Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε άλλο Launcher για να έχεις αυτό που θέλεις (Nova).

 

ναι αυτό με νευριάζει και έμενα που έρχεται μήνυμα αλλά δεν δείχνει στο εικονίδιο πάνω τον αριθμό

από την άλλη όμως δείχνει στο πάνω μέρος ειδοποίηση όποτε θα βολευτώ με αυτό εάν δεν βρω λύση

 

Τα γνωρίζω αυτά που λέτε,απλως έλεγα μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου ξέφυγε...

Τον έχω αγορασμενο τον nova,δεν θέλω όμως να τον περασω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά η αναβάθμιση έχει έρθει σε κανέναν OTA χωρίς κάποιο "κόλπο" με vpn κλπ;

Τι σε ενοχλεί το vpn αφού μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατήσω τις ρυθμίσεις έτσι ώστε μετά από αναβαθμίση σε Ν να τις περάσω αυτόματα?

Στο Huawei που είχα είχε το hisuite και εκανα backup στο pc και τα περνούσα αυτόματα μετά

εδω έχουμε κάποιο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατήσω τις ρυθμίσεις έτσι ώστε μετά από αναβαθμίση σε Ν να τις περάσω αυτόματα?

Στο Huawei που είχα είχε το hisuite και εκανα backup στο pc και τα περνούσα αυτόματα μετά

εδω έχουμε κάποιο πρόγραμμα?

Με το titanium αγορασμένο και root η συσκευή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στα προθυρα να το παραγγειλω και εγω.Εχω διαβασει ολα τα ποστς και θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.Ποιος ο λογος απο την στιγμη που παιρνεις ενα κινητο σαν το Op να μπεις σε διαδικασια να το πειραξεις με ρουτ φλασαρισμα ρομ κτλ.Το λεω αυτο γιατι απο οσο ξερω η Op σε θεματα υποστιριξης ειναι πολυ καλη!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στα προθυρα να το παραγγειλω και εγω.Εχω διαβασει ολα τα ποστς και θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.Ποιος ο λογος απο την στιγμη που παιρνεις ενα κινητο σαν το Op να μπεις σε διαδικασια να το πειραξεις με ρουτ φλασαρισμα ρομ κτλ.Το λεω αυτο γιατι απο οσο ξερω η Op σε θεματα υποστιριξης ειναι πολυ καλη!

Δεν έχω κάνει ρουτ και θα αργήσω να κάνω αλλά ένας λόγος που έκανα πάντα και ίσως ο μοναδικός για εμένα είναι το κόψιμο στις διαφημίσεις με το adaway!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ρουτ και θα αργήσω να κάνω αλλά ένας λόγος που έκανα πάντα και ίσως ο μοναδικός για εμένα είναι το κόψιμο στις διαφημίσεις με το adaway!

Μέχρι και το Op2 η oneplus είχε θέματα σταθερότητας ρομ και μπαταρίας. Το op1 λίγο λιγότερο αλλά το Op2 ήταν απογοήτευση. Το op3t που έχω τώρα είναι η ευχάριστη έκπληξη για το ποσό σταθερό είναι το λειτουργικό και πόσο οικονομικό είναι σε μπαταρία. Προσωπικά ο λόγος που έχω ρουτ είναι το xposed και ότι η εταιρεία σε δίνει το ελεύθερο χωρίς να χάνεις την εγγύηση να το σκαληξεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στα προθυρα να το παραγγειλω και εγω.Εχω διαβασει ολα τα ποστς και θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.Ποιος ο λογος απο την στιγμη που παιρνεις ενα κινητο σαν το Op να μπεις σε διαδικασια να το πειραξεις με ρουτ φλασαρισμα ρομ κτλ.Το λεω αυτο γιατι απο οσο ξερω η Op σε θεματα υποστιριξης ειναι πολυ καλη!

Προσωπικά το πήρα γιατί είναι ένα κινητό με μία ελαφριά και λειτουργική ρομ, με κορυφαίο hardware, ο συνδιασμός ο οποίος θα δώσει τουλάχιστο δύο χρόνια απροβληματιστης λειτουργίας. Χωρίς απαραίτητα να το πειράξεις, και επιπλέον έχοντας αυτήν την δυνατότητα ανά πάσα στιγμή.

Το προηγούμενο τηλέφωνο το nexus5 το είχα 3 χρόνια και εκτός από την μπαταρια του πηγαίνει ακόμα και τώρα σφαίρα. Ε αυτό περιμένω και από το oneplus 3t.

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στα προθυρα να το παραγγειλω και εγω.Εχω διαβασει ολα τα ποστς και θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.Ποιος ο λογος απο την στιγμη που παιρνεις ενα κινητο σαν το Op να μπεις σε διαδικασια να το πειραξεις με ρουτ φλασαρισμα ρομ κτλ.Το λεω αυτο γιατι απο οσο ξερω η Op σε θεματα υποστιριξης ειναι πολυ καλη!

 

Μόνο ότι κόβεις τις διαφημίσεις απο την ρίζα τι άλλο να σου πω; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ότι κόβεις τις διαφημίσεις απο την ρίζα τι άλλο να σου πω; :rolleyes:

Αυτό το κάνει και το Adguard

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από ένα καινούργιο κάτοχο του 3Τ. Μία ερώτηση λίγο χαζή... Πέρα από την γρήγορη φόρτιση υπάρχει δυνατότητα κανονικής φόρτισης με τον φορτιστή που μας έδωσαν???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από ένα καινούργιο κάτοχο του 3Τ. Μία ερώτηση λίγο χαζή... Πέρα από την γρήγορη φόρτιση υπάρχει δυνατότητα κανονικής φόρτισης με τον φορτιστή που μας έδωσαν???

Η γρήγορη φόρτιση δουλεύει μόνο με το μαμά καλώδιο. Εάν βαλεις στον φορτιστή πιο λεπτό καλώδιο δε λειτουργεί το dash.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει και το Adguard

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Sorry δεν κατάλαβες τις κόβει από παντού όχι μόνο από τον browser

 

Sent from One Plus One 3T

Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν κατάλαβες τις κόβει από παντού όχι μόνο από τον browser

 

Sent from One Plus One 3T

Μια χαρά κατάλαβα. Προφανώς εσύ δεν κατάλαβες ότι μιλάω για την paid έκδοση που κόβει από παντού, και όχι για την free που πράγματι κόβει μόνο από browser.

Πάμε άλλη μια.... Μιλάω για το Adguard στην πληρωμένη έκδοση του.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να το πάρω τηλεφωνάρα...Αλλά κάπου διάβασα... με το που παει 20-25% βαζε το να φορτιζει και στο 80-85% βγαζε το!! Γιατί όχι φόρτιση 100%; Ισχύει κάτι τέτοιο; Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο

μπορείς να το φορτίζεις όποτε θέλεις,άπλα το είπε για την ζωή της μπαταρίας ότι εκείνος το κάνει έτσι

εγώ όταν πάει κοντά στο 10% το βάζω και φορτίζει έως το 100%

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να το πάρω τηλεφωνάρα...Αλλά κάπου διάβασα... με το που παει 20-25% βαζε το να φορτιζει και στο 80-85% βγαζε το!! Γιατί όχι φόρτιση 100%; Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Εγω το ειπα φιλε μου και ειναι ενας γενικος κανονας για τις μπαταριες!

Δεν ισχυει κατι ιδιαιτερο για το 3Τ..

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω όταν τηλέφωνο μένει αρκετή ώρα σε αναμονή ενώ είναι συνδεμένο σε wi-fi δεν λαμβάνει ούτε τα mail και χάνω και τις κλήσεις από viber και whatsapp. Όταν το ανοίγω πολλές φορές βλέπω ένα θαυμαστικό στο σήμα του wi-fi και μετά από λίγο φεύγει και έρχονται όλα (mail, ειδοποιήσεις από ίντερνετ, μηνύματα από viber και whatsapp). Άλλες φορές δεν υπάρχει το θαυμαστικό αλλά πάλι πρέπει να το ανοίξω για να συγχρονήσουν από το ίντερνετ. Γιατί γίνεται αυτό αφού στη ρύθμιση του wi-fi είναι να παραμένει πάντα ανοιχτό κατά την αναστολή λειτουργίας; Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση να μην απενεργοποιείται καθόλου το wi-fi; Τώρα έτσι όπως είναι έχω το τηλέφωνο δίπλα και το ανοίγω κάθε 2-3 λεπτά περίπου για να συγχρονίζει.
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου παιδιά, στις ρυθμίσεις του wifi το ΄΄η σάρωση είναι πάντα διαθέσιμη΄΄ είναι καλό να είναι στον On και το ΄΄να παραμένει ενεργοποιημένο το wifi κατά την αναστολή λειτουργίας΄΄ στο πάντα ? ή όχι. Το ρωτάω για την καλύτερη εξοικονόμηση ενέργειας

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω όταν τηλέφωνο μένει αρκετή ώρα σε αναμονή ενώ είναι συνδεμένο σε wi-fi δεν λαμβάνει ούτε τα mail και χάνω και τις κλήσεις από viber και whatsapp. Όταν το ανοίγω πολλές φορές βλέπω ένα θαυμαστικό στο σήμα του wi-fi και μετά από λίγο φεύγει και έρχονται όλα (mail, ειδοποιήσεις από ίντερνετ, μηνύματα από viber και whatsapp). Άλλες φορές δεν υπάρχει το θαυμαστικό αλλά πάλι πρέπει να το ανοίξω για να συγχρονήσουν από το ίντερνετ. Γιατί γίνεται αυτό αφού στη ρύθμιση του wi-fi είναι να παραμένει πάντα ανοιχτό κατά την αναστολή λειτουργίας; Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση να μην απενεργοποιείται καθόλου το wi-fi; Τώρα έτσι όπως είναι έχω το τηλέφωνο δίπλα και το ανοίγω κάθε 2-3 λεπτά περίπου για να συγχρονίζει.

 

Θυμίστε μου παιδιά, στις ρυθμίσεις του wifi το ΄΄η σάρωση είναι πάντα διαθέσιμη΄΄ είναι καλό να είναι στον On και το ΄΄να παραμένει ενεργοποιημένο το wifi κατά την αναστολή λειτουργίας΄΄ στο πάντα ? ή όχι. Το ρωτάω για την καλύτερη εξοικονόμηση ενέργειας

Ρυθμίσεις > wifi > ροδέλα πάνω δεξιά > keep wifi on during sleep > always

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για το αν είναι σωστό να είναι Έτσι, Όχι που είναι η ρύθμιση :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...