Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Χθες έκανα αναβάθμιση την 7.0.1.0G

Πως μπορώ να εγκαταστήσω play store; έχω πρόβλημα με το Netflix. Λέει οτι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Από πάνω σου ακριβώς...Δες την υπογραφή του @chios:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φοράω 2 μέρες τώρα την 7.1.5.0Α δείχνει πολύ σταθερή και με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας είναι πολύ κοντά σε λειτουργία με την τελευταία daily.

αυτό που δεν μπορώ να βρω και το είχα και στην daily είναι να έρχονται τα μηνύματα από viber - whatsup, πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να έρθουν, εννοείται έχω δώσει όλα τα δικαιώματα για μα τρέχουν στο παρασκήνιο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Χθες έκανα αναβάθμιση την 7.0.1.0G

Πως μπορώ να εγκαταστήσω play store; έχω πρόβλημα με το Netflix. Λέει οτι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

playstore βαζεις απο τον ginstaler που εχει στο meizu app store . αν η συσκευη σου για οποιοδηποτε λογο ειναι uncertified το netflix δεν εμφανιζεται στο playstore . αν googlaρεις το προβλημα σου θα δεις οτι στο site του το netflix δινει ενα apk για μη συμβατες συσκευες το οποιο ομως σε μενα τουλαχιοστον δεν εμφανιζε το κουμπι download .δεν μπορουσα να κατεβασω δηλαδη μονο να στριμαρω . η ληση ειναι να κατεβασεις την εφαρμογη netflix απο το meizu app store

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

φοράω 2 μέρες τώρα την 7.1.5.0Α δείχνει πολύ σταθερή και με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας είναι πολύ κοντά σε λειτουργία με την τελευταία daily.

αυτό που δεν μπορώ να βρω και το είχα και στην daily είναι να έρχονται τα μηνύματα από viber - whatsup, πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να έρθουν, εννοείται έχω δώσει όλα τα δικαιώματα για μα τρέχουν στο παρασκήνιο.

η αναζήτηση με ελληνικά στις επαφές δουλεύει; επίσης πόσο βγάζει σε antutu και geekbench;

Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύει, στο antuntu 135.000 είναι πιο χαμηλά από την daily αλλά έχει καλύτερη μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δώσει τα δικαιώματα στα Google apps;

Δεν κάνει αναβαθμίσεις στις εφαρμογές το Google play. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει τα δικαιώματα, μέχρι χθες δεν είχα πρόβλημα και δεν πείραξα τίποτα.

Ακόμη ένα κουλό: έγραψα το μήνυμα 20:01 και το my phone το παρουσίασε αμέσως αλλά έγραφε 21:01, το ίδιο και η απάντηση του chios μια ώρα μπροστά. Τώρα ήρθε στα ίσα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει αναβαθμίσεις στις εφαρμογές το Google play. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;
Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Το έχω γράψει μερικά ποστ πίσω. Λύση δεν έχω βρει ακόμα...

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Το έχω γράψει μερικά ποστ πίσω. Λύση δεν έχω βρει ακόμα...

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

 

Μερικές σελίδες πριν το έγραψα και εγώ. Είναι ένας από τους λόγους που έχω κάνει 4-5 ή και παραπάνω hardreset και τα έβαλα όλα από την αρχή.

 

Πριν το κάνετε όμως δοκιμάστε άπειρες φορές restart και επίσης αποσύνδεση και επανασύνδεση του λογαριασμού στο playstore.

 

Τι να πάρω τώρα με το βλακ φράιντει δε ξέρω.. Δε το έχω αποφασίσει ακόμα... Το κινητό χαντακώνεται από το λειτουργικό του και αυτό είναι κρίμα. Τόσα bugs πραγματικά δε περίμενα οτι θα βρω.

Edited by aplerix
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει πολλές φορές ότι το κινητό αυτό δουλεύει σωστά με την κινεζική ρομ, βάλτε την τελευταία 7.1.5.0Α και ησυχάστε από bugs, μόνο έτσι θα χαρείτε το πολύ καλό τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.1.5.0A) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει πολλές φορές ότι το κινητό αυτό δουλεύει σωστά με την κινεζική ρομ, βάλτε την τελευταία 7.1.5.0Α και ησυχάστε από bugs, μόνο έτσι θα χαρείτε το πολύ καλό τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.1.5.0A) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρη τελικά είναι καλύτερη από την daily;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει πολλές φορές ότι το κινητό αυτό δουλεύει σωστά με την κινεζική ρομ, βάλτε την τελευταία 7.1.5.0Α και ησυχάστε από bugs, μόνο έτσι θα χαρείτε το πολύ καλό τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.1.5.0A) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω δοκίμασα και κινεζικές και global και κάνει ακριβώς το ίδιο. Επίσης η κάθε version έχει και τα δικά της. Μεγάλη επιτυχία αυτό να μην έχουν τα ίδια bug αλλά παρόλα αυτά να έχουν πάντα κάποιο bug σημαντικό. Πάντως το κινητό σαν hardware θεωρώ δεν έχει ανταγωνισμό στην τιμή του την σημερινή.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη τελικά είναι καλύτερη από την daily;

Πάνω κάτω τα ίδια είναι, αυτό που δεν μπορώ να βρω ακόμα είναι πως να κάνω viber - whatsup να παίρνουν τα μηνύματα χωρίς να ανοίγεις την εφαρμογή, στην daily δεν είχα πρόβλημα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Το έχω γράψει μερικά ποστ πίσω. Λύση δεν έχω βρει ακόμα...

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

 

Έκανα απεγκατάσταση του Google services και το ξανακατεβασα από το Meizu store, ζήτησε επανεκκίνηση της συσκευής και δούλεψε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Only4g τι εννοείς ακριβώς;

Απεγκατασταση τα πάντα και τα ξανά έβαλες με το gms installer από το meizu store ;

 

Redshift εννοείται ότι έχει φουλ δικαιώματα και τρέχουν όλα στο παρασκήνιο της Google αλλά πάλι τίποτα.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι απεγκατεστησε τα Google services και ξανά κατέβασε με το gsm installer.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το περιγράφεις chios. Όμως σήμερα το πρωί ενώ το gmail δούλευε κανονικά και το play store έκανε αναβαθμίσεις, οι επαφές που τις έχω όλες (1090) στο Google contact εξαφανίστηκαν. Μετά από αρκετό ψάξιμο διαπίστωσα πως ήταν όλα από την Google διότι ζήτησε δικαιώματα εφαρμογών. Όταν τις έδωσα και έκανα επανεκκίνηση όλα διορθώθηκαν εκτός από τις φωτογραφίες που είχα σε διάφορες επαφές.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι με 7.1.5.0Α βγήκε ΟΤΑ update με security patch 1 Νοεμβρίου 18 και άλλες βελτίωσεις που δεν κατάλαβα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Chios επειδή έχω κ εγώ το ίδιο πρόβλημα με το viber&skype (φοράω την τελευταία stable), αν βγάλεις άκρη γράψε σε παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Η λύση που βρήκα και φαίνεται να δουλεύει καλά είναι να δώσει δικαίωμα να τρέχουν αυτά. 16143c62eb3ee0c5ae6e7017d5e11be0.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να βρω την ρύθμιση με τις διεργασίες που ειπες, έδωσα κ δικαιώματα στις συγκεκριμένες εφαρμογές που δεν τα είχαν, για να δουμε
Link to comment
Share on other sites

playstore βαζεις απο τον ginstaler που εχει στο meizu app store . αν η συσκευη σου για οποιοδηποτε λογο ειναι uncertified το netflix δεν εμφανιζεται στο playstore . αν googlaρεις το προβλημα σου θα δεις οτι στο site του το netflix δινει ενα apk για μη συμβατες συσκευες το οποιο ομως σε μενα τουλαχιοστον δεν εμφανιζε το κουμπι download .δεν μπορουσα να κατεβασω δηλαδη μονο να στριμαρω . η ληση ειναι να κατεβασεις την εφαρμογη netflix απο το meizu app store

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Έκανα ότι μου είπες, έδωσα δικαιώματα στις εφαρμογές, κατέβασα το Netflix απο το meizu app store αλλά και πάλι δεν το υποστηρίζει η συσκευή.

Η 7.0.1.0.G είναι κινεζική ή global; ποια ρομ να περάσω ώστε να μην έχω πρόβλημα;

Σημείωση, απο όταν έκανα αναβάθμιση σε αυτη μου έχουν σπάσει τα νεύρα απο την δόνηση, χάλια WiFi και χίλια δυο... Όλο επανεκκίνηση κάνω για να ξεκολλήσει

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Έκανα ότι μου είπες, έδωσα δικαιώματα στις εφαρμογές, κατέβασα το Netflix απο το meizu app store αλλά και πάλι δεν το υποστηρίζει η συσκευή.

Η 7.0.1.0.G είναι κινεζική ή global; ποια ρομ να περάσω ώστε να μην έχω πρόβλημα;

Σημείωση, απο όταν έκανα αναβάθμιση σε αυτη μου έχουν σπάσει τα νεύρα απο την δόνηση, χάλια WiFi και χίλια δυο... Όλο επανεκκίνηση κάνω για να ξεκολλήσει

 

δεν ειμαι κατοχος pro6+ το m6 note εχω , απο οτι ομως διαβαζω εδω η κινεζικη παει καλυτερα απο την global στο τηλεφωνο σου. κ στο m6n η global εχει πολα bug και η κινεζικη παει καλυτερα . το G σημενει global και το Α κινεζικη . το meizu app store (το global , γιατι εχει δυο εκδοχες μια global και μια κινεζικη , κ οι εφαρμογη που θες ειναι στο global) εχει δυο εφαρμογες netflix στη μια το εικονιδιο ειναι ενα λευκο τετραγωνο με ενα κοκκινο Ν και στην αλλη ενα μαυρο τετραγωνο με ενα κοκκινο Ν . αυτη με το μαυρο μου δουλεψε εμενα.αν δε σου δουλεψουν μπορεις να δοκιμασεις κ το apk που δινει το ιδιο το netflix απο εδω https://netflixhelp.s3.amazonaws.com/netflix-4.16-15172-release.apk

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...