Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για όσους έχουν πρόβλημα συνδέσεις με τον chrome στην κινέζική ρομ κάντε αυτό Go to Chrome permissions and allow read contacts. It will fix it και θα δουλέψει

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους.σκεφτομαι να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη βασικα λατρευω τα meizou γενικως αν και το τελευταιο που ειχα το m6 note με απογοητευσε.μπορει να μου πει καποιος που το εχει το κιν τα πλεονεκτηματακαι μειονεκτηματα του κιν δηλαδη απο μπαταρια ηχο οθονη καμερα πως ειναι.επειδη ακουω μουσικη με ενδιαφερει περισσοτερο ο ηχος γιατι στο gsmarena λενε δεν εχει δυνατο ηχειο και εκει κολλαω λιγο αλλα θα ηθελα την γνωμη καποιου ουδετερου και οχι στημενα reviews οπως κανουν οι περισσοτεροι στο youtube.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα έχω 5000 μπαταρία στο μόνο που κολαω είναι η μπαταρία

Η οθόνη μου αρέσει να είναι σε φουλ φωτεινότητα να τη χαίρομαι αφού είναι και τόσο ωραία.

Ξέρει κανείς πόσες ώρες βγάζει έτσι σε browsing?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το χτυπήσω από efox (ερωπαϊκή αποθήκη) ή lightinthebox (εγγύηση τελωνείου). Εσείς τι προτείνετε από δική σας εμπειρία? Λογικά από Ευρώπη θα φτάσει πολύ γρήγορα. Αλλιώς μπορεί να κάνει και κάνα τρίμηνο μέχρι να εκτελωνιστεί.....

 

Από. Bangood φίλε παρέλαβα σε 20μερες Μ. Ο. Αλλά και μια φορά σε11 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Από. Bangood φίλε παρέλαβα σε 20μερες Μ. Ο. Αλλά και μια φορά σε11 μέρες.

 

Κι εγώ από banggood το πήρα και μου ήρθε σε 12 μέρες. Πάρτο καλύτερα από εκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα σε ολους.σκεφτομαι να αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη βασικα λατρευω τα meizou γενικως αν και το τελευταιο που ειχα το m6 note με απογοητευσε.μπορει να μου πει καποιος που το εχει το κιν τα πλεονεκτηματακαι μειονεκτηματα του κιν δηλαδη απο μπαταρια ηχο οθονη καμερα πως ειναι.επειδη ακουω μουσικη με ενδιαφερει περισσοτερο ο ηχος γιατι στο gsmarena λενε δεν εχει δυνατο ηχειο και εκει κολλαω λιγο αλλα θα ηθελα την γνωμη καποιου ουδετερου και οχι στημενα reviews οπως κανουν οι περισσοτεροι στο youtube.

 

Ειχα αναφέρει και πιο πριν, το ηχείο του δεν είναι και από τα καλύτερα από θέμα έντασης, αλλά έχει καθαρό ήχο.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από banggood σε 8 μέρες (!!). Η μπαταρία για το φίλο πιο πανω προσωπικά με καλή χρήση μου βγάζει μέρα. Από χέρι σε χέρι όμως αλλάζει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα έχω 5000 μπαταρία στο μόνο που κολαω είναι η μπαταρία

Η οθόνη μου αρέσει να είναι σε φουλ φωτεινότητα να τη χαίρομαι αφού είναι και τόσο ωραία.

Ξέρει κανείς πόσες ώρες βγάζει έτσι σε browsing?

 

χμμ ε χανει 15% στο μισαωρο ας πουμε αλλα και αυτο υποκειμενικο..

 

εγω εβαλα μαυρο φοντο στον firefox...αρα μικροτερη καταναλωση

 

