Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα αποχωριστω την παρέα σας, μιας και αποχωρίστηκα την συσκευή μου....

Τι θα μου λείψει;

Η ποιότητα στο χέρι, η ομορφιά του, και αυτή η οθόνη που σπανίως έως ποτέ βλέπεις σε κινητή συσκευή.

Ψάχνοντας εδώ και καιρό ποια θα επιλέξω, είδα τα πάντα.

Τέτοια οθόνη ......πουθενά.

Πρώην λοιπόν κάτοχος...

 

Που κατέληξες; ψάχνω συσκευή για τη σύζυγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω ανεβάσει ξανά...

7b083efe2680051539bc27b971285266.jpg

 

Είδα όλο τον αγώνα στο Greek TV του ΠΑΟΚ με δεδομένα... η ανώτερη θερμοκρασία ήταν 41.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είδα όλο τον αγώνα στο Greek TV του ΠΑΟΚ με δεδομένα... η ανώτερη θερμοκρασία ήταν 41.

 

Δηλαδή καμία από τις επιλογές στη φώτο δεν ξεπέρασε το 41 σωστά? Υποθέτω της μπαταρίας ειδικά θα ήταν λιγότερο από 40

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή καμία από τις επιλογές στη φώτο δεν ξεπέρασε το 41 σωστά? Υποθέτω της μπαταρίας ειδικά θα ήταν λιγότερο από 40

 

Έτσι ακριβώς της μπαταρίας ήταν μικρότερο. Σε ένα online game εκεί ανεβάζει θερμοκρασία αλλά και πάλι όχι τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε το κράτησα μέχρι να χαλάσει εντελώς και να αναγκαστώ να πάρω άλλο. Πολύ πιθανό να μη μου το περάσουν σε εγγυήση γιατί θα ρίξουν το "προβλημα" στην υγρασία...

 

Προς το παρόν έχω βάλει τη βάση του κινητού στο τζάμι του οδηγού δίπλα στον αεραγωγο. Όποτε το φορτίζω ενώ έχω ανοιχτή πλοήγηση, το έχω εκτός θήκης και το βαράει ο αέρας του a/c. Greek patent, θα το στείλω στο φόρουμ του flyme ως επίλυση του bug.

Αν κάποια στιγμή τα παίξει τελείως (το απεύχομαι), δεν το στέλνεις σ' εμένα που ράγισε το τζάμι του από πέσιμο; Με μια ματιά που είχα ρίξει όταν το πήρα, είναι ακριβό (~100$), δεν συμφέρει να πάρω για να το φτιάξω. Έχω & το θέμα με τη θύρα φόρτισης Type C που δουλεύει δύσκολα, ίσως μπορέσω να βολευτώ αν μου το δώσεις αντί να το βάλεις στην άκρη.

 

Ερώτηση. Παρατηρώ ότι από τους 8 πυρήνες δουλεύουν οι 6 . Μηπως τελικά εκεί είναι το θέμα; Για δείτε όσοι έχετε το ίδιο τηλέφωνο και έχετε θέμα τι παίζει; με την εφαρμογή CPU z η φώτο

 

Βασικά θα βοηθούσε να στείλτε μια φώτο ενώ δε τρέχει εφαρμογη και όσοι δεν έχετε το πρόβλημα , προς σύγκριση.

Πρόβλημα θερμοκρασίας/camera δεν έχω.

Και σ' εμένα οι 6 πυρήνες δουλεύουν, το θεωρώ λογικό με χαμηλό φορτίο CPU.

Στο screenshot φαίνεται ότι γράφει "Cores 6 (8 CPUs)".

S80802-13412686.jpg

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Πάντα στο balance είναι και με κλειστή τη γρήγορη φόρτιση. Δε τολμώ να τα ενεργοποιήσω. Θα ψήνω αυγά επάνω μετά. Έχω αρχίσει να ψάχνω για άλλο, αλλά μάλλον θα κάνω υπομονή κάνα 4μηνο για το βλαξ φραϊντει μπας και πάρω κατι πραγματικά καλό.

Λογικά θα αντέξει... Ελπίζω δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό φορτιστή;

Με τον φορτιστή UP1220E (Ο «EU» φορτιστής με 5-9-12V/2A) που ήρθε το δικό μου Ξεκινάει με 9,2V/ 1.5A μέχρι περίπου το 75%.

Στα 30 λεπτά όντως έδειξε το τηλέφωνο το 50%. !00% σε περίπου 90 λεπτά, σταμάτησε τελείως να τραβάει ρεύμα περίπου στα 100 λεπτά. Όλα με το μαμά καλώδιο.

Ρωτάω να δούμε αν υπάρχουν διαφορές στους χρόνους / ποσοστά φόρτισης με τον «US» UP0830 (5-9V/3A, 12V/2A)

Καλησπέρα.

Δεν το είχα δει.

