Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάνεις σιγουρα ποιο καλώδιο της αγοράς είναι συμβατό το το oneplus 3t?θέλω να βλέπω βίντεο στην Τηλεόραση απευθείας από το Κινητό.υπάρχουν πολλά και διάφορα απλά επειδή την έχω πατήσει και δεν δούλευε παλιά στο note 3 θέλω να είμαι σίγουρος

Ευχαριστώ

 

Δε γίνεται. Εχει ξανασυζητηθεί το θέμα. :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να Μου πεις πού ακριβώς για να μην ψάχνω παντού?

 

Δεν ειναι συμβατό με το mhl πρότυπο. Δοκίμασε με chromecast ή miracast.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με το Android Αuto τι γινεται??καμια συμβατοτητα με τη πλατφορμα της VAG??δοκιμασε κανενας?παραλαμβανω με το καλο αυριο και με απασχολεί το θέμα... :(
Επιτρέπεται μόνο 1 εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και χρονια πολλα,

θελω να γυρισω απο iphone σε android,και μαλλον εχω καταληξει στο Oneplus. To 1o και κυριοτερο που θελω απτο κινητο ειναι να μην εχει κολληματα που αντιμετωπιζα παλαιοτερα με το Galaxy s3 που ειχα πριν το γυρισω σε iphone..και στην συνεχεια οσο καλυτερη καμερα γινεται. Απο το ψαξιμο που εριξα,μαλλον το Oneplus με καλυπτει..τωρα αν υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω,θα ηθελα τα φωτα σας ;)

Επισης αλλο 1 θεμα που σκεφτομαι ειναι,να παρω το 3Τ που κυκλοφορει τωρα ή να περιμενω να βγει το 5? αποτι εχω διαβασει μεσα στο επομενο 2μηνο-3μηνο θα βγει και η καινουρια συσκευη..

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και χρονια πολλα,

θελω να γυρισω απο iphone σε android,και μαλλον εχω καταληξει στο Oneplus. To 1o και κυριοτερο που θελω απτο κινητο ειναι να μην εχει κολληματα που αντιμετωπιζα παλαιοτερα με το Galaxy s3 που ειχα πριν το γυρισω σε iphone..και στην συνεχεια οσο καλυτερη καμερα γινεται. Απο το ψαξιμο που εριξα,μαλλον το Oneplus με καλυπτει..τωρα αν υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω,θα ηθελα τα φωτα σας ;)

Επισης αλλο 1 θεμα που σκεφτομαι ειναι,να παρω το 3Τ που κυκλοφορει τωρα ή να περιμενω να βγει το 5? αποτι εχω διαβασει μεσα στο επομενο 2μηνο-3μηνο θα βγει και η καινουρια συσκευη..

 

To μεγαλύτερο πρόβλημα που έχει είναι το κόλλημα, έτσι και το πάρεις κόλλησες, δεν πρόκειται να φύγεις από την 1+, άλλα κολληματα δεν έχει,πάει σφαίρα παντού και πάντα.

Κάμερα? ισως νά είναι υποκειμενικό το θέμα γιαυτό διάβασε άλλες σελίδες πιο πίσω, το μόνο που μπορώ να πω είναι στην κορυφή γι συσκευή με αυτή την τιμή.

Να περιμένεις να βγει το 5? Δεν θα στο πρότεινα, γιατί δεν ξέρουμε πότε θα γίνει αυτό,τι τιμή θα έχει και τι δυνατότητες.

Εχει ενα πρόβλημα σε αυτό, η 1+, μόλις βγάλει ένα μοντέλο σταματά το προηγούμενο, θα σου πρότεινα να πάρεις το 3Τ και όταν βγει το επόμενο ίσως να το άλλαζες με μια μικρή απώλεια χρημάτων. Είναι δική σου απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου το 3Τ χτες το μεσημέρι και γενικά το κινητό πετάει αλλά από χτες ήδη παρατήρησα μια μάλλον μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας αλλά λέω εντάξει έκανε Update το λειτουργικό με το που το άνοιξα, κατέβασα όλες τις εφαρμογές έκανα ένα σωρό δουλειές αυτό θα ήταν. Το έβαλα να φορτίσει και το βράδυ πριν κοιμηθώ το έβγαλα στο 100% ασχολήθηκα πολύ λίγο και σε καμία ώρα πήγε στο 99% και λέω οκ.

ξυπνάω μετά από 7 ώρες 95% με κλειστό Wifi Λέω οκ δεν είναι πολύ Μέσα σε 50 λεπτά με πολύ λίγη χρήση απάντησα δηλαδή σε μερικά μηνύματα στον Messenger, είναι 89%. Έκανα ένα Clean cache, θα δω πως θα πάει μέσα στην υπόλοιπη μέρα και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου το 3Τ χτες το μεσημέρι και γενικά το κινητό πετάει αλλά από χτες ήδη παρατήρησα μια μάλλον μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας αλλά λέω εντάξει έκανε Update το λειτουργικό με το που το άνοιξα, κατέβασα όλες τις εφαρμογές έκανα ένα σωρό δουλειές αυτό θα ήταν. Το έβαλα να φορτίσει και το βράδυ πριν κοιμηθώ το έβγαλα στο 100% ασχολήθηκα πολύ λίγο και σε καμία ώρα πήγε στο 99% και λέω οκ.

ξυπνάω μετά από 7 ώρες 95% με κλειστό Wifi Λέω οκ δεν είναι πολύ Μέσα σε 50 λεπτά με πολύ λίγη χρήση απάντησα δηλαδή σε μερικά μηνύματα στον Messenger, είναι 89%. Έκανα ένα Clean cache, θα δω πως θα πάει μέσα στην υπόλοιπη μέρα και θα επανέλθω.

 

Ψυχολογικό είναι μάλλον το θέμα σου

Επίσης είναι καινούργιο θέλει κάποιες μέρες να στρώσει. Η μπαταρία είναι ακόμα καινούργια

Επίσης οι διεργασίες μετά από set up τρέχουν και χωρίς να κάνεις τίποτα

 

Θα διορθωθούν τα νούμερα στην αυτονομία μην ανησυχείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και χρονια πολλα,

θελω να γυρισω απο iphone σε android,και μαλλον εχω καταληξει στο Oneplus. To 1o και κυριοτερο που θελω απτο κινητο ειναι να μην εχει κολληματα που αντιμετωπιζα παλαιοτερα με το Galaxy s3 που ειχα πριν το γυρισω σε iphone..και στην συνεχεια οσο καλυτερη καμερα γινεται. Απο το ψαξιμο που εριξα,μαλλον το Oneplus με καλυπτει..τωρα αν υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω,θα ηθελα τα φωτα σας ;)

Επισης αλλο 1 θεμα που σκεφτομαι ειναι,να παρω το 3Τ που κυκλοφορει τωρα ή να περιμενω να βγει το 5? αποτι εχω διαβασει μεσα στο επομενο 2μηνο-3μηνο θα βγει και η καινουρια συσκευη..

Αν η τελευταία σου εμπειρία από το Android είναι το s3 θα πάθεις πλάκα με τη διαφορά. Δεν υπάρχει καμία σχέση και στην ταχύτητα αλλά και στην ωριμανση του λειτουργικού.

Επειδή έχω δοκιμάσει προσφάτως και s7 αλλά και 6s plus, το one plus 3 είναι πιο γρήγορο κ απ τα δύο.

Τώρα κάμερα, λίγες φωτογραφίες που τράβηξα ήταν οκ αλλά όχι στο επίπεδο iphone ή s7. Ψάξε λίγο στο ιντερνέτ να δεις αν σε ικανοποιεί η ποιότητα της κάμερας γιατί η απόψεις διίστανται για τις δυνατότητες της.

Τώρα για μένα το πιο σημαντικό είναι η μετάβαση σε Android από ios.

Δύσκολα βλέπω άτομα να έχουν φύγει από ios και να παραμένουν android. Αν και το λειτουργικό έχει βελτιωθεί η ενσωμάτωση των εφαρμογών με το hardware και software στο ios είναι άψογη συγκριτικά με το δύσμοιρο android και τις εταιρείες που πετάνε ότι skin θέλουν με επίπτωση στη λειτουργία της συσκευής, βλέπε παράδειγμα touchwiz ειδικότερα στα παλαιότερα Samsung.

Εν κατακλείδι για το μόνο που θα σου έλεγα να το ψάξεις παραπάνω είναι η μετάβαση από ios σε Android και όχι η συσκευή που είναι άψογη και το απόλυτο value for money με καλή υποστήριξη και συνεχείς αναβαθμίσεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ψυχολογικό είναι μάλλον το θέμα σου

Επίσης είναι καινούργιο θέλει κάποιες μέρες να στρώσει. Η μπαταρία είναι ακόμα καινούργια

Επίσης οι διεργασίες μετά από set up τρέχουν και χωρίς να κάνεις τίποτα

 

Θα διορθωθούν τα νούμερα στην αυτονομία μην ανησυχείς

 

Μάλλον δίκιο έχεις, ήμουν υποψιασμένος από όσα είχα διαβάσει για δύο θέματα, το Lag στα πλήκτρα που υπάρχει λίγο αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου, το προσέχω μόνο αν γράφω με δύο δάχτυλα γρήγορα και πολύ αλλά και εκεί ακόμη δεν με απασχολεί, και η η μπαταρία που είναι το μόνο που με απασχολεί από χτες χαχα.

 

Θα δω πως τα πάει τις επόμενες μέρες γιατί κατα τ άλλα είμαι σούπερ ευχαριστημένος στις πρώτες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δίκιο έχεις, ήμουν υποψιασμένος από όσα είχα διαβάσει για δύο θέματα, το Lag στα πλήκτρα που υπάρχει λίγο αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου, το προσέχω μόνο αν γράφω με δύο δάχτυλα γρήγορα και πολύ αλλά και εκεί ακόμη δεν με απασχολεί, και η η μπαταρία που είναι το μόνο που με απασχολεί από χτες χαχα.

 

Θα δω πως τα πάει τις επόμενες μέρες γιατί κατα τ άλλα είμαι σούπερ ευχαριστημένος στις πρώτες εντυπώσεις.

Βγάλε τη δόνηση απ το πληκτρολογιο, δημιουργεί αίσθηση καθυστέρησης, να δεις πως συμπεριφερεται.

Το SwiftKey πάει μια χαρά χωρίς lag αν και θα βάλω το touchpal που το έχω αγορασμένο.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jor1ge
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δίκιο έχεις, ήμουν υποψιασμένος από όσα είχα διαβάσει για δύο θέματα, το Lag στα πλήκτρα που υπάρχει λίγο αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου, το προσέχω μόνο αν γράφω με δύο δάχτυλα γρήγορα και πολύ αλλά και εκεί ακόμη δεν με απασχολεί, και η η μπαταρία που είναι το μόνο που με απασχολεί από χτες χαχα.

 

Θα δω πως τα πάει τις επόμενες μέρες γιατί κατα τ άλλα είμαι σούπερ ευχαριστημένος στις πρώτες εντυπώσεις.

 

Σε καμιά εβδομάδα θα δεις πως θα πάει η συσκευή

Αν έχεις ήχο στο πληκτρολόγιο λίγο φαίνεται να κολλάει

Εγώ χρησιμοποιώ της Google το πληκτρολόγιο και έχω μόνο δόνηση στα γράψιμο και πάει σφαίρα. Γράφω με τα δύο χέρια πολύ γρήγορα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε καμιά εβδομάδα θα δεις πως θα πάει η συσκευή

Αν έχεις ήχο στο πληκτρολόγιο λίγο φαίνεται να κολλάει

Εγώ χρησιμοποιώ της Google το πληκτρολόγιο και έχω μόνο δόνηση στα γράψιμο και πάει σφαίρα. Γράφω με τα δύο χέρια πολύ γρήγορα

 

Και εγώ το πληκτρολόγιο της google έχω και έχω βγάλει ήχους και δόνησε από την αρχή από παντού. Απλά όταν γράφω γρήγορα δεν έχω πρόβλημα πχ να μην πάρει κάποιο γράμμα απλά το καταλαβαίνω ότι δεν είναι όπως πχ σε ένα samsung tablet Που έχω για main στο σπίτι. Δεν μιλάω δηλαδή για καμία σημαντική διαφορά απλά ένα κλικ.

 

Βγάλε τη δόνηση απ το πληκτρολογιο, δημιουργεί αίσθηση καθυστέρησης, να δεις πως συμπεριφερεται.

Το SwiftKey πάει μια χαρά χωρίς lag αν και θα βάλω το touchpal που το έχω αγορασμένο.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

EDIT: Έβαλα το swiftkey και δεν βλέπω καθόλου lag.

Edited by Noroimaru
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κανένα θέμα το κινητό σου.

Αστο στον φορτιστή ενα 2ωρο και θα συνέλθει πλήρως (απο το 10λεπτο θα συνέλθει αλλα αστο να κάνει την πλήρη φόρτιση κλειστό)

 

Καλημερα Και Χρονια Πολλα σε Ολους !!

Χθες αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα με ενα παιδι απο εδω ! Εχω το Oneplus 3T εδω και καμια βδομαδα ..Κατευθειαν εκανα αναβαθμιση στην 4.1.3 , μεσω Opera Vpn ...Ολα εδειχναν να λειτουργουν ομαλα ..Και το τηλεφωνο , ταχυτατο...(Προηγουμενες συσκευες Nexus 5 , Nexus 6p).

Χθες το βραδυ , και ενω ημουν στον Browser , ξαφνικα παγωνει η οθονη και κλεινει το τηλεφωνο... Προσπαθησα να το ανοιξω, αλλα ματαια.

Διαβασα εδω , τις απαντησεις που δωσατε σε ιδια περιπτωση ...Οντως Το τηλεφωνο , μετα απο κανα 2 ωρο στην φορτιση , το ανοιξα σε recovery , εκανα wipe cache , και λειτουργουσε μεχρι και σημερα το πρωι .

Αλλα ενω ημουν ξανα στον browser , ξαναπαγωνει η οθονη και κλεινει ξανα...

Ευτυχως ομως , μετα απο κανα 10 λεπτο , προσπαθησα ξανα, και τελικα ανοιξε ...

Τωρα στο σπιτι εκανα back up , και του εκανα factory reset πλεον , σβηνωντας τα παντα ...ελπιζωντας πως δεν θα ξανασυμβει ....

Αυτο που παρατηρησα ειναι το εξης ...Και τις 2 φορες που κολλησε ημουν στο Yubrowser ...Δεν ξερω εαν αυτο φταιει , η κατι αλλο ...

Προς το παρον , το τηλεφωνο λειτουργει ... Ελπιζω να μην σας κουρασα .. Αναμενω οδηγιες , και συμβουλες ...

Σας ευχαριστω εκ των προτερων !

Oneplus 3T
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Και Χρονια Πολλα σε Ολους !!

Χθες αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα με ενα παιδι απο εδω ! Εχω το Oneplus 3T εδω και καμια βδομαδα ..Κατευθειαν εκανα αναβαθμιση στην 4.1.3 , μεσω Opera Vpn ...Ολα εδειχναν να λειτουργουν ομαλα ..Και το τηλεφωνο , ταχυτατο...(Προηγουμενες συσκευες Nexus 5 , Nexus 6p).

Χθες το βραδυ , και ενω ημουν στον Browser , ξαφνικα παγωνει η οθονη και κλεινει το τηλεφωνο... Προσπαθησα να το ανοιξω, αλλα ματαια.

Διαβασα εδω , τις απαντησεις που δωσατε σε ιδια περιπτωση ...Οντως Το τηλεφωνο , μετα απο κανα 2 ωρο στην φορτιση , το ανοιξα σε recovery , εκανα wipe cache , και λειτουργουσε μεχρι και σημερα το πρωι .

Αλλα ενω ημουν ξανα στον browser , ξαναπαγωνει η οθονη και κλεινει ξανα...

Ευτυχως ομως , μετα απο κανα 10 λεπτο , προσπαθησα ξανα, και τελικα ανοιξε ...

Τωρα στο σπιτι εκανα back up , και του εκανα factory reset πλεον , σβηνωντας τα παντα ...ελπιζωντας πως δεν θα ξανασυμβει ....

Αυτο που παρατηρησα ειναι το εξης ...Και τις 2 φορες που κολλησε ημουν στο Yubrowser ...Δεν ξερω εαν αυτο φταιει , η κατι αλλο ...

Προς το παρον , το τηλεφωνο λειτουργει ... Ελπιζω να μην σας κουρασα .. Αναμενω οδηγιες , και συμβουλες ...

Σας ευχαριστω εκ των προτερων !

Χρονια πολλα.Το ιδιο επαθα κι εγω το μεγαλο σαββατο και browser ειχα και εγω τον yubrowser τωρα που το λες. Αλλα χωρις να ξερω οτι φταιει αυτος μετα το wipe δεν τον εγκατεστησα ποτε ξανα και το κινητο δεν το εχει ξανα κανει. Τωρα εχω τον chrome

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ! Ναι το δικο σου ποστ διαβασα , και ειδα και τις απαντησεις που εδωσαν οι υπολοιποι..!! Αναρωτιεμαι εαν ο browser ηταν τελικα το προβλημα .. Κι εγω μετα το factory reset δεν τον εβαλα ξανα ... Ειμαι με Chrome , πλεον ...Το κινητο σου δεν ξαναεσβησε ....Ελπιζω το ιδι να συμβει και σε μενα :)
Oneplus 3T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στο 3Τ, μόλις έκανα παραγγελία, ελπίζω να μη μετανιώσω

Edit Δύο απορίες έχω, μαζί με το κινητό θα λάβω κάποια θήκη;

Όταν έχω στην μια sim 4g και δεδομένα, η άλλη sim λειτουργεί 3g ή 2g;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα,

στις ρυθμίσεις/ προηγμένες/ προσβασιμότητα/ συντόμευση προσβασιμότητας, αναφέρει εναν συνδυασμό βημάτων για γρήγορη ενεργοποίηση λειτουργιων προσβασιμότητας.

Όσες φορές και αν έχω προσπαθήσει, δεν εχω καταφέρει να ενεργοποιήσω μια λειτουργία προσβασιμότητας με τα βήματα που αναφέρει.

Γνωρίζει κανείς τον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο αρνητικό που παρατήρησα στη συσκευή είναι ο μέτριος ήχος στη συνομιλία μέσω ακουστικού και Bluetooth συγκριτικά με iphone και Samsung ναυαρχίδες.

Αρκετά πρίμος ήχος χωρίς βάθος και πλήρη καθαρότητα.

Και η αυτόματη φωτεινότητα είναι αρκετά χαμηλά για τα γούστα μου

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο αρνητικό που παρατήρησα στη συσκευή είναι ο μέτριος ήχος στη συνομιλία μέσω ακουστικού και Bluetooth συγκριτικά με iphone και Samsung ναυαρχίδες.

Αρκετά πρίμος ήχος χωρίς βάθος και πλήρη καθαρότητα.

Και η αυτόματη φωτεινότητα είναι αρκετά χαμηλά για τα γούστα μου

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο ήχος στο Bluetooth είναι όπως τα λες

Η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί κατά την άποψή μου άψογα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στο 3Τ, μόλις έκανα παραγγελία, ελπίζω να μη μετανιώσω

Edit Δύο απορίες έχω, μαζί με το κινητό θα λάβω κάποια θήκη;

Όταν έχω στην μια sim 4g και δεδομένα, η άλλη sim λειτουργεί 3g ή 2g;

Παρέλαβε κάνεις πρόσφατα για να μου πει αν έχει θήκη η όχι; θέλω να κάνω παραγγελία, γι αυτό ρωτάω, επίσης έχω δύο φορτιστές με usb2 καλώδιο , έναν QC2 και έναν QC3, αν πάρω ανταπτορα από usb2 σε tape c θα κάνω δουλειά; το πρόβλημα ήχου συμβαίνει μόνο στην σύνδεση με Bluetooth;

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!! Έχει βάλει κάποιος κάτι ώστε να δείχνει ολόκληρη φωτογραφία όταν μας καλούν;;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@dimtz

 

Θήκη έχει μόνο το μαύρο, μια σχετικά μαύρη tpu θήκη.

 

Αν οι φορτιστές είναι από σοβαρή εταιρεία, όπως και ο αντάπτορας δε θα έχεις πρόβλημα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...