αλλα με ολα ανοιχτα αποπισω θα σου λειψει το 5000αρι σου

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μία ερώτηση αν κάποιος έχει δοκιμάσει, η 7.8.5.8 beta έχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας απ'την 6.3.0.2A? επειδή αυτό διάβασα στα σχόλια στο κινέζικο flyme forum.....γενικά πώς είναι σαν έκδοση σε σχέση με την stable 6.3.0.2A?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μία ερώτηση αν κάποιος έχει δοκιμάσει, η 7.8.5.8 beta έχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας απ'την 6.3.0.2A? επειδή αυτό διάβασα στα σχόλια στο κινέζικο flyme forum.....γενικά πώς είναι σαν έκδοση σε σχέση με την stable 6.3.0.2A?
Εγώ που την έχω τώρα πάνω θα έλεγα ότι η global είναι καλύτερη σε διαχείριση μπαταρίας, διαβάζω ότι η καλύτερη σε μπαταρία είναι αυτή που ήρθε το κινητό 5.7 αν θυμάμαι καλά.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου γράφει up0830s είναι κινέζικος. 12da86c2f1726a17d072dfedd6bb1e08.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι αποδίδει 2Α στα 5/9V άρα ξεχνώ τη γρήγορη φόρτιση... Άρε bangood πρώτη φορά είσαι φάουλ. Χαιρόμουν κιόλας που είναι ευρωπαϊκός φορτιστής και δεν θέλει και ανταπτορα.
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το banggood;; το κουτί εμένα ήταν σφραγισμένο. Προφανώς εσύ έχεις το global τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ ούτως ή άλλως την γρήγορη φόρτιση την έχω off δεν υπάρχει λόγος να το φορτίζω γρήγορα και να στρεσαρω την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα δίκιο αλλά η γρήγορη φόρτιση είναι κάτι που θέλω ως επιλογή πόσο μάλλον όταν το τηλ την υποστηριζει. Όσο για το bangood έχεις δίκιο αλλά κάποιος πρέπει να φταιει και μου ήρθε πρώτο στο μυαλό αντί της ίδιας τής meizu μιας πού και το δικό μου κουτί ήταν σφραγισμένο.
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να τελείωσαν οι ευρωπαϊκοί φορτιστές και να έβαλαν κινέζικους, αν ήμασταν κοντά δεν είχα πρόβλημα να αλλάζαμε.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Σέρρες και ο δικός μου ο φορτιστής, σίγουρα, δεν ξέρει κολύμπι εξάλλου με τέτοια σχέση ποιότητας/τιμης θα το προσπερασω. Edited by jiannis81
Link to comment
Share on other sites

Έχω από χθες το κινητό στα χέρια μου..Μαύρο χρώμα..Λοιπόν να κάνω μια σύγκριση με το.Xiaomi Redmi 5 plus 3/32 που έχω main κινητό εδώ και 1.5 μήνα περίπου.

Κατά την γνώμη μου το Meizu υπερτερεί σε φωτογραφίες με λίγο φως και στην ποιότητα του ηχείου. Σε όλα τα άλλα είναι ίδια εκτως της μπαταρίας..

Το Xiaomi βγάζει διπλάσιο χρόνο..

Επίσης στο χέρι και μέσα στην τσέπη το Xiaomi κάθεται καλύτερα.

Παιχνίδια δε παίζω για να πω πως ανταποκρίνεται είτε το ένα είτε το άλλο.

Μεγάλη εντύπωση που έκανε η μπροστινή κάμερα του Meizu.. ενω σε συνθήκες με καλό φως βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες ...όταν το φως γίνεται λίγο η κατάσταση είναι δραματική..το redmi 5 plus που είναι σε κάμερες μετριοτατο ...βγάζει καλύτερα ( χωρίς φλας εννοείται ).

Θα κάνω ένα update με τις εντυπώσεις μου σε λίγες μέρες ...μιας και το χρησιμοποιώ σαν main

Υ.Σ χρησιμοποιώ Ρομ την τελευταία Global.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Σέρρες και ο δικός μου ο φορτιστής, σίγουρα, δεν ξέρει κολύμπι ������������ εξάλλου με τέτοια σχέση ποιότητας/τιμης θα το προσπερασω.

 

Ήρθε η θάλασσα Σέρρες; και μεις τι τρέχουμε Καβάλα;

Γεια σου πατρίδα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η θάλασσα Σέρρες; και μεις τι τρέχουμε Καβάλα;

Γεια σου πατρίδα.

 

Γεια σου πατρίδα...θα σε στεναχωρήσω βέβαια γιατί βρίσκομαι Θεσσαλονίκη τώρα..μέσα από Σέρρες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήρθε η θάλασσα Σέρρες; και μεις τι τρέχουμε Καβάλα;

Γεια σου πατρίδα.

