Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχουν περάσει σχεδόν 2 χρόνια με το 3T και θέλω να αλλάξω μπαταρία. Επειδή παίζουν πολλές , έχει κάποιος ψωνίσει κάποια καλή και αν ναι μπορεί να μου πει από πού ? Ένα link θα βοηθούσε ακόμα περισσότερο.

 

Το εχω στειλει εγω εκτος εγγυησης και πηγε ηρθε μεσα σε μια εβδομαδα και το συνολικο κοστος ηταν 30€.Αν θες την γνωμη μου δεν θα το εμπιστευομουν σε κανεναν περα απο την ιδια την εταιρια απο την στιγμη που ειναι τετοιο το κόστος αλλαγης.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tsipis1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://www.droid-life.com/2019/11/19/oneplus-3-3t-receiving-final-security-patch-update/

Δόξα και τιμή στην oneplus!:):)

Απο τα καλύτερα κινητά που είχα ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος λινκ από συμβατή οθόνη;

Έπεσε κάτω και έγινε κομμάτια η οθόνη και εδώ Κύπρο δεν έχουν ανταλλακτικά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει αναβαθμίσει κανείς στην 9.0.6. Είμαι ακόμα στην 8αρα , αξίζει η αναβάθμιση ή υπάρχουν ακόμα τα bugs και το lag?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κάποιος λινκ από συμβατή οθόνη;

Έπεσε κάτω και έγινε κομμάτια η οθόνη και εδώ Κύπρο δεν έχουν ανταλλακτικά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Η καλύτερη λύση είναι να το στείλεις στην εταιρεία, από την στιγμή που κοστίζει 55.8 (χωρίς τα εργατικά). Εκτός μέρα αν το έχεις πάρει από Κίνα... https://www.oneplus.com/gr/support/repair-pricing/details?code=6

Edited by radicalx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει αναβαθμίσει κανείς στην 9.0.6. Είμαι ακόμα στην 8αρα , αξίζει η αναβάθμιση ή υπάρχουν ακόμα τα bugs και το lag?

 

Προσωπικά δεν παρατήρησα ούτε μπαγκς, ούτε λαγκ. Αν εξαιρέσεις τη χαζομάρα με τα κουμπιά της έντασης, δε βρίσκω κάποια αξιοσημείωτη διαφορά.

Χθες ήρθε security update.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν παρατήρησα ούτε μπαγκς, ούτε λαγκ. Αν εξαιρέσεις τη χαζομάρα με τα κουμπιά της έντασης, δε βρίσκω κάποια αξιοσημείωτη διαφορά.

Χθες ήρθε security update.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Κ

 

 

 

Η καλύτερη λύση είναι να το στείλεις στην εταιρεία, από την στιγμή που κοστίζει 55.8 (χωρίς τα εργατικά). Εκτός μέρα αν το έχεις πάρει από Κίνα... https://www.oneplus.com/gr/support/repair-pricing/details?code=6

 

Ναι από Κίνα το είχα φέρει. Γιατί,.τι παίζει;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι από Κίνα το είχα φέρει. Γιατί,.τι παίζει;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Τίποτα, απλά δεν μπορείς να το στείλεις στην εταιρεία για επισκευή από όσο ξέρω. Και σίγουρα θα δυσκολευτείς να βρεις γνήσια οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, απλά δεν μπορείς να το στείλεις στην εταιρεία για επισκευή από όσο ξέρω. Και σίγουρα θα δυσκολευτείς να βρεις γνήσια οθόνη

 

Αν αγοράστηκε από Κίνα, δε μπορεί να.το στείλει για δωρεάν επισκευή μέσω εγγύησης. Από τη στιγμή που δεν ισχύει η εγγύηση και πληρώνει, λογικά μπορεί να το στείλει κανονικά, δε βλέπω λόγο να έχει πρόβλημα σε αυτο. Μια ερώτηση στο support, θα το ξεκαθαρίσει αυτό.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, απλά δεν μπορείς να το στείλεις στην εταιρεία για επισκευή από όσο ξέρω. Και σίγουρα θα δυσκολευτείς να βρεις γνήσια οθόνη
Η εταιρεία είναι κινεζική, έχω το κινεζικό μοντέλο και το παρουσιάζεις σαν να είναι το χειρότερο μοντέλο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία είναι κινεζική, έχω το κινεζικό μοντέλο και το παρουσιάζεις σαν να είναι το χειρότερο μοντέλο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Στο λέω επειδή δεν έχει εγγύηση από την ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία και δεν θα στο κάνουν δεκτό. Ελπίζω να κατάλαβες...

Link to comment
Share on other sites

Στο λέω επειδή δεν έχει εγγύηση από την ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία και δεν θα στο κάνουν δεκτό. Ελπίζω να κατάλαβες...
Μα δεν ανάφερα πουθενά ότι θέλω δωρεάν επισκευή λόγω εγγύησης. Μόνο επισκευή με πληρωμή με ενδιαφέρει, αρκεί να γίνει σωστά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ανάφερα πουθενά ότι θέλω δωρεάν επισκευή λόγω εγγύησης. Μόνο επισκευή με πληρωμή με ενδιαφέρει, αρκεί να γίνει σωστά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Από τις 26/11 που ξεκίνησε αυτό το θέμα ακόμη δεν μπήκες στην σελίδα της oneplus να ζητήσεις/ρωτήσεις για επισκευή?

Link to comment
Share on other sites

Από τις 26/11 που ξεκίνησε αυτό το θέμα ακόμη δεν μπήκες στην σελίδα της oneplus να ζητήσεις/ρωτήσεις για επισκευή?
Γιατί υπάρχει χρονικός περιορισμός του πότε θα κάνω τι;

Ξέρεις μπορεί και να έλειπα εξωτερικό και να γύρισα προχτές.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση το ηχείο του τηλεφώνου έχει γίνει πολύ χαμηλό ή είναι ιδέα μου;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα, εχω μια μπαταρια polarcell καινουρια που δε τη χρειαζομαι, αν καποιος θελει να αλλαξει μπαταρια ας στειλει πμ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλη χρονια παιδιά. Λοιπόν τον τελευταίο καιρό εχω παρατηρήσει το εξής. Το 3Τ μου ανεβάζει θερμοκρασία σε άκυρες φάσεις. Πχ χθες το είχα στην τσέπη και το νιώσαμε να καίει. Το έβγαλα και το έκλεισα και ήταν οκ μετά. Εχει κάποιος παρόμοια εμπειρία;
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδιά. Λοιπόν τον τελευταίο καιρό εχω παρατηρήσει το εξής. Το 3Τ μου ανεβάζει θερμοκρασία σε άκυρες φάσεις. Πχ χθες το είχα στην τσέπη και το νιώσαμε να καίει. Το έβγαλα και το έκλεισα και ήταν οκ μετά. Εχει κάποιος παρόμοια εμπειρία;
Είχες το 3G ανοιχτό μήπως;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα ανοιχτό. Δικαιολογείται από αυτό όμως ρε συ; Μιλάμε το τηλέφωνο έκαιγε. Εν τω μεταξύ πέρσι τον Ιανουάριο άλλαξα και μπαταρία στην one plus μετά από δύο χρόνια χρήσης.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα ανοιχτό. Δικαιολογείται από αυτό όμως ρε συ; Μιλάμε το τηλέφωνο έκαιγε. Εν τω μεταξύ πέρσι τον Ιανουάριο άλλαξα και μπαταρία στην one plus μετά από δύο χρόνια χρήσης.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Αν καίει, κάτι τρέχει από πίσω και το ζορίζει.

Μπορεί να είναι κανένα παιχνίδι, κανένα GPS ή κάτι άλλο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άρα η λύση είναι kill τις εφαρμογές

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Όχι βέβαια. Αυτή είναι προσωρινή λύση και όχι κάτι που βοηθάει.

 

Ότι είναι αυτό που τρώει την μπαταρία μπορεί μετά από λίγο να ξανανοιξει και να κάνει την ίδια ζημιά.

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να βρεις την προβληματική εφαρμογή και να την βγάλεις η μπλοκαρεις.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδιά. Λοιπόν τον τελευταίο καιρό εχω παρατηρήσει το εξής. Το 3Τ μου ανεβάζει θερμοκρασία σε άκυρες φάσεις. Πχ χθες το είχα στην τσέπη και το νιώσαμε να καίει. Το έβγαλα και το έκλεισα και ήταν οκ μετά. Εχει κάποιος παρόμοια εμπειρία;

 

καλησπερα φιλε απλα χρειαζεσαι την μπαταρια που πουλαω :lol:

 

αστειευομαι

 

λοιπον ειχα και εγω αντιστοιχα θεματα, γενικα μεγαλη καταναλωση και ντρειν μπαταριας το βραδυ σε παρανοικο βαθμο...η μπαταρια ειχε φθορα φυσικα και την αλλαξα και βελτιωθηκε καπως η κατασταση, αλλα εβλεπα και πριν την αλλαγη οτι υπηρχαν καταναλωσεις αλλα γενικα δεν ηταν ξεκαθαρο απο τι

 

γενικα η κατασταση εφτιαξε με επιστροφη σε android 7...ηταν το πρωτο βημα για να βελτιωθει καπως η μπαταρια, γενικα απ οταν περασε σε android 8 το πραγμα εγινε χαλια...εκανα ρολμπακ 2 φορες και τις δυο παρατηρησα το ιδιο πραγμα...

 

αλλα επειδη και με το 7 παλι δεν ηταν τρομερα τα πραγματα, αφου εκανα διαγραφη cache κλπ, στο τελος κατεληξα να κανω factory reset και ολικη διαγραφη της μνημης του κινητου (τα παντα, φωτογραφιες κλπ)

 

τωρα πλεον το κινητο ειναι στα εργοστασιακα επιπεδα αυτονομιας...οποτε αν θες να εχεις κινητο που θα δουλευει, εισαι περιπτωση σαν εμενα και το μονο που σε σωζει ειναι ολικη διαγραφη και επαναφορα σε παλαιοτερη εκδοση αντροιντ

 

επισης διαφορα κανει αν χρησιμοποιεις μονο μια σιμ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα φιλε απλα χρειαζεσαι την μπαταρια που πουλαω :lol:

 

αστειευομαι

 

λοιπον ειχα και εγω αντιστοιχα θεματα, γενικα μεγαλη καταναλωση και ντρειν μπαταριας το βραδυ σε παρανοικο βαθμο...η μπαταρια ειχε φθορα φυσικα και την αλλαξα και βελτιωθηκε καπως η κατασταση, αλλα εβλεπα και πριν την αλλαγη οτι υπηρχαν καταναλωσεις αλλα γενικα δεν ηταν ξεκαθαρο απο τι

 

γενικα η κατασταση εφτιαξε με επιστροφη σε android 7...ηταν το πρωτο βημα για να βελτιωθει καπως η μπαταρια, γενικα απ οταν περασε σε android 8 το πραγμα εγινε χαλια...εκανα ρολμπακ 2 φορες και τις δυο παρατηρησα το ιδιο πραγμα...

 

αλλα επειδη και με το 7 παλι δεν ηταν τρομερα τα πραγματα, αφου εκανα διαγραφη cache κλπ, στο τελος κατεληξα να κανω factory reset και ολικη διαγραφη της μνημης του κινητου (τα παντα, φωτογραφιες κλπ)

 

τωρα πλεον το κινητο ειναι στα εργοστασιακα επιπεδα αυτονομιας...οποτε αν θες να εχεις κινητο που θα δουλευει, εισαι περιπτωση σαν εμενα και το μονο που σε σωζει ειναι ολικη διαγραφη και επαναφορα σε παλαιοτερη εκδοση αντροιντ

 

επισης διαφορα κανει αν χρησιμοποιεις μονο μια σιμ

 

Καλησπέρα! Μπορείς να μου δώσεις λινκ από τον οδηγό που ακολούθησες για rollback?

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελαινεστε με έναν χρήστη που περιγράφει προβλήματα και βρήκε λύση με μια τραγική λύση, γυρνώντας πίσω 2-3 εκδόσεις Android.

 

To 3T έχει αρκετή δύναμη να τρέχει μια χαρά νέες εκδόσεις Android και πολλοί χρήστες έχουν πρόβλημα λόγω εφαρμογών που περνάνε.

 

Τέτοια προβλήματα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν χρήστες που κατηγορούν την εταιρεία, την ΡΟΜ, την μπαταρία,.ενώ αδυνατούν να πιστέψουν ότι φταίνε οι ίδιοι λόγω της χρήσης που κάνουν.

 

Το 90% των προβλημάτων άλλωστε είναι επειδή ο χρήστης βαριέται να κάνει ένα factory reset που και που και μετά από τόσες αναβαθμίσεις λογικό είναι ένα σύστημα να αρχίσει να κολλάει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...