Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξαναλλάζεις βέβαια. Αυτό το κάνεις μόνο για να ξεγελάσεις την Oneplus ώστε να σου δώσει access στο update.

 

Κ εάν δεν το αλλάξω τι γίνεται;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα παιδια.Το πακετο οταν το παραγγελνετε τι περιλαμβανει στο πακετο?φορτιστη ακουστικα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.Το πακετο οταν το παραγγελνετε τι περιλαμβανει στο πακετο?φορτιστη ακουστικα?

Καλησπέρα. Το πακέτο περιλαμβάνει μόνο τον Dash Charge φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Κ εάν δεν το αλλάξω τι γίνεται;

Δε γίνεται τίποτα. Εάν κλείσει η εφαρμογή που έχεις για να αλλάζεις την Ip τερματίζει το VPN. Μπορείς να έχεις μόνιμα ανοιχτή την εφαρμογή και να είσαι συνέχεια σε VPN. Δεν θα γίνει πάλι τίποτα.

 

Προσπαθώ να εξηγήσω ότι καμία σχέση δεν έχει το VPN με την απόδοση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται τίποτα. Εάν κλείσει η εφαρμογή που έχεις για να αλλάζεις την Ip τερματίζει το VPN. Μπορείς να έχεις μόνιμα ανοιχτή την εφαρμογή και να είσαι συνέχεια σε VPN. Δεν θα γίνει πάλι τίποτα.

 

Προσπαθώ να εξηγήσω ότι καμία σχέση δεν έχει το VPN με την απόδοση της συσκευής.

 

Ωραία αυτό ήθελα να μάθω ,καλημέρα :)

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αυτό ήθελα να μάθω ,καλημέρα :)

 

Εγώ κάνω εγξστασταση, κάνω την δουλειά μου και την σβήνω μετά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω εγξστασταση, κάνω την δουλειά μου και την σβήνω μετά

 

 

 

Φιλε, να σε ρωτήσω κάτι; Έκανα φλας πριν 4-5 ημέρες την 7.1.1. Προσπάθησα μέσω Καναδά να δω αυτο που λέτε. 40+ MB ήταν ένα μικρό update. Δουλεύω με twrp μόνιμα πλέον σαν recovery, και κάτι δεν πήγε καλα. Με έβγαλε σε recovery mode όταν ξεκίνησε και απέτυχε η εγκατάσταση. Πάω να το ξανακάνω και βλέπω οτι εχει ενημέρωση 1300+ ΜΒ ;;; Ξέρεις τι εχει παιχτεί;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

Φιλε, να σε ρωτήσω κάτι; Έκανα φλας πριν 4-5 ημέρες την 7.1.1. Προσπάθησα μέσω Καναδά να δω αυτο που λέτε. 40+ MB ήταν ένα μικρό update. Δουλεύω με twrp μόνιμα πλέον σαν recovery, και κάτι δεν πήγε καλα. Με έβγαλε σε recovery mode όταν ξεκίνησε και απέτυχε η εγκατάσταση. Πάω να το ξανακάνω και βλέπω οτι εχει ενημέρωση 1300+ ΜΒ ;;; Ξέρεις τι εχει παιχτεί;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Μέσω twrp δεν μπορείς να την κάνεις ota. Πρέπει να κατεβάσεις από το pc την full rom zip και να την περάσεις χειροκίνητα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε, να σε ρωτήσω κάτι; Έκανα φλας πριν 4-5 ημέρες την 7.1.1. Προσπάθησα μέσω Καναδά να δω αυτο που λέτε. 40+ MB ήταν ένα μικρό update. Δουλεύω με twrp μόνιμα πλέον σαν recovery, και κάτι δεν πήγε καλα. Με έβγαλε σε recovery mode όταν ξεκίνησε και απέτυχε η εγκατάσταση. Πάω να το ξανακάνω και βλέπω οτι εχει ενημέρωση 1300+ ΜΒ ;;; Ξέρεις τι εχει παιχτεί;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

 

Είσαι root;

Έχεις άλλη recovery;

Αν ναι δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση από μέσα από τις ρυθμίσεις μέσο ενημέρωσης λογισμικού

Πρέπει να κατεβάσεις άλλο αρχείο zip και να το κάνεις install χειροκίνητα από recovery

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είσαι root;

Έχεις άλλη recovery;

Αν ναι δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση από μέσα από τις ρυθμίσεις μέσο ενημέρωσης λογισμικού

Πρέπει να κατεβάσεις άλλο αρχείο zip και να το κάνεις install χειροκίνητα από recovery

Αναγκαστικά δεν είναι root αφού έχει twrp?

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά δεν είναι root αφού έχει twrp?

 

Δεν το ρώτησα για να μάθω.

Γενική ήταν η ερώτηση μου.

 

'Εισαι root, έχεις custom recovery;' άρα ξεχνάς ota updates.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είσαι root;

 

Έχεις άλλη recovery;

 

Αν ναι δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση από μέσα από τις ρυθμίσεις μέσο ενημέρωσης λογισμικού

 

Πρέπει να κατεβάσεις άλλο αρχείο zip και να το κάνεις install χειροκίνητα από recovery

 

 

 

Ωχ.... Που σημαίνει πάλι σεταρισμα... Βέβαια με το τιτανιουμ γίνεται λίγο πιο εύκολο το όλο θέμα. Σωστά;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέσω twrp δεν μπορείς να την κάνεις ota. Πρέπει να κατεβάσεις από το pc την full rom zip και να την περάσεις χειροκίνητα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ευχαριστώ...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.... Που σημαίνει πάλι σεταρισμα... Βέβαια με το τιτανιουμ γίνεται λίγο πιο εύκολο το όλο θέμα. Σωστά;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

 

Όχι έχω την εντύπωση ότι κανείς install το zip και τέλος. Γίνεται αναβάθμιση. Δεν χρειάζεται να κάνεις επαναφορά ούτε αρχεία χάνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι έχω την εντύπωση ότι κανείς install το zip και τέλος. Γίνεται αναβάθμιση. Δεν χρειάζεται να κάνεις επαναφορά ούτε αρχεία χάνεις

 

 

 

Την φουλ Rom ή ένα ζιπ ενημέρωσης; Γιατί τη φουλ ρομ τη φοβάμαι. Γενικά παιδιά είναι άσχετος απο αυτά!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

Την φουλ Rom ή ένα ζιπ ενημέρωσης; Γιατί τη φουλ ρομ τη φοβάμαι. Γενικά παιδιά είναι άσχετος απο αυτά!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/how-to/rom-oxygenos-3-5-4-mm-ota-update-t3519074

 

Διάβασε προσεκτικά

 

Λέει σε ένα σημείο για rooted users με twrp

Full zip αρχείο πρέπει να κατεβάσεις

 

Πάντα ότι και να κάνεις να έχεις πάρει πρώτα backup

Εγώ δεν παίρνω ποτέ γιατί έχω αποθηκευμένα όλα όσα χρειάζομαι στον υπολογιστή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι έχω την εντύπωση ότι κανείς install το zip και τέλος. Γίνεται αναβάθμιση. Δεν χρειάζεται να κάνεις επαναφορά ούτε αρχεία χάνεις

 

έχει απαντηθεί αρκετές φορές

εγκατάσταση του full zip της ρομ - wipe cashe/dalvik - εγκατάσταση του zip του supersu - wipe cashe/dalvik και reboot στο τέλος.

Δεν χάνεις τίποτα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/how-to/rom-oxygenos-3-5-4-mm-ota-update-t3519074

 

 

 

Διάβασε προσεκτικά

 

 

 

Λέει σε ένα σημείο για rooted users με twrp

 

Full zip αρχείο πρέπει να κατεβάσεις

 

 

 

Πάντα ότι και να κάνεις να έχεις πάρει πρώτα backup

 

Εγώ δεν παίρνω ποτέ γιατί έχω αποθηκευμένα όλα όσα χρειάζομαι στον υπολογιστή

 

 

 

Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχει απαντηθεί αρκετές φορές

 

εγκατάσταση του full zip της ρομ - wipe cashe/dalvik - εγκατάσταση του zip του supersu - wipe cashe/dalvik και reboot στο τέλος.

 

Δεν χάνεις τίποτα

 

 

 

Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως χθες εσπασε η οθονη του 3t μετα απο πτωση. ειχα παρει με την αγορα του κινητου και την ασφαλεια που εδινε μεσω της simple insurance για ενα χρονο , υπαρχει κανεις που το εχει χρησιμοποιησει να μου πει εντυπωσεις?
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά δεν είναι root αφού έχει twrp?

 

 

 

Μπορείς να έχεις twrp χωρίς root...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις twrp χωρίς root...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Όπως τα λες. Πρώτα βάζεις custom recovery και μετά Αν θέλεις κάνεις root

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά σε γνωστό φόρουμ έβαλε ένας ξύπνιος αγγελία Midnight black με 600ευρω!!!

Έλεος δηλαδή

 

Τραγικός. Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Καλά σε γνωστό φόρουμ έβαλε ένας ξύπνιος αγγελία Midnight black με 600ευρω!!!

Έλεος δηλαδή

 

Γιατί που το περιεργο;

Έχω δει το 3t το απλό στο skroutz 500+

Δήθεν συλλεκτικό. Όποιος δεν προλάβει στα 439 μετά θα το πληρώσει 500+

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...