______________

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος χρησιμοποιεί το iGO Primo μπορεί να δει αν το Primo βλέπει τις TTS φωνές; Σε μένα δεν τις βλέπει παρ' όλο που στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένο το VocalizerEX και ακούω κανονικά την φωνή στο παράδειγμα!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Έχω από χθες το κινητό στα χέρια μου..Μαύρο χρώμα..Λοιπόν να κάνω μια σύγκριση με το.Xiaomi Redmi 5 plus 3/32 που έχω main κινητό εδώ και 1.5 μήνα περίπου.

Κατά την γνώμη μου το Meizu υπερτερεί σε φωτογραφίες με λίγο φως και στην ποιότητα του ηχείου. Σε όλα τα άλλα είναι ίδια εκτως της μπαταρίας..

Το Xiaomi βγάζει διπλάσιο χρόνο..

Επίσης στο χέρι και μέσα στην τσέπη το Xiaomi κάθεται καλύτερα.

Παιχνίδια δε παίζω για να πω πως ανταποκρίνεται είτε το ένα είτε το άλλο.

Μεγάλη εντύπωση που έκανε η μπροστινή κάμερα του Meizu.. ενω σε συνθήκες με καλό φως βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες ...όταν το φως γίνεται λίγο η κατάσταση είναι δραματική..το redmi 5 plus που είναι σε κάμερες μετριοτατο ...βγάζει καλύτερα ( χωρίς φλας εννοείται ).

Θα κάνω ένα update με τις εντυπώσεις μου σε λίγες μέρες ...μιας και το χρησιμοποιώ σαν main

Υ.Σ χρησιμοποιώ Ρομ την τελευταία Global.

 

Βεβια στο meizu έχεις amoled quad HD και qc 3.0. Επίσης το λογισμικό είναι πιο ελαφρύ...

Από αυτονομία ήξερα ότι θα πέσω απ την αρχή.(redmi note 3 pro) αλλά αα πάλι όχι π; τα πολύ. 1μιση μετά βγάζω αντί για 2 που έβγαζα

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω από χθες το κινητό στα χέρια μου..Μαύρο χρώμα..Λοιπόν να κάνω μια σύγκριση με το.Xiaomi Redmi 5 plus 3/32 που έχω main κινητό εδώ και 1.5 μήνα περίπου.

Κατά την γνώμη μου το Meizu υπερτερεί σε φωτογραφίες με λίγο φως και στην ποιότητα του ηχείου. Σε όλα τα άλλα είναι ίδια εκτως της μπαταρίας..

Το Xiaomi βγάζει διπλάσιο χρόνο..

Επίσης στο χέρι και μέσα στην τσέπη το Xiaomi κάθεται καλύτερα.

Παιχνίδια δε παίζω για να πω πως ανταποκρίνεται είτε το ένα είτε το άλλο.

Μεγάλη εντύπωση που έκανε η μπροστινή κάμερα του Meizu.. ενω σε συνθήκες με καλό φως βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες ...όταν το φως γίνεται λίγο η κατάσταση είναι δραματική..το redmi 5 plus που είναι σε κάμερες μετριοτατο ...βγάζει καλύτερα ( χωρίς φλας εννοείται ).

Θα κάνω ένα update με τις εντυπώσεις μου σε λίγες μέρες ...μιας και το χρησιμοποιώ σαν main

Υ.Σ χρησιμοποιώ Ρομ την τελευταία Global.

 

Στο θέμα της κάμερας εγώ θεωρώ ότι το meizu είναι καλύτερο. Δεν εχω δουλέψει πολύ το 5 plus Εκτως μερικών δειγμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Άλλαξε και σε εσάς η ρύθμιση στα μηνύματα μετά την 6.3.0 ;;

Δλδ έχει μια καρτέλα πλέον με ανακατεμένα τα μην, ενώ πριν ήταν με αυτά που έχεις αποθηκευμενες επαφές και δεξιά αυτή με αριθμούς μη αποθηκευμένους;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα 6.3g OTA δεν εχει ερθει ακομα

Πήγαινε εργαλεία άνοιξε λήψη και εκεί θα την βρεις.

Έτσι έκανα εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κάνω τσεκ την διαγραφή δεδομένων εμπεριέχει κανένα κίνδυνο η είναι το ίδιο σαν να κάνουμε διαγραφή cashe 779f1b5097656e423f1af9c5d42d3d50.jpgμόνοι μας;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...