Jump to content

Δημοτική Αστυνομία


jimpanourgias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πιστέυω ότι από την στιγμή που είχες το δικαίωμα να παρκάρεις εκεί, έπρεπε απλά να παρκάρεις.

Τραμπουκισμοί και τέτοιες μ... (δεν το λέω, διανύουμε άγιες μέρες), δεν περνάνε πιά!

Επιτόπου έπρεπε να καλέσεις την αστυνομία, και ΝΑΙ να κάνεις μήνυση!

 

Και θέλω να ανακαλέσεις κάτι που έγραψες γιατί είναι άδικος χαρακτηρισμός!

 

Μου πρότειναν να κάνω μήνυση, αλλά δεν είμαι ούτε δικομανής ούτε πορωμένος.

 

Δηλαδή όποιος διεκδικεί το δίκιο του με νόμιμους τρόπους είναι δικομανής και πορωμένος;

:confused:

 

Δηλαδή τι πρέπει να κάνουμε;

Να ξεκινήσουμε όλοι γυμναστήριο, να κάνουμε μπράτσα και να νικάει ο πιό δυνατός;

 

Ή να ανεχόμαστε τα πάντα;

 

Η δημοτική αστυνομία, ομολόγησε την αποτυχία της!

Για 'μένα, οι μισθοί τους (που βγαίνουν από τους φόρους μας) είναι πεταμένα λεφτά.

Είναι ένας ακόμη τρόπος για να κάνουν προσλήψεις και χατίρια οι βουλευτές!

 

Αλλα, όσον αφορά το θέμα σου, κακώς άφησες τους "τραμπούκους" να "κερδίσουν".

 

Πριν από λίγες μέρες ήσουν εσύ. Σε λίγες μέρες θα είναι κάποιος άλλος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 295
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν τελικά άφηνες το αμάξι σου εκεί, θα είχες σοβαρό λόγο μετά να τους μηνύσεις...

Forza ελλαδάρα! Να το θυμάστε... πρώτα φταίμε εμείς οι ίδιοι και μετά το κράτος και οι υπηρεσίες του... ;)

Link to comment
Share on other sites

Στέλιο συμφωνώ μαζί σου!

Θα το έβαζα απλά όταν πήγα να κάνω όπισθεν έβαλε κάποιος το μηχανάκι, αν του το πείραζα θα μπορούσε να μου κάνει αυτός μήνυση για φθορά ξένης περιουσίας. Άσε που ήταν 6 και η αστυνομία.....δεν θα ερχόταν έγκαιρα.

Συμφωνώ και στα της δημοτικής αστυνομίας 10000%

 

Να κάνω μήνυση....και?

θα κάνει χρόνια μέχρι να εκδικαστεί....και μέχρι τότε εγώ θα ταλαιπωρούμε!

 

 

να σαι και να ΄μαστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΙΣΟΝ ΤΡΟΧΑΙΑ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΤΑΘΜΕΥΣΗΣ.

ΜΟΛΙΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ 298 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΝΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΗΜΟ Η ΟΦΕΙΛΗ ΜΕΤΑΒΙΒΑΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΕΝΤΟΛΗ Ο ΔΗΜΟΣ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΚΛΗΣΗ ΟΤΑΝ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

ti lete mwre!!!

ama de plirwseis klisi dimotis astinomias automatws paei kapaki sto forologiko sou eisodima tis epomenis xronias kai sou erxetai ena panemorfo dwraki apo tin eforia me 3sio foro sti forologiki sou dilwsi!!!\

:mad:

 

pane auta pou kserame pou ti koitages kai tin eskizes!!

Link to comment
Share on other sites

ti lete mwre!!!

ama de plirwseis klisi dimotis astinomias automatws paei kapaki sto forologiko sou eisodima tis epomenis xronias kai sou erxetai ena panemorfo dwraki apo tin eforia me 3sio foro sti forologiki sou dilwsi!!!\

:mad:

 

pane auta pou kserame pou ti koitages kai tin eskizes!!

 

plaka mou kaneis???

oxi re :wacko: eisai sigouros??

Link to comment
Share on other sites

plaka mou kaneis???

oxi re :wacko: eisai sigouros??

 

 

 

FILE !! sou milaw gia 1000%

 

ante geia sou leei i eforia!!!!

 

ksexaste afta pou kserate!!! ta panta erxontai sti forologiki dilosi kai den ksero an einai to 3sio i akoma parapano!!!

 

rwtiste to logisti sas!!!

 

 

mi skizete kliseis tis dimotikis giati tha to fate ston kolo to euro!!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

plaka mou kaneis???

oxi re :wacko: eisai sigouros??

