Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου εχει σπάσει τα νεύρα ένα μηνύματα και που μου εμφανίζει όλη την ώρα. Εντοπίστηκε επικάλυψη οθόνης.... Τι πρέπει να απενεργοποιήσω ?

Είναι ενας σενσορας για οταν το εχεις στην τσεπη να το αναγνωριζει ωστε να μην πατιουνται κουμπια. Εχεις βαλει θηκη/ζελατινα;

Αυτος ο σενσορας νομιζω ειναι λιγο πιο πανω απο τα κουμπια που ρυθμιζουν για αθορυβο/σιγαση κλπ.

Αν δεν εχεις βαλει τιποτα δοκιμασε απο τις ρυθμισεις να βγαλεις εντελως το λειτουργία τσεπης και δες αν εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετακινηθηκαν μηνυματα.

Παρακαλω οποιον επιθυμει να σχολιαζει υπαρχουν κι αλλα θεματα οπως η διαθεσιμοτητα, αξεσουαρ, εγγυηση και λοιπα που πρεπει να κραταμε ενεργα και οχι να γραφουμε οτι θελουμε μονο σε αυτο το θεμα.

Καποιοι συνεχιζουν να αδιαφορουν. Θα παρακαλεσω να γραφουμε τα σχολια μας εκει που αντιστοιχουν.

 

Εχω ανοιξει ενα επιπλεον θεμα που αφορα οσους τρεχουν beta roms

Μετακινηθηκαν καποια μηνυματα και εκει για να κανουμε την αρχη για κουβεντα οσοι φορανε beta roms στις συσκευες τους

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=451246

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα περάσεις το apk του παλιού.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Cosmote και οι δυο..! Έπαθα λίγο πλάκα..!

Κακώς έβαλες 2g.στο 4g λογικά θα είχες Μια χαρά σήμα.πάντα στο αυτόματο το έχεις για να πιάνει....

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον καινούργιο launcher. Πώς μπορώ να τον βγάλω και να γυρίσω στον παλιό?

Ρυθμίσεις-εφαρμογες-oneplus launcher πατάς επάνω στις 3 τελιτσες δεξιά εκεί είναι η επιλογή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε φίλε και κάποιον άλλο φορτιστή ή άστο αρκετή ώρα με τον δικό του και δοκίμασε να μπεις στο recovery με τον συνδυασμό πλήκτρων

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Καλησπερα σε ολους !! Ρωτησα και στο live chat της oneplus για το συγκεκριμενο θεμα ! Αυτη ηταν η απαντηση τους .

 

I suggest you to Use your phone and let it drain until it shuts down. Charge it continuously uninterrupted. Repeat it for 3 consecutive full charge cycles.

Oneplus 3T
Link to comment
Share on other sites

Θέλουν με αυτόν τον τρόπο να κάνεις calibration της μπαταρίας​ πιστεύουν ότι εκεί βρίσκεται το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλουν με αυτόν τον τρόπο να κάνεις calibration της μπαταρίας​ πιστεύουν ότι εκεί βρίσκεται το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα ξεκινησω απο σημερα το drain της μπαταριας ... Για να δουμε ..

Oneplus 3T
Link to comment
Share on other sites

Dirty flash... Δύο φορές πέρασα rom και άρχισε το battery drain.

Μπορεί να θέλει λίγο χρόνο παραπάνω η εγκατάσταση με clean install αλλά είναι και η συνιστώμενη . Τώρα που τα update από την OnePlus έρχονται το ένα πίσω από το άλλο η επιλογή είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Dirty flash... Δύο φορές πέρασα rom και άρχισε το battery drain.

Μπορεί να θέλει λίγο χρόνο παραπάνω η εγκατάσταση με clean install αλλά είναι και η συνιστώμενη . Τώρα που τα update από την OnePlus έρχονται το ένα πίσω από το άλλο η επιλογή είναι μονόδρομος.

 

xabos το clean install πως γίνεται? αν έχεις κάποιο οδηγό να μου δώσεις

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις wipe data από το στοκ recovery ή από τις ρυθμίσεις αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά αλλά θα σβηστούν όλα ακόμα και οι φωτογραφίες προσοχή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις wipe data από το στοκ recovery ή από τις ρυθμίσεις αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά αλλά θα σβηστούν όλα ακόμα και οι φωτογραφίες προσοχή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν πας από τις ρυθμίσεις μπορείς να επιλέξεις να μην σβήσει τον εσωτερικό χώρο!

Link to comment
Share on other sites

Τον κατεβασα και τον δοκιμασα. Πρωτες εντυπωσεις? Πολυ πιο γρηγορος απο την προηγουμενη εκδοση! :up:

 

Τον δοκιμασα κ εγώ,αλλά δεν μου πολυαρεσε και τον αντικατεστησα με την προηγούμενη εκδοδη...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-εφαρμογες-oneplus launcher πατάς επάνω στις 3 τελιτσες δεξιά εκεί είναι η επιλογή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ. Παλιότερα ήταν σε πιο εμφανές σημείο η επιλογή. Τώρα το έχουν κρύψει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάποιος να δοκιμάσει το εξής και να μου πεί:

Μπείτε στην κάμερα κ βγάλτε μία φωτογραφία.Μολις αυτή βγεί πηγαίνετε στις ρυθμίσεις και ενεργοποιηστε το raw.

Κλείστε την κάμερα χωρίς να την κουνήσετε για να μην χάσετε το κάδρο.

Ανοίξτε την κάμερα και βγάλτε την ίδια φώτο (χωρίς hq or HDR για να δουλέψει το raw).

Τώρα δείτε από την γκαλερί τις δύο ίδιες φωτογραφίες.Ιδιο κάδρο.

Έχουν τα jpegs το ίδιο μέγεθος σε mb? Iso? Ποιότητα;

Ευχαριστώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάποιος να δοκιμάσει το εξής και να μου πεί:

...........

Έχουν τα jpegs το ίδιο μέγεθος σε mb? Iso? Ποιότητα;

Ευχαριστώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Τα mb ειναι 3.5 vs 33 τα iso δε μου τα δειχνει στο raw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

ηθελα παρα πολυ να παρω την midnight black edition αλλα δυστυχως εξαντληθηκε και κλαιω τωρα:p . Τα 64GB εμενα μου ειναι υπεραρκετα αλλα η εμφανιση αυτου του μαυρου με ειχε τρελανει.Οποτε παω για το 64αρι χωρις πολλα πολλα.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι,αν αφου βγει το 5,θα σταματησει η υποστηριξη του 3Τ?Επισης αξιζει να περιμενω μεχρι Σεπτεμβρη ωστε να βγει το 5 μπας και πεσει η τιμη του 3Τ?Και τελευταια,σκεφτομαι να το παρω με την θηκη sandstone και το original curved tempered glass.Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η εταιρεία έχει αναφέρει παλιότερα ότι θα παρέχει αναβαθμίσεις για 2 χρόνια στις συσκευές της ανεξαρτήτως μοντέλου

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

...Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι,αν αφου βγει το 5,θα σταματησει η υποστηριξη του 3Τ?Επισης αξιζει να περιμενω μεχρι Σεπτεμβρη ωστε να βγει το 5 μπας και πεσει η τιμη του 3Τ?Και τελευταια,σκεφτομαι να το παρω με την θηκη sandstone και το original curved tempered glass.Τι λετε?

Η θήκη είναι αξιοπρεπής και το tempered glass μονόδρομος (ισως μαζί με κάποιο άλλο, διάβασε στο σχετικό νήμα με τα accessories).

Υποστήριξη υπάρχει, το μοντέλο (3 & 3T) είναι super εμπορικό, το ΟΡ1 έχει ακόμα τρελό fun club!

Για τα υπόλοιπα (κυκλοφορία του 5 - αν και πότε - και την (πιθανή) πτώση τιμής), όλα είναι εικασίες και μην πιστευεις κανέναν.

Μπορει να βγει τον Ιούνιο ή και αργότερα, μπορεί να πέσει η τιμή του 3Τ ή και όχι...

Τσεκαρε την τσέπη σου, την υπομονή σου και πράξε αναλόγως.

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη είναι αξιοπρεπής και το tempered glass μονόδρομος (ισως μαζί με κάποιο άλλο, διάβασε στο σχετικό νήμα με τα accessories).

Υποστήριξη υπάρχει, το μοντέλο (3 & 3T) είναι super εμπορικό, το ΟΡ1 έχει ακόμα τρελό fun club!

Για τα υπόλοιπα (κυκλοφορία του 5 - αν και πότε - και την (πιθανή) πτώση τιμής), όλα είναι εικασίες και μην πιστευεις κανέναν.

Μπορει να βγει τον Ιούνιο ή και αργότερα, μπορεί να πέσει η τιμή του 3Τ ή και όχι...

Τσεκαρε την τσέπη σου, την υπομονή σου και πράξε αναλόγως.

 

Υπομονη εχω,λεφτα δεν εχω:D Τα χρηματα θα τα εχω και μεχρι τον Ιουνη και μετα τον Αυγουστο αφου θα χει βγει το 5.Υπολογιζω 550€ δηλαδη το 128αρι μια θηκη και ενα τζαμι.Αν βεβαια δεν ξαναβγει το midnight black θα παω για το 64αρι(ειμαι κολλημενος το ξερω:p ).Απλα αν ξερω γω το 5 βγει στα 500€ λογικα θα παρω το 5....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

ηθελα παρα πολυ να παρω την midnight black edition αλλα δυστυχως εξαντληθηκε και κλαιω τωρα:p . Τα 64GB εμενα μου ειναι υπεραρκετα αλλα η εμφανιση αυτου του μαυρου με ειχε τρελανει.Οποτε παω για το 64αρι χωρις πολλα πολλα.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι,αν αφου βγει το 5,θα σταματησει η υποστηριξη του 3Τ?Επισης αξιζει να περιμενω μεχρι Σεπτεμβρη ωστε να βγει το 5 μπας και πεσει η τιμη του 3Τ?Και τελευταια,σκεφτομαι να το παρω με την θηκη sandstone και το original curved tempered glass.Τι λετε?

 

Το πιθανότερο παντως είναι πως με το που βγει το 5 θα σταματησει εντελως η παραγωγή του 3Τ

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη εχω,λεφτα δεν εχω:D Τα χρηματα θα τα εχω και μεχρι τον Ιουνη και μετα τον Αυγουστο αφου θα χει βγει το 5.Υπολογιζω 550€ δηλαδη το 128αρι μια θηκη και ενα τζαμι.Αν βεβαια δεν ξαναβγει το midnight black θα παω για το 64αρι(ειμαι κολλημενος το ξερω:p ).Απλα αν ξερω γω το 5 βγει στα 500€ λογικα θα παρω το 5....

Δεν νομίζω να υπερβαίνει τα 500€ οπότε εφόσον έχεις υπομονή το περιμένεις, απλά διαβάζω κάτι χαζές φήμες για curved,2k με 3000mah μπαταρία και με βλέπω αν ισχύουν να μένω για πολύ ακόμα με το 3T :o

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι να πάρει κανείς το 3t τώρα που ξέρει ότι θα δώσει αυτά τα χρήματα και θα πάρει μία καλή συσκευή με τα όλα της

Να λέμε θεωρίες και να περιμένουμε ίσως βγάλει κάτι καλό και ίσως μας αρέσει και ίσως είναι στα χρήματα που έχουμε δεν έχει νόημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...