Jump to content

Τι θα κάνατε αν κερδίζατε 1.000.000 ευρώ;


Voldemort
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω? αλλες υποχρεωσεις δεν εχω , θα εβαζα καπου τα χρηματα (τραπεζες,σπιτια,κλπ) να μου δινουν ενα καλο εσοδο .

 

με τα χρηματα αυτα ενα καλο τζιπακι και δρομο το γυρω του κοσμου.

 

οσα χρονια με παρη.

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

bugatti veyron!:lol::p

 

Πλακα κανω!

Ενα καλο σπιτι για μενα και ενα καλο αμαξι και τα υπολοιπα ακινητα μια επιχειρηση και επενδυσεις καθε ειδους...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λολ..να χουμε να λέμε..αν είχα τα χρήματα κατευθείαν στην τράπεζα που θα με παρακαλούσαν να τα βάλω επειδή έχουν έλλειψη ρευστού..θα μου έκαναν και δωράκι βέβαια και θα ζούσα με το υψηλό επιτόκιο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

1)Θα αγοραζα ενα AUDI A6

2) Θα ανοιγα ενα dvd club καργα bluray

3)Θα πηγαινα ταξιδι στο Milford Sound της Νεας Ζηλανδιας.

4)Θα αγοραζα ολη τη δισκογραφια και σε βινυλιο και cd των rolling stones, deep purple, scorpions, prodigy.

 

Τα υπολοιπα στην τραπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κέρδιζα τόσα χρήματα,

Πρώτον... δεν θα το έλεγα σε κανέναν για λίγο καιρό, μέχρι να συνηδειτοποιήσω τί θέλω να κάνω... και

Δεύτερον... θα έκανα επενδύσεις :cool:

Don't you ever dream of escaping...?**
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θα αγόραζα σπίτι να μένω μόνος μου. Φυσικά θα τα έβαζα στην τράπεζα να παίρνω ένα καλό επιτόκιο και από κει και πέρα θα έβλεπα τι να τα κάνω..
Link to comment
Share on other sites

Θα έβαζα τα 900.000 στην τράπεζα, τα 95.000 σε μετοχές και με τα υπόλοιπα 5.000 θα περνούσα 2 χρόνια και έχει ο Θεός. Αφού κατά βάθος είμαι λίγο σπάγκος τί να κάνουμε;
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, για να δουμε.. 1000000 ευρω.. που το βρηκα; Απο κανενα τυχερό παιχνίδι υποθέτω -δεν εχω κανενα που να μπορώ να κληρονομήσω τέτοιο ποσο. Οποτε εχουμε ενα 10% φορου και μας μένουν 900000. Καταρχήν ξεχρεώνουμε οικογενειακώς... μας μένουνε 800000. Οχι και πολλά λεφτα τελικά. Δε θα σταματήσουμε να δουλευουμε -ειμαστε και τρελλοι κι αγαπάμε τη δουλειά μας- αλλα θα απαλλαγουμε απο το αγχος τι θα γινει αν κατι δεν παει καλά. Θα καθιερωσουμε το ημερήσιο σισσυτιο των απορων. (Θα φτανει κι ο μισθος μας γιαυτο). Ισως ξετρυπώσουμε κάποια μονοκατοικία με μεγάααααλο κηπο και μπορέσουμε να μεινουμε εκει (χαρά που θα κάνουνε τα σκυλιά μου με τον κηπο). Αν μεινουν καπου 300000 θα τις βάλουμε κλειστές στην τραπεζα με ενα 5% και θα μας αποδιδουν ετησιως 15000 σχεδον ενα μισθο ακόμα, και ισως καταφέρουμε κάποια στιγμή να φτιάξουμε και μια φάρμα για αδέσποτα.. Και κυριως δε θα ξανασκάσουμε γιατι αυτο το κινητό ειδα εγω τωρα και το θέλω, αλλα δεν εχω λεφτά να το αγοράσω!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Τι θα έκανα ε?χμμμ

Λοιπόν θα πήγαινα καταρχήν στην δουλειά την επόμενη ως εξής,

 

Ασπρη μπότα από κάτω, παντελονι κολλητό λευκό με στραςς, πουκάμισο ανοιχτό στο στήθος, με ένα τεραστιο ρολόι κρεμασμένο σαν τους ραπερ, γούνα (άσπρη πάντα) και καπέλο. Γυαλιά μαύρα ή κίτρινα space αλλά ζιγκυ σταρνταστ και θα έμπαινα στο γραφείο τραγουδόντας get'up'aaaa...:lol: Α ναι και μπαστούνι, αλά μαζωνάκης

 

Βασικά θα φρόντιζα κανείς να μην μάθει τπτ, (σημαντικό πολύ), θα έβαζα τα μισά σε ένα επενδυτικό ασφαλιστικό πρόγραμμα (συνδεδεμένο με ενέργεια ή χρυσό θα έπαιρνα τους τόκους) κ με τα άλλα μισα θα αγόραζα ένα καλύτερο σπίτι με αυλή βέβαια και σκυλιά που τα λατρεύω... Αμάξια και τέτοια δεν με πολυενδιαφέρουν, ούτε μ αρέσει να προκαλώ. Και θα συνέχιζα βέβαια να δουλεύω.

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

σε αμοιβαια ωστε καθε χρονο να γενανε και απο αυτα θα ετρωγα εγω αλλα θα εδινα και σε οποιους εχουν σοβαρη αναγκη

Elakbar world - video,images,games,flash files,articles,reviews,news,blogs from all the internet collected in on site. Easy to find anything. Submit your site/blog rss

elakbar.net

Link to comment
Share on other sites

Θα δώριζα ένα αρκετά μεγάλο ποσό σε ιδρύματα, ορφανοτροφεία και άσυλα. Επίσης, θα βόλευα κάποιους συγγενείς μου που δυσκολεύονται.

 

Από όσα μου έμεναν, θα έκανα ένα ταξίδι σε ένα μέρος που θέλω περισσότερο από οτιδήποτε να πάω και τα υπόλοιπα θα τα έβαζα στην τράπεζα.

 

Προνοητικό μυαλό. :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Θα κρατουσα καποιο ποσο στην ακρη για να μπορω να ξαναφτιαξω την ζωη μου σε περιπτωση που γινει καποια στραβη. Με τα υπολοιπα θα εκανα ταξιδια που μου αρεσουν τοσο πολυ! σκανδιναβια γαλλια κεντρικη και νοτιος αφρικη ανατολικη ασια. Παντου! αυτοκινητα σπιτια κλπ μου φτανουν κι αυτα που εχω.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Θα κρατουσα καποιο ποσο στην ακρη για να μπορω να ξαναφτιαξω την ζωη μου σε περιπτωση που γινει καποια στραβη. Με τα υπολοιπα θα εκανα ταξιδια που μου αρεσουν τοσο πολυ! σκανδιναβια γαλλια κεντρικη και νοτιος αφρικη ανατολικη ασια. Παντου! αυτοκινητα σπιτια κλπ μου φτανουν κι αυτα που εχω.

 

+1 και εγώ θα κοιτούσα να κάνω όσο περισσότερα ταξίδια μπορώ με αγαπημένα μου πρόσωπα...

δεν πιστεύω ότι θα σταματούσα να δουλεύω όμως, στις άδειές μου ή σαββατοκύριακα θα κανόνιζα να πηγαίνω όπου ήθελα..

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

+1 και εγώ θα κοιτούσα να κάνω όσο περισσότερα ταξίδια μπορώ με αγαπημένα μου πρόσωπα...

δεν πιστεύω ότι θα σταματούσα να δουλεύω όμως, στις άδειές μου ή σαββατοκύριακα θα κανόνιζα να πηγαίνω όπου ήθελα..

Θα είσουν ακόμα υπάλληλος;;;;;;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

8a edina ta misa se filan8rwpies kai ta alla misa 8a agoraza akinita kai 8a ta noikiaza;)

kai to xrima POTE stin trapeza;)

To xrima uparxei gia na kineitai i agora kai oxi na augatizoun stis trapezes...

trapezes=epishmoi tokoglufoi:!:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

παιδια χαλαρωστε λιγο με τα ακινητα.. ισα ισα μια πολυκατοικια θα φτιαχνατε ή 4-5 καλα σπιτια.. δν ειναι 1 δις, 1 μιριακι ειναι

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

παιδια χαλαρωστε λιγο με τα ακινητα.. ισα ισα μια πολυκατοικια θα φτιαχνατε ή 4-5 καλα σπιτια.. δν ειναι 1 δις, 1 μιριακι ειναι

 

Largies,largies.

yes,xestike h forada st'alwni.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

αν κερδιζα τα λεφτα θα τα εδινα σε κατι συγγενεις μου που τα εχουν αναγκη μεγαλη..

υπαρχουν συγγενεις που βοηθανε και αλλοι που δεν βοηθανε και εχουν εχω εσυ καποτε τους ειχεσ βοηθησει αυτο ειναι το χειροτερο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.000.000 euros ε;

 

When i dream there are no rules...

People can fly..

Anything can happen..

 

θα ηθελα να δω τον πλανητη μας απο ψηλα..πολυ ψηλα..

 

http://www.sages.ac.uk/image_gallery/general/earth-space.jpg

:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...