 

Η αστυνομία έχει μεταβιβάσει τις δικαιοδοσίες της σε θέματα τροχαίας στην δημοτική αστυνομία....Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι κλήση από δημοτική αστυνομία = κλήση από τροχαία...και αν δεν πληρώσεις η γνωστή διαδικασία...:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω κανα 2 κλήσεις απλήρωτες και ποτέ δε μου ήρθε τίποτα.

Άσε που πρόσφατα είχα διαβάσει 1 άρθρο σε εφημερίδα που έλεγε ότι η Δημοτική Αστυνομία νομικά δεν έχει ισχύ και πολλές παραβάσεις που σημειώνει δεν μετράνε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εγω εδω που μενω(γλυφαδα) η δημοτικη αστυνομια ειναι για το p....εχουνε καβαλησει τα ματριξ και την εχουνε δει σεριφηδες.μαλιστα μεχρι πριν λιγο καιρο ειχαν αρχισει να παιρνουν και πινακιδες κατι που ειναι παρανομο.τεσπα, οι 2 κλησεις που εχω φαει ηταν περσυ τετοια εποχη και τα χριστουγεννα.δε θα επρεπε να μου εχει ερθει καποιο χαρτι??πολυ φοβαμαι οτι αν χρειαστω καποιο χαρτι απο την εφορια θα μου βγαλουν και το κουστουμακι...:confused::cry:
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα μεχρι πριν λιγο καιρο ειχαν αρχισει να παιρνουν και πινακιδες κατι που ειναι παρανομο.

Γιατί είναι παράνομο;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι παράνομο;:confused:

 

οι πινακιδες ειναι περιουσια του κρατους μονο οι μπατσοι εχουν το δικαιωμα να στις αφαιρουν.η δημοτικη αστυνομια δε μπορει να το κανει αυτο;)

Link to comment
Share on other sites

οι πινακιδες ειναι περιουσια του κρατους μονο οι μπατσοι εχουν το δικαιωμα να στις αφαιρουν.η δημοτικη αστυνομια δε μπορει να το κανει αυτο;)

Αν διαβάσεις παραπάνω αναφέρουν οτι η δημοτική αστυνομία εκτελεί χρέη τροχαίας αρα δεν κάνει κάτι παράνομο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω κανα 2 κλήσεις απλήρωτες και ποτέ δε μου ήρθε τίποτα.

Άσε που πρόσφατα είχα διαβάσει 1 άρθρο σε εφημερίδα που έλεγε ότι η Δημοτική Αστυνομία νομικά δεν έχει ισχύ και πολλές παραβάσεις που σημειώνει δεν μετράνε.

 

Μάλιστα...

Καλά δεν το πιστεύω και πολύ...

Η μία ήταν για παρκάρισμα έξω από το ΟΑΚΑ το καλοκαίρι του 2004.Εγώ μένω αλλού.

Πάω στο τμήμα Αμαρουσίου και οι ίδιοι οι μπάτσοι εκεί μου είπαν να μην ασχοληθώ καν.

Έχουν περάσει 3 χρόνια και στα 5 νομίζω παραγράφεται.Οπότε θα περιμένουμε να δούμε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις παραπάνω αναφέρουν οτι η δημοτική αστυνομία εκτελεί χρέη τροχαίας αρα δεν κάνει κάτι παράνομο.

 

Δημοτικη Αστυνομια=Τροχαια Οσον αφορα τις κλησεις σταυθμευσης

απο ποτε ισχυει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς όταν λέμε κλήση στάθμευσης εννοείται και η αφαίρεση πινακίδων.

Στη θεσ/νίκη έχει τύχει σε φίλο μου να του πάρουν πινακίδες και έχει τύχει να πέσω σε μαζικό ξήλωμα πινακίδων από δημοτική αστυνομία πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς όταν λέμε κλήση στάθμευσης εννοείται και η αφαίρεση πινακίδων.

Στη θεσ/νίκη έχει τύχει σε φίλο μου να του πάρουν πινακίδες και έχει τύχει να πέσω σε μαζικό ξήλωμα πινακίδων από δημοτική αστυνομία πρόσφατα.

 

οχι παντα.και εγω εφαγα κληση σταθμευσης αλλα κανεις δε μου πηρε τις πινακιδες.

Link to comment
Share on other sites

οχι παντα.και εγω εφαγα κληση σταθμευσης αλλα κανεις δε μου πηρε τις πινακιδες.

