε global rom

πρέπει να είναι θέμα πιστοποιήσεων απο μαμά google.

για εμένα το μέγα ερώτημα είναι αν θα πάρει global 7, αν πάρει τότε μιλάμε για φανταστική περίπτωση vfm κινητού

Link to comment
Share on other sites

Η China rom είναι 7αρα. Εμένα ο φόβος μου είναι ότι δεν έχει την υποστήριξη και την ελληνική κοινότητα που έχουν τα xiaomi.

Αλλά ναι αυτήν την στιγμή είναι πολύ vfm συσκευή παρά τις ελλείψεις που έχει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό με το mx4 επαρχία και cosmote δεν κατάλαβα την έλλειψη της.

 

Και εγώ επαρχία είμαι αλλά έχω wind,και εχω θέμα....Γι'αυτό είναι σημαντικό για μένα να έχει την Β20...

Link to comment
Share on other sites

H china rom είναι 7αρα μεν, αλλά λένε οτι τα google services δεν τρέχουν καθόλου καλά με αυτήν.

θα χρειαστεί 7αρα global για να έχεις αυτά που έχουμε συνηθίσει απο android στον υπόλοιπο κόσμο εκτός Κίνας.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ επαρχία είμαι αλλά έχω wind,και εχω θέμα....Γι'αυτό είναι σημαντικό για μένα να έχει την Β20...

 

Εγώ από wind έφυγα και βρήκα το φως μου σε ταχύτητες και σήμα.Παντως το ξαναλέω είναι λίγο περίεργο επεξεργαστής samsung να μην έχει b20.

Aυτον το επεξεργαστή που φοράει ξέρετε ποιες συσκευές samsung τον είχαν;Στο kimovil δεν έχει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι

Ναι

Είναι η global έκδοση

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

s7, s7 edge, note 7

βέβαια είναι underclocked στη περίπτωση του meizu.

 

Το 64 Άρι μόνο εντάξει όμως δεν λες ότι σέρνεται κιόλας ίσως το κάνανε για να μην ανεβάζει θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αυτό ή το Xiaomi ΜiA1(4gb,64gb) ?? Σιγουρα το meizu καλυτερα χαρακτηριστικα, αλλα μηπως το xiaomi επειδη ειναι πιο καινουριο, φοραει καλυτερο λογισμικο κ παιρνει περισσοτερες αναβαθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αυτό ή το Xiaomi ΜiA1(4gb,64gb) ?? Σιγουρα το meizu καλυτερα χαρακτηριστικα, αλλα μηπως το xiaomi επειδη ειναι πιο καινουριο, φοραει καλυτερο λογισμικο κ παιρνει περισσοτερες αναβαθμισεις?

 

Δεν νομίζω ότι συγκρίνονται αλλά το xiaomi είναι στοκ android

.

Link to comment
Share on other sites

Ανωτέρω σε όλα το MEIZU τι να λέμε, μόνο μελανό σημείο η 800άρα και το Android 6 σε σχέση με το stock Android 8 του xiaomi.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ανωτέρω σε όλα το MEIZU τι να λέμε, μόνο μελανό σημείο η 800άρα και το Android 6 σε σχέση με το stock Android 8 του xiaomi.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με την 800αρα τι παιζει γτ το διαβαζα κ αλλου, με κοσμοτε ας πουμε δεν θα εχω 4g?? Επισης η ρομ του meizu ειναι custom? δεν παιρνει αναβαθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Για θήκες και tempered glass για όποιον παρήγγειλε έχει μερικές καλές εδώ https://www.meizuworld.com/
Εγώ φίλε μου έχω παραγγείλει απο ali express 2 θηκουλες και 2 τζαμακια λίγο ακριβο μου φάνηκε αυτό που έστειλες...!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλα το λεω γτ τα βρισκω στην ιδια τιμη, εσυ δλδ θα διαλεγες Meizu?

 

Το χiaomi το έχει το light in the box 149€.Το έχει ένας φίλος μου είναι πολύ καλή συσκευή και βολική φοβερή κάμερα με εντυπωσίασε .Όμως δεν τρελάθηκα για τον 625.Προτιμω meizu.

Link to comment
Share on other sites

Θήκη και τεμπερ γυαλί από που έχετε πάρει;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Εγώ φίλε μου έχω παραγγείλει απο ali express 2 θηκουλες και 2 τζαμακια λίγο ακριβο μου φάνηκε αυτό που έστειλες...!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό το έστειλα περισσότερο για να δουν όσοι παρήγγειλαν ποια θήκη/τζαμάκι τους αρέσει. Εγώ μαζί με το κινητό παρήγγειλα θήκη nillkin και full cover tempered glass bakeey από bangood.

https://www.banggood.com/search/meizu-pro-6-plus/3952-0-0-1-1-44-0-price-0-0_p-1.html?nobrd=1

https://www.banggood.com/search/meizu-pro-6-plus/94-0-0-1-1-44-0-price-0-0_p-1.html?nobrd=1

Link to comment
Share on other sites

Την 800αρα την χρησιμοποιεί η κοτε για το 4τζι;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εξ όσων γνωρίζω την 800άρα την χρησιμοποιεί στην Ελλάδα κυρίως η Wind και μόνο σε επαρχιακές και αγροτικές περιοχές. Στα αστικά και ημιαστικά κέντρα χρησιμοποιούνται οι άλλες μπάντες. H 800άρα αφορά μόνο το 4G. Ως και 3G πιάνει παντού κανονικά.https://www.angroid.gr/απόψεις/4g-ke-800mhz-allios-b20-alithies-ke-psemmata
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...