Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο forum την oneplus γράφουν συνήθως όσοι έχουν πρόβλημα και κάτι Ινδοί που δεν ξέρουν που παν τα τέσσερα. Οι φυσιολογικοί δεν ασχολούνται καν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χαχαχα.

 

Οπότε τι θες να πεις. Ότι μόνο οι Ινδοί έχουν πρόβλημα; Και δεν υφίσταται το πρόβλημα της υπερβολικής κατανάλωσης της μπαταρίας;

 

Ή ότι και εμένα που μου εμφανίστηκε από τις πρώτες μέρες που πήρα το κινητό, δεν ανήκω στους φυσιολογικούς;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι θέλω να πω ότι εκεί γράφουν μόνο όσοι έχουν προβλήματα. Προσωπικά ποτέ δεν είχα θέματα με την μπαταρία του εκτός από την 4.1.7 που ήταν από τι χειρότερες σε αυτόν τον τομέα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ότι μερικοι έχουν πρόβλημα με την μπαταρία και μερικοί όχι,δεν μπορώ να το εξηγήσω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ότι μερικοι έχουν πρόβλημα με την μπαταρία και μερικοί όχι,δεν μπορώ να το εξηγήσω

 

Εξαρταται απο την χρηση του καθενος. Αν δουλευεις δυο καρτες sim, αν δουλευεις περισσοτερο τα data απ οτι το wifi, αν εχει την φωτεινοτητα της οθονης μονιμως στο full, αν χρησιμοποιεις πολυ GPS. Αν βγαζεις 3 ωρες οθονης το πολυ και μιση μερα με ολα αυτα ενεργοποιημενα, λογικο ειναι να εχεις προβλημα με την αυτονομια σε οποια συσκευη και αν πεσει στα χερια σου.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο μείον είναι οτι αν δεν κάνεις καστομιες, μπαταρία δεν κρατάει.

Δεν είναι τυχαίο που το κράζουν όλοι στο φόρουμ της Oneplus.

 

Και μην γράψεις πάλι ότι δεν το γνωρίζεις, γιατί δεν μπαίνεις εκεί.

Έχει βουιξει ο τόπος.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Χαχαχα ωραίος, πραγματικά φίλε με την μπαταρία εγώ είμαι ευχαριστημένος, με δύο ενεργές κάρτες sim :p , εργοστασιακά πράγματα

Η μπαταρία σε όλα τα κινητά αν μπαίνεις με data και όχι με Wi-Fi τελειώνει πιο γρήγορα, για να μείνεις ευχαριστημένος σε μπαταρία πρέπει να πάρεις κινητό πάνω από 4000ma ,

ναι το redmi 3s που έχει η γυναίκα μου αντέχει περισσότερο

Επίσης ποιο κινητό είναι αυτό που κάνει παπάδες όσο αφορά την κατανάλωση μπαταρίας κάτω από 3500ma? Αν υπάρχει κάποιο θα είναι λίγο καλύτερο από το 3Τ

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.

 

Οπότε τι θες να πεις. Ότι μόνο οι Ινδοί έχουν πρόβλημα; Και δεν υφίσταται το πρόβλημα της υπερβολικής κατανάλωσης της μπαταρίας;

 

Ή ότι και εμένα που μου εμφανίστηκε από τις πρώτες μέρες που πήρα το κινητό, δεν ανήκω στους φυσιολογικούς;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Για να μην υπαρχουν και παρεξηγησεις, οταν λεω κατι Ινδοι που δεν ξερουν που παν τα τεσσερα, εννοω κατι τυπους που ζουν γι αυτο εκει μεσα στο community. Εκτος οτι γραφουν διαρκως για προβληματα που εχουν, χωρις να ανεβαζουν ενα screenshot ας πουμε για να δεις τι μπορει να τους προκαλει το οποιο προβλημα, ειναι σαν να τρολαρουν κιολας ανοιγωντας παραλληλα αλλα 5 threads με το ιδιο προβλημα και φυσικα η εκει διαχειριση τους τα κλεινει ολα.

Γενικοτερα παντως στο community, εκτος απο αυτους που αναφερω, γαφουν κυριως μονο οσοι εχουν προβληματα, που ειτε λυνονται και δεν ξερουν πως λυνονται, ειτε οντως χρειαζονται κατι πιο εξιδεικευμενο.

 

Μπορει οντως να εχεις θεμα με την μπαταρια σου και αυτο να οφειλεται σε πολλους παραγοντες. Απο το οτι ειναι προβλημα hardware, οτι μπορει να φταιει η ιδια η μπαταρια, εως οτι μπορει να χρησιμοποιεις εφαρμογες ρουφηχτρες, να κανεις χρηση στο τηλεφωνο σου που δεν κανουμε οι υπολοιποι η ακομα και οτι μπορει να εχεις ενεργοποιημενα τα παντα ολα στην συσκευη σου, ακομα και αν δε σου χρειαζονται με αποτελεσμα η μπαταρια να πεφτει στο δευτερολεπτο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό με την μπαταρία είναι κι αυτό.

Μετά την τελευταία αναβάθμιση, το τηλέφωνο μου "βράζει" όταν το φορτίζω. Διαπίστωσα όμως ότι όταν το βάζω σε λειτουργία πτήσης στη διάρκεια της φόρτισης δεν ανεβάζει πολύ θερμοκρασία.

Δοκιμάστε το και πείτε μου.

Του έχω βάλει ότι πιο ενεργειακά ενεργοβόρο υπάρχει. Facebook, messenger, pacer, τα πάντα.

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Σχετικό με την μπαταρία είναι κι αυτό.

Μετά την τελευταία αναβάθμιση, το τηλέφωνο μου "βράζει" όταν το φορτίζω. Διαπίστωσα όμως ότι όταν το βάζω σε λειτουργία πτήσης στη διάρκεια της φόρτισης δεν ανεβάζει πολύ θερμοκρασία.

Δοκιμάστε το και πείτε μου.

Του έχω βάλει ότι πιο ενεργειακά ενεργοβόρο υπάρχει. Facebook, messenger, pacer, τα πάντα.

Εμένα δεν βράζει ποτέ. Ζεσταίνεται ναι, αλλά όχι τόσο ώστε να βράζει.

 

Στο θέμα μπαταρίας, πιστεύω ότι δεν είναι το hardware.

Φταίει σίγουρα το σήμα κινητής και ποιες εφαρμογές είναι περασμένες.

Μετά τα πειράγματα που έκανα, βελτίωσα τουλάχιστον το ζόρι από τις εφαρμογές και δεν ρουφάνε τόση μπαταρία όσο πριν.

Για το σήμα δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν βράζει ποτέ. Ζεσταίνεται ναι, αλλά όχι τόσο ώστε να βράζει.

 

Στο θέμα μπαταρίας, πιστεύω ότι δεν είναι το hardware.

Φταίει σίγουρα το σήμα κινητής και ποιες εφαρμογές είναι περασμένες.

Μετά τα πειράγματα που έκανα, βελτίωσα τουλάχιστον το ζόρι από τις εφαρμογές και δεν ρουφάνε τόση μπαταρία όσο πριν.

Για το σήμα δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Ναι αυτό με το σήμα μέγας παράγοντας, ίσως στην περιοχή που είσαι να μην έχεις καλή κάλυψη

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό με την μπαταρία είναι κι αυτό.

Μετά την τελευταία αναβάθμιση, το τηλέφωνο μου "βράζει" όταν το φορτίζω. Διαπίστωσα όμως ότι όταν το βάζω σε λειτουργία πτήσης στη διάρκεια της φόρτισης δεν ανεβάζει πολύ θερμοκρασία.

Δοκιμάστε το και πείτε μου.

Του έχω βάλει ότι πιο ενεργειακά ενεργοβόρο υπάρχει. Facebook, messenger, pacer, τα πάντα.

 

Θεωρώ ότι κάτι δεν πάει καλά, ο φορτιστής έπρεπε να είναι ζεστός και το τηλέφωνο κρύο.

Φυσικά δεν το δουλεύεις όταν φορτίζει?

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το port για την google camera.... με την έκδοση 3.4 https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/modded-google-camera-hdr-60fps-video-t3658552 και επιλογή από τις ρυθμίσεις config Nexus6 HDRPlusAuto τα αποτελέσματα για τα δικά μου μάτια είναι εξαιρετικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το port για την google camera.... με την έκδοση 3.4 https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/modded-google-camera-hdr-60fps-video-t3658552 και επιλογή από τις ρυθμίσεις config Nexus6 HDRPlusAuto τα αποτελέσματα για τα δικά μου μάτια είναι εξαιρετικά

Συμφωνω - και στο 3, τα αποτελέσματα φαίνονται εξαιρετικά (και για τα δικά μου ματια)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω - και στο 3, τα αποτελέσματα φαίνονται εξαιρετικά (και για τα δικά μου ματια)

 

hdr+burst frame count το έχεις αφήσει στο 8 ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

hdr+burst frame count το έχεις αφήσει στο 8 ?

Σωστά, οπως το έβαλε default Nexus

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά η Google κάμερα βγάζει ωραίες φωτό το βράδυ,το μοναδικό μείον που είχε το 3Τ , έπειτα απο αυτό είναι απο τα πιο ολοκληρωμένα τηλέφωνα, δύσκολα να το βρεις σε άλλες συσκευές , δεν ξέρω, βρίσκεται εσεις κάτι μείον στην συσκευή;

 

Βλεπω να αναιρω αυτο που ειπα πριν μια μερα ,τι θελω να πω, σημερα δοκιμασα βραδυ να βγαλω φωτο και απο τις δυο καμερες , ε , απο την μαμα καμερα βγηκαν καλυτερες , πριν λιγες μερες εβγαζε η google καμερα πολυ καλυτερες την νυχτα ,τι να πω ,εχω μπερδευτει :lol: ,δεν ξερω ποια καμερα να χρησιμοποιω για βραδυ ,μια ετσι ,μια γιουβετσι :wacko:

Απο τις ρυθμισεις της google camera εχω συνεχεια ανοιχτο το HDR+ και οχι στο αυτοματο ,επισης δεν εχω κανει καποια αλλη ρυθμιση ,ποια ειναι η γνωμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω να αναιρω αυτο που ειπα πριν μια μερα ,τι θελω να πω, σημερα δοκιμασα βραδυ να βγαλω φωτο και απο τις δυο καμερες , ε , απο την μαμα καμερα βγηκαν καλυτερες , πριν λιγες μερες εβγαζε η google καμερα πολυ καλυτερες την νυχτα ,τι να πω ,εχω μπερδευτει :lol: ,δεν ξερω ποια καμερα να χρησιμοποιω για βραδυ ,μια ετσι ,μια γιουβετσι :wacko:

Απο τις ρυθμισεις της google camera εχω συνεχεια ανοιχτο το HDR+ και οχι στο αυτοματο ,επισης δεν εχω κανει καποια αλλη ρυθμιση ,ποια ειναι η γνωμη σας;

Για βράδυ με την Google camera και το HDR+, βοηθάει αν υπάρχει και λίγο αυξημένο exposure, μέχρι 1-1.5

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι κάτι δεν πάει καλά, ο φορτιστής έπρεπε να είναι ζεστός και το τηλέφωνο κρύο.

Φυσικά δεν το δουλεύεις όταν φορτίζει?

 

Όχι μόνο δεν το δουλεύω, αλλά πλέον το κλείνω κι όλα. Έχω δει διαφορά. Σχετικά με το δίκτυο έχω παντού 5/5 και με τις δύο κάρτες. Δεν έχω καμία ένδειξη να πετάει το τηλέφωνο εννοώ, ότι έχω battery drain απο εφαρμογές όπως παλιά. Πφφφφ

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Κάτοχος από σήμερα ενός 3Τ και εγω, αγορασμένο από Κίνα .Ελπίζω στη βοήθειά σας σε περίπτωση που αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Eπιέλους είδα 6+ ώρες SOT στο ΟΡ3Τ.

 

Βέβαια με ελάχιστη χρήση data και μόνο Wifi όταν ήταν η οθόνη ανοιχτή.

 

OOS 4.1.7 + franco kernel + AKT profiles + Amplify +Naptime

 

1wP4qdO.jpg

i2BACXJ.jpg

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....Πως μπορώ να ενεργοποιησω το Μήν ενοχλείται;;Δεν μπορώ να βρω ούτε ποιες μέρες θα το έχω ενεργοποιήσει,ουτε τις ώρες....

Και το άλλο....Στις ρυθμίσεις όταν περιστρέφουμε την οθόνη αυτή μένει σε οριζόντια θέση,δεν γυρνάει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....Πως μπορώ να ενεργοποιησω το Μήν ενοχλείται;;Δεν μπορώ να βρω ούτε ποιες μέρες θα το έχω ενεργοποιήσει,ουτε τις ώρες....

Και το άλλο....Στις ρυθμίσεις όταν περιστρέφουμε την οθόνη αυτή μένει σε οριζόντια θέση,δεν γυρνάει...

 

Ναι, κυριως σε εφαρμογες μονο γυρναει η οθονη. Στα μενου του OOS δεν γινεται. Ισως με αλλον launcher.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κυριως σε εφαρμογες μονο γυρναει η οθονη. Στα μενου του OOS δεν γινεται. Ισως με αλλον launcher.

Με τον Nova launcher prime, γυρίζει.

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Το φανταστικα ότι με τον Oxigen launcher δεν γυρνάει,αλλα ήθελα να το σιγουρεψω...Όσο αφορα το Μήν ενοχλείται πάντως ακόμα δεν έχω βρει πως ρυθμίσεις μέρες,και ώρες....Στα αλλά κινητά που είχα δεν είχα θέμα,στο 3Τδεν έχω βρει αυτή την λειτουργία....
Link to comment
Share on other sites

Eπιέλους είδα 6+ ώρες SOT στο ΟΡ3Τ.

 

Βέβαια με ελάχιστη χρήση data και μόνο Wifi όταν ήταν η οθόνη ανοιχτή.

 

OOS 4.1.7 + franco kernel + AKT profiles + Amplify +Naptime

 

1wP4qdO.jpg

i2BACXJ.jpg

Παρά πολύ καλός χρόνος. Το ampify πως το έβαλες χωρίς xposed?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...