Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (SHARP-TQ-GX10/1.1gr Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0 UP.Browser/6.1.0.6.1.105 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από gmmour

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 (12 Ιούλ. 2004 , 16:05)

 

Ε άμα αγοράζουν σα τρελοί ότι Dead εμ Live! Εννοώ συσκευή υπάρχει λένε κ αυτοί να το εκμεταλλευτούν …

Λύση στο πρόβλημα σου είναι η αγορά συσκευής από καταστήματα όπως ο Γερμανός που έχουν κ non Live!

 

 

Αυτό το γνωρίζω... Αλλά όπως είπα και παραπάνω το θέμα είναι να χρησιμοποιήσω την επιδότηση που δικαιούμαι, αλλά το πρόβλημα είναι ότι την επιδότηση μπορείς να την χρησιμοποιήσεις μόνο στα δικά τους καταστήματα που δεν έχουν τις απλές συσκευές...

 

Polu spastiko auto re paidia. H mana mou exei voda k thelw na parw mia kainourgia suskeuh alla de ta thelw ta shmatakia panw re paidi mou!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iasonas (13 Ιούλ. 2004 , 00:10)

Polu spastiko auto re paidia. H mana mou exei voda k thelw na parw mia kainourgia suskeuh alla de ta thelw ta shmatakia panw re paidi mou!!!

 

Το πρόβλημα είναι πλέον ότι εδώ δεν πρόκειται μόνο για σηματάκια, εδώ έχουν κατακρεουργήσει όλη την εμφάνιση του κινητού!..

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SHARP-TQ-GX10/1.1gr Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0 UP.Browser/6.1.0.6.1.105 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από gmmour

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iasonas (13 Ιούλ. 2004 , 00:10)

Polu spastiko auto re paidia. H mana mou exei voda k thelw na parw mia kainourgia suskeuh alla de ta thelw ta shmatakia panw re paidi mou!!!

 

Το πρόβλημα είναι πλέον ότι εδώ δεν πρόκειται μόνο για σηματάκια, εδώ έχουν κατακρεουργήσει όλη την εμφάνιση του κινητού!..

 

Ontws...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ευτυχώς στο Κ700i έχουν απλά ένα σηματάκι κάτω.. [στην θέση του quickshare]

 

Είδα σε προηγούμενες σελίδες κάτι για real tones..

Εγώ γιατί δεν τα βλέπω αυτά;...

<?="Hello Myphone";?>

Pura Vida ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παλια τις εικονες που κατεβαζα απο το live! μπορουσα να τις στειλω με mms!Κατεβασα προχθες δυο φωτο και δε στελνονται!Τι να τις κανω αμα δε μπορω να τις μοιραστω με αλλους???ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ!!!!!!

 

Ας αφησουμε τις χρεωσεις για την πλοηγηση...Πλοηγηση 4 λεπτων,5 ευρουλακια...Πραγματικα,δεν το πιστευα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 ( 8 Αύγ. 2004 , 14:45)

 

Ρε παιδια παλια τις εικονες που κατεβαζα απο το live! μπορουσα να τις στειλω με mms!Κατεβασα προχθες δυο φωτο και δε στελνονται!Τι να τις κανω αμα δε μπορω να τις μοιραστω με αλλους???ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ!!!!!!

 

Ας αφησουμε τις χρεωσεις για την πλοηγηση...Πλοηγηση 4 λεπτων,5 ευρουλακια...Πραγματικα,δεν το πιστευα!!!

 

 

Πικρα μεγαλη!Ασε που με τις live συσκευες καταστρεφουν το κινητο με το πετσοκομα που κανουν.Ο αδερφος μου εχει κινητο το Samsung 710 και ενω στα χαρακτηριστικα του γραφει υπερυθρες ειναι κλασσικα κλειδωμενες!Πληρωνεις για κατι το οποιο δεν εχεις!Πηρα εχτες την vodafon για να ρωτησω για αυτο το αισχος και η κυρια μου ειπε οτι το κινητο ειναι κλειδωμενο απο την Samsung και οτι η vodafone ΔΕΝ κλειδωνει κινητα...Τα συμπερασματα δικα σας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Drioannis (17 Αύγ. 2004 , 11:11)

 

Πικρα μεγαλη!Ασε που με τις live συσκευες καταστρεφουν το κινητο με το πετσοκομα που κανουν.Ο αδερφος μου εχει κινητο το Samsung 710 και ενω στα χαρακτηριστικα του γραφει υπερυθρες ειναι κλασσικα κλειδωμενες!Πληρωνεις για κατι το οποιο δεν εχεις!Πηρα εχτες την vodafon για να ρωτησω για αυτο το αισχος και η κυρια μου ειπε οτι το κινητο ειναι κλειδωμενο απο την Samsung και οτι η vodafone ΔΕΝ κλειδωνει κινητα...Τα συμπερασματα δικα σας.

 

η αλήθεια είναι ότι στο συγκεκριμένο κινητό είναι κλειδωμένες οι ir από την μάνα του (samsung) καθώς και στην non-live πάλι κλειδωμένες είναι...
Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι δυνατον να πληρωνεις για υπερυθρες και να ειναι κλειδωμενες!Για πιο λογο τοτε να τις εχει?Πολυ μεγαλη βλακεια κατα την γνωμη μου
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teorizo (18 Αύγ. 2004 , 12:52)

 

paidia otan mpeno sto live! kai stin katigoria paixndia den exei tipota mesa!!! to kinito mou einai 6600.

 

Είναι για μην τα κατεβάσεις και χάνεις τον χρόνο σου παίζοντας βρε ... :p

 

Αντί να πεις και ευχαριστώ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω καμια όρεξη να κατεβαζω παιχνιδια απο το live γιατι τα έχω σπασμένα στο δικό μου site αλλα θέλω να γνωρίζω γιατι δεν υπάρχουν παιχνίδια για το 6600!!
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Guest andreadakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teorizo (18 Αύγ. 2004 , 13:02)

 

δεν έχω καμια όρεξη να κατεβαζω παιχνιδια απο το live γιατι τα έχω σπασμένα στο δικό μου site αλλα θέλω να γνωρίζω γιατι δεν υπάρχουν παιχνίδια για το 6600!!

 

 

tin idia aporia exo kai ego file.episi den ipostirizi merikes katigories apo ta video!

:( :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andreadakis (18 Αύγ. 2004 , 13:15)

 

tin idia aporia exo kai ego file.episi den ipostirizi merikes katigories apo ta video!

:( :(

 

mou fenete pos i voda tha faei @@ra pou den upostirizi kapoies katigories tou live opos ta paixnidia kai ta video pou ipes file mou. :cool:
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας,

Έχω ένα Siemens CXV-65 (a.k.a. το "κουφό" κινητό) και παρατήρησα ότι τον τελευταίο καιρό όποτε μπαίνω στο live! αυτό εμφανίζεται με τη μορφή text-only, χωρίς δηλαδή τα γνωστά εικονίδια που το κάνουν εκνευριστικά αργό! Εικονίδια και εικόνες υπάρχουν μόνο εκεί που χρειάζονται, δηλαδή στην ενότητα games για παράδειγμα.

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα το live! να τρέχει σφαίρα σαν το i-mode!!!

 

Και ρωτάω εγώ τώρα, πρόκειται για κίνηση της vodafone που σκοπό έχει να κάνει το live! πιο γρήγορο ή είναι κάποια προσωρινή δυσλειτουργία.

 

Για παράδειγμα στο CC του live! όπου ρώτησα, δεν ξέρανε να μου απαντήσουνε και το συσχετίσανε με τη γενικότερη ανακοίνωση που έχει βγει για τα Siemens CXV65 ότι χρειάζονται αναβάθμιση. Η απάντησή τους λοιπόν ήτανε ότι αν θέλω να βλέπω εικονίδια στο μενού του live! θα πρέπει να κάνω αναβάθμιση στο λογισμικό της συσκευής.

 

Εμένα αυτό μου ακούγεται λίγο άσχετο καθώς η αναβάθμιση δεν επηρρεάζει τον browser και στο κάτω κάτω μέχρι πριν από μία βδομάδα έβλεπα κανονικά το "βαρύ" live! με όλα τα άχρηστα εικονίδιά του!

 

Γνωρίζει λοιπόν κανείς τίποτα; Έχουν φύγει τα live! εικονίδια και από άλλες συσκευές;

 

Προσωπικά ελπίζω η vodafone να βγάλει τα εικονίδια από το live! γιατί εξαιτίας αυτών είναι πάρα πολύ αργό!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να ''παιξεις'' με τις ρυθμισεις του browser..

ειναι πιθανο να εχει απορρυθμιστει καποια default παραμετρος...

αν δεν με απατα η μνημη μου το ιδιο μπορει να γινει και με το 6600...

εχει μια επιλογη view as text η κατι παραπλησιο να θυμαμαι καλα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε καμμία αλλαγή στις ρυθμίσεις του browser, επίσης όταν ρυθμίζεται ένας browser να μην κατεβάζει τις εικόνες, στην θέση των εικόνων μπαίνει κάποιος holder. Στην περίπτωσή μου εμφανίζονται όλες οι κατηγορίες και υποκατηγορίες του live! σαν επιλογές κειμένου η μία κάτω από την άλλη...

Σίγουρα έχει γίνει κάποια αλλαγή από την vodafone απλά θέλω να ξέρω αν είναι κάτι μόνιμο ή προσωρινό. Εύχομαι να είναι μόνιμο γιατί έτσι η πρόσβαση είναι πολύ πιο γρήγορη ενώ τα εικονίδια είναι πράγματι περιττά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmmour ( 9 Σεπ. 2004 , 23:00)

 

Δεν έγινε καμμία αλλαγή στις ρυθμίσεις του browser, επίσης όταν ρυθμίζεται ένας browser να μην κατεβάζει τις εικόνες, στην θέση των εικόνων μπαίνει κάποιος holder. Στην περίπτωσή μου εμφανίζονται όλες οι κατηγορίες και υποκατηγορίες του live! σαν επιλογές κειμένου η μία κάτω από την άλλη...

Σίγουρα έχει γίνει κάποια αλλαγή από την vodafone απλά θέλω να ξέρω αν είναι κάτι μόνιμο ή προσωρινό. Εύχομαι να είναι μόνιμο γιατί έτσι η πρόσβαση είναι πολύ πιο γρήγορη ενώ τα εικονίδια είναι πράγματι περιττά.

 

 

Χμμμ, πραγματικά δεν νομίζω να έγινε κάτι τέτοιο! Λες η μαμά Voda να μας λυπήθηκε και να έβγαλε τα τρισχαριτομένα κατα την γνώμη της κοκκινοπά εικονίδια για να χρεωνόμαστε λιγότερο; μπααα!

 

Το Σάββατο, μετά από αρκετούς μήνες που δεν το είχα αγγίξει το " καταραμένο" ζωντανό μενού (έχω πληρώσει εγώ :cry: ) είπα να κατεβάσω ένα παιχνιδάκι να παίξω ... είχα βαρεθεί απίστευτα με την παρέα ποθ ήμουν! Οι εικόνες ήταν κανονικότατες και βαρύτατες θα έλεγα. Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι το παιχνιδάκι που κατέβασα, αν και στο Top5, αν και 51ΚΒ μου κόστισε 4€ αντι για 5€ και κατέβηκε αμέσως! Καμία σχέση με την κλασσική αναμονή για Java downloading!!!

δεν πάμε καλα!! :p :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφτεγε το software όπως μου είχε πει το CC...

Όταν (αναγκαστικά επειδή το κινητό κόλλησε) έκανα το update στην νέα έκδοση 12 του λογισμικού, το live! επανήλθε στον παλιό -κακό- εαυτό του με τα τεράστια και άχρηστα εικονίδια!....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδια πηρα πως απενεργοποιείται το Vodafone Live; Εχω το Alcatel 565 και δεν με αφήνει να επιλέξω prepay στο προφιλ του Live.Καμια ιδέα;

Lines join in faint discord and the Stormwatch brews

a concert of kings as the white sea snaps

at the heels of a soft prayer

whispered

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ώρα 10:30 (νέα ώρα). Προσπαθώ να μπω στο vodafone mail από το PC μου. Συνδέομαι και κάνω login αλλά όταν επιλέγω το voda mail για να ανοίξει το νέο παράθυρο με το mail βγάζει server not found !!!

Συνέβη και σε σας;

Μήπως "ζήλεψε" το live την "επιτυχία" του mycosmos mail και προσπαθεί να το φτάσει σε αναξιοπιστία; Πάντως μπήκα στο καπάκι στο mycosmos και δούλευε!!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τους Vodafonίτες στο Χαλάνδρι?

Γιατί δεν προβάλλετε στα διαφημιστικά του live! τον αριθμό των διαφορετικών επιλογών στο Vodafone live! menu ?

 

Tι εννοώ? Η Vodafone Γερμανίας προβάλλει τους 180 συνεργαζόμενους φορείς + διαφορετικές κατηγορίες / υπηρεσίες που περιέχονται μέσα στο live! menu, οπότε μπορούν να "αντισταθμίσουν" π.χ. το trailer του i-mode για τα 130 π.χ. διαφορετικά sites του i-mode!

 

Δεν ξέρω πόσα βγαίνουν αριθμητικά οι partners + υπηρεσίες του live!

Μετρήστε τα... και αν είναι παραπάνω από 130, τότε νομίζω ότι αξίζει να "προβληθεί" ώστε να μην "εντυπωσιάζει" το i-mode με τα νέα διαφημιστικά του και τις νέες χρεώσεις! :)

 

 

ΑΑΑ... και δώστε λίγο έμφαση στη νεολαία σε αυτές τις διαφημίσεις του live! Να δείξετε ότι το live! είναι "μοδάτο" & επιβάλλεται :) να χρησιμοποιείται... μέσα από τις 22+ αποκλειστικές live! συσκεύες...

 

Η CosmOTE δίνει έμφαση στις διαφημίσεις της (στην εικόνα) στη νεολαία + στην παρέα. Αντιθέτως η Voda στηρίζει την προβολή της σε "ηλεκτρονικά" γραπτά μηνύματα - live! menu & επιλογές ringtones ζώδια etc. Απουσιάζουν η "κίνηση", το συναίσθημα, η διαφορετικότητα, η ψευδαίσθηση ότι πρέπει και εγώ να επιλέξω live! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuRfer (31 Οκτ. 2004 , 18:46)

 

Να ρωτήσω κάτι τους Vodafonίτες στο Χαλάνδρι?

Γιατί δεν προβάλλετε στα διαφημιστικά του live! τον αριθμό των διαφορετικών επιλογών στο Vodafone live! menu ?

 

 

γιατί δεν τους ρωτάς και για πόσο ακόμα θα μας τα παίρνουν τόσο χοντρά για τις υπηρεσίες του live, την πλοήγηση, τα βαριά του εικονίδια και κτλ. αυτά τα human ringtones ποια, θα ρίξουν το πορτοφόλι μας dead με τις Live! τιμούλες τους .... hey, Vodafone στρουμφοχωριό ακούει ... ;;;; :worry: :mad: :!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...