Μιλούσα για τον "μαμά" κινέζικο φορτιστή (όχι EU plug) που είχε στο κουτί. Μετά από 2-3 φορτίσεις στο γρήγορο, απενεργοποίησα τη γρήγορη φόρτιση (mcharge).

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντα στο balance είναι και με κλειστή τη γρήγορη φόρτιση. Δε τολμώ να τα ενεργοποιήσω. Θα ψήνω αυγά επάνω μετά.

Δεν σου το πρότεινα. Απαντούσα στο προηγούμενο post του Avadonmod.

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Που κατέληξες; ψάχνω συσκευή για τη σύζυγο.

 

Έψαχνα oneplus 5t , αλλά επειδή νομίζουν όλοι πως πουλάνε χρυσό, κατέληξα σε ένα lg g6 τιτάνιο σε κούτα κατάσταση και...βλέπουμε .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν το είχα δει.

Μιλούσα για τον "μαμά" κινέζικο φορτιστή (όχι EU plug) που είχε στο κουτί. Μετά από 2-3 φορτίσεις στο γρήγορο, απενεργοποίησα τη γρήγορη φόρτιση (mcharge).

 

Οπότε θα έχει διαφορά ο χρόνος με τον κινέζικο 0830 φορτιστή που λογικά θα δίνει το 50% σε κανένα 20λεπτο αντί των 30 λεπτών του 1220. Οχι οτι χρησιμοποιώ και εγώ τη γρήγορη φόρτιση, έναν απλό 5V/2A χρησιμοποιώ και η θερμοκρασία είναι πάντα χλιαρή, αλλά για να ξέρουμε τι να περιμένουμε από χρόνους φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς τη γρήγορη φόρτιση, πάλι γρήγορα φορτίζει. Ξεκινάει με ~1,6 A και πέφτει (όπως είναι φυσιολογικό) αφού πάρει μεγάλο ποσοστό της φόρτισης. Νομίζω από το 5-10% θέλει ~1,5 ώρα για να πάει στο 100% (με data και 2-3 εφαρμογές ανοιχτά).
...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω μετρήσει:

 

mCHARGE, UP1220, from 0%, Phone "OFF"

30 min 50%

1h30 min 100%

 

5V /2A, from 0%, Phone "OFF"

1h 50%

2h15 min 100%

 

5V /2A, Charge from 48%, Phone "ON"

55min 90%

1h30 min 100%

 

Ας σημειωθεί οτι όταν το τηλέφωνο είναι off όταν φτάσει το 100% δεν τραβάει καθόλου ρεύμα ενώ σε on και 100% ανα μερικά δευτερόλεπτα τραβάει. Αν δε, χρησιμοποιείς το τηλέφωνο, ακόμα κσι σε κλήση, φαίνεται να τροφοδοτείται απευθείας από το φορτιστή χωρίς να πέφτει η μπαταρία.

Στο προηγούμενό μου τηλέφωνο δεν γινόταν έτσι γιαυτό τα γράφω.

Edited by blitz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα......ποια έκδοση έχετε στην global beta? Εγώ εχώ την 7.8.7.16 αλλα βλεπω αλλοι γράφουν για 7.8.7.24.
Link to comment
Share on other sites

7.8.1.16G δεν έχει βγει άλλη είναι η τελευταία.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

7.8.1.16G δεν έχει βγει άλλη είναι η τελευταία.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

38735934_1764722400282062_8127930298613628928_n.jpg?_nc_cat=0&oh=78e9802b62ca3519986655a18250c4ed&oe=5C0CC035

 

38765254_196605444544727_1646413882572406784_n.jpg?_nc_cat=0&oh=0bee9b5c0acb9295a257e432ca77cc18&oe=5C093F9E

Link to comment
Share on other sites

που 'ναι η stable G οεοοο

7.8.7.24 είναι η beta A (chinese)

https://www.flyme.cn/firmwarelist-101.html#3

Μάλλον την Παρασκευή....λένε

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα......ποια έκδοση έχετε στην global beta? Εγώ εχώ την 7.8.7.16 αλλα βλεπω αλλοι γράφουν για 7.8.7.24.

 

Sorry για την παρερμηνεία αλλα εγω ρώτησα ποια ειναι η τελευτεα global BETA εξαρχής!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έχεις είναι η τελευταία1bbe515ce74bdee857686484fc8646a2.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα και απο εμενα μια ερωτηση υπαρχει nougat εστω και beta αλλα global να εχει κ ελληνικα?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που είναι από πάνω σου τέτοια είναι...

 

Global, Nougat, Flyme 7

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο καποιο link?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Είναι IMEI LOCKED...

Έχουν σταλεί σε όσους είχαμε γραφτεί σαν beta testers.

Εντός των ημερών, ίσως και αύριο, θα δοθεί η stable. Δεν ξέρω βέβαια αν θα δοθεί σε όλους ή αν είναι κι αυτή ΙΜΕΙ locked. Δεν νομίζω!!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...