Εντάξει και εγώ έχω φάει κλήση στάθμευσης χωρίς να μου πάρουν τις πινακίδες. Ανάλογα τα κέφια του αστυνόμου και την περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έλαβα αυτό:

 

"Οτι σας γραφω ισχυει νομικα.Και γω σε δημοτικη αστυνομια ειμαι (αλλα ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ δημοτικο υπαλληλο και οχι μπατσο). ΟΙ κλησεις της δημοτικης δεν πανε πουθενα....η εφορια δεν τις δεχεται γιατι δεν υπαρχουν στοιχεια του οδηγου(αρα οταν καποιος κανει μια παραβαση και το οχημα ειναι για παραδειγμα καποιου συγγενη του ποιος θα τιμωρηθει ο ιδιοκτητης? η ο οδηγος? Ακομα αν μπορουσε ο δημος να τα παρει μεσω εφοριας νομιζεται θα εστελνε επιστολες στα σπιτια για οφειλη και οτι θα πανε εφορια? Μην τσιμπατε.....Γι αυτο παιρνουν πινακιδες για να αναγκαζεται ο κοσμος να πληρωσει..... Οι μονες κλησεις που πρεπει να πληρωνονται (η να πηγαινεις στο δικαστηριο) ειναι αυτες της αστυνομιας που στο τελος γραφουν δικασιμη την... μερα Η Δημοτικη αστυνομια δημιουργηθηκε απο τους δημαρχους για να κονομανε οι δημοι......(δεν κοιτανε πρωτα να φτιαξουν γκαραζ ενω αφηνουν να

χτιζονται μεγαλες πολυκατοικιες με λιγες θεσεις για γκαραζ!! Η ελεγχομενη σταθμευση εχει βγει παρανομη απο Δικαστηρια αφου πληρωνεις για το λογω αυτο τελη κυκλοφοριας Λυσεις:Η πιο απλη δεν πληρωνεται τις κλησεις (εμενα μου εστειλαν 2η ειδοποιηση μετα απο 12 χρονια!!!) Στα ιχ βαζεται τα νουμερα μεσα απο το παμπριζ ωστε να φαινονται αλλα να μην μπορουν να τα παρουν Αν σας παρουν τις πινακιδες πηγαιντε και δηλωστε κλοπη πινακιδων στην αστυνομια παρτε χαρτι και βγαλτε καινουργιες στο υπουργειο. ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ. παρακαλω διαδωστε αυτο το ποστ.Ας βρουν τα λαμογια δημαρχοι αλλο τροπο να γεμισουν τα ταμεια τους"

 

Τι λέτε?

Θα ’θελα να ’μουνα παιδί…
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ότι πίστευα για τους δημόμπατσους τόσο καιρό...

 

Καλά έλεγα ότι είναι παράνομοι...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έλαβα αυτό:

 

"Οτι σας γραφω ισχυει νομικα.Και γω σε δημοτικη αστυνομια ειμαι (αλλα ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ δημοτικο υπαλληλο και οχι μπατσο). ΟΙ κλησεις της δημοτικης δεν πανε πουθενα....η εφορια δεν τις δεχεται γιατι δεν υπαρχουν στοιχεια του οδηγου(αρα οταν καποιος κανει μια παραβαση και το οχημα ειναι για παραδειγμα καποιου συγγενη του ποιος θα τιμωρηθει ο ιδιοκτητης? η ο οδηγος? Ακομα αν μπορουσε ο δημος να τα παρει μεσω εφοριας νομιζεται θα εστελνε επιστολες στα σπιτια για οφειλη και οτι θα πανε εφορια? Μην τσιμπατε.....Γι αυτο παιρνουν πινακιδες για να αναγκαζεται ο κοσμος να πληρωσει..... Οι μονες κλησεις που πρεπει να πληρωνονται (η να πηγαινεις στο δικαστηριο) ειναι αυτες της αστυνομιας που στο τελος γραφουν δικασιμη την... μερα Η Δημοτικη αστυνομια δημιουργηθηκε απο τους δημαρχους για να κονομανε οι δημοι......(δεν κοιτανε πρωτα να φτιαξουν γκαραζ ενω αφηνουν να

χτιζονται μεγαλες πολυκατοικιες με λιγες θεσεις για γκαραζ!! Η ελεγχομενη σταθμευση εχει βγει παρανομη απο Δικαστηρια αφου πληρωνεις για το λογω αυτο τελη κυκλοφοριας Λυσεις:Η πιο απλη δεν πληρωνεται τις κλησεις (εμενα μου εστειλαν 2η ειδοποιηση μετα απο 12 χρονια!!!) Στα ιχ βαζεται τα νουμερα μεσα απο το παμπριζ ωστε να φαινονται αλλα να μην μπορουν να τα παρουν Αν σας παρουν τις πινακιδες πηγαιντε και δηλωστε κλοπη πινακιδων στην αστυνομια παρτε χαρτι και βγαλτε καινουργιες στο υπουργειο. ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ. παρακαλω διαδωστε αυτο το ποστ.Ας βρουν τα λαμογια δημαρχοι αλλο τροπο να γεμισουν τα ταμεια τους"

 

Τι λέτε?

 

Πες τα χρυσοστομε..αυτα ειναι:happy:

ακου εκει δημοτικη αστυνομια=τροχαια